Karantino prismaugti kurorto viešbučiai bando įkvėpti oro – kai kurie atnaujina veiklą

Linas JEGELEVIČIUS, 2020-11-30
Peržiūrėta
1681
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Karantino prismaugti kurorto viešbučiai bando įkvėpti oro – kai kurie atnaujina veiklą

Nors „kovido“ draudimų prismaugti, dalis Palangos viešbučių prieš didžiąsias metų šventes – Kalėdas ir Naujuosius metus – bando žarstyti žarijas ir įpūsti oro į užgesusį ar gerokai priblėsusį savo veiklos laužą. Kaip sakė „Palangos titui“ Palangos viešbučių ir restoranų asociacijos (PVRA) prezidentė Ingrida Valaitienė, pirmadienį, gruodžio 30 d., 13 kurorto viešbučių buvo paliesti karantino apribojimų – neveikė arba teikė ribotas paslaugas.

„Dalis jau pradeda teikti paslaugas arba svarsto tai daryti artimiausiu metu, nors karantino apribojimai lieka. Pavyzdžiui, nuo šiandien, pirmadienio (gruodžio 30-osios – aut.) veiklą pradėjo sanatorija „Gradiali“, artimiausiu metu tai svarsto padaryti viešbutis „Kerpė,“ – sakė I. Valaitienė.

Anot jos, Užimtumo tarnyba galėtų pasakyti, kiek asociacijai priklausančių viešbučių ir restoranų darbuotojų dėl karantino yra prastovose. „Palangos tilto“ duomenimis – apie 2 tūksančius žmonių.
„Kiek žinau, didžiuosiuose Palangos viešbučiuose, kurie teikia ir apgyvendinimo, ir maitinimo, ir SPA paslaugas, prastovose yra iki šimto darbuotojų. Turiu omeny – kiekviemame iš jų,“ – sakė I.Valaitienė.
Negerėjant koronaviruso pandemijos epidemiologinei situacijai šalyje, PVRA ženkliai sumažino savo lūkesčius.
„Praėjusią savaitę, kai kurioms Europos valsybėms prakalbus apie karantino suvaržymų atlaisvinimą per didžiąsias metų šventes, ir mes vylėmės, kad panašios žinios sulauksime ir iš mūsų Vyriausybės. Tačiau negerėjant „kovido“ situacijai, labai daug ko nesitikime. Ko gero, jokių karantino atlaisvinimo galimybių neturėsime,“ – svarstė I. Valaitienė.
„Reikės sukti galvą, kaip sutiki svečius tokioje aplinkoje,“ – sakė I. Valaitienė.

Jai priminus, kad kai kurie prabangūs Vilniaus viešbučiai bando „suktis“ – štai Vilniaus viešbutyje „Kempinski Grand Hotel“ veikiantis restoranas „Telegrafas“ svečius priima viešbučio kambariuose, gastronomijos restoranas „Amandus“ siūlo lietuviškąją lazaniją – kugelį, kulinarijos studija „Čiop Čiop“ savo kursus perkėlė į virtualią erdvę, o restoranas „Drama Burger“ pasirūpina, kad užsakymo atvykusiems svečiams net nereikėtų išlipti iš automobilio – I. Valaitienė sakė, kad yra girdėjusi „apie tai.“
„Tokius ar panašius dalykus, mano žiniomis, svarsto ir kai kurie Palangos viešbučiai ir restoranai, bet konkrečių sprendimų dar nėra,“ – sakė I. Valaitienė.
Vilniuje veikiančio viešbučio „Grand Hotel Kempinski“, kuriame veikia restoranas „Telegrafas“, direktorius Kai Schukowskis LRT.lt sakė, kad pavyko rasti tris sprendimus, kaip restoranui ir toliau veikti, nors jis ir negali priimti svečių.

Jo teigimu, itin didelio susidomėjimo sulaukė pasiūlymas vietoj apsilankymo restorane pavalgyti viename iš viešbučio kambarių. Už tokią paslaugą papildomai mokėti nereikia – pavalgyti atėjęs žmogus susimoka tik už maistą.

„Žmonės gali ateiti į viešbutį ir bus palydėti į tam skirtą aukštą, kuriame aptarnaujame visus viešbutyje neapsistojusius svečius. Iš šio aukšto kambarių išneštos lovos. Vietoj jų pastatyti stalai ir vaizdas dažnai būna į Katedros aikštę. Čia galima užsisakyti bet ką iš meniu. Mūsų siūloma popiečio arbata tampa labai populiari. Anksčiau paprastai svečius, atėjusius popiečio arbatos, aptarnaudavome vestibiulyje, o dabar juos aptarnaujame tam skirtuose kambariuose“, – pasakojo K. Schukowskis.
Palangos viešbučių ir restoranų asociacijos prezidentė I. Valaitienė tikina, kad dar per anksti įvertinti, ar lietuviai vis tik nuspręs sutikti šventes pajūryje.
„Mus, kaip ir daugelį kitų miestų, kaip ir daugelį kitų verslų, gaubia nežinomybė: visi gyvena šia diena ir seka Vyriausybės nurodymus. ..Vieni verslai rizikuoja ir skelbia pasiūlymus, kad būtų apsidraudę, jei ribojimai bus atlaisvinti ir galės teikti paslaugas šiuo šventiniu metu, kiti dar laukia, neskelbia pasiūlymų, tik pardavinėja kambarius nakvynei šventiniu laikotarpiu. Jei pandemijos skaičiai sumažėtų, jei karantinas šventinę savaitę būtų nutraukiamas, manau, kad svečiai atvažiuotų į pajūrį. Tačiau taip toli dar negalime žiūrėti“, – kalbėjo I.Valaitienė.
Jos vadovaujamas viešbutis „Grand Baltic Dunes“ veikia – kambariuose yra virtuvėlės, o pusryčius, svečiui pageidaujant, galima gauti tiesiai į kambarius.

Lietuvos viešbučių ir restoranų asociacijos prezidentė Evalda Šiškauskienė naujienų portalui lrytas.lt teigė, kad itin niūrių nuotaikų viešbučių sektorioje neišsklaido ir ateinančios šventės: asociacijos prezidentės teigimu, anksčiau vyravusi tendencija, kada šventėms išgraibstomos vietos viešbučiuose, šiems metams nebūdingos.
„Šiemet tokių tendencijų tikrai nematome pirmiausia dėl to, jog yra uždraustos paslaugos, maistas tiekiamas tik į kambarius. Negalima nei rengti viešų renginių, nei teikti grožio paslaugų, viešbučiuose neveikia SPA“, – sakė E.Šiškauskienė.

 

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

II-ajame Gatvės teatrų festivalyje lankytojai galės susipažinti su išskirtinėmis Šventosios kurorto vietomis.


Nuo karantino metu galiojančių draudimų vykdyti veiklą nukentėjusiems kurorto verslininkams tiesiama pagalbos ranka – Savivaldybės tarybos sprendimu, nustatytus kriterijus atitinkantiems verslo subjektams bus taikomos mokesčių lengvatos.


Pažįstamos mamos kurorte skundžiasi, kad jų vaikai karantino suvaržymų metu tapo irzlesnis, atžagaresni. „Palangos tiltas“ jau rašė apie mažamečius berniukus, kurie galimai apiplėšė kurorto senjorę. Tiesa, Palangos policija patvirtino tik vagystę minėtu atveju. Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos...


Nuo vasario 1 dienos Klaipėdos jūrininkų ligoninės Palangos departamentas atnaujina savo veiklą, jame vėl bus teikiamos ambulatorinės konsultacijos ir stacionarinės paslaugos.  


Nors „kovido“ draudimų prismaugti, dalis Palangos viešbučių prieš didžiąsias metų šventes – Kalėdas ir Naujuosius metus – bando žarstyti žarijas ir įpūsti oro į užgesusį ar gerokai priblėsusį savo veiklos laužą. Kaip sakė „Palangos titui“ Palangos viešbučių ir restoranų asociacijos (PVRA) prezidentė Ingrida Valaitienė, pirmadienį...


Ar galima suderinti griežtas dėl COVID-19 pandemijos įvesto karantino taisykles, įsigaliojančią naują laisvesnę tvarką ir... pavasario malonumus? Visi būsime saugūs ir galėsime mėgautis atnaujinta ar nauja veikla, jeigu laikysimės karantino laikotarpiu nustatytų taisyklių ar dėl karantino lengvinimo įsigaliojančios naujos tvarkos – teigia Palangos visuomenės sveikatos specialistės.


Nuo balandžio 27 d. biblioteka atnaujina veiklą. Kol kas vartotojams bus teikiama tik knygų grąžinimo ir išdavimo paslauga abonemente, vaikų literatūros skyriuje ir Šventosios bibliotekoje. Fondai dar nebus pilnai atverti, knygų pasirinkimas tik iš naujausių ir populiariausių leidinių lentynų.


Palangos miesto savivaldybėje interesantai aptarnaujami el. paštu [email protected] arba telefonu 8 460 48705. Tiesiogiai galima kreiptis tik į Socialinės rūpybos skyrių dėl vienkartinių laidojimo išmokų (Vytauto g. 112, įėjimas iš kiemo pusės).


Geradarystė ir pasišventimas labiau nelaimingiesiems – žodžiai, kurie apibūdina „Carito“, tarptautinės katalikiškos humanitarinės organizacijos, veiklą. Apie Palangos „Carito“ veiklą „Palangos tiltas“ kalbėjosi su Palangos Švč. M. Marijos ėmimo į dangų parapijos „Caritas“ koordinatore Vilma Voriene.


Šie metai Palangos viešbučiams buvo žymiai geresni: buvo sulaukta daugiau klientų, viešbučiai dažnai neturėjo laisvų kambarių, o klientai nebuvo tokie šykštūs kaip kavinėse ar baruose.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius