Dėl karantino draudimų nukentėjusiam kurorto verslui – mokesčių lengvatos

Palangos tiltas, 2021-04-29
Peržiūrėta
1849
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Dėl karantino draudimų nukentėjusiam kurorto verslui – mokesčių lengvatos

Nuo karantino metu galiojančių draudimų vykdyti veiklą nukentėjusiems kurorto verslininkams tiesiama pagalbos ranka – Savivaldybės tarybos sprendimu, nustatytus kriterijus atitinkantiems verslo subjektams bus taikomos mokesčių lengvatos.
Siekdama sumažinti pandemijos sukeltus neigiamus padarinius verslui ir ekonomikai, šiandien, ketvirtadienį, Palangos miesto savivaldybės taryba apsisprendė atleisti verslo subjektus nuo nekilnojamojo turto ir žemės mokesčių bei nuo valstybinės žemės nuomos mokesčio. Šios lengvatos bus teikiamos miesto biudžeto sąskaita.
Į minėtas lengvatas galės pretenduoti tie mokesčių mokėtojai, kurie veiklos negalėjo vykdyti dėl karantino laikotarpiu nustatytų draudimų ir yra įtraukti į mokesčių mokėtojų, nukentėjusių nuo COVID-19, sąrašą.
Lengvata šiems mokesčių mokėtojams bus suteikiama tuo atveju, jei jų veikla buvo apribota ar nutraukta dėl karantino paskelbimo, atitinkamo mokesčio už 2021 metus dydis yra ne mažesnis nei 300 eurų, nurodytiems mokesčiams 2021 metais nebuvo taikomos lengvatos pagal kitus Mokesčių lengvatų teikimo taisyklių punktus bei mokesčių lengvatų suteikimas neapribotas minėtose taisyklėse nurodytų sąlygų.
Daugiau informacijos rasite www.palanga.lt

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Jau tapo tradicija Palangoje kasmet paminėti Pagarbos mokesčių mokėtojams dieną. Ta proga penktadienio, gegužės 10 dieną, vakarą į Kurorto muziejų buvo sukviesti Palangos verslininkai bei gyventojai, tiekiantys privataus apgyvendinimo paslaugas, sumokėję daugiausiai mokesčių į mūsų miesto biudžetą. 


Spalio 24 d., antradienį, (nuo 9.00 iki 12.00 val.) Palangos miesto savivaldybė jau tradiciškai kviečia į Palangos verslui ir organizacijų atstovams skiriamus NEMOKAMUS nuotolinius mokymus. 


Gegužės 11 d., Pagarbos mokesčių mokėtojams dieną, į Kurhauzą sukviesti didžiausi 2022 metų mokesčių į Palangos miesto biudžetą mokėtojai – tiek verslininkai, tiek ir vadinamojo Pagalvės mokesčio daugiausiai sumokėję gyventojai. 


Seimo narys Mindaugas Skritulskas teigia, kad nors palaiko Vyriausybės poziciją daugelyje klausimų, tačiau jos pozicijai dėl pridėtinės vertės mokesčio (PVM) lengvatinio 9 proc. tarifo maitinimo sektoriui pritarti negali.


Nuo karantino metu galiojančių draudimų vykdyti veiklą nukentėjusiems kurorto verslininkams tiesiama pagalbos ranka – Savivaldybės tarybos sprendimu, nustatytus kriterijus atitinkantiems verslo subjektams bus taikomos mokesčių lengvatos.


Pažįstamos mamos kurorte skundžiasi, kad jų vaikai karantino suvaržymų metu tapo irzlesnis, atžagaresni. „Palangos tiltas“ jau rašė apie mažamečius berniukus, kurie galimai apiplėšė kurorto senjorę. Tiesa, Palangos policija patvirtino tik vagystę minėtu atveju. Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos...


Kaip Palangos miesto savivaldybė atrodė šiais metais žvelgiant mokesčių surinkimo prievaizdo, Valstybinės mokesčių inspekcijos (VMI) akimis? Kiek verslo liudijimų ir kokiai veiklai palangiškiai buvo šiemet išsiėmę? Kaip Palangoje surenkami labiausiai valstybės biudžetą papildantys gyventojų pajamų ir pridėtinės vertės mokesčiai (GPM ir PVM)? „Palangos...


Vyriausybė patvirtino naują pagalbos koncepciją nuo Covid-19 pandemijos nukentėjusiam smulkiajam ir vidutiniam verslui. Įmonės, kurių apyvarta dėl koronaviruso įtakos sumažėjo 30 proc. ar daugiau, galės neatlygintinai gauti vienkartines subsidijas, siekiančias nuo 500 eurų iki 800 tūkst. eurų. Naujoji subsidijų schema bus derinama su Europos Komisija. Pastarosios institucijos patvirtinimą...


Pirmadienį, balandžio 20-ąją, posėdžiavusi Savivaldybės darbo grupė Pasiūlymams dėl priemonių, susijusių su COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) plitimo sukeltų ekonominių pasekmių mažinimu, rengti, numatė priemones, kurios padės kurorte sušvelninti karantino sukeltas neigiamas pasekmes Palangos gyventojams ir verslui. Darbo grupės siūlymus svarstys ir galutinius sprendimus kitą...


Palangos paplūdimyje negalime vedžioti gyvūnų, rūkyti, su dviračiu važiuoti ant tilto, maudytis kabant maudynes draudžiančiai vėliavai. Bet ar draudimų laikosi palangiškiai ir ypač kurorto svečiai? Regis, dauguma apie juos net negirdėję, o draudžiančių ženklų – nepastebi.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius