Kada irkluosime viena kryptimi?

Alvydas ZIABKUS, “Lietuvos ryto” apžvalgininkas, 2011-09-23
Peržiūrėta
465
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Kada irkluosime viena kryptimi?

Koks opozicijoje esančio miesto tarybos nario pagrindinis tikslas ir uždavinys? Toks klausimas iškyla beveik pusę metų stebint Palangos miesto tarybos opozicijos darbą.

 

Turėtų būti suprantama, kad prie valdančiosios daugumos neprisijungę tarybos nariai turėtų atidžiai stebėti ir vertinti valdančiųjų veiksmus, kontroliuoti, kaip savivaldybės administracija vykdo tarybos sprendimus, nesivaržyti ir pasidžiaugti valdžios sėkme bei nepamiršti tarybai teikti konstruktyvius pasiūlymus, kaip gerinti miesto gyvenimą.

Tačiau į opoziciją susibūrę du tyleniai socialdemokratai, į kelintuose savivaldybių rinkimuose palangiškių pasitikėjimo negaunančią Darbo partiją perėjusi Krasauskų šeimyna bei du Tvarkos ir teisingumo partijos atstovai taryboje elgiasi, kaip diržo besiprašantys ir viešoje vietoje ant grindų parkritę bei iš įsiūčio besispardantys užsispyrę vaikai: nenoriu, neisiu, nepatinka, nebūsiu.

Ką miesto valdžia bedarytų, opozicijai viskas blogai arba daroma ne taip. Kaip numatytus darbus atlikti geriau, iš opozicijos narių neišgirsi. Geriausiu atveju pasiūlys atidėti, pasvarstyti, padiskutuoti. O gal toks opozicionierių tikslas ir yra:  4 metus diskutuoti ir svarstyti, o artėjant naujiems rinkimams „skalambinti“ visais varpais – valdžia nieko nepadarė, rinkite mus.

Dar neregėta bėda Palangą užgultų, jei miesto valdyti ateitų tokie štai rėksniai, nieko doro nepasiūlę, nenuveikę, visą laiką besikapstantys nereikšmingose smulkmenose, kurios išpučiamos iki didžiausių piktadarysčių. Tai būtų baisiau P.Žeimį, R.Kirstuką ir V.Stalmoką kartu sudėjus. Kaip kurortui galėtų vadovauti, pavyzdžiui, dabar darbietis Edmundas Krasauskas, kuris paaiškina, kad teikti siūlymus išvažiuojamam Vyriausybės pasitarimui nėra opozicijos darbas.

O vakar vykusiame neeiliniame tarybos posėdyje rimtu veidu suabejoja, ar verta rekonstruoti Kęstučio gatvę, kuria į prie jūros esančias būsimas statybvietes dar važinės sunkusis transportas. Kad su šios gatvės rekonstrukcijos pradžia uždelsusi Palangos savivaldybė praras 2,2 mln. litų iš Europos Sąjungos skiriamų lėšų – miesto gyventojams atstovaujančiam politikui nesvarbu. Kad kurorto centrinėje dalyje vienintelė likusi duobėta ir suaižėjusi Kęstučio gatvė yra prastesnė už kaimo vieškelį – neįdomu. E.Krasauskui svarbesni yra kokio nors prie jūros užsimaniusio statyti turčiaus rūpesčiai, kaip iki statybvietės atsivežti gelžbetonį ir skiedinį. Mūsų pajūris ir taip užstatytas, kad tankiau nebėra kur.

Antai, neformalus opozicijos lyderis ir garsiausias trubadūras tvarkietis Aleksandras Jokūbauskas garsiai stebisi ir piktinasi, kodėl žurnalistas anksčiau už jį sužinojo, kad atsirado pajūrio verslininkas, kurį domina investicija į būsimą Palangos ledo areną. O gi todėl, kad žurnalistas tuo domėjosi, o gyventojams tarnauti privalantis politikas – ne.

Kita vertus, kodėl miesto meras Šarūnas Vaitkus apie privačiuose pokalbiuose atrastus galimus investuotojus tarybos nariams turi pranešti paslapčia? Jis tai padarė viešai, informuodamas žiniasklaidą, o kartu ne tik tarybos narius, bet ir visus Palangos gyventojus.

Po rinkimų praėjo daugiau nei 5 mėnesiai. Kiek kartų aktyviausias opozicijos narys A.Jokūbauskas buvo atėjęs pas merą su valdančiosios koalicijos programa. Dabar labai lengva kontroliuoti valdžią, nes pirmą kartą valdančiosios koalicijos paskelbtoje programoje – konkretūs uždaviniai, numatyta būsimų objektų vieta ir net terminai. Atsisėsk prieš merą ir besk pirštu į programą: kaip reikalai su pramonės zona priešais oro uostą, kiek pasistūmėta su kolumbariumo statyba naujose kapinėse, kada bus pradėtas įrenginėti vaikų žaidimo aikštynas prie jūros, kokiais būdais ieškoma privačių investuotojų į būsimus pramogų objektus?

Dabar gi išgirdęs, kad tarybos sprendimą dėl Bangų gatvėje skirtos ledo arenos detaliojo plano procedūrų pradžios paskubino investuotojo atsiradimas, A.Jokūbauskas merą apkaltina vos ne korupciniais dalykais. Girdi, kodėl privatus verslininkas inicijuoja tarybos sprendimus. Jei aktyvus opozicionierius dar būtų ir padorus politikas, jis būtų pavartęs valdančiosios koalicijos programą ir pamatęs, kad Bangų gatvės aikštelę ledo arenai buvo nuspręsta skirti dar kovo mėnesį. Miestui tarnaujančios opozicijos narys būtų net pabaręs valdžią, kodėl ji grynai popieriniam tarybos sprendimui užgaišo net 5 mėnesius. Tokio detaliojo plano pradžia turėjo būti paskelbta jau gegužę, o iki dabar gal galėjo atsirasti net kelios šiuo projektu susidomėjusios įmonės.

Arba štai, vakar dienos tarybos posėdžio klausimas dėl kelininkų poilsinės perėmimo savivaldybės reikmėms. A.Jokūbauskui užkliuvo, kad pastatų dokumentų persiuntimą kaip beįmanydama vilkinanti įmonė „Klaipėdos regiono keliai“ neatsiuntė informacijos apie kiemo statinį – asfaltuotą aikštelę. Savivaldybė nusprendė į tarybos sprendimo projektą įtraukti visų poilsinei priklausančių statinių sąrašą pagal nekilnojamojo turto registro duomenis. Juo labiau, kad liepos viduryje išvažiuojamajame pasitarime Palangoje Vyriausybė nutarė kurorto savivaldybei perduoti visą objektą, o ne jo dalį.

Ką gi daro A.Jokūbauskas? Užuot, kaip miestui tarnaujantis politikas, pritaręs Palangai keletą milijonų ir mažiausiai 4-5 metus sutaupyti leidžiančiam projektui, tvarkietis įspėja, kad neatitikimas tarp atsiųsto kelininkų klerko rašto ir tarybos sprendimo projekto yra negerai ir susilaiko. Kartu su savo kariauna: jaunaisiais socdemais ir Krasauskais. Antras tvarkietis Gediminas Valinevičius yra blaivesnio proto ir balsuoja už poilsinės perėmimą. Po posėdžio išėjus iš salės nuo A.Jokūbausko jis kaip mat gauna velnių – girdi, kurioje tu valtyje sėdi?

Ir jūs, A.Jokūbauskai, ir G.Valinevičius, ir visi tarybos nariai sėdite vienoje Palangos valtyje. Tik kad irkluojate į priešingą pusę, o tai miesto valčiai greičio neprideda.

 

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Palangos miesto savivaldybės tarybos narė Svetlana Grigorian nepažeidė iki 2019-12-31 galiojusio Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo reikalavimų vengti interesų konflikto, o jam kilus – nusišalinti. Tokį sprendimą vienbalsiai priėmė Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK).


Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) trečiadienį, rugsėjo 16 dieną, pradėjo tyrimą dėl Palangos miesto savivaldybės tarybos narės Svetlanos Grigorian elgesio. Bus aiškinamasi, ar valstybės politikė nepažeidė Viešųjų ir privačių interesų derinimo įstatymo reikalavimų vengti interesų konflikto, o jam kilus – nusišalinti.


Gegužės 8 d. Vyriausioji tarnybinės etikos komisija vienbalsiai nusprendė, kad atstovaudamas fiziniam asmeniui savivaldybės taryboje, buvęs Palangos miesto savivaldybės tarybos narys A. Jokūbauskas pažeidė įstatymą - iki 2019-12-31 galiojusio Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo draudimą atstovauti (20 straipsnio 1 dalis).  


Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) pradėjo tyrimą dėl buvusio Palangos miesto savivaldybės tarybos nario Aleksandro Jokūbausko elgesį. Bus aiškinamasi, ar jis, nustojęs eiti minėtąsias pareigas, nepažeidė Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo draudimo atstovauti.  


Vakar į paskutinį 54-ąjį 7-ojo šaukimo Palangos miesto savivaldybės tarybos posėdį rinkosi šventiškai apsirėdę 2011 metais išrinkti miesto politikai. Prieš vidudienį, išklausę mero Šarūno Vaitkaus kalbos, padėkos raštais bei Malgorzatos Omilanovskos knygomis „Pabaltijo Zakopanė. Palanga Tiškevičių laikais“ apdovanoti...


Trečiadienį ir penktadienį posėdžiavusi Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) iš rinkimų sąrašų išbraukė 280 kandidatų į savivaldybių tarybų narius, nuslėpusius, kad buvo teisti. Penki kandidatai – trys iškelti Darbo partijos ir po vieną partijos Tvarka ir teisingumas bei Visuomeninio rinkimų komiteto „Nepartinių palangiškių sąjūdis”...


Miestui pradėta kenkti stabdant tarybos darbą

Alvydas ZIABKUS “Lietuvos ryto” apžvalgininkas, 2014 03 20 | Rubrika: PT redaktoriaus skiltis

Ar palangiškių išrinkti politikai dar benori būti miesto tarybos nariais? Ar tarybos posėdžiai jiems nevirto nepakeliama našta? Tokie klausimai iškilo praėjusį ketvirtadienį, kai į iš anksto paskelbtą tarybos posėdį iš 21 tarybos nario tesusirinko vos 10 politikų.


Paskutiniąją lapkričio dieną vykęs Palangos miesto savivaldybės tarybos 36-asis posėdis, kurio darbotvarkėje buvo 27 klausimai, ko gero, būtų pasibaigęs dar iki pirmosios kavos pertraukėlės ryte, jei ne arši diskusija, įsiplieskusi svarstant dešimtąjį  klausimą – dėl Palangos miesto savivaldybės bendruomenės sveikatos tarybos sudėties. Diskutuota aistringai, bet...


Kreipimasis į Palangos miesto savivaldybės tarybos narius  9

Rimantas Germanas UAB „Litesko“ komercijos direktorius, 2013 06 06 | Rubrika: Miestas

Situacija Palangos šilumos ūkyje, o taip pat miesto savivaldybės ir „Litesko“ santykiai pasiekė ribą, kuomet nebeužtenka pasisiuntinėti raštais vieni kitiems. Turime labai rimtą situaciją, didžiulę problemą, kuri kaupėsi ne vieną mėnesį ir pasiekė kulminaciją. Apie tai ir noriu pasisakyti.


Kada irkluosime viena kryptimi?

Alvydas ZIABKUS, “Lietuvos ryto” apžvalgininkas, 2011 09 23 | Rubrika: PT redaktoriaus skiltis

Koks opozicijoje esančio miesto tarybos nario pagrindinis tikslas ir uždavinys? Toks klausimas iškyla beveik pusę metų stebint Palangos miesto tarybos opozicijos darbą.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius