Jauniausi bėgo greitai, nes bijojo miške susidurti su vilkais

Alfredas PUMPULIS, 2011-05-06
Peržiūrėta
519
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Jauniausi bėgo greitai, nes bijojo miške susidurti su vilkais

Tradicinis „HBH Juozo Alus“  bėgimas suburia pačius ištvermingiausius profesionalius ir mėgėjus bėgikus. Bėgti krosą miške – smagu ir gera.

 

Pirmieji tradiciniame bėgime praėjusį šeštadienį startavo patys mažiausieji dalyviai -  vaikai  iki 13 metų. Ilgai svarstę, kurį išsirinkti atstovą „spaudai“, bendraujant su žiniasklaida, patys jauniausieji vienbalsiai teigė, jog svarbu nelaimėti, o dalyvauti. Šiek tiek vyresnis Saulius Eidėjus, atvykęs  iš Budrių, nutaręs išmėginti savo jėgas trijų su puse kilometrų bėgime, prieš varžybų startą teigė: „Atvažiavau čia nekeldamas sau tikslo nugalėti, tačiau tiesiog noriu papramogauti ir linksmai praleisti laiką. Kadangi šiose varžybose dalyvauju pirmą kartą, sunku pasakyti ar pavyks įgyvendinti savo planą. Tai priklauso nuo aplinkybių“, - prieš startą dalinosi įspūdžiais Saulius. Prieš startą vyriausiasis teisėjas Juozas Pelionis mažuosius perspėjo:  „Jeigu išklysite iš trasos, pakliūsite į pelkes ir būsite suvalgyti vilkų!“.

 

Pirmasis, matyt, pabijojęs vilkų, atbėgo  Ernestas Kolendra iš Vilniaus, kuris 3,5 kilometrų nuotolį sugebėjo įveikti per 14 minučių 3 sekundes. Kovinį „cinkelį“ buvo galima pajusti daugumoje vyresnių dalyvių veiduose. Tačiau draugiška atmosfera varžybose tvyrojo jau nuo pat ankstaus ryto.

 

Grupelė dalyvių  iš Pasvalio pasakojo: „Svarbiausia – gerai praleistas laikas bei gera kova dėl prizinių vietų.  Nėra svarbu, ar jas užimsime, svarbu sportinio azarto malonumas. Patys lankome lengvąją atletiką, tad mums tokia veikla užsiiminėti - vienas malonumas“. Visi keturi vyrai į klausimą, ar neketina priešininkams kaišioti kojų, su šypsena vienbalsiai atsakė: „Na, žinoma, tokios praktikos turime“,- pokštavo varžybų dalyviai. Jau ne pirmus metus rengdamas kroso varžybas „HBH Juozo Alus“ privilioja ir skatina krose dalyvauti šeimas. Šiais metais jų susirinko devynios. Pati stipriausioji šiais metais tapo Gumauskų šeimyna, kurią sudarė tėvelis Vaidas bei sūnus  Paulius ir jo sesė Skirgailė.

 

Vyriausias šio bėgimo dalyvis, 59 metų Gediminas Dovydaitis, į šias kroso varžybas atvyko iš Kudirkos Naumiesčio. Nors ir likęs dvidešimtas, jis nė kiek nenusiminė ir džiaugėsi savo pasiektu rezultatu, mat varžovai pasitaikė išties stiprūs.

 

Po varžybų visus išalkusius sportininkus „HBH Juozo Alus“ bravoras vaišino karštais cepelinais, kuriuos sportininkai kirto apsilaižydami pirštus. Šiek tiek  pasistiprinę bei prikimšę savo pilvus cepelinų, sportininkai  skubėjo į apdovanojimų įteikimo ceremoniją. Kaip ir dera, prizus gavo visi prizininkai. Jiems buvo įteiktos simbolinės rėmėjų dovanos bei medaliai.  Ne visi liko patenkinti savo rezultatais. 
41-erių  metų Vaidas Trotilas, atvykęs  iš Kauno, šimto kilometrų bėgimo veteranas (kaip jis pats save pristatė), sau lygių tokioje distancijoje Lietuvoje neturintis sportininkas, liko nusivylęs antra vieta ir teigė: „Atvažiavau tikrai laimėti. Oras buvo nuostabus, tad gaila, jog nusileidau kaimynui iš Latvijos.“

 

Bėgimas nepaliko abejingų - visi kalbinami dalyviai teigė sugrįšiantys į kitais metais „HBH Juozo Alus“ vyksiančias varžybas.

 

Vyrų grupėje pirmą vietą iškovojo Aurimas Skinulis, atvykęs iš Kėdainių ir įveikęs septynių kilometrų trasą per  23  minutes ir 6 sekundes. Nuo jo, vos daugiau nei minute atsiliko Edikas Jurgutis, finišą pasiekęs  per 24 minutes ir 25 sekundes.  Bronzos medaliu pasidabino Tūbelis Kaspars, distanciją įveikęs per 24 minutes ir 30 sekundžių.

 

 Moterų grupėje sau lygių neturėjo Eglė Krištaponytė, atstovaujanti „Klaipėdos Maratono“ komandai. Lyg ant sparnų nešama, Eglė 3 kilometrų trasą įveikė per 12 minučių ir 51 sekundę. Ant antros vietos pakylos užlipo Rasa Matulevičiūtė, atvykusi net iš Vilniaus. Trečia liko Oksana Gelžinytė, atstovaujanti Gargždų SK „Ritmo“ komandai. Pastaroji sportininkė trijų kilometrų  atstumą įveikė per 13 minučių ir  50 sekundžių.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Balandžio 12 d., apie 18.21 val. Palangoje, Ligoninės g., miške, rastas mirusios 1953 m. gimusios moters kūnas. Pradėtas tyrimas mirties priežasčiai nustatyti.


„Karšti čeburekai, šaltas alus“, – prieš dešimtmetį ši frazė buvo neatsiejama Palangos dalis. Čeburekai liko, o alus išnyko, rašo 15min.lt žurnalistė Viktorija Karsokaitė. Tačiau sugriežtinus prekybą alkoholiu tokie prekeiviai grįžo, 15min sakė Palangos gelbėtojų vadovas Jonas Pirožnikas.


Pakviesti Klaipėdos šaulių, praėjusį sekmadienį lankėmės Klaipėdos r. Veiviržėnų sen. Šarkiškių kaimo miške, kur nelygioje kovoje 1951 m. lapkričio 4 d. žuvo du partizanai – Antanas Kiminius-Laisvūnas ir Petras Toleikis-Šturmas.


Jau šį sekmadienį, 14val., Kurhauzo salėje, Jonas Šarkus su Vilniaus teatru „Atviras ratas“ rodys spektaklį „Apie meilę, karą ir kiškio kopūstus“, skirtą Palangos „Grubiojo“ teatro 25-mečiui.


Vasario 13 dieną Šiaulių universiteto gimnazijoje įvyko Apskritojo stalo diskusija „Ar gera būti lietuviu?“ Diskusijos metu padėkomis apdovanoti visi respublikinio rašinių konkurso „Ar gera būti lietuviu?“ dalyviai ir paskelbti nugalėtojai.  


Į redakciją užsukęs mūsų skaitytojas pasidalino savo patirtimi, kai su savo svečiais nuvykęs į Šventąją, pamatė, jog prispyrus reikalui nėra kur bėgti – jokio tualeto. „Man atrodo, kad tokį paprastą dalyką tikrai būtų nesunku įrengti, o žmonėms tai – didžiulis privalumas“, – svarstė palangiškis Vytautas. Tačiau specialistai tikina, jog...


Viršininkai Palangos miesto policijos komisariate iki šiol ilgai neužsibuvo – paskutinieji du, Jurgis Kažys ir Alvydas Katkauskas, buvo atleisti pažeminus policijos pareigūno vardą. Dabar Palangos išbandymas atėjo naujajam kurorto policijos vadui Algirdui Budginui, kuris iki šiol vadovavo Neringos miesto savivaldybės policijai. A. Budginas mielai atsakė į...


Šį savaitgalį prasideda tradicinis ITF Palanga OPEN teniso turnyras. Džiugu, kad jau 51 kartą į Palangą susirinks ne tik stipriausi Lietuvos teniso žaidėjai, bet ir stiprūs žaidėjai iš užsienio.


„Sportuot smagu – prisijunk ir tu“

Genovaitė Jociuvienė, 2011 12 16 | Rubrika: Sportas

Praėjusios savaitės ketvirtadienį Palangos miesto Senojoje gimnazijoje įvyko bendras Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Palangos miesto policijos komisariato Viešosios policijos skyriaus Prevencijos poskyrio specialisčių ir gimnazijos bendruomenės organizuotas renginys – sportinės varžybos „Sportuot smagu – prisijunk ir tu“. Ši...


Tradicinis „HBH Juozo Alus“  bėgimas suburia pačius ištvermingiausius profesionalius ir mėgėjus bėgikus. Bėgti krosą miške – smagu ir gera.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius