Išduotas statybos leidimas Palangos aplinkkeliui tiesti

„Palangos tilto“, Palangos m. sav. inf., 2014-02-06
Peržiūrėta
2140
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Išduotas statybos leidimas Palangos aplinkkeliui tiesti

Palangoje netrukus prasidės aplinkkelio statybos darbai. Naujuoju keliu, aplenkdami kurortą, automobiliai į Palangos oro uostą, Šventąją ar Latviją vykti galės jau 2015 metų gegužę.

Palangos aplinkkelis bus tiesiamas įgyvendinant Lietuvos automobilių kelių direkcijos prie Susisiekimo ministerijos įgyvendinamo viešojo ir privataus sektorių partnerystės projektą „Palangos aplinkkelio tiesimo ir eksploatacinės priežiūros“. Tai – pirmasis šalyje transporto infrastruktūros projektas, įgyvendinamas viešosios ir privačios partnerystės būdu.

Šio projekto vertė – beveik 125 mln. litų. Jį privataus kapitalo lėšomis planuojama įgyvendinti iki 2015 m. gegužės mėnesio, dar 23 metus verslininkai aplinkkelį prižiūrės savo lėšomis.

Statybos leidimą darbams Palangos miesto Savivaldybė išdavė praėjusios savaitės pabaigoje, analogiškų dokumentų iš Kretingos rajono savivaldybės rangovai sulaukė pirmadienį.

UAB „Palangos aplinkkelis“ direktorius Vitoldas Sapožnikovas pabrėžė, jog miško darbai teritorijoje, per kurią eis naujasis aplinkkelis, jau pradėti, o žemės darbai bus pradėti iš karto, kai tik leis oro sąlygos – išeis įšalas.

8,25 kilometro ilgio Palangos aplinkkelis bus magistralinio kelio Klaipėda-Liepoja dalis, jis nuo Palangos nukreips tranzitinį transportą, važiuojantį Liepojos, Klaipėdos ir Šiaulių kryptimis. Tiesiant aplinkkelį, netoli Palangos esanti Vydmantų sankryža bus rekonstruota į skirtingų lygių sankryžą, taip pat bus įrengtos dar dvi vieno lygio sankryžos.

Aplinkkelis bus nutiestas dar šiais metais, iki lapkričio, o kitąmet numatyta atlikti kelio ženklinimo ir kitus, su eismo saugumu susijusius darbus.

Automobilių eismas Palangos aplinkkeliu bus paleistas iki 2015 m. gegužės 1 d.

V. Sapožniklovas pabrėžė, jog Palangos aplinkkelio statyba – Lietuvoje pilotinis PPP projektas, tačiau keblumų jį įgyvendinant nekils. „Aplinkkelio statybos darbus atliksiantis generalinis rangovas – AB „Kauno tiltai“ – turi reikiamos patirties“, – sakė V. Sapožnikovas.

Nutiestas aplinkkelis pagerins tiek vairuotojų, vykstančių per Palangą tranzitu į Latviją, tiek pačių palangiškių ir kurorto svečių situaciją – sunkiasvoriams ir kitiems į kaimyninę Respubliką vykstantiems automobiliams nebereikės užsukti į Palangos centrą, tad mieste sumažės transporto priemonių srautai.

Pasak Palangos mero Šarūno Vaitkaus, kurortas jau daugelį metų susiduria tiek su ekologine, tiek su transporto srautų problema. Nutiesus aplinnkelį, kurortą pirmiausia aplenktų tie sunkiasvoriai automobiliai, kurie per Palangą tranzitu vyksta į Latviją. „Atlikti tyrimai prodė, kad vien vasarą per Palangos kelią, kirsdami miesto teritoriją, į Latvijos pusę tranzitu išvažiuioja apie 75 tūkst. automobilių. Daugiausiai tai – sunkiasvorės transporto priemonės, tranzitu vežančios krovinius iš Klaipėdos jūrų uosto į Latviją“, – kalbėjo Š. Vaitkus.

Didžiulė lengvųjų automobilių srautų problema ypač išryškėja vasaros savaitgaliais, kuomet iš Palangos išvažiuoti norinčių automobilių eilės nusidriekia maždaug nuo oro uosto bei užvindo tiek Klaipėdos plentą, tiek centrinę Vytauto gatvę. Tuomet su didžiuliais nepatpogumais susiduria tiek vairuotojai, tiek ir šalia judraus Klaipėdos plento gyvenantys palangiškiai, priversti kvėpuoti automobilių užterštu oru. „Nutiesus aplinkkelį, ši problema būtų išspręsta“, – sakė Š. Vaitkus.

Jūsų komentaras:

...kur trumpa,- ten trūksta... 2014-02-07 19:46 (IP: 86.100.63.40)
-gal pirmiausiai reikėjo PALANGOS gatves ir šaligatvius gelbėti?Padėtis -pasibaisėtina, ne vienas sprandą nusisuko...

Taip pat skaitykite

Pirmadienį, kovo 25-ąja, Palangos savivaldybės administracija išdavė statybos leidimą naujam prekybos paskirties pastatui Kretingos g. 56 statyti.


Palangos meras Šarūnas Vaitkus antradienį, vasario 20 dieną, pranešė puikią žinią: šiandien Savivaldybė išdavė statybos leidimą uždariems teniso kortams Palangoje statyti. „Tai – dar vienas visuomeninės paskirties objektas Palangoje. Jis ypač svarbus visam kurortui ne tik tuo, kad į mūsų miestą ateina dar vienas mažmeninės prekybos tinklas „Norfa“, svarbiausia žinia – kaip ir buvo...Palangos savivaldybės administracija vakar išdavė leidimą kino teatro „Naglis“ rekonstrukcijos darbams. Darbus tikimasi pradėti jau ateinančiais metais.


Klaipėdos apygardos teismas apeliacine tvarka išnagrinėtoje civilinėje byloje, kurioje buvo nagrinėjamas ginčas dėl savavališkos statybos Palangoje aktų panaikinimo, nusprendė, kad Valstybinės teritorijų planavimo ir statybos inspekcijos surašyti du savavališkos statybos aktai yra neteisėti.


Išduotas statybos leidimas Palangos aplinkkeliui tiesti  1

„Palangos tilto“, Palangos m. sav. inf., 2014 02 06 | Rubrika: Miestas

Palangoje netrukus prasidės aplinkkelio statybos darbai. Naujuoju keliu, aplenkdami kurortą, automobiliai į Palangos oro uostą, Šventąją ar Latviją vykti galės jau 2015 metų gegužę.


„Anapilio“ restauracijai ir pritaikymui – statybos leidimas

„Palangos tilto” informacija, 2013 12 02 | Rubrika: Miestas

Grafų Tiškevičių laikus menantį „Anapilį“ netrukus planuojama pradėti kelti naujam gyvenimui. Jau parengtas šio pastato restauravimo ir pritaikymo kultūros poreikiams projektas, gautas statybos leidimas, ir dar šią savaitę bus teikiama paraiška Europos ekonominės erdvės ir Norvegijos finansinių mechanizmų paramai gauti.


„Dabar jau galime pradėti rengti techninį projektą, ir, jeigu viskas vyks be trukdžių ir kliūčių, realu, kad viešbučio ir SPA komplekso statybos Jūratės baseino vietoje galėtų prasidėti 2015 metų pavasarį“, – po praėjusį ketvirtadienį vykusio Palangos miesto savivaldybės tarybos posėdžio sakė UAB „Pinus Proprius“, kuriai leidimas statyti minėtą...


Apie palangiškės Dainos Eimanavičienės, gyvenančios Palangoje, Salomėjos Neries g. 1 ir Biliūno g. 3, užsispyrimą bandant išsiaiškinti šiame name vykstančių statybų teisėtumą mūsų laikraštis jau rašė. Priminsime, moteris vasaros pabaigoje nustebino pirmajame namo aukšte triūsiantys darbininkai. Kol darbų mastai buvo nedideli,  D. Eimanavičienė nepuolė teirautis dėl vykdomų darbų...


Palangos oro uoste vykdomas ES struktūrinių fondų finansuojamas projektas „Tarptautinio Palangos oro uosto degalų bazės modernizavimas- projektavimas“. Kaip pasakojo Palangos oro uosto direktoriaus pavaduotojas Edmundas Vaišnoras, jau pabaigti tvarkyti visi reikalingi dokumentai ir yra pradėti  darbai. „Jau gavome statybos leidimus ir yra pradėti vykdyti statybos darbai. Šiuo metu...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius