Kalėdų laukime - šventiniai „Palangos orkestro“ koncertai

Palangos tiltas, 2021-12-17
Peržiūrėta
2407
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Kalėdų laukime - šventiniai „Palangos orkestro“ koncertai

Kalėdinę kelionę pradėjęs Švėkšnos Šv. Apaštalo Jokūbo bažnyčioje, šį sekmadienį 16 val. „Palangos orkestras“ kviečia pasimatyti Klaipėdos Šv. Pranciškaus Asyžiečio bažnyčioje, kur nuskambės antroji „Kalėdinės muzikos valanda“. Trečiąjį šventinį koncertą antrąją Kalėdų dieną  13 val. kolektyvas tradiciškai dovanos palangiškiams. 

Sekdamas senųjų Europos šalių pavyzdžiu, metų pabaigą švenčiančius koncertus, pavadintus „Kalėdine muzikos valanda“, „Palangos orkestras“ ėmė rengti dar prieš porą dešimtmečių. Pradžioje koncertai šventovėse neįprasti atrodė ir klausytojams, ir bažnyčios tarnams, tačiau ilgainiui tapo neatskiriamais nuo žiemos švenčių iškilmių. Su džiugiu pakylėjimu šių koncertų laukia ir „Palangos orkestro“ atlikėjai.  

Gražia tradicija jau tapo ir bendradarbiavimas su Lietuvos kariuomenės Karinių jūrų pajėgų orkestro meno vadovu ir dirigentu Egidijumi Mikniumi, kuris nuo 2017-ųjų diriguoja „Palangos orkestro“ kalėdinius koncertus. 

„Sakoma, jog egzistuoja toks dalykas - orkestro ir dirigento chemija. Nežinau, ar turiu teisę taip sakyti, bet tikrai ją jaučiu, - kalbėjo E. Miknius, negailėdamas gerų žodžių ir vis tobulėjančiam orkestrui. -  Tai - koncertinis orkestras. Išties galima pastebėti, jog net pandemijos metu jis žengė didžiulį žingsnį į priekį“.

„Kalėdinės muzikos valandos“ programoje, kuria E. Miknius sudarė kartu su „Palangos orkestro“ meno vadovu ir vyriausiuoju dirigentu Vygantu Rekašium, šiemet nuskambės Alfred Reed, Thomas Doss, Henry Mancini, Tito Petrikio, Patrick Millstone, Carl Wittrock, Frank Ticheli, Johann Strauss, Manfred Schneider, Benny Anderson, Björn Kristian Ulvaeus, Henry T. Smart bei Pavel Stanek kūriniai. 

Anot E. Mikniaus, programa - marga ir gana sudėtinga tiek orkestrui, tiek dirigentui.

„Klausytojas joje taip pat atras visko, - atskleidė dirigentas - Nuo žymiosios švedų grupės „ABBA“ kūrybos iki Johann Strauss operetės „Šikšnosparnis“ melodijų”.

Šiemet su „Kalėdinės muzikos valanda“ „Palangos orkestras“ dar apsilankys: gruodžio 19 d. 16 val. Klaipėdos Šv. Pranciškaus Asyžiečio bažnyčioje;  gruodžio 26 d. 13 val. Palangos Švč. Mergelės Marijos ėmimo į dangų bažnyčioje. Koncertai nemokami. 

Daugiau informacijos: www.orkestras.pro

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Pernai į pirmuosius edukacinius užsiėmimus vaikams paslaptingu pavadinimu „Skambantis miškas“ pakvietęs „Palangos orkestras“ tęsia savo misiją: susipažinti su orkestru iš arčiau žaisminguose teatralizuotuose koncertuose mokiniai galės jau nuo lapkričio 18 d. 


Palangiškiai ir kurorto svečiai kviečiami aktyviai dalyvauti Lietuvos valstybės atkūrimo dienai skirtuose renginiuose, o taip pat – Vasario 16-ąją nepamiršti prie savo namų iškelti Trispalvę. Norintieji širdyje pajusti šventę, veiklos tądien nestigs – šventinių renginių numatyta tiek Palangoje, tiek ir Šventojoje.


Kalėdinę kelionę pradėjęs Švėkšnos Šv. Apaštalo Jokūbo bažnyčioje, šį sekmadienį 16 val. „Palangos orkestras“ kviečia pasimatyti Klaipėdos Šv. Pranciškaus Asyžiečio bažnyčioje, kur nuskambės antroji „Kalėdinės muzikos valanda“. Trečiąjį šventinį koncertą antrąją Kalėdų dieną  13 val. kolektyvas tradiciškai dovanos palangiškiams. 


Jau daug metų Palangos kultūrinis gyvenimas neįsivaizduojamas be „Palangos orkestro“. Kokia šio pučiamųjų orkestro populiarumo paslaptis, kalbamės su jo vadovu Vygantu Rekašiumi.


Balandis –itin svarbus mėnuo Palangos orkestrui. Prieš 20 metų šio orkestro vadovu tapo Vygantas Rekašius. Nors oficiali Palangos miesto orkestro įkūrimo data yra 1953 metai, tačiau orkestras buvo atkurtas būtent 2000-ųjų balandžio 1 dieną. Muzikantai juokauja, kad ši data atkūrimui pasirinkta todėl, kad, nesėkmės atveju, tai būtų buvę...


Balandžio 1-ąją Palangos orkestras mini orkestro atkūrimo 20-metį. Palangiškiai didžiuojasi kurorto orkestrantų profesiniais pasiekimais bei dėkoja už antrą šimtmetį puoselėjamą pučiamųjų muzikos tradiciją Palangoje ir miesto vardo garsinimą Lietuvoje bei užsienyje.Mokinių žiemos atostogų metu Palangos sporto centro jaunieji krepšininkai ne tik tobulino savo įgūdžius treniruotėse, bet ir sėkmingai dalyvavo varžybose.


„Tiesiog skandalas, kad Palangoje nevyksta rimti simfoninės muzikos koncertai. Bet kai Lietuvoje tiek skandalų, tai toks skandalas – nulio vietoje. Nežinau kito kurorto, kuriame nebūtų simfoninių koncertų“, – sakė Lietuvos nacionalinio simfoninio orkestro įkūrėjas, vyriausiasis dirigentas ir meno vadovas, Lietuvos nacionalinės premijos laureatas profesorius Juozas...


Beveik šventiniai pamąstymai  3

Mindaugas SKRITULSKAS, Palangos miesto savivaldybės tarybos narys, 2009 12 20 | Rubrika: Miestas

Artėja Šv. Kalėdos – susitaikymo ir ramybės metas. Paprastai šią akimirką bet kuri priešprieša, pyktis, nesutarimai atrodo beprasmiai ar net juokingi. Gaila, tačiau ir šiais metais Palangos miesto savivaldybės taryboje neišvengta barnių, didesnių ar mažesnių rietenų.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius