Kalėdinių eglių alėją pakeis šviečiančios skulptūros

Agnė LEKAVIČIENĖ, 2011-11-03
Peržiūrėta
2126
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Kalėdinių eglių alėją pakeis šviečiančios skulptūros

Šventinio laikotarpio pradžią Palanga paskelbdavo J. Basanavičiaus gatvėje įžiebdama keliolika kalėdinių eglučių. Šiais metais jas pakeis jūriniais motyvais dekoruotos skulptūros. „Eglės mūsų miestą puošė dvejus metus, tad norėjosi naujovių“, – paaiškino Palangos viešbučių ir restoranų asociacijos prezidentas Gintaras Sičiūnas.

 

Eglių alėja nepateisino lūkesčių

 

Dvejus metus kurorto valdžia kartu su Palangos viešbučių ir restoranų asociacija bei Baltijos jūros regiono šalių ambasadomis ir atstovybėmis organizavo tarptautinę šventę „Baltijos jūros šalių Kalėdų alėja“.

„Šiais metais idėją nutarta keisti, kadangi ji nesulaukė tokio rezultato, kokio buvo tikimasi“, – sakė miesto kultūros skyriaus vedėjas Vygantas Rekašius. „Kalėdinių eglių alėjos puošimas reikalaudavo didelio mūsų darbuotojų indėlio, kadangi ne visos šalys prisidėjo prie idėjos įgyvendinimo. Eglių dekoracijos turėjo atskleisti nacionalinį šalių koloritą, tačiau iš 11 Baltijos jūros šalių jas pilnai įgyvendino vos 5. Visas likusias egles turėjome dekoruoti patys. Nepaisant to, eglės buvo dovanotos girininkų ir atvežtos iš miško. Jas buvo sunku puošti. Taigi padarėme atitinkamas išvadas, jog būtina keisti patį alėjos foną. Šviečiančių skulptūrų alėjos realizacija yra aiškesnė bei paprastesnė, o įspūdis, tikime, bus didesnis“, – kalbėjo V. Rekašius.

 

Gatvę puoš 5-7 skulptūros

 

Iki gražiausios metų šventės likus mažiau kaip dviems mėnesiams miesto kultūrininkai, regis, rado sprendimą kaip paįvairinti miestiečių pamėgtą gatvę.

„Vienoje vietoje juk negali ilgai užsisėdėti“, – įsitikinęs G. Sičiūnas.

 „Šventinė kalėdinė alėja liks, o jūrinių skulptūrų idėja gimė skulptoriui Andriui Petkui. Pernai šis darbėniškis kartu su tautodailininku Linu Žulkumi šią gatvę papuošė ledo skulptūromis. Jūrinius akcentus pasirinkome dėl to, jog jie reprezentuoja mūsų miestą. Tikimės, jog ši naujovė sulauks didelio palangiškių ir miesto svečių susidomėjimo“, – „Palangos tiltui“ sakė G. Sičiūnas.

Skulptūros bus pradėtos kurti jau artimiausią savaitę. Andriui Petkui bei Linui Žulkui jas įgyvendinti padės klaipėdiečiai, kurie užsiima apšvietimo darbais. „Numatėme pastatyti 5-7 šviečiančias skulptūras. Kaip pavyks – matysime“, – pasakojo G. Sičiūnas.

Tikimasi, jog skulptūros miestui atsieis pigiau, negu du metus miestiečius džiuginusi eglių alėja. „Prie kalėdinių miesto dekoracijų prisideda ir savivaldybė, ir Palangos viešbučių ir restoranų asociacija, ir privatūs asmenys. Miestą puošti reikia, o  kiek kainuos šios idėjos – neaišku“, – teigė G. Sičiūnas.

Skulptūrų kainos neįvardijo Nerijus Stasiulis: „Kalėdinės nuotaikos juk nevertiname pinigais. Žinoma tiek, kad tai bus nauja, o galutinės piniginės išraiškos paaiškės vėliau. Visą parą šviesiančios skulptūros veiks naudodamos diodinę elektros energiją. Tai itin ekonomiška. Džiugina pati naujos idėjos koncepcija: Palanga – šviesos miestas. Šviečiančios Origami skulptūros bus naujiena. Kitais metais tikimės tęsinio, kviesdami prie šios alėjos prisidėti ir Baltijos jūros regiono šalių menininkus. Skulptūras miestiečiai ir miesto svečiai galės apžiūrėti gruodžio 3 dieną. Palangiškius jos džiugins visu šventiniu laikotarpiu iki Trijų Karalių, o galbūt ir ilgiau“, – laikraščiui pasakojo N. Stasiulis.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Palangoje ilgus metus veikęs „Laukinių vakarų salūnas“ – jau istorija. Netrukus šioje vietoje užvirs tikros statybos. Čia bus statomas naujas visiškai kitos paskirties pastatas.


Dėl gyventojų skaičiaus pokyčių praėjus dvejiems metams po Seimo rinkimų ties koregavimo riba jau atsidūrė 13 rinkimų apygardų iš 70-ies esančių Lietuvos teritorijoje.


Informuojame, jog 2021 05 26 d. yra šaukiamas visuotinis Palangos viešbučių ir restoranų asociacijos narių susirinkimas. Susirinkimo vieta: viešbutis "Grand Baltic Dunes", Birutės al.26, Palanga (konferencijų salė). Susirinkimo laikas: 13.00 val.


Kaip ir kiekvienais metais, Palanga įžiebs kalėdinę eglę pirmąją gruodžio savaitę, penktadienį, gruodžio 4-ąją, Palangoje, o šeštadienį, gruodžio 5-ąją, Šventojoje. „Šiais metais šventiniam miesto papuošimui (įskaitant Palangos ir Šventosios kalėdinių eglių atvežimą, sumontavimą ir papuošimą) skirta 60000 eurų,“ –...


Palangos viešbučių ir restoranų asociacijos prezidentė Ingrida Valaitienė tikina, kad dar per anksti įvertinti, ar lietuviai vis tik nuspręs sutikti šventes pajūryje.


Palangos „Rotary“ klubas (prezidentas Aloyzas Stonkus) bei Palangos viešbučių ir restoranų asociacija (prezidentė Ingrida Valaitienė) įteikė neįkainojamą dovaną gyvenimo saulėlydį globos namuose pasitinkantiems senukams – buvo padovanotos dvi 5500 eurų vertės daugiafunkcinės lovos ir čiužiniai.


Gerbiami, Palangos viešbučių ir restoranų asociacijos nariai, Informuojame Jus, kad šaukiamas visuotinis Palangos viešbučių ir restoranų asociacijos (buveinės adresas J.Basanavičiaus g.12, Palanga, įm.kodas: 152661146) narių susirinkimas. Susirinkimas įvyks: 2019 m. balandžio mėn.4 d. (ketvirtadienis), 14.00 val., Birutės al. 26, Palanga (Grand Baltic Dunes...


Praėjusią savaitę palangiškiai netikėtai sužinojo, kad gyvena labiausiai atsilikusiame Lietuvos kurorte. Šitaip laikraščio „Vakarinė Palanga“ žurnalistei aiškino su Palangos verslininkais susitikti atvykusi Lietuvos viešbučių ir restoranų asociacijos (LVRA) prezidentė Evalda Šiškauskienė. „Į pajūrį atvažiavau vakare, ir...


Šventinio laikotarpio pradžią Palanga paskelbdavo J. Basanavičiaus gatvėje įžiebdama keliolika kalėdinių eglučių. Šiais metais jas pakeis jūriniais motyvais dekoruotos skulptūros. „Eglės mūsų miestą puošė dvejus metus, tad norėjosi naujovių“, – paaiškino Palangos viešbučių ir restoranų asociacijos prezidentas Gintaras Sičiūnas.


Didžiausių metų švenčių laukimo pradžią Palanga paskelbė įžiebdama ne vieną šventinę eglę miesto centre, o net keliolika kalėdinių eglučių kurorto šerdyje – J. Basanavičiaus gatvėje.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius