Išlikusios kopos ginamos nuo jūros

Aistas MENDEIKA, 2009-10-20
Peržiūrėta
1882
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Užvakar pagaliau pradėtos tvirtinti Baltijos bangų smarkiai apgadintos Palangos pajūrio kopos tarp tilto ir Rąžės žiočių.

 

Rugsėjo viduryje įsismarkavusi jūra atakavo kurorto kopas. Baltijai pasiglemžus nemažą dalį paplūdimio, į Palangą buvo atbildėję ir mokslininkai, ir Klaipėdos apskrities valdininkai, ir Aplinkos ministerijos atstovai. Tačiau skubių sprendimų, kaip galima būtų sustabdyti Baltijos bangas, kad jos dar labiau nesuniokotų kopų, nepriimta. Mokslininkai vis mąstė, tyrinėjo, o valdininkai, laukdami jų išvadų, energingai svajojo apie pavasarį planuojamą smėlio pylimą į paplūdimį bei europinius pinigėlius. Šiandien, daugiau kaip prieš mėnesį prasidėjus kopų nykimui, Palangos paplūdimys visiškai nebepanašus į buvusį vasarą.

Pasak UAB „Palangos komunalinis ūkis“ direktoriaus Konstantino Skieraus, nuo užneštų ir atkasamų Rąžės žiočių į bangų apgadintas vietas vežamas smėlis, kuris maišomas su jūros kerpėmis, virbais, ir kuriamas barjeras. Jis turėtų apsaugoti nuo tolimesnio kopų nuplovimo. „Buvo pasiūlymas vežti į jūrą akmenis, tačiau mokslininkai tam paprieštaravo. Jų nuomone, tai vandens nesustabdytų“, - sakė K.Skierus. Anot jo, smėlį sumaišyti su jūros kerpėmis pasiūlė palangiškiai.

Barjero supylimas kainuos apie 30 tūkst. litų. Pasak direktoriaus, šias išlaidas apmokės Klaipėdos apskrities viršininko administracija iš tų 300 tūkst. litų, kuriuos Aplinkos ministerija skyrė apsaugoti Baltijos pakrantėms nuo erozijos.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

„Ant Jūros tilto bus iškeltos Izraelio vėliavos, Palanga yra pasirengusi priimti namo negalinčius grįžti turistus iš Izraelio“, – pirmadienį feisbuke pranešė Palangos meras Šarūnas Vaitkus.


Balandžio 3 d., pirmadienį, 15 val. ant jūros tilto atidaroma Palangos gintaro muziejus  parengta stendinė paroda.


Rengiantis gruodžio 31 d. 24 val. vyksiančiam Naujametiniam fejerverkui ant Palangos tilto, paskutinės metų dienos vakarą bus laikinai uždarytas jūros tiltas.


Bendrovės „Palangos komunalinis ūkis“ darbuotojai šiomis dienomis vykdo labiausiai Palangoje lankomo  objekto – jūros tilto – prieigų atnaujinimo darbus.


Kaip pranešė Delfi, remdamasi LNK, šeštadienį, birželio 26 d., antroje dienos pusėje užsiliepsnojo kopos centriniame Palangos pliaže. Žmones sugraudino ne tik apdegusios kopos, bet ir laukinės lapės jauniklis, kuris, net ir nuvytas, vis grįžta į gaisravietę.


Palangos kopos stiprinamos kilometrais žabtvorių  1

„Palangos tilto“, Palangos m. sav. inf., 2012 04 12 | Rubrika: Miestas

Besirengdami artėjančiam kurortiniam sezonui, Palangos komunalininkai žabtvorėmis bei žabų klojiniais intensyviai stiprina kopas. Dalis Palangos pajūrio jau apsaugota nuo smėlio išpustymo, likusioje atkarpoje darbus tęsti planuojama, kai kurorto paplūdimiai bus pamaitinti smėliu.


Išlikusios kopos ginamos nuo jūros

Aistas MENDEIKA, 2009 10 20 | Rubrika: Miestas

Užvakar pagaliau pradėtos tvirtinti Baltijos bangų smarkiai apgadintos Palangos pajūrio kopos tarp tilto ir Rąžės žiočių.


Valdžia galvoja, o kopos nyksta

„Palangos tilto“ informacija, 2009 10 13 | Rubrika: Miestas

Aplinkos ministerijos sudaryta Pajūrio juostos tvarkymo programos įgyvendinimo priežiūrai skirta konsultacinė darbo grupė, kartu su Klaipėdos apskrities viršininko administracijos, Palangos miesto savivaldybės valdininkai bei Aplinkos ministerijos atstovais lankėsi Palangoje.


Skęstančios kopos lauks pavasario

Aistas MENDEIKA, 2009 09 15 | Rubrika: Miestas

Praėjusį antradienį Aplinkos ministerijos specialistai, mokslininkai bei Klaipėdos apskrities valdininkai susidomėję apžiūrinėjo Baltijos plaunamą kopą tarp jūros tilto ir Rąžės žiočių, tačiau nieko gudriau nesugalvojo, kaip tik laukti pavasario ir tada vėl plukdyti smėlį į tą vietą, kur jo trūksta.


Idėja – kavinė ant jūros tilto

Dalia JURGAITYTĖ, 2009 05 29 | Rubrika: Miestas

Palangos miesto vadovas Vytautas Stalmokas spaudos atstovus supažindino su bendrovės „Nesė Pramogų bankas“ pasiūlymu – verslininkai norėtų ant jūros tilto įrengti lengvų konstrukcijų lauko kavinę.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius