Jei peršalate, pirma kryptis – Palanga

"Palangos tilto" informacija, 2019-10-25
Peržiūrėta
1191
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Palangos kurortas, įsikūręs šalia jūros, – tikras išsigelbėjimas peršalimo sezono metu. Žinote, kodėl? Specialistai pabrėžia naudą, kurią teikia jūrinis klimatas ir miesto infrastruktūra. Prasidėjus rudens sezonui prasideda ir peršalimo ligų bumas. Medikai sako, kad tam įtakos turi daug veiksnių: oro temperatūros svyravimai, šaltas, vėjuotas, drėgnas oras, saulės stoka. Šiltuoju metų laiku daugiau būname lauke, o rugsėjį vaikai ir suaugusieji daugiau laiko praleidžia uždarose patalpose, kurias dalijasi su kolektyvais. Taip susidaro palankios sąlygos virusams plisti, todėl dažniau sergama.

Sergamumas didėja

Palangos visuomenės sveikatos biuro visuomenės sveikatos stiprinimo specialistė Agnė Leonavičiūtė perspėjo, kad peršalimo ligos iš tiesų įsigali. „Norime įspėti, kad sergamumas gripu ir peršalimo ligomis šalyje auga! 41-ąją šių metų savaitę (2019 m. spalio 7–13 d.) bendras Lietuvos sergamumo gripu ir ūminėmis viršutinių kvėpavimo takų ligomis rodiklis siekė 61,7 atvejo 10 tūkst. gyventojų“, – teigė ji. Specialistė rekomendavo pasiskiepyti gripo vakcina. „Ypač tai rekomenduojama rizikos grupei priklausantiems asmenims“, – paragino A.Leonavičiūtė.

Svarbu nepamiršti, kad peršalimo ir gripo simptomai skiriasi, o skirtingos ligos gydomos skirtingai. Jeigu jums sveikata pablogėjo akimirksniu, tai gali būti gripas. Pasak specialistės, dažniausiai klausimų sulaukiama gripo epidemijos metu, kai žmonės panikuoja, bijo užsikrėsti, baiminasi komplikacijų, klausia, kaip elgtis epidemijos metu, kaip saugotis ir panašiai. „Primename, kad susirgus reikia kreiptis į asmens sveikatos priežiūros įstaigą, gerti daug skysčių, laikytis lovos režimo, likti namuose ir neiti į darbą ar mokyklą – tai labai svarbu norint užkirsti kelią viruso plitimui“, – perspėjo Palangos visuomenės sveikatos biuro visuomenės sveikatos stiprinimo specialistė. Geriausia peršalimo ligų profilaktika – grynas oras ir sveika gyvensena.

Jūrinis klimatas gelbėja

Mokslininkai, tyrinėdami šalies klimatą ir jo poveikį sveikatai, pažymi, kad jūrinis klimatas lemia geresnę žmonių savijautą pajūryje. Tad tai tikras išsigelbėjimas dažnai sergantiems peršalimo ligomis. Lietuvos sveikatos mokslų universiteto Palangos klinikoje besidarbuojantis Klaipėdos universiteto profesorius dr. Arvydas Martinkėnas „Lietuvos rytui“ yra pasakojęs, kad Palangoje nėra tokių didelių temperatūros svyravimų, o tai ypač teigiamai atsiliepia savijautai. Vasaros nėra alinamai karštos, o žiemos ekstremaliai šaltos. Akcentavo ir jodo naudą. „Pusvalandį Palangoje pasivaikščioję Meilės alėja gausite jūros vandenyje esančių naudingųjų dalelių, o tai teigiamai veikia organizmo funkcijas. Palanga yra vos keli metrai virš jūros lygio, tad čia ore daugiau deguonies. Ne veltui sakoma, kad atvykęs į Palangą labai gerai miegi. Viskas dėl tokio oro.

Didesnis deguonies kiekis teigiamai veikia žmogaus sveikatą. Vasarą, žinoma, rekomenduojamos ir maudymosi procedūros jūroje, o netoli Palangos yra parkas, kuriame galima maudytis ir geoterminiame vandenyje. Pastarojo poveikis taip pat labai raminantis, ypač naudingas sergantiems širdies ir kraujagyslių ligomis, depresija, patiriantiems nerimą“, – tikino profesorius.

VšĮ Palangos reabilitacijos ligoninės direktoriaus pavaduotoja medicinai Judita Daraitienė pritarė, kad oras Palangoje iš tiesų ypatingas ir tinkamas dažnai sergantiems peršalimo ligomis. „Čia yra keletas natūralių gamtos gydymo šaltinių. Pušys – vieni seniausių medžių Žemėje. Per archeologinius kasinėjimus Šumerų karalystės teritorijoje rastose molinėse rašomosiose lentelėse užfiksuoti 5000 metų senumo pirmieji žmonijos istorijoje pušų spyglių ekstrakto kompresų receptai. Paprastąją pušį visi gerai pažįstame. Šis spygliuotis ne tik išskiria į orą baktericidinių savybių turinčių fitoncidų, dėl kurių oras pušynuose daug švaresnis nei kituose miškuose, bet ir pasižymi vaistinėmis savybėmis. Pušų ošimas ramina centrinę nervų sistemą, pakelia nuotaiką. Kitas natūralus šaltinis – Baltijos jūra. Pabuvus pajūryje pirmiausia atsigauna oda. Ji tampa švaresnė, atsiveria poros, o odos receptoriai gauna mikroelementų, organinių medžiagų, mineralinių druskų. Mineralinės druskos suteikia odai ypatingo švelnumo ir elastingumo. Visų šių medžiagų gausu ne tik jūros vandenyje, bet ir pajūrio ore. Tai natūrali haloterapija“, – sakė medikė.

Iš tiesų gamtinės sąlygos

Palangoje labai palankios sveikatinimui, tačiau tam, be abejonės, svarbi ir tam pritaikyta infrastruktūra. Naudingiausios procedūros Palangos turizmo informacijos centro direktorė Rasa Kmitienė „Lietuvos rytui“ ne kartą yra akcentavusi šio kurorto universalumą visais metų laikais ir infrastruktūros patogumą ieškantiems sveikatinimo paslaugų, norintiems pailsėti. Gamtos apsuptyje įsikūrusios Palangos sveikatos priežiūros įstaigos ir įvairūs SPA centrai teikia gydymo ir sveikatinimo paslaugas, skirtas gerai savijautai. Galima haloterapija, kuri pagerina sergančiųjų kvėpavimo sistemos ligomis būklę, stiprina imunitetą, puikiai tinka peršalimo ligų profilaktikai ir gydymui, aromaterapija, įvairūs masažai, vonių procedūros. Sergančiuosius peršalimo ligomis teigiamai veikia ir pirtys, kurių apstu šiame kurortiniame mieste. Pirtis teigiamai veikia organizmą peršalimo atveju ir tinka jo profilaktikai, todėl rekomenduojama sergant lėtiniu bronchitu ir kitomis plaučių ligomis.

Pirčių kompleksus turi dažnas Palangos viešbutis, SPA kompleksas ar sanatorija. Be to, po daugiau nei 30 metų pertraukos Palangoje vėl galima mėgautis geriamuoju mineraliniu vandeniu iš vietinio gręžinio. Šiuo metu mieste jau eksploatuojamas 570 m gylio gręžinys. Jis įeina į kurorto mineralinio vandens telkinį, kuris buvo išžvalgytas ir įrengtas 1974 metais. Specialistai rekomenduoja inhaliacijas mineraliniu vandeniu, jei žmogų kamuoja lėtinė arba ūminė sloga, vadinamasis rinitas, sutrikęs kvėpavimas, taip pat esant drėgnam kosuliui. Gamtinės sąlygos Palangoje labai palankios sveikatinimui, tačiau tam svarbi ir tam pritaikyta miesto infrastruktūra, didelis paslaugų pasirinkimas.

 

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Į Palangą ilsėtis atvykę žmonės tapo vagių taikiniu.


Sekmadienio popietę ugniagesiai skubėjo į Palangoje esančią viešbučio kavinę, esančią Birutės alėjoje.


Gyventojai bei įmonės, Palangos miesto savivaldybėje priimantys bei apgyvendinantys Ukrainos karo pabėgėlius, apie tai raginami informuoti Palangos miesto savivaldybę. Tai padaryti, nurodant, kur ir kokie asmenys apsistojo, galima elektroniniu paštu [email protected] arba telefonu 8615 59396. Palangos savivaldybės teritorijoje apgyvendintų Ukrainos karo pabėgėlių registracija...


Vasaros sezoną Klaipėdos rajonas pasitiks su sprogdinančia naujiena. Birželio 4 d. startuos nauja „Pajūrio ekspreso“ kryptis Vilnius–Karklė. Visą vasarą savaitgaliais kursuosiantis traukinys kvies turistus atrasti Baltijos jūros perlą – Karklę, skelbiama pranešime žiniasklaidai.


Kadangi Palangos meras Šarūnas Vaitkus šią savaitę švenčia savo meravimo dešimtmetį, „Palangos tiltas“ teiravosi žinomų šalies žmonių, kokie ryškiausi įspūdžiai jiems yra likę iš bendravimo su juo. Andrius Kubilius, TS-LKD premjeras 2008-2012 metų Vyriausybės, sakė „Palangos tiltui“, kad jis pažįstąs Šarūną Vaitkų...


Žmogus net ir su mažu kompiuteriniu raštingumu pasakys, kad atnaujinta Palangos miesto savivaldybės svetainė www.palanga.lt atrodo, švelniai tariant, neįspūdingai, net primityviai. Kaimyninių savivaldybių interneto svetainės yra žymiai labiau vizualiai patrauklesnės, jose lengviau ir mieliau naršyti. Palangos miesto savivaldybė tokią kuklią miesto interneto svetainę...


Pasikeitė Savivaldybės internetinės svetainės adresas. Naujasis yra toks - www.naujas.palanga.lt


Jei peršalate, pirma kryptis – Palanga

"Palangos tilto" informacija, 2019 10 25 | Rubrika: Sveikata

Palangos kurortas, įsikūręs šalia jūros, – tikras išsigelbėjimas peršalimo sezono metu. Žinote, kodėl? Specialistai pabrėžia naudą, kurią teikia jūrinis klimatas ir miesto infrastruktūra. Prasidėjus rudens sezonui prasideda ir peršalimo ligų bumas. Medikai sako, kad tam įtakos turi daug veiksnių: oro temperatūros svyravimai, šaltas, vėjuotas, drėgnas...


Palangos pulsas

2017 02 02 | Rubrika: Miestas

Įamžinti S. Povilaičiui – 20 idėjų Palangos miesto savivaldybės administracijos organizuojamam dainininko Stasio Povilaičio atminimo įamžinimo Palangoje idėjos projekto konkursui (toliau – Konkursas) iš viso pateikta 20 idėjos projektų. Šie projektai eksponuojami Palangos miesto savivaldybės viešojoje bibliotekoje, Vytauto g. 61 (III aukštas) iki...


Metų pabaigoje patvirtintas Bendrasis miesto planas, pasak laikinai einančio Savivaldybės architektūros ir urbanistikos skyriaus vedėjo pareigas Svajūno Bradūno, tai dokumentas, numatantis kurorto vystymosi kryptį.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius