Kandidatas į Kolumbijos prezidentus Palangą įsivaizduoja žaidimų miestu

Linas JEGELEVIČIUS, 2011-07-04
Peržiūrėta
1602
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Kandidatas į Kolumbijos prezidentus Palangą įsivaizduoja žaidimų miestu

Praėjusį penktadienį kurorte apsilankęs buvęs Bogotos miesto Kolumbijoje meras, kandidatas į Kolumbijos prezidento postą matematikos profesorius Antanas Mockus gyrė Palangos mero sumanymą drausti naktį mieste prekiauti alkoholiu, pastebėjo, kad lietuviai tampa mažiau religingi bei svarstė, kad Palanga galėtų būti miestas, kur  žaidžia ne tik vaikai, bet ir suaugę žmonės. Jo nuomone, tai padėtų spręsti sezoniškumo problemą. Kartais prieštaringai vertinamą lietuvių kilmės Kolumbijos politiką lydėjo europarlamentarė Laima Andrikienė.

 

Iš Kolumbijos į Lietuvą ponas Antanas atvyko su žmona Adriana Cordoba praėjusį pirmadienį. Per savaitę jis apsilankė Druskininkuose, Anykščiuose, stebėjosi stipria vietos bendruomene Anykščiuose ir džiaugėsi galimybe susitikti su lietuviais, aplankyti senelių kapus. Palangoje žinomas Kolumbijos politikas stebėjosi nematąs palmių.

Sekmadienį A. Mockus planavo dalyvauti Kaune vykusiame XV Pasaulio lietuvių mokslo ir kūrybos simpoziume, kuriame ketino skaityti vieną pagrindinių pranešimų.

„Kalbėsiu apie Lietuvos ateitį tiek mažai tą šalį pažindamas. Bandau spėlioti, kokios pagrindinės problemos tam tikrose Lietuvos srityse“, - sakė Palangoje apie būsimą renginį A. Mockus.

Jis Lietuvoje lankosi trečią kartą, paskutinį kartą  čia viešėjo prieš šešis metus - 2005-aisiais.

„Lietuvių įvairumas padidėjo“, - pastebėjo profesorius. Anot A. Mockaus, anksčiau lietuviai buvo labiau orientuoti į darbštumą, o dabar - į gabumus, nors tai ne visada yra gerai.

Paklaustas, kaip Palangai būtų galima spręsti sezoniškumo problemą, A. Mockus papasakojo istoriją.

„Turėjau stipriai neigiamą nuomonę apie miestą, esantį maždaug 100 km nuo Bogotos,  vasarvietę. Kartą su 12 metų dukra apsilankėme ten ir leidome sau žaisti. Šis miestas liko atmintyje kaip vieta, kur galima žaisti. Mano dukra suprato, kad suaugę žmonės irgi žaidžia. Čia yra vieta, kur suaugę žmonės žaidžia“, - sakė jis.

Paklaustas žurnalistų apie Palangos mero ketinimą uždrausti prekybą alkoholiu po vidurnakčio, A. Mockus apkabino Palangos merą Šarūną Vaitkų: „Žinoma, aš palaikau tokią idėją. Kurortas turi būti šeimų, čia ne vieta triukšmauti.“  Jis sakė esąs moralinis, socialinis bei pedagoginis narkotikų priešininkas ir teigė, kad Kolumbijoje už narkotikų gabenimą yra sulaikyti keli lietuviai. „Manęs prašė juos aplankyti, bet kol kas to nepadariau“, - sakė dukart Bogotos meras.

„Reikia žmonėms išmokti jaustis gerai natūraliai, be dirbtinių, cheminių pakeitimų galvoje“, - sakė A. Mockus.

Svečiui Š. Vaitkus dovanų įteikė miesto menininko Vytauto Kuso sukurtą mažiausią lietuvišką knygą - 56 puslapių 9 x 8 mm dydžio bei 3 mm storio poezijos knygą „Pojūtis“.

Papietavus „Palangos vėtroje“, Palangos meras Š. Vaitkus pakvietė garbingą svečią, jo žmoną ir L. Andrikienę į elektromobilį trumputei pažintinei ekskursijai po Palangą. Už  vairo sėdo Palangos meras.

Bevaikštantį ant Palangos tilto svečią atpažino ir praeiviai. Vienam iš jų paprašius nusifotografuoti kartu, A. Mockus pasiūlė pažaisti pasitikėjimo žaidimą. Į šį žaidimą buvo įtrauktas ir Palangos meras Š. Vaitkus.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Penktadienį Palangoje antrą kartą vykusioje konferencijoje „Mūsų Baltija“ aštuonių prie Baltijos jūros esančių ES valstybių ministrai susibūrė spręsti neatidėliotinų Baltijos jūros problemų.


Ekonomikos ir inovacijų ministerijai skyrus milijonus eurų smulkiojo ir vidutinio verslo atstovams testuoti dėl koronaviruso, Palangos smulkieji verslininkai kol kas neskuba pasinaudoti tokia galimybe. Kaip „Palangos tiltą“ pirmadienio popietę informavo Jūratė Mikutienė, Palangos poliklinikos (Palangos asmens sveikatos priežiūros centro – aut.) direktorė, praėjusį penktadienį...


Nacionalinis visuomenės sveikatos centras pranešė, kad penktadien, gruodžio 17 d., Palangoje buvo registruota 13 naujų COVID-19 atvejų. Iš viso jų Palangoje –322. Nuo pandemijos pradžios kovo mėnesį jau 532 palangiškių susirgo, ar vis dar tebeserga, koronavirusu. Nuo jo mirė šeši palangiškiai.


Buvęs Krikščionių sąjungos (KS) kandidatas į Seimą Mėguvos rinkimų apygardoje, Vaidievutis Ipolitas Geralavičius, sakė „Palangos tiltui“, kad jo atstovaujamos politinės jėgos rezultatas Seimo rinkimuose jį „aiškiai“ nuvylė. „Maniau, kad nors pusantro procento gausime visoje šalyje, o dabar – vos 0.75 procento nuo visų balsų. Palyginus su...


Palangos miesto meras Šarūnas Vaitkus pasipiktino nuo šių metų įsigaliojusiu draudimu prekiauti alkoholiu nestacionariose lauko kavinėse. Tarp jų – ir įsikūrusios pajūryje, tad padaugėjo tokių poilsiautojų, kurie svaigiuosius gėrimus prie jūros nešasi patys. Negana to, suklestėjo ir nelegali prekyba alkoholiu.


Šią vasarą Palangos oro uosto prieigose įrengiama vaizdo stebėjimo sistema pradės fiksuoti automobilių eismą. Tikimasi, kad nauja priemonė padės spręsti įsisenėjusią problemą, kai vairuotojai automobilius stato draudžiamoje vietoje, ant Liepojos plento, taip rizikuodami savo ir kitų keliautojų saugumu.


Lietuvos laisvės sąjunga, vadovaujama buvusio Vilniaus miesto mero Artūro Zuoko, Kretingos-Palangos rinkimų apygardoje kelia Janės Narvilienės, buvusios Seimo narės, kandidatūrą.


Viešosios įstaigos Palangos asmens sveikatos priežiūros centras (ASPC) šeimos gydytoja Sigita Didjurgienė – atidi, rūpestinga, komunikabili, maloniai bendraujanti. Ją gerbia ir pacientai, ir kolegos. Ji pastebi, kad prastėja jaunųjų pacientų sveikata ir ragina visus gyventojus dalyvauti valstybės finansuojamose prevencinėse programose. Anot gydytojos, daugelio ligų...


Praėjusį penktadienį kurorte apsilankęs buvęs Bogotos miesto Kolumbijoje meras, kandidatas į Kolumbijos prezidento postą matematikos profesorius Antanas Mockus gyrė Palangos mero sumanymą drausti naktį mieste prekiauti alkoholiu, pastebėjo, kad lietuviai tampa mažiau religingi bei svarstė, kad Palanga galėtų būti miestas, kur  žaidžia ne tik vaikai, bet ir suaugę žmonės. Jo nuomone...


„Alynas“ neteko licenzijos prekiauti alkoholiu

Linas JEGELEVIČIUS, 2010 08 10 | Rubrika: Miestas

„Palangos tiltas“ praėjusį trečiadienį rašė apie atvirą alaus barą „Alynas“ J. Basanavičiaus gatvėje. Susizgribus valdininkams patikrinti aludę, paaiškėjo, kad jos savininkai grubiai pažeidžia įstatymus – be projekto buvo suręstas metalinis paviljonas J. Basanavičiaus gatvėje. Be to, paaiškėjo, kad nelegaliai pastatyta aludė pažeidžia pačios savivaldybės Tarybos nustatytus reikalavimus...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius