„Palangos komunalinis ūkis“ su renovacijos rangovu pradeda aiškintis teisme

Kotryna REKAŠIŪTĖ, 2015-10-05
Peržiūrėta
2744
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

„Palangos komunalinis ūkis“ su renovacijos rangovu pradeda aiškintis teisme

„Palangos tiltas” baigia straipsnių ciklą apie Palangos daugiabučių renovaciją. Vykdomo tyrimo metu buvo aptikta bei užfiksuota nemažai paliktų pažeidimų ir defektų renovuojamuose daugiabučiuose. Kas dėl to kaltas? Kas turėtų už tai atsakyti? „Palangos tiltas” kalbėjosi su renovacijos darbus atliekančia UAB „Konsolė“ ir renovacijos administratoriumi UAB „Palangos komunalinis ūkis“.

Didžiausi neatitikimai – investiciniai projektai
Palangos daugiabučius renovuojančios UAB „Konsolės” statybos darbų vadovo Jono Blanko teigimu, šiuo metu Palangos daugiabučių renovacija užbaigta 6 namuose: S. Nėries g. 3 ir 5, Sodų g. 11, Jūratės g. 26 ir 28, Oškinio g. 5 name.
Pasiteiravus J. Blanko apie renovacijos metu paliktą gausybę defektų, vyras tikino, esą pažeidimų ir brokų nepalikta, nors „Palangos tilto“ reportažų ciklas atskleidė kitką. „Pasirašyti statybos užbaigimo aktai, broko nėra nustatyta – priešingu atveju nebūtų buvę galima pasirašyti dokumentų. Broko atvejų pasitaiko dar renovuojamuose namuose, tačiau tie pažeidimai būna ištaisomi ir galutiniame variante broko tikrai nėra”, – tikino J. Blankas.
Paklausus apie įsipareigojimus ir jų vykdymą, vyras tvirtino, jog jo firmos įsipareigojimai įvykdyti visi, priešingai nei UAB „Palangos komunalinis ūkis”. „Jų įsipareigojimai įvykdyti nepilnai – ne visiškai atsiskaityta. Yra tam tikrų neatitikimų, tačiau yra pasirašytos sutartys ir visi įsipareigojimai privalo būti įvykdyti. Didžiausi neatitikimai buvo investiciniai projektai. Norint to išvengti, reikėtų tinkamai parengti visus investicinius projektus, juos suderinti su gyventojais, o jei to nėra – kyla nemažai neaiškumų. Visos bėdos, iš esmės, kilo dėl tų projektų”, – sakė pašnekovas.
Akivaizdu, jog nuo įsipareigojimų nevykdymo nukentėjo nemažai renovuojamų namų gyventojų, tačiau J. Blanko tvirtinimu, „Konsolė” darbus įvykdo: „Viskas buvo derinama su „Palangos komunaliniu ūkiu”. Susitikimuose su gyventojais mūsų firma nedalyvauja, tą vykdo „Palangos komunalinis ūkis“.

Didžiausias problemas kelia rangovas
Kiek kitokios nuomonės dėl netinkamai įvykdytų renovacijos darbų buvo „Palangos komunalinio ūkio” direktorius Vidas Misiukonis. Jo teigimu, pastabų renovacijos vykdytojui – firmai „Konsolė” – gausybė. „Jau šią savaitę Palangos apylinkės teisme prasideda teisminiai ginčai su UAB „Konsolė”. Aš atstovauju gyventojų interesams. Jeigu mes nusileistume, užkrautume papildomą naštą namų savininkams – ko gero jiems patiems tektų mokėti už dalį darbų, būtų kalba apie papildomą kreditavimą, palūkanų mokėjimą ir panašiai. Neduok Dieve, kad dar žmonėms būtų sumažintas valstybinis finansavimas”, – sakė V. Misiukonis.
Prakalbus apie paliktus brokus ir esamus pažeidimus, V. Misiukonis šiuo klausimu nebuvo kalbus: „Reikėtų kalbėti su technine priežiūra, kad jie konkrečiai pasakytų”.
Akivaizdu, jog palikus nemažai defektų, gyventojams rūpi kieno lėšomis jie bus taisomi. „Gink Dieve, ne gyventojų. Sutartyje numatyta, jog renovacijos metu padaryti technologiniai pažeidimai atstatomi rangovų lėšomis, tad jei kažkas blogai atlikta, ar neatlikta – bus taisoma iš rangovo lėšų”, – patikino V. Misiukonis.
Pasiteiravus apie santykius su rangovų firma „Konsolė”, V. Misiukonis teigė, jog daug su jais nekontaktuoja: „Nenoriu klausyti vienpusių argumentų. Mes vadovaujamės sutartimi ir finansavimo tvarka – kaip yra nustatyta”.
Įpusėjus ir toliau tebevykstant Palangos daugiabučių renovacijai, anot jo, didesnių problemų ar pažeidimų neužfiksuojama.
„Didžiausias problemas vykdant renovacijos darbus kelia rangovas”, – savo pozicijos laikėsi „Palangos komunalinio ūkio” direktorius.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Primename, kad Palangos miesto gyventojai gali kreiptis į UAB „Palangos komunalinis ūkis“, esantį Ganyklų g. 34, Palanga, tel. 8 460 48009, arba elektroniniu paštu [email protected] dėl naujo ar papildomo (-ų) konteinerio (-ių) pastatymo ar nuėmimo.


Po Konkurencijos tarybos atlikto tyrimo kurortą ir toliau prižiūrės ne privatininkai, o miestui priklausanti įmonė „Palangos komunalinis ūkis“. Apie tai ketvirtadienį, liepos 15 d., savo Facebook įraše paskelbė Palangos miesto savivaldybės meras Šarūnas Vaitkus.


Šiandien, šeštadienį, žinia iš Nacionalinio visuomenės sveikatos centro buvo bloga miesto komunalinio įmonei, UAB „Palangos komunalinis ūkis“ – patvirtinta, kad vienas jos darbuotojas užsikrėtė koronavirusu.


Nors Palangą kaip ir visą šalį kausto karantinas, gatvės yra tuščios, tačiau Palangos miesto savivaldybės komunalinio įmonės, UAB „Palangos komunalinis ūkis“ darbuotojų, vilkinčių ryškiomis liemenėmis, mieste galima pamatyti visur – tarsi miesto kurortinis sezonas jau prasidėtų rytoj.


Palangos komunalinis ūkis pradėjo dezinfekuoti ir viešąsias miesto erdves, suoliukus, autobusų stoteles, atliekų konteinerius, autobusų stotį ir kitas viešąsias vietas.


UAB „Palangos komunalinis ūkis“ jau pradėjo bendrovės administruojamų daugiabučių gyvenamųjų namų laiptinių dezinfekavimą. Darbų grafikas ir kita aktuali informaciją skelbiamas čia: http://www.palkom.eu/dezinfekcija.html


Praėjusį sekmadienį tragiškoje avarijoje Širvintų rajone žuvo buvusio UAB „Palangos komunalinis ūkis“ direktoriaus Vido Misikonio 34 metų sūnus.


Pasibaigus žiemos šventėms, gyventojai raginami nupuoštų eglučių nemesti bet kur – jas atvežti reikėtų į UAB „Palangos komunalinis ūkis“ kiemą (Ganyklų g. 34), kur yra pastatyti specialiai žaliaskarėms surinkti skirti konteineriai. Pasak bendrovės direktoriaus Konstantino Skieraus, terminas, iki kada galima atvežti eglutes, nėra numatytas – gyventojai tai...


Pakako vienos palangiškės skundo, kad benamiai katinai, iki šiol laikyti ir šerti už savo pinigus geradarės palangiškės miesto komunalinio ūkio pašiūrėje, jau šią savaitę atsidurtų Klaipėdos „Nuare“, kur jų gali laukti gan liūdna ateitis. Palangos valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba įpareigojo UAB „Palangos komunalinis...


„Palangos tiltas” baigia straipsnių ciklą apie Palangos daugiabučių renovaciją. Vykdomo tyrimo metu buvo aptikta bei užfiksuota nemažai paliktų pažeidimų ir defektų renovuojamuose daugiabučiuose. Kas dėl to kaltas? Kas turėtų už tai atsakyti? „Palangos tiltas” kalbėjosi su renovacijos darbus atliekančia UAB „Konsolė“ ir renovacijos administratoriumi...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius