Liepsnojo Palangos kopos: pakako vienos poilsiautojo nuorūkos

Palangos tiltas, 2021-06-27
Peržiūrėta
1762
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Liepsnojo Palangos kopos: pakako vienos poilsiautojo nuorūkos

Kaip pranešė Delfi, remdamasi LNK, šeštadienį, birželio 26 d., antroje dienos pusėje užsiliepsnojo kopos centriniame Palangos pliaže. Žmones sugraudino ne tik apdegusios kopos, bet ir laukinės lapės jauniklis, kuris, net ir nuvytas, vis grįžta į gaisravietę.

Ugnis Palangos pliažo kopose įsiplieskė popietę. Dūmus ir ugnį greit pastebėjo gelbėtojai ir puolė gesinti. Kai kurie poilsiautojai irgi talkon kibo. Anot liudytojų, neabejingų buvo kone tuzinas.

Gelbėtojai sako, kad suskubti teko, nes ugnis tokią karštą dieną per kopų sausą žolę greit keliavo. Laimei, smarkūs vėjas jos papildomai nekurstė.

Kopas padegė iš Jonavos atvykęs poilsiautojas, jis pats prisipažino tai padaręs. Vyras, anot liudytojų, su kompanija kopose deginosi ir dėl to, kas nutiko, išgyveno.

Jonaviškis apklaustas policijos, pareigūnams paaiškino kopas padegęs netyčia, sausa žolė esą užsiliepsnojo nuo numestos nuorūkos.

Kiti poilsiautojai vertino įvairiai rūkymą paplūdimyje – kiti griežtai nepritarė, kiti sakė, kad nuo vienos cigaretės taip negali atsitikti.

Gamtai padarytą žalą vertina aplinkosaugininkai – jie ir baus neatsargų poilsiautoją.

Gelbėtojai pripažįsta, kad gaisrą Palangos kopose matė pirmą kartą. Gelbėtojai įspėja poilsiautojus būti budrius ir kopose nerūkyti. Ragina rūkalius dūmą traukti saugiose vietose, geriausia, pliažo kavinėse.

 

Delfi, PT info

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Šią vasarą, Nidoje, liepos 11 ir 12 dienomis , po keturių metų pertraukos atgimsta ir bus parodytas Šeiko šokio teatro spektaklis „ Klajojančios kopos “! 


Lietuvos teatro, muzikos ir kino muziejus liepos 5 d. 17 val. Palangos kurorto muziejuje atidaro keliaujančią parodą „Menininkų atostogos tarpukariu: kurortai, kopų deivės ir kaimo malonumai“. 


 Džiugi žinia – nuo sausio 1 dienos „Pušynas“ oficialiai tapo vienos iš didžiausių Vakarų Lietuvoje gydymo įstaigų padaliniu ir dabar vadinsis Respublikinės Klaipėdos ligoninės Palangos reabilitacijos filialas „Pušynas“.  „Poilsio ir reabilitacijos centras „Pušynas“ atvėrė visiškai naują savo veiklos puslapį. Palangoje daugiau kaip 50 metų gyvavusi reabilitacijos gydykla, už kurios...


Vėlinių savaitgalį keičiama eismo organizavimo schema prie Palangos miesto kapinių. Nuo spalio 29 d. 15 val. iki lapkričio 2 d. 21 val. prie Palangos miesto kapinių galios vienos krypties eismas nuo Klaipėdos pl. link Vytauto g. Automobilių stovėjimas numatomas įvažiavus į kapines iš Klaipėdos pl. dešiniajame kelkraštyje iki Vytauto g. ir Klaipėdos pl. kelkraštyje.  Palangos m. sav. info


Kaip pranešė Delfi, remdamasi LNK, šeštadienį, birželio 26 d., antroje dienos pusėje užsiliepsnojo kopos centriniame Palangos pliaže. Žmones sugraudino ne tik apdegusios kopos, bet ir laukinės lapės jauniklis, kuris, net ir nuvytas, vis grįžta į gaisravietę.


Praėjusį savaitgalį kurorte atidarytas Vaikų parkas buvo pompastiškai vadinamas Disneilendu, o garbūs valdžios vyrai žarstė pažadus, kad nuo šiol Palanga bus mažųjų ir jų tėvelių draugu. Bet šalia „Lino“, Vytauto g. 157 trijų korpusų daugiabučio gyventojai taip nemano – nepatenkinti kaimynystėje esančia šiuolaikiška vaikų žaidimo...


Palangos kopos stiprinamos kilometrais žabtvorių  1

„Palangos tilto“, Palangos m. sav. inf., 2012 04 12 | Rubrika: Miestas

Besirengdami artėjančiam kurortiniam sezonui, Palangos komunalininkai žabtvorėmis bei žabų klojiniais intensyviai stiprina kopas. Dalis Palangos pajūrio jau apsaugota nuo smėlio išpustymo, likusioje atkarpoje darbus tęsti planuojama, kai kurorto paplūdimiai bus pamaitinti smėliu.


Išlikusios kopos ginamos nuo jūros

Aistas MENDEIKA, 2009 10 20 | Rubrika: Miestas

Užvakar pagaliau pradėtos tvirtinti Baltijos bangų smarkiai apgadintos Palangos pajūrio kopos tarp tilto ir Rąžės žiočių.


Valdžia galvoja, o kopos nyksta

„Palangos tilto“ informacija, 2009 10 13 | Rubrika: Miestas

Aplinkos ministerijos sudaryta Pajūrio juostos tvarkymo programos įgyvendinimo priežiūrai skirta konsultacinė darbo grupė, kartu su Klaipėdos apskrities viršininko administracijos, Palangos miesto savivaldybės valdininkai bei Aplinkos ministerijos atstovais lankėsi Palangoje.


Skęstančios kopos lauks pavasario

Aistas MENDEIKA, 2009 09 15 | Rubrika: Miestas

Praėjusį antradienį Aplinkos ministerijos specialistai, mokslininkai bei Klaipėdos apskrities valdininkai susidomėję apžiūrinėjo Baltijos plaunamą kopą tarp jūros tilto ir Rąžės žiočių, tačiau nieko gudriau nesugalvojo, kaip tik laukti pavasario ir tada vėl plukdyti smėlį į tą vietą, kur jo trūksta.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius