Jaunimo atstovų į Palangos Jaunimo reikalų tarybą rinkimai – galimybė atstovauti jauno žmogaus interesams

"Palangos tilto" informacija, 2019-10-12
Peržiūrėta
865
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Palangos miesto savivaldybė kviečia aktyvius, jaunus ir veiklius žmones įsilieti į Savivaldybės jaunimo reikalų tarybos (SJRT) gretas. Jaunimo atstovų rinkimai į jaunimo reikalų tarybą vyks spalio 24 dieną 17 val. 30 min. Jei esate 14-29 metų, domitės jaunimo politika, jums svarbu, kaip jaunas žmogus jaučiasi Palangoje, turite idėjų, pasiūlymų ir norite jas įgyvendinti, kandidatuokite į Palangos miesto savivaldybės jaunimo reikalų tarybą.

Būdas realizuoti idėjas
Kiekvienas jaunas žmogus gali dalyvauti vietos savivaldoje, reikšti nuomonę, net jei ji nesutampa su vyresnio amžiaus žmonių nuostatomis. Juk niekas kitas geriau nežino, kokių renginių, laisvalaikio užimtumo formų nori jaunas žmogus. „Dalyvavimas jaunimo reikalų taryboje yra vienas iš būdų, suteikiančių galimybę įgyvendinti idėjas, spręsti tas jaunimo problemas, kurių suaugusieji dažnai nepastebi“, – tikino Palangos miesto savivaldybės administracijos jaunimo reikalų koordinatorė Laura Grendienė. Anot specialistės, Jaunimo reikalų taryba yra labai patariamoji savivaldos institucija, į kurią bus deleguoti net penki jauni žmones. Šioje taryboje gali dalyvauti bet kuris Palangoje gyvenantis jaunas žmogus.

Formuoti miesto jaunimo įvaizdį
Visi kandidatai turės galimybę pristatyti savo idėjas viešajame susirinkime, kuris vyks spalio 24 dieną 17.30 val. atvirojoje jaunimo erdvėje „Be stogo“ (Grafų Tiškevičių al. 1). Kandidatus į Savivaldybės jaunimo reikalų tarybą – jaunimo atstovus – gali siūlyti Jaunimo ar su jaunimu dirbančios organizacijos, mokinių ir (ar) studentų savivaldos, veikiančios savivaldybės teritorijoje. Kandidatais gali save išsikelti ir pavieniai asmenys.
Kandidatų į SJRT jaunimo atstovus skaičius neribojamas. Prieš visuotinį susirinkimą visi, siekiantys tapti jaunimo reikalų tarybos nariais, privalo užpildyti kandidato anketą, pateikti motyvacinį laišką bei rekomendacijas. Svarbu, kad jaunas žmogus būtų susipažinęs su jaunimo politika, jos nuostatomis. Aktyvi veikla SJRT sudaro galimybę nuolat bendrauti su kitais jaunais, kūrybingais ir įdomiais žmonėmis, organizuoti miesto renginius, o tuo pačiu prisidėti prie Palangos kaip jaunatviško, atviro jauniems žmonėms miesto įvaizdžio formavimo.
Dalyvavimas miesto savivaldoje, aktyvi visuomeninė veikla, visada atsiperka su kaupu. Jaunam žmogui, kuris prisijungia prie įvairių organizacijų, veiklos yra pakankamai, nes ne kiekvienas bendraamžis gali pasigirti, kad geba organizuoti vietos ar tarptautinius renginius, tvarkyti finansus ar kontaktuoti su vietos verslininkais. Netgi nepažįstami žmonės, kurie įsijungia į bendrą veiklą, pamažu tampa geriausiais draugais.

Kas gali atstovauti jaunimo reikalus?
Atstovauti Palangos jaunimą gali 14-29 metų jauni žmonės, nes tai yra įstatymo apibrėžtas jauno žmogaus amžius. Jaunimo reikalų taryba turi kadencijas – į ją jauni žmonės renkami dvejiems metams. Tai yra puiki platforma veikti, prisidėti prie miestui svarbių sprendimų priėmimo, išreikšti ir jauno žmogaus nuomonę, atstovauti jo interesams.
Jaunimo reikalų tarybos nariai formuoja miesto jaunimo politikos prioritetus, gali tarti žodį skirstant lėšas jaunimo iniciatyvų projektams, kurių veiklų finansavimui Palangoje skiriama daug dėmesio. Su jaunimo atstovais siejamos viso miesto jaunų žmonių viltys, nes nuo jų aktyvumo, veiklos priklauso, ar efektyviai bus atstovaujami jaunų žmonių interesai.

Galimybė atrasti save
„Labai svarbu, kad aktyvūs, motyvuoti, norintys veikti jauni žmonės drąsiai žengtų žingsnį ir įsilietų į Jaunimo reikalų tarybos veiklą. O veiklų tikrai netrūks. Dalyvavimas Jaunimo reikalų tarybos veikloje atveria galimybes dalyvauti miesto savivaldoje, paversti savo ir kitų jaunų žmonių viltis bei lūkesčius realybe – tai yra puiki terpė atrasti save, siekti realizuoti teigiamas idėjas. Jaunimo reikalų taryba turi galimybę būti išgirsta, išsakyti savo matymą, kokios aktualiausios problemos, ko jaunam žmogui labiausiai trūksta, matyti savo miestą jauno žmogaus akimis ir tuo pačiu prisidėti prie realaus jaunimo politikos įgyvendinimo. Šiuo metu Palangoje rengiamas naujai gimstančio Jaunimo centro pastato techninis projektas, o kokios veiklos jame vyks, labai priklauso nuo jaunų žmonių iniciatyvos ir postūmio. Nauji iššūkiai, naujos idėjos, kurias kartu su jaunais žmonėmis vykdys Savivaldybės administracijos bei Tarybos atstovai, visada yra labai svarbios“, – akcentavo specialistė.

Jaunatviškas kurortas
„Palanga – jaunatviškas, nuolat šurmuliuojantis kurortas, tad jungtis, dirbti, diskutuoti ir priimti sprendimus savo miesto labui yra puiki galimybė įgyti naujos patirties. Juk nuo pačios Jaunimo reikalų tarybos aktyvumo tikrai labai daug kas priklauso. Tikiuosi, kad ji bus aktyvi, joje bus gausu realių poelgių, naujų idėjų, veiklų, o šie metai bus labai geri, produktyvūs ir tikrai prasmingi Palangos jaunimui“, – kviesdama jaunus žmones nelikti nuošalyje, o aktyviai įsilieti į sprendimų priėmimo procesus, kalbėjo L. Grendienė“

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Palangos kultūros ir jaunimo centro atvirojoje erdvėje „Be stogo“ (Vytauto g. 106/Jūratės g. 42, II a.), o vasarą – ir pievelėje prieš Savivaldybę įsikūrusi Palangos atvira jaunimo erdvė laukia „senų“ ir naujų bičiulių – siūlo daug įvairių veiklų.


Palangos atviroje jaunimo erdvėje „Be stogo“ net ir karantino metu veiklos nestinga – vyksta individualūs susitikimai su lankytojais, įvairios veiklos nuotoliniu būdu ir lauke. Siūloma ir pramogų – pavyzdžiui, norintieji aktyviai leisti laiką gryname ore, kviečiami į teminius pasivaikščiojimus Palangoje.


Birželio pradžia buvo ypatinga visiems Palangos jaunuoliams, kurie iki karantino buvo įpratę pokalbiams, žaidimams ir kavos rinktis Palangos kultūros ir jaunimo centro (Kurhauzo) palėpėje – ši kurorto jaunimo erdvė „Be stogo“ vėl veikia ir laukia „senų“ ir naujų bičiulių.


Nuo birželio vėl kviečia Palangos atvira jaunimo erdvė

"Palangos tilto" informacija, 2020 06 03 | Rubrika: Miestas

Šis pirmadienis buvo ypatingas visiems Palangos jaunuoliams, kurie iki karantino buvo įpratę pokalbiams, žaidimams ir kavos rinktis Palangos kultūros ir jaunimo centro (Kurhauzo) palėpėje – ši kurorto jaunimo erdvė „Be stogo“ vėl veikia ir laukia „senų“ ir naujų bičiulių.


Palangos miesto savivaldybė kviečia aktyvius, jaunus ir veiklius žmones įsilieti į Savivaldybės jaunimo reikalų tarybos (SJRT) gretas. Jaunimo atstovų rinkimai į jaunimo reikalų tarybą vyks spalio 24 dieną 17 val. 30 min. Jei esate 14-29 metų, domitės jaunimo politika, jums svarbu, kaip jaunas žmogus jaučiasi Palangoje, turite idėjų, pasiūlymų ir norite jas įgyvendinti, kandidatuokite į...


Palangos miesto savivaldybės administracijos jaunimo reikalų koordinatorė Laura Grendienė – naujoji Nacionalinės jaunimo reikalų koordinatorių asociacijos (NJRKA) prezidentė. Toks sprendimas priimtas gegužės 28 d. Trakuose vykusio asociacijos visuotinio narių susirinkimo metu.  


Palangoje jau nuo trečiadienio rungiasi geriausi šalies jaunimo boksininkai – vasario 24-27 dienomis kurorte vyksta Lietuvos jaunimo bokso čempionatas.


Praėjusį sekmadienį Palangos jaunimo iniciatyvinė grupė „Aš esu kultūra“ Palangos bendruomenei surengė siurprizą – neplanuotą akciją, kurios tikslas buvo atkreipti Palangos miesto savivaldybės dėmesį į tai, jog Palangoje nėra jaunimo centro.


Praėjusį antradienį, rugpjūčio 12-ąją, pasaulis minėjo Tarptautinę jaunimo dieną. Renginių, skirtų jaunimui, netrūko ir Palangoje. Gražiai ir turiningai į šiuos renginius įsiliejo pernai Palangoje Darbo biržos patalpose duris atvėręs Jaunimo darbo centras, pakvietęs jaunuosius palangiškius į kompleksinį seminarą „Internetinis verslas – teorija ir praktika“.


Trečiadienį Palangos darbo biržoje Palangos jaunimo reikalų tarybos posėdžio metu pasirašytos bendradarbiavimo sutartys tarp Klaipėdos teritorinės darbo biržos ir Palangos jaunimo organizacijų. Sutartys pasirašytos su asociacijomis „Ateities specialistų klubas“, „Europos teisės ir finansų centras“, sporto klubu „Gintarinis ringas“, VšĮ...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius