Kačiukus Palangos komunalinis ūkis turės perduoti „Nuarui“

Linas JEGELEVIČIUS, 2016-08-22
Peržiūrėta
2067
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Kačiukus Palangos komunalinis ūkis turės perduoti „Nuarui“

Pakako vienos palangiškės skundo, kad benamiai katinai, iki šiol laikyti ir šerti už savo pinigus geradarės palangiškės miesto komunalinio ūkio pašiūrėje, jau šią savaitę atsidurtų Klaipėdos „Nuare“, kur jų gali laukti gan liūdna ateitis. Palangos valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba įpareigojo UAB „Palangos komunalinis ūkis“ priglaustus rainius jau šią savaitę atiduoti „Nuarui“, uostamiesčio gyvūnų globos ir kontrolės tarnybai.

„Taip, esame leidę palangiškei, gyvūnų mylėtojai naudotis atokia nenaudojama pašiūre tam tikslui mūsų kieme. Jeigu mūsų toks žmogiškas sprendimas kažkam taip užkliuvo, tebūnie viskas pagal įstatymą, bet negaliu atsistebėti kai kurių žmonių piktumu“, – stebėjosi UAB „Palangos komunalinis ūkis“ direktorius Konstantinas Skierus.
Katinų komunaliniame ūkyje priešistorė siekia 2012 metus, kai buvusi „Palangos santarvės“ pirmininkės pavaduotoja Lina Birutė Gaudiešienė, mieste nesant keturkojams skirtos prieglaudos, parengė projektą „Beglobių gyvūnų skaičiaus reguliavimas ir ligų prevencija“, kuriam jau buvo gautas finansavimas – 7 tūkstančiai litų. Sumanymui vykdyti suburta apie 15 savanorių komanda.
Pradėję vykdyti šį projektą, bendruomenės nariai su savanoriais 2012-2013 metais sterilizavo 104 kates. Kad mieste sumažėtų valkataujančių gyvūnų, veikli palangiškė pasišovė kurti jų globos įstaigą ir tokį prašymą įteikė merui Šarūnui Vaitkui. Buvo svarstoma, kad tokiai įstaigai patalpos galėtų būti skiriamos už oro uosto buvusiose kareivinėse, tačiau jose tuo metu gyveno žmonės, tad ten steigti prieglaudos gyvūnams buvo neįmanoma.
Neradus tinkamų kitų paslaugų, tokia prieglauda 2012 metais laikinai atsirado nenaudojamoje patalpoje komunalinio kieme, kur beglobiais katinėliais rūpinosi geradarės.
Pastaraisiais metais keturkojais pradėjo rūpintis kitos miesto bendruomenės „Palangos rūpestėlis“ (vadovė Aldona Stasiulaitienė) geradarės.
Bet po vienos miesto aktyvistės skundo Maisto ir veterinarijos tarnybos Klaipėdos padaliniui, atvykę tikrintojai praėjusią savaitę surašė protokolą ir „Palangos komunalinį ūkį“ įpareigojo kates atiduoti „Nuarui“.
„Tuos kačiukus radome laikomus ūkiniame priestate komunalinio kieme. Tos patalpos tam tikslui visai nepritaikytos. Radome apie 7-10 kačių ir kačiukų. Gyvūnų prieglaudoms yra visai kitokie reikalavimai. „Palangos komunalinis ūkis“ negali vykdyti tokios veiklos pagal savo įstatus, – sakė Palangos valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos vyriausias veterinarijos gydytojas inspektorius Valdis Flaksas. – Todėl kačiukai turi būti atiduoti „Nuarui“. Tarnyba turėtų atvažiuoti antradienį (rugpjūčio 23 dieną – aut.)“.
Bet K. Skierus sako dar nėra informavęs „Nuaro“ apie kačiukus.
„Man gaila tų kačiukų ir gaila tos moters, kuri negaili kiekvieną dieną savo laiko ir rūpinasi kačiukais. Jeigu yra tokių skundikų, toks žmogus, įsitikinęs, neturi širdies. Ne kitaip“, – sakė K. Skierus.
Į redakciją vakar užėjusi „Palangos rūpestėlio“ vadovė A. Stasiulaitienė ragino „veikti“ bendrai, kad kačiukai būtų išgelbėti.
„Tam pradžia jau yra padaryta – mūsų bendruomenė rugpjūčio 8 dieną iš savivaldybės programai kačiukams kastruoti gavo 1000 eurų. Siekiame, kad savivaldybė leistų mūsų bendruomenei sudaryti sutartį su komunaliniu ūkiu dėl patalpų nuomos. Tokiai prieglaudai galėtų būti naudojamos tos pačios patalpos aptvėrus dalį teritorijos lauke“, – sakė A. Stasiulaitienė.
Ji kviečia visus palangiškius, neabejingus kačiukų likimui, skambinti jai telefonu 861805150 arba kitoms bendruomenės narėms: Justinai Duoblytei (tel. 8 601 32734), Larisai Urbonavičienei (8 610 30357), Gražinai Umbrasienei (8 688 85843) ar Dariui Judzenčiui (8 674 76452).
Su jais galima tartis dėl aukų maistu ar pinigais.
Žinoma kurorto teisininkė viliasi, kad gavus keturkojų globai patalpą, miesto jaunimas susidomės savanoryste.
„Yra Vyriausybės nutarimas kiekviename šalies mieste nustatyti ir įrengti gyvūnų šėryklas. Jos jau sėkmingai veikia kituose miestuose, tačiau jų iki šiol nėra Palangoje. Kreipsimės į miesto savivaldybės Tarybą, kad ji tokias vietas artimiausiu metu nustatytų ir Palangoje“, – sakė A. Stasiulaitienė.
„Viliuosi, kad ir kiti palangiškiai noriai įsijungs į savanoriavimą – skirtų aukų ir laiko rūpinantis mūsų keturkojais draugais“, – sakė „Palangos rūpestėlio“ vadovė.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Primename, kad Palangos miesto gyventojai gali kreiptis į UAB „Palangos komunalinis ūkis“, esantį Ganyklų g. 34, Palanga, tel. 8 460 48009, arba elektroniniu paštu [email protected] dėl naujo ar papildomo (-ų) konteinerio (-ių) pastatymo ar nuėmimo.


Po Konkurencijos tarybos atlikto tyrimo kurortą ir toliau prižiūrės ne privatininkai, o miestui priklausanti įmonė „Palangos komunalinis ūkis“. Apie tai ketvirtadienį, liepos 15 d., savo Facebook įraše paskelbė Palangos miesto savivaldybės meras Šarūnas Vaitkus.


Šiandien, šeštadienį, žinia iš Nacionalinio visuomenės sveikatos centro buvo bloga miesto komunalinio įmonei, UAB „Palangos komunalinis ūkis“ – patvirtinta, kad vienas jos darbuotojas užsikrėtė koronavirusu.


Nors Palangą kaip ir visą šalį kausto karantinas, gatvės yra tuščios, tačiau Palangos miesto savivaldybės komunalinio įmonės, UAB „Palangos komunalinis ūkis“ darbuotojų, vilkinčių ryškiomis liemenėmis, mieste galima pamatyti visur – tarsi miesto kurortinis sezonas jau prasidėtų rytoj.


Palangos komunalinis ūkis pradėjo dezinfekuoti ir viešąsias miesto erdves, suoliukus, autobusų stoteles, atliekų konteinerius, autobusų stotį ir kitas viešąsias vietas.


UAB „Palangos komunalinis ūkis“ jau pradėjo bendrovės administruojamų daugiabučių gyvenamųjų namų laiptinių dezinfekavimą. Darbų grafikas ir kita aktuali informaciją skelbiamas čia: http://www.palkom.eu/dezinfekcija.html


Praėjusį sekmadienį tragiškoje avarijoje Širvintų rajone žuvo buvusio UAB „Palangos komunalinis ūkis“ direktoriaus Vido Misikonio 34 metų sūnus.


Pasibaigus žiemos šventėms, gyventojai raginami nupuoštų eglučių nemesti bet kur – jas atvežti reikėtų į UAB „Palangos komunalinis ūkis“ kiemą (Ganyklų g. 34), kur yra pastatyti specialiai žaliaskarėms surinkti skirti konteineriai. Pasak bendrovės direktoriaus Konstantino Skieraus, terminas, iki kada galima atvežti eglutes, nėra numatytas – gyventojai tai...


Pakako vienos palangiškės skundo, kad benamiai katinai, iki šiol laikyti ir šerti už savo pinigus geradarės palangiškės miesto komunalinio ūkio pašiūrėje, jau šią savaitę atsidurtų Klaipėdos „Nuare“, kur jų gali laukti gan liūdna ateitis. Palangos valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba įpareigojo UAB „Palangos komunalinis...


„Palangos tiltas” baigia straipsnių ciklą apie Palangos daugiabučių renovaciją. Vykdomo tyrimo metu buvo aptikta bei užfiksuota nemažai paliktų pažeidimų ir defektų renovuojamuose daugiabučiuose. Kas dėl to kaltas? Kas turėtų už tai atsakyti? „Palangos tiltas” kalbėjosi su renovacijos darbus atliekančia UAB „Konsolė“ ir renovacijos administratoriumi...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius