Kai melomanai susiburia draugėn – gimsta muzikos grupė

Palangos tiltas, 2022-12-27
Peržiūrėta
1594
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

(Iš dešinės) Matas Vėlyvis ir Algirdas Mačenskis
(Iš dešinės) Matas Vėlyvis ir Algirdas Mačenskis

Aistringi muzikos mėgėjai – taip tikrai gali save apibūdinti penki Palangos senosios gimnazijos muzikantai, susibūrę į grupę, pavadinę ją būtent taip, kaip patys ir jaučiasi – „Melomanai“.

Grupę sudaro penki gimnazistai – Matas Vėlyvis, Austėja Drąsutytė, Dorotėja Vindžigalskytė, Rugilė Čėsnaitė ir Algirdas Mačenskis. Jų pirmasis didesnis pasirodymas įvyko minint Palangos senosios gimnazijos šimtmetį. Kas laukia ateityje – dar nežinia, kiekvienas mėgaujasi tuo, ką daro šiuo metu, bet kuria ir asmeninius tikslus ateičiai. 

Su dviejomis grupės merginomis kalbėjomės apie grupės susikūrimą, pomėgius ir ateities planus.

Kaip susikūrė jūsų grupė?

Dorotėja: prieš šią grupę buvo kita, bet dėl tam tikrų priežasčių ji iširo. Šios vasaros pradžioje susibūrė bendraminčiai, grojantys įvairiais instrumentais, o jau spalio mėnesį radome vokalistą. Tokia grupės sudėtis visiems tiko ir patiko, tad ėmėmės darbo.

Lapkričio pabaigoje visi dalyvavome gimnazijos šimtmečio šventėje, kurioje regėjome ir jūsų pasirodymą. Papasakokite, kaip ruošėtės gimnazijos šimtmečio pasirodymui?

Austėja: prieš šimtmečio pasirodymą repetuoti susirinkdavome du ar tris kartus per savaitę. Dažniausiai repetuodavome pusantros valandos, bet būdavo dienų, kai užtrukdavome žymiai ilgiau. Tai buvo mūsų pirmasis didesnis pasirodymas, tad atsakingai jam ir ruošėmės. Būta ir pakankamai jaudulio.

Atskleiskite paslaptį, kaip atsirado jūsų grupės pavadinimas „Melomanai“.

Dorotėja: keitėme daug pavadinimų, bet dabartinis grupės pavadinimas yra mūsų bosisto Mato sprendimas. Jo mėgstamiausia lietuvių grupė yra „Kertukai“ ir viena jų daina vadinasi „Melomanas“. Mes išsiaiškinome šio žodžio reikšmę (aistringas muzikos, dainavimo mėgėjas – aut. past.) ir supratom, jog šis žodis puikiai tinka mūsų grupei apibūdinti – mes visi esame tikri melomanai. Tokį pavadinimą, manome, lengva ir prisiminti kitiems.

Kiek laiko praleidžiate repeticijose?

Austėja: viskas priklauso nuo to, ar visi sveiki ir gali repetuoti. 

Dorotėja: o jeigu jau susirenkame, tai kartais užtrunkame net iki dviejų valandų ar daugiau. Mums patinka ši veikla, tad neskubame išsiskirstyti.

Kokie jūsų, kaip grupės, ateities planai? Ar sukasi kokių minčių, kaip susiklostys grupės reikalai?

Austėja: su muzikos mokytoju Augustinu Užkuratu pakalbėjome, kad norim kurti daugiau savo kūrybos dainų ir kiek įmanoma daugiau pradėti koncertuoti. 

Dorotėja: tiesą sakant, dar tiksliai nežinome, ar būtent su muzika norime sieti savo ateitį, nes šiuo metu muzika labiau yra kaip pomėgis, hobis. Viena yra aišku, kad mums tai patinka daryti šiuo metu, tuo mėgaujamės, susitinkame, kiek galime, o kaip bus ateityje – sunku pasakyti.

Ar prieš susikuriant grupei jau buvote visi pažįstami?

Dorotėja: pačioje vasaros pradžioje susipažinau su Matu. Jis pakvietė pasibandyti, nors buvau visai be praktikos, net nemokėjau lazdelių laikyti. O Algirdas anksčiau buvo atėjęs, kiek vėliau susipažinome visi kartu ir su Austėja, nes ilgai ieškojome vokalistės. Kai visi susigrojome, pamatėme, kad mums neblogai sekasi, taip ir likome visi kartu.

Ar leidžiate laiką visi kartu bendrai, ne repeticijų metu?

Dorotėja: tikrai taip, susitinkame dažnai vienas kito namuose, bet dažniausiai – muzikos kabinete. Ten ir praleidžiame daugiausiai laiko bendrai kartu – grodami ar taip kalbėdami apie ateities planus. Mes puikiai sutariame, užmezgėme draugystę, kuri, tikime, išliks, net jei grupė iširs. 

Linkime geros kloties Palangos senosios gimnazijos grupei. Grokit, tobulėkit ir džiuginkit dar ne kartą ne tik mūsų bendruomenę!

 

Kalbino Austėja KARKAUSKAITĖ ir Gabija MIKALAUSKAITĖ

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Marijampolietės dailininkės Ievos Voroneckytės ir skuodiškės tautodailininkės- karpytojos Elvitos Šeputaitės kūrybinis tandemas palangiškius ir kurorto svečius vėl pradžiugino nuostabiu, akį glostančiu karpiniu ant sienos – šįkart jis gimsta ant Vytauto g. 81 namo sienos. 


Užburiantis Joninių šurmulys į Šventąją vilios ateinantį visą savaitgalį ir truputį ilgiau – nuo birželio 22 iki 25 d. 


Aistringi muzikos mėgėjai – taip tikrai gali save apibūdinti penki Palangos senosios gimnazijos muzikantai, susibūrę į grupę, pavadinę ją būtent taip, kaip patys ir jaučiasi – „Melomanai“.


V Tarpautinis Kretingos senosios muzikos festivalis pirmą kartą kviečia klausytojus į koncertą Palangoje – rugpjūčio 19 d. 19 val. Palangos Švč. Mergelės Ėmimo į dangų bažnyčioje pasirodys senosios muzikos legenda, argentiniečių kilmės dainininkė Maria Cristina Kiehr su kolega Arieliu Abramovičium.


Švęsdami penkių metų sukaktį Tarptautinio Kretingos senosios muzikos festivalio organizatoriai džiaugiasi galėdami pakviesti klausytojus net į septynis pasaulinio lygio atlikėjų koncertus. 


Kas vyksta Palangoje, Smilčių g. 61? Nijolės Štarienės, žemės sklypo Palangoje, Neringos 38a, savininkė, su „Palangos tiltu“ pasidalino įtarimais, kad minėtu adresu galimai vyksta nelegalios statybos. Savo susirašinėjimu su miesto architektu pasidalinusi moteris retoriškai klausė „Palangos tilto“ : „Ar be leidimo iš vieno aukšto...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius