Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centro Palangos kurorto verslo skyrius švenčia savo veiklos 20-etį (FOTO GALERIJA)

Linas JEGELEVIČIUS, 2021-03-03
Peržiūrėta
4143
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centro Palangos kurorto verslo skyrius švenčia savo veiklos 20-etį (FOTO GALERIJA)

Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centro Palangos kurorto verslo skyrius šiemet švenčia savo 20-metį. „Profesinis mokymas Lietuvoje išgyvena tikrą atgimimą. Tą liudija kasmet vykstančio bendrojo priėmimo rezultatai bei augantis stojančiųjų skaičius. Didžiausias ir populiariausias Lietuvoje – Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centras, kuris turi ir Palangos kurorto verslo skyrių, – kasmet išlaiko lyderio poziciją ir siūlo stojantiesiems patogias bei lanksčias mokymosi sąlygas,“ – „Palangos tiltui“ sakė Rasa Polat, centro Kurorto verslo skyriaus vedėja, kuri papasakojo, kaip skyrius keitėsi, augo, modernėjo ir kaip prisitaikė prie karantino.
–Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centro Kurorto verslo skyrius Palangoje švenčia savo 20-metį. Kokie yra ryškiausi skyriaus istorijos etapai?
–Savo veiklą pradėjome tikėdami, jog profesinis mokymas turi atspindėti ir patenkinti kurorto darbo rinkos bei verslo poreikius. 2001 metais, daugiašalės sutarties pagrindu tarp Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministerijos, VĮ poilsio namų „Baltija“ ir VšĮ Kauno paslaugų verslo darbuotojų profesinio rengimo centro (dabar – Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centras) buvo įkurtas Kurorto verslo skyrius. Iki pat 2012 metų skyrius veikė Palangos „Vyturio“ viešbutyje, o 2012 metais persikėlė į naujas patalpas Gedimino g. 5.
Kiekvienais metais skyrius vis augo ir šiuo metu vykdo jau 9 profesinio mokymo programas – masažuotojo, paramediko, slaugytojo padėjėjo, socialinio darbuotojo padėjėjo, kosmetiko, vizažisto, gyvūnų prižiūrėtojo, dekoratyvinio želdinimo ir aplinkos tvarkymo darbuotojo bei renginių ir poilsio paslaugų organizatoriaus.
Kurorto verslo skyriuje vyksta ne tik teorinis ir praktinis profesijos mokymas, bet ir organizuojami seminarai, edukacijos, įvairios grožio, sveikatinimo paslaugų akcijos kurorto gyventojams bei svečiams.
–Karantinas – didelis iššūkis visiems. Ar neturite nerimo, kad pandemija pakeis jūsų siūlomų specialybių specialistų poreikį ir paklausą?
–Tikime, jog mūsų vykdomos sveikatos priežiūros bei paslaugų asmenims švietimo sričių profesijos visada turės paklausą darbo rinkoje. Karantino metu pastebėjome, kad išaugo socialinio darbuotojo padėjėjų, slaugytojų padėjėjų, paramedikų poreikis. Atlaisvinus karantiną, į darbus aktyviai grįžo ir visas grožio sektorius. Masažai, SPA, įvairios kūno puoselėjimo bei sveikatinimo procedūros traukia žmones, siekiančius kokybiško poilsio ir geresnės savijautos, tad tikime, jog šių specialistų poreikis ateityje tik dar labiau augs. Mūsų patirtis rodo, kad tiek sveikatos, tiek grožio krypčių absolventai tampa sėkmingais praktikais be kurių sunku įsivaizduoti gydymo įstaigas, reabilitacijos, SPA, sveikatingumo ir grožio centrus kurortinėse vietovėse.
–Kaip Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centro Kurorto verslo skyrius Palangoje adaptavosi prie karantino suvaržymų, mokymosi nuotoliniu būdu?
–Dėl pasaulinės COVID-19 pandemijos reikėjo greitai ir efektyviai užtikrinti sklandų nuotolinį mokymą, išmaniai reaguoti į ugdymo procesų tobulinimą. Džiaugiamės, jog Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centre dar prieš pandemiją buvo intensyviai naudojama virtuali Moodle mokymo/si aplinka. Tai leido užtikrinti kokybišką perėjimą prie nuotolinio mokymo, suteikė puikias galimybes sklandžiai taikyti mišraus ugdymo modelį. Karantino metu profesinis mokymas yra organizuojamas nuotoliniu būdu, išskyrus privalomąsias praktikas, praktinius mokymus ar kompetencijų vertinimą, kurių neįmanoma įgyvendinti nuotoliniu būdu, užtikrinant valstybės lygio ekstremalios situacijos operacijų vadovo nustatytas asmenų srautų valdymo, saugaus atstumo laikymosi ir kitas būtinas visuomenės sveikatos saugos, higienos, asmenų aprūpinimo būtinosiomis asmeninėmis apsaugos priemonėmis sąlygas.
Kokios yra ryškiausios naujausios Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centro Kurorto verslo skyriaus Palangoje absolventų darbo ir karjeros sėkmės istorijos?
–Per 20 skyriaus gyvavimo metų sėkmės istorijų susikaupė tikrai nemažai. Galime didžiuotis absolventais, kurie baigę mokymo programas įkūrė nuosavus verslus, tapo profesijos mokytojais bei dėstytojais aukštosiose mokyklose, o kai kas pasuko ir politikos keliu.
–Kokiais pedagogais ypač didžiuojatės?
–Didžiuojamės tiek ilgamečiais, tiek naujai į kolektyvą įsiliejančiais darbuotojais. Kiekvienoje programoje dirba tikri savo srities profesionalai - praktikai. Profesine patirtimi dalinasi kineziterapeutas – osteopatas bei „Sveikatos Faktorius“ įkūrėjas Arūnas Špokas; kinologas, gyvūnų globėjų asociacijos prezidentas bei dresūros mokyklos „Nuaras“ įkūrėjas Vytautas Gustaitis; Neringos kurorto želdynų projektuotoja, kūrybinė dizainerė Ilona Stanevičiūtė ir kiti puikūs savo sričių specialistai.
–Kiek Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centro Kurorto verslo skyriuje Palangoje šiais mokslo metais mokosi studentų? Kiek jų buvo pernai? Užpernai?
–Šiuo metu skyriuje mokosi daugiau kaip 300 mokinių, iš jų – 229 pirmakursiai. Lyginant su 2019 metais, mokinių skaičius išaugo daugiau nei dvigubai. Skaičiaus augimą lėmė ne tik naujų programų įgyvendinimas, bet ir bendradarbiavimas su Pajūrio krašto socialiniais partneriais, siekiant mokiniams sudaryti realias darbo sąlygas netoli jų mokymosi ar gyvenamosios vietos. Kurorto verslo skyriaus absolventai puikiai įsilieja į kurorto darbo rinką bei padeda užtikrinti žmogiškųjų išteklių bei ekonominę Palangos ir Neringos plėtrą.
–Kurios specialybės yra paklausiausios?
–Populiariausios specialybės šiuo metu yra socialinio darbuotojo padėjėjo, slaugytojo padėjėjo, paramediko, masažuotojo. Paklausa auga ir gyvūnų prižiūrėtojo, kosmetiko bei vizažisto mokymo programų.
–Ar jums, kaip Kurorto verslo skyriaus Palangoje vedėjai, kyla daugiau iššūkių organizuojant mokymo procesą karantino metu?
–Pagrindiniai iššūkiai, kaip ir visoje Lietuvoje, kyla palaikant mokinių motyvaciją mokytis nuotoliniu būdu. Labiausiai to „gyvo“ ryšio trūksta mokiniams, kurie įstojo mokytis baigę 10 ar 12 klasių. Tuo tarpu mokiniams, kurie atėjo persikvalifikuoti (tęstinis mokymas) tos motyvacijos netrūksta. Jiems kaip tik labai patogus nuotolinio mokymosi būdas. Kad jis vyktų kuo sklandžiau mokinius ir mokytojus nuolat konsultuoja Centro IT specialistų komanda, tad išskilus bet kokiems trikdžiams jie iš karto yra išsprendžiami.
–Kaip vyksta Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centro Kurorto verslo skyriaus Palangoje bendradarbiavimas su Palangos viešbučių ir restoranų asociacija, kurorto verslo subjektais?
–Šiuo metu intensyviausiai bendradarbiaujame su įmonėmis, ruošiant joms reikalingus specialistus: masažuotojus, paramedikus, socialinio darbuotojo ir slaugytojo padėjėjus, grožio bei apželdinimo specialistus. Bendradarbiavimą su Palangos viešbučių ir restoranų asociacija planuojame atnaujinti, kai šių metų rugsėjį startuos nauja renginių ir poilsio paslaugų organizatoriaus programa, skirta parengti kvalifikuotus specialistus, gebančius planuoti, organizuoti ir parduoti renginių ir poilsio paslaugas.
–Kiek jūsų skyriuje mokosi palangiškių? Koks yra statistinis jūsų studentas?
–Šiuo metu skyriuje palangiškiai sudaro apie ketvirtadalį visų studentų. Kiti mokiniai atvyksta iš aplinkinių rajonų. Jiems suteikiamos puikios sąlygos apsigyventi moderniai įrengtame skyriaus bendrabutyje. Kalbant apie statistinį skyriaus mokinį, tai jį apibūdinti būtų labai sudėtinga, nes čia mokosi įvairaus amžiaus žmonės. Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centras ypatingą dėmesį skiria mokymo (-si) lankstumui, skatina mokymąsi visą gyvenimą ir buria žmones, kurie tiesiog nori mokytis ar keisti profesiją bei dirbti mėgstamą darbą. Mes sakome, jog profesinis mokymas – galimybė kiekvienam.
–Kaip ir kada vyks studentų priėmimas naujiems mokslo metams? Ar jau žinoma, kokia bus priėmimo tvarka? Kas keisis?
–Mokinių priėmimo tvarka į formaliojo profesinio mokymo programas išlieka tokia pat, kaip ir praėjusiais metais. Priėmimas bus vykdomas per LAMA BPO informacinę sistemą – www.profesinis.lamabpo.lt. Pagrindinio priėmimo vasaros etapas prasidės 2021 metų birželio 1 dieną ir tęsis iki rugpjūčio 6 dienos, papildomas priėmimas vyks rugpjūčio 18 – 25 dienomis. Naujovė, atsiradusi karantino metu, kad mokymosi sutartis bus galima pasirašyti ir nuotoliniu būdu. Jau dabar ypatingai jaučiame išaugusį domėjimąsi mokymo programomis, stojimo sąlygomis ir mokymosi galimybėmis. Kreipiasi tiek įmonių atstovai, tiek trokštamą profesiją norintys įgyti žmonės.
–Ką dar pabrėžtumėte?
–Kurorto verslo skyrius aktyviai rengia įvairias socialines akcijas, projektus, organizuoja renginius ir kitas veiklas, skirtas ugdyti mokinių profesines ir bendrąsias kompetencijas. Mokiniai praktinius įgūdžius gali tobulinti Pervalkoje įsikūrusioje praktinio mokymo bazėje. Čia jie mokosi realaus darbo proceso sąlygomis, aptarnaudami kurortinių miestų gyventojus bei svečius. Floristai bei dekoratyvinio apželdinimo ir aplinkos tvarkymo verslo darbuotojai įgūdžius tobulina gražindami unikalaus kraštovaizdžio aplinką, taip įgydami naujų įgūdžių ir patirties. Sudaromos sąlygos derinti mokymąsi su darbu, taip pat organizuojamas mokymas ir pameistrystės forma.
Visi tie, kurie svarsto apie profesijos pasirinkimą, galvoja apie persikvalifikavimą bei turi rūpimų klausimų, visada gali kreiptis ir juos užduoti tel. +37061678427, el. p. [email protected]. Daugiau informacijos apie Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centrą galima rasti www.kaupa.lt.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Kostancija Strikienė, ilgametė Meno mokyklos pedagogė, kuri gyvenimo saulėlydyje gyvena Palangos senelių globos namuose, švenčia savo 91-ąjį gimtadienį.


Demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“ Palangos skyrius sausio 11 dieną pristatė savo kandidatų į Palangos miesto Tarybą kandidatų sąrašą, taip pat savo kandidatą į merus – Joną Kubilių.


Praėjusį savaitgalį Tėvynės Sąjungos – Lietuvos Krikščionių Demokratų (TS-LKD) Palangos skyrius pristatė savo kandidatų į savivaldybės Tarybą sąrašą. 


Penktadienį, birželio 11 dieną, Palangos kurorto Jūros šaulių choras šventė savo veiklos 40 – metį. „Palangos bendruomenės vardu pasveikinome ir palinkėjome dar daug metų  savo dainomis džiuginti palangiškius ir miesto svečius,“ – tokį sveikinimą savo „Facebook“ paskyroje paliko Palangos meras Šarūnas Vaitkus.


Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centro Palangos kurorto verslo skyrius šiemet švenčia savo 20-metį. „Profesinis mokymas Lietuvoje išgyvena tikrą atgimimą. Tą liudija kasmet vykstančio bendrojo priėmimo rezultatai bei augantis stojančiųjų skaičius. Didžiausias ir populiariausias Lietuvoje – Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centras, kuris turi ir...


Besitęsiantis karantinas pakoregavo ir Palangos kultūros ir jaunimo centro veiklos planus, suteikdamas ne tik naujas komunikavimo, pažinimo, kūrybos ir bendradarbiavimo galimybes, bet ir keldamas naujus iššūkius. Dabarties situacija pakeitė kultūros centro darbuotojų darbo aplinką, meno kolektyvų repeticijų procesus, renginių koncepcijas, bet tuo pačiu suteikė galimybes kurti ir...


Vasaros viduryje naujoji Palangos kultūros ir jaunimo centro direktorė Vita Petrauskienė minės „šimtadienį“ – liepos 10 dieną sukaks lygiai šimtas dienų, kai ji atsakinga už Palangos kultūros židinį. Centro vadovė sako, kad šis šimto dienų adaptacijos laikotarpis buvo pakankamas apsižvalgyti, suprasti, įsijausti ir suvokti, kas reikalinga, ką...


Miesto savivaldybės Viešosios tvarkos skyriui (VTS) minint penktąsias veiklos metines, niekas, ko gero, neabejoja, kad tokio skyriaus įsteigimas buvo laiku ir reikalingas. Nuo šių metų įsigaliojus naujajam Administracinių nusižengimų kodeksui (ANK), skyriuje dirbantys aštuoni darbuotojai pažeidėjams galės surašyti protokolus ne, kaip iki šiol, pagal 53 iki...


VšĮ Kauno paslaugų verslo darbuotojų profesinio rengimo centras Kurorto verslo skyrius surengė konkursą-parodą „Su gintarinėm Šv. Kalėdom, Palanga!“


Praėjusių metų spalio mėnesį Palangos reabilitacijos ligoninė ėmė vykdyti Neįgaliųjų profesinės reabilitacijos infrastruktūros plėtrą pagal Europos Sąjungos Sanglaudos skatinimo veiksmų programą „Viešųjų paslaugų kokybė ir prieinamumas: sveikatos, švietimo ir socialinė infrastruktūra“. Kaip pasakojo Žmogiškųjų išteklių valdymo vyriausioji specialistė Rūta Lukauskaitė, po pertvarkos...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius