Kai J. Basanavičiaus promenada – ne atostogos, o parduotos vasaros

Palangos tiltas, 2016-07-07
Peržiūrėta
2232
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Kai J. Basanavičiaus promenada – ne atostogos, o  parduotos vasaros

Salomėja GALDIKAITĖ

Vasarą J. Basanavičiaus gatvė Palangoje yra įvairių pasiūlymų, pramogų, atrakcijų turgus. Joje poilsiautojų pagundos tyko kas žingsnį. Ar įsigyti savo portretą, ar pasidaryti laikiną tatuiruotę, ar skaniai pavalgyti, ar nueiti į linksmus atrakcionus? O galbūt išbandyti viską? O ką atostogautojų marga minia ir pati promenada reiškia tiems, kurie lieja čia prakaitą ir vilioja pačiomis įvairiausiomis paslaugomis ir pramogomis?

Chirologija – tik mąstantiems žmonėms
Valentinas Razumas – jau šeštą vasarą Palangos J. Basanavičiaus gatvėje dirbantis chirologas. Nors šis žmogus yra įsikūręs pora metrų toliau nuo paties gatvės šurmulio, jis teigia, kad Palangos minia per tuos metus nedaug kuo tepasikeitė. „Pats miestas Palanga tikrai pasikeitė, visi galime tai pastebėti. Bet žmonės, tai nežinau. Rusų gal tik tiek nebeliko ir šiaip žmonių, bent jau šiais metais, yra mažiau“, – pasakojo Valentinas.
Paklaustas, kokie žmonės dažniausiai renkasi jo paslaugas, jis atsakė: „ Renkasi tokie, kurie nori sužinot apie save, suprast save ir sumodeliuoti savo gyvenimą. O jei kalbant apie amžių ar lytį, tai labai įvairūs klientai gali ateiti. Pavyzdžiui, žmogus būna 16-17 metų, bet jis mąstantis – nori sužinoti apie save. Dabar neberandu kalbos su žmonėmis, kuriems rūpi tik primityvūs dalykai. Aš neišpuikau, tiesiog aš ne gydytojas, ne advokatas. Neturiu teisės švaistytis žodžiais, kurie gali nulemti kitam žmogui gyvenimą. Žmogus turi pats suvokti, kas jis toks. Tai ir aiškinu žmogui, kad viską jis gali susikurti pats. Būna dažnai, kad žmonės ateina savanaudiškais tikslais. Nori nieko nedarant gauti atsakymus. Mergaitė kažkada atėjo ir klausia: „Kada aš ištekėsiu?“ Kada norėsi, tada ir ištekėsi. Aš jai paaiškinau, kad tai priklauso nuo jos, nuo partnerio, jų santykių, abipusio ryšio bei bendravimo. Tie, kurie užsiima įvairiais burtais, pritraukia tokius dalykus. Tai yra neteisėtas įsikišimas į kito žmogaus energetinę – informacinę erdvę“.

Taip pat skulptorius
Anot, chirologijos specialisto, jis nėra būrėjas: „Priešingai, čia yra mokslas, kvantinė fizika. Mūsų veikloje reikalingos žinios, kurias man perdavė dar 1980 metais, aš tuomet užsiiminėjau socialine psichologija. Kiekvienas gali būti savo gyvenimo burtininkas, susikurti tokį gyvenimą, kuris būtų kaip pasaka. Yra toks posakis: „Užsiimk tuo, ko kiti nenori daryt ir gyvensi taip, kaip kiti nesugeba gyvent“. Mes tik padedame atrasti tą teisingą kelią. Aš asmeniškai žinau savo gyvenimo kodą ir niekas man neišaiškins, kad kažkas gali būt vienaip ar kitaip, nes žinau tik aš“.
V. Razumas gyvenime užsiima ne tik chirologija. Jis taip pat yra ir skulptorius. Palangos „Anapilyje“ galima išvysti nemažai autoriaus skulptūrų.
Vienos konsultacijos pas Valentiną kaina vyrauja nuo 30 iki 50 eurų. Anot specialisto, kaina priklauso ne nuo to, kiek laiko užtrunka konsultacija, o nuo žmogaus noro kuo geriau ir greičiau pažinti save.

Dažniausi klientai – vaikai ir porelės
Žymiojoje J. Basanavičiaus gatvėje gausu ir menininkų. Netoli Jūratės ir Kastyčio fontano įsikūrę šaržų dailininkai Lina ir Redas čia darbuojasi jau nebe pirmą vasarą. Taip pat ir dizaineriu dirbantis Redas Basanavičiaus gatvėje praleidžia jau antrą dešimtmetį.
Anot jų, J. Basanavičiaus gatvės minia bėgant metams nelabai keičiasi. „Galiu pastebėti tik tai, kad, pavyzdžiui, praėjusiais metais tokiu pat metu buvo gerokai daugiau žmonių. Vedu statistiką, todėl viskas aiškiai matosi“, – pasakojo Lina, kuri taip pat dirba ir Dailės akademijoje. Taip pat dailininkai pridūrė, jog pastebima tendencija, kad dažniausi jų klientai yra vaikai ir porelės.
Lina ir Redas nevengė pajuokauti: „Būna, kad žmonės ateina ir prašo nupiešti jų natiurmortą ar peizažą. Veido piešinys yra portretas, bet mes stengiamės tiesiog piešti per daug jiems neaiškindami skirtumų“.
Paklausti, ar būna kokių keistų nutikimų, kurie nustebintų, menininkai atsakė: „Labai stebina tai, kad niekas nevagia. Paliekame čia daiktus, išeiname nusipirkti kavos, grįžtame ir viskas būna savo vietose. Visgi galbūt žmonės nemato, ką galima vogt iš dailininko, nors būna, kad palieki ne tik pieštuką, bet ir telefoną“.
Šaržų kainos vyrauja nuo 7 iki 14 eurų. Vieno žmogaus šaržas kainuoja 7 eurus, dviejų – 10 eurų, o trijų 14 eurų.

Ta pati vasara – metai iš metų
Kita dailininkė, taip pat dirbanti J. Basanavičiaus gatvėje, čia piešia jau 25 vasarą iš eilės. „Nepastebėjau nieko, kas būtų pasikeitę. Galbūt todėl, kad aš nematau minios, priešais mane tik atskiri žmonės, juos ir pastebiu, o jie nesikeičia. Toks jausmas, kad tęsiasi ta pati vasara. Metai bėga, o ji tiesiog tęsiasi, bent jau man“, – dėstė menininkė.
Portretų kainos labai įvairios. Pigiausią portretą galima įsigyti už 10 eurų, brangiausią už 70 eurų. Anot dailininkės, žmonės nėra linkę užsisakyti portretą už 70 eurų – jiems per brangu, dažniausiai tenka piešti portretus už 10 eurų.

Tatuiruotės – ir jaunimui, ir senukams, ir gyvūnams
J. Basanavičiaus gatvėje pastaraisiais metais ypač išpopuliarėjo laikinos tatuiruotės. Daugelį poilsiautojų galima išvysti įvairiose kūno vietose išsitatuiravusius kačiuką, horoskopo ženklą, drugelį ar begalybės ženklą.
Ir tikrai, yra ne vienas kioskas ar staliukas, kuriame siūlomos tokios paslaugos. Einant J. Basanavičiaus gatve, teko ir sustoti prie vieno, deja, tatuiruotėmis užsiimantis jaunuolis nesutiko kalbėtis ir tyliai pasakė, kad dirba nelegaliai.
Neseniai mokyklą baigęs Konstantinas Mikalauskis taip pat užsiima laikinų tatuiruočių verslu. Jau ketvirtus metus poilsiautojų taip mėgstamoje J. Basanavičiaus gatvėje tai darantis jaunuolis pritaria ankstesniems pašnekovams, kad šią vasarą didelių pačios poilsiautojų minios pokyčių jis nemato. „Tikrai nežinau kaip patys žmonės pasikeitė. Pačioje J. Basanavičiaus gatvėje, atrodo, kad žmonių yra daugiau nei ankstesniais metais, tačiau pas mane jų yra tikrai mažiau. Daug kas ir nuo oro priklauso: jeigu šiltas oras – mes stovime ir dirbame, o jeigu šalčiau ar, pavyzdžiui, išvis lyja – aš nedirbu. Todėl dabar neina uždirbti tiek, kiek norėtųsi, – guodėsi vaikinas. – Galbūt žmonės taupo, nes kainos visur yra gerokai sukilusios, kaip sakoma, prie lito viskas buvo daug kartų pigiau“.

Berniukas norėjo tatuiruotės ant kaktos
Anot tatuiruočių dailininko, nors klientai dažniausiai būna jauni žmonės, pasitaiko ir įvairiausių išimčių: „Taip, klientų pagrindą sudaro jaunimas. Nors būna pasitaiko ir kuriozų. Ateina ir senesni žmonės. Aišku, kai ateina senukai, nebūna taip juokinga, kaip kažkada atėjo žmonės ir prašė padaryti tatuiruotę jų šuniui. Ten buvo tokia veislė, kur šuo plikas – be kailio. Tai ir dariau tą tatuiruotę prie uodegos. Šeimininkai norėjo, kad nupieščiau katės paveikslėlį. Būna ir tokių atvejų, kai ateina berniukas ir pasidaro drugelio, o mergaitė drakono tatuiruotę. Kažkada ir ant veido prašė padaryt. Buvo tikrai ne viena tokia situacija. Kažkada ateina berniukas su močiute, anūkas sako, kad nori tatuiruotės ant kaktos. Aš tik suprunkščiau ir paklausiau, ar jis čia rimtai. Pasirodo, kad visiškai rimtai. Buvo neįprasta, nes daugiausiai tik girti ateina ir prašo padaryti tatuiruotę ant kaktos ir dažniausiai tai būna tik kalbos. O tas vaikas, apie kurį pasakojau, labai norėjo. Močiutė, žinoma, labai šaukė ant jo, sakė, kad vaiko mama išvys ją iš namų. Taip pat yra buvę, kad tam pačiam žmogui per dieną padariau dvi tatuiruotes ant skruostų“.
Laikinų tatuiruočių kainos vyrauja nuo trijų iki 5 eurų.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Atostogos yra atostogos ir ką čia be pridursi, bet mes mėgstame tą paprastą laimę skirstyti į Seimo, prezidento, mokytojų ir kitokias atostogas.


Lietuvos paštas pranešė, kad viešojo aukciono būdu sėkmingai pardavė buvusias pašto patalpas Palangoje. Vytauto g. 53 įsikūrusios patalpos parduotos už kiek daugiau nei 600 tūkst. eurų. Gautas lėšas bendrovė investuos į strateginius projektus: veiklos modernizaciją, pašto skyrių atnaujinimą ir darbo sąlygų gerinimą. 


Registrų centro duomenimis, Palangoje šių metų spalį parduotos 215 patalpos (gyvenamosios ir negyvenamosios paskirties, kurios apima ir netipinės paskirties būstą, pvz. viešbučių apartamentus), arba net 2,5 karto daugiau nei tuo pačiu metu pernai, kai buvo parduoti 86 objektai.


„Žaliosios europiečių atostogos Palangoje 2020“ kviečia pajūryje gyvenančius ir poilsiaujančius žmones pasimėgauti ne tik saulės voniomis, bet ir daugiau sužinoti apie klimato kaitą, aplinkosaugą ir biologinę įvairovę.


Dar viena vasara baigėsi, pakviesdama jos vietą užimti spalvotajam rudeniui. Šiandien – pirmoji ne tik kalendorinio rudens diena, bet irpirmoji naujųjų mokslo metų diena, kuomet ne tik palydima vasara, bet ir pasveikinami sugrįžę į mokyklų suolus mokinukai bei mokytojai. O kaip atrodė Palanga paskutinę vasaros dieną? Ne, visai neliūdnai, liūdesiui kurorte vietos nėra net ir...


Vasarą J. Basanavičiaus gatvė Palangoje yra įvairių pasiūlymų, pramogų, atrakcijų turgus. Joje poilsiautojų pagundos tyko kas žingsnį. Ar įsigyti savo portretą, ar pasidaryti laikiną tatuiruotę, ar skaniai pavalgyti, ar nueiti į linksmus atrakcionus? O galbūt išbandyti viską? O ką atostogautojų marga minia ir pati promenada reiškia tiems, kurie lieja čia prakaitą ir vilioja...


Jūratė RIEPŠAITĖ Atostogos –  turbūt daugeliui iš mūsų tai pats geriausias metas pailsėti ar nuveikti tai, ką norime. Pasibaigus mokslo metams, ne vienam jaunuoliui teko rimtai apmąstyti, ką jis norėtų atlikti per šias vasaros atostogas. Tad ką renkasi Palangos miesto jaunimas: poilsį, sunkų darbą ar „trynimąsi“ gatvėmis?  ...


Šiemet atostogos privertė mokinius pasukti galvas, ką reikės veikti: linksmintis ar ruoštis ne už kalnų gresiantiems egzaminams, galbūt aplankyti tėvus arba išvažiuoti atostogauti?


„Žaliosios europiečių atostogos“ ragina saugoti gamtą  1

Rasa GEDVILAITĖ, Linas JEGELEVIČIUS, 2010 08 15 | Rubrika: Miestas

Europos Komisijos atstovybė Lietuvoje jau trečią kartą inicijuoja kovai su klimato kaita skirtą projektą „Žaliosios europiečių atostogos“.


Bonifacijaus atostogos

Monika ŠIUGŽDAITĖ, 2009 03 16 | Rubrika: Miestas

Kol saulė nelepina spindulių saujom, tol tenka tik pasvajoti apie žemiškus ir nežemiškus malonumus... Masažai, saulės bučiniai, vandens purslai... Matyt, mane veikia „holivudinė vaizduotė“ ir mano akys, pavergtos nudailintų filmų scenų iš saulėto rojaus, verčia svajoti apie atostogas kažkur beveik dievo ausyje.  


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius