Karolina: „Mano akyse nuskendo vyras“. Gelbėtojai: „Ne, tai buvo plūduras“

Linas JEGELEVIČIUS, 2011-08-01
Peržiūrėta
816
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Karolina: „Mano akyse nuskendo vyras“. Gelbėtojai: „Ne, tai buvo plūduras“

Ar galima sumaišyti skęstantį žmogų su... plūduru? Vienoje J. Basanavičiaus gatvėje esančioje kavinėje, padavėja dirbanti Karolina T. (redakcijai merginos pavardė žinoma), sunkiai tramdydama jaudulį pasakojo, kaip jos ir kartu buvusios draugės akyse praėjusio pirmadienio vakarą prie gelbėtojų posto, prie tilto jūroje nuskendo maždaug keturiasdešimties metų vyras. Mergina priekaištauja gelbėtojams, kad šie atvykę net neskubėjo lįsti į jūrą: „Na, ką padarysi, vadinasi nuskendo..“,  - Karolina prisiminė abejingai rankomis skėsčiojančius gelbėtojus. Šie krato galvą: „Jokio skęstančio vyro nebuvo. Mergina prieblandoje žvejų plūdurą palaikė žmogaus galva.“

 

 Vakarą leido prie jūros su drauge

 

„Pirmadienio vakarą, apie pusę vienuolikos, kai dar buvo tik geroka prieblanda, su drauge sėdėjome prie kopų, prie gelbėtojų namelio, prie tilto. Aplink mus buvo keletas žmonių, viena porelė sėdėjo ant suoliuko, bet, regis, jie į nieką nekreipė dėmesio“, - pirmadienio vakarą prisiminė aštuoniolikmetė mergina, dirbanti padavėja vienoje kurorto kavinėje.

„Su drauge pamatėme, kaip vienas vyras, stambokas, maždaug keturiasdešimties metų, mūvintis tamsios spalvos glaudėmis, nulipo nuo kopų šalia mūsų ir nuėjo į jūrą. Nei rūbų, nei kitų daiktų jis nesinešė. Jis ėjo link jūros normaliai, neatrodė, kad būtų išgėręs. Aš iškart pagalvojau: „Kur jis lenda, juk jūra stipriai banguoja!” Man atrodė, kad jis gerokai svyruoja brisdamas, todėl dar draugei pasakiau: „Išgėręs, vienas, o lenda į jūrą“.

Mergina sakė nepastebėjusi, kokios spalvos vėliava buvo iškelta gelbėtojų punkte.

Kai jis įbrido dar giliau, kai matėme tik jo viršutinę kūno dalį, išsigandau, kad mano akyse bręsta nelaimė, todėl nulėkiau prie netoliese esančio gelbėtojų informacinio stendo ir užsirašiau gelbėtojų telefono numerį.

„Kai grįžau, pamačiau, kad vyras plaukia gilyn į jūrą. Jis plaukė gilyn kelias minutes, o paskui jis apsisuko ir bandė grįžti atgal, suskeryčiojo rankomis, bet srovė jį ėmė nešti gilyn į jūrą. Pakraupusios stebėjome, kaip jis dar keliskart mėgino apsisukti ir plaukti link kranto, bet nesėkmingai – didelės bangos bloškė jį atgal“, - pasakojo Karolina, po vidurinės mokyklos baigimo Šiauliuose atvykusi padirbėti į Palangą.

 

Gelbėtojas atsisakė nerti į vandenį

 

Anot merginos, pagriebusi srovė žmogų nešė tol, kol teliko matyti tik jo galva.

„Jis tik skėsčiojo rankomis, o galva tai panirdavo, tai išnirdavo. Labai išsigandau ir paskambinau gelbėtojų telefonu“, - pasakojo mergina. Ji prisipažino iki šiol jaučianti didelį stresą dėl išgyvento įvykio.

Mergina sakė, kad gelbėtojai keturračiais atvažiavo greitai – po dviejų, trijų minučių.

„Aš nubėgau prisistatyti, kas kviečia juos. Buvo keturi jauni vaikinai“, - prisiminė mergina. Gelbėtojų reakcija ją pribloškė: „Vienas vaikinų pasakė: „Šalta eiti į vandenį“.  Karolina vos ne į veidą jam išrėkė: „Koks tu esi gelbėtojas, jeigu tau vasarą šalta lįsti į vandenį? Juk apie skęstantį žmogų šneku!”

„Bet jis tik pasimuistė, bet nei pats, nei kiti vaikinai į vandenį nelipo, o iškvietė vandens motociklą. Kol jis atvyko, praėjo dar kelios minutės“, - sakė mergina.

Aš jiems parodžiau toli jūroje kyšančią vyro galvą. Jie pasakė: „Ir mes ją matome“.

„Labai nustebau, kai gelbėtojai, užuot plaukę į kairę pusę, kur dar panirdavo, tai vėl išnirdavo skęstančio vyro galva, jie nuplaukė į dešinę. Kai jie sugrįžo pasitikslinti vietos, aš vos neverkiau: „Ar jūs neskiriate kairės nuo dešinės? Juk patys sakėte, kad matote galvą, o plaukiate į priešingą pusę!”- pasakojo padavėja.

Tikint mergina, vaikinai atrodė „pasimetę“, šaukė „matom, matome“, bet vėl nuplaukė labiau į dešinę.

„Aš ėmiau piktintis: „Kaip jūs dirbate savo darbą, jei net pusių neskiriate?“ Ko gero, jau buvo praėję apie dešimt minučių nuo gelbėtojų iškvietimo. Tiek laiko yra daugiau nei pakankama žmogui nuskęsti“, - dalijosi tragiškais prisiminimais su „Palangos tiltu“ Karolina.

Klausantis jos, nekilo jokių abejonių dėl jos patirtų išgyvenimų tikroviškumo: šiaulietė pasakojo rišliai, nuosekliai, vis dar jaudindamasi.

 

Įsitikinusi, kad regėjo nelaimę

 

Mergina teigė, kad gelbėtojų motociklas skrodė bangas padrikai: „Atrodė, kad gelbėtojai ne tiek žvalgėsi plaukdami, o blaškėsi“.

„Kai jie, nieko nepešę, vėl buvo pakeliui į krantą, dingo ir vyro galva. Parplaukę vyrukai tik skėstelėjo rankomis: „Na, va, pavėlavome visi, ką dabar padarysi...“ Aš jam rėžiau: „Ne mes pavėlavome, o jūs. Aš laiku iškviečiau“. Kai pasakiau, kad galvos daugiau nesimato, jie daugiau ir nesivargino – nuplaukė į gelbėjimo stotį. Nuplaukdami dar pasakė: „Ko gero, jūs matėte plūdurą“, - dėstė mergina. - Aš vos nekibau jiems į akis: „Jūs man pasakų nepasakokite. Aš mačiau į jūrą einantį ir paskui plaukiantį žmogų“.

Anot merginos, skęstantį vyrą vėlyvą vakarą stebėjo ne tik ji ir jos draugė, bet ir daugiau žmonių.

Mergina net ir praėjus kelioms dienoms po tragiško įvykio, negali nusiraminti.

„Žinau, kad savo akimis regėjau nelaimę. Ji baisi, bet dar baisesnis man atrodo gelbėtojų abejingumas“, - tvirtino Karolina T.

Ji teigė, kad buvo ištikta šoko, be to, jau buvo sutemę, todėl nedrįso eiti į kopas ieškoti skenduolio daiktų. „Niekas jo nepasigedo, kol jis buvo vandeny“, - sakė mergina. Palangoje ji jau dirba trečią mėnesį. Ji prisipažino, kad prieš penkerius metus yra regėjusi, kaip nuskendo žmogus.

„Galbūt dėl to esu labai atsargi prie vandens ir linkusi akimis lydėti esančius jame“, - teigė mergina.

 

Sumaišė su žvejų plūdurais?

 

Kalbintas gelbėtojas, kuris dirba merginos nurodytame gelbėjimo punkte, sakė, kad jis nurodytu laiku jau buvo baigęs darbą.

„Manęs tuomet nebuvo, bet man kolegos pasakojo apie šį įvykį. Gelbėtojai neabejoja, kad mergina galva palaikė žvejų plūdurus. Žmonės dažnai juos palaiko plaukiančiais žmonėmis. Gelbėtojai tą vakarą apieškojo visą paplūdimį, bet nerado nei niekieno paliktų asmeninių daiktų, nei niekas nieko nepasigedo. Žinoma, ir skenduolio nei tąvakar nei kitą dieną nebuvo rasta. Tie plūdurai buvo pašalinti, kad neklaidintų poilsiautojų. Ko gero, mergina nepastebėjo, kaip jos minimas vyras išėjo iš vandens“, - pasakojo gelbėtojas Rokas Barkauskas.

Palangos gelbėtojų vadas Jonas Pirožnikas sakė, kad nurodytoje vietoje nei minimą vakarą, nei kitu metu šiemet niekas nenuskendo.

„Žmonės dažnai žvejų plūdurus palaiko skęstančiaisiais, todėl juos minimoje vietoje nupjovėme, kad neklaidintų žmonių“, - sakė J. Pirožnikas.

Jis tvirtino, kad praėjęs savaitgalis buvo labai audringas jūroje – gelbėtojai išgelbėjo keturis skęstančius žmones.

Patyręs gelbėtojas piktinasi, kad šią savaitę, antradienį, teko daug brangaus laiko sugaišti pagal melagingą iškvietimą Šventojoje.

„Apie pusę dvylikos gavome pranešimą, kad skęsta ten du vyrai, išsiuntėme visą techniką į nurodytą vietą, pusantros valandos sugaišome ieškodami, kol paaiškėjo, kad iš nurodyto pasiskolinto telefono skambino jaunas vaikinas. Pavyko jį nustatyti. Parašėme pareiškimą policijai apie įvykį“, - pasakojo J. Pirožnikas.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Naktį iš antradienio (gegužės 18 d.)į trečiadienį į garsiąją prezidentinę vilą „Auska“ skubėjo greitoji medicinos pagalba bei policija – buvo gautas pranešimas, kad pro langą iškrito mergina, rašo Eglė Jūraitė, laikraščio „Vakarinė Palanga“ korespondentė.


Kai kalbėjomės karštą rugpjūčio antrosios pusės dieną, Jono Pirožniko, Palangos paplūdimio gelbėtojų vado, telefonas ir racija mūsų 15 minučių pokalbio metu vis pypsėdavo, skambėdavo. „Taip dirbu visą vasarą,“ – šyptelėjo J. Pirožnikas. „Jūs – Palangos, Lietuvos vasaros sostinės, premjeras,“ – jam atsakiau. Pagyręs visus savo gelbėtojus...


Penktadienį, sausio 10-ąją, į Palangos policijos pareigūnus kreipėsi 1980 m.gimęs vyras, nurodęs, jog sausio 9-ąją, Palangoje, Sodų g., buvo užpultas dviejų asmenų, po to pasigedo striukės kišenėje buvusio telefono Samsung, verto 250€ ir dokumentų.


Besimaudydamas jūroje mirė vyras

"Palangos tilto" informacija, 2019 08 27 | Rubrika: Miestas

Antradienį, rugpjūčio 27 d., Palangoje mirė Baltijos jūroje maudęsis vyras. Kaip informavo Palangos gelbėtojų vadas Jonas Pirožnikas, 1964 metais gimęs vilnietis netoli kranto maudėsi su savo žmona. Moteris pastebėjo, kad vyrui sutriko sveikata ir pati jį ištraukė į krantą. 


Rugpjūčio 1 d., 9.18 val., Klaipėdos apskrities policija gavo pranešimą iš Palangos miesto ligoninės apie tai, kad į Priėmimo skyrių galimai dėl narkotinių medžiagų perdozavimo paryčiais buvo pristatyta mergina, gim. 1999 m., kuri ligoninės Reanimacijos skyriuje mirė. © A.Didžgalvio nuotr. Merginą į ligoninę automobiliu „Audi A6“ atvežė vyras, gim. 1993 m....


Praėjusio penktadienio popietę jūroje plaukiojęs vienas poilsiautojas rado skenduolį – apie 70 metų vyrą. Poilsiautojas vyrą ištempė į krantą. Gelbėtojai bandė skenduolį dar gaivinti, tačiau jo gyvybės išgelbėti nepavyko. Įvykio vietoje dirbo gelbėtojai, policijos pareigūnai, medikai. Pareigūnai apklausinėjo įvykio liudininkus. Patvirtinti mirties priežasčiai mirusiajam...


Naktį iš pirmadienio į antradienį, prieš pat vidurnaktį, bandė nusižudyti maždaug 25-30 metų mergina. Laimei, po vėlyvo žvejo skambučio gelbėtojams trumpuoju numeriu 1509, prie jos jau po kelių minučių atsirado du gelbėtojų motociklai. Kaip plūdę į jūrą panyrančią ir iškylančią merginą pavyko nutverti – jos gyvybė buvo išgelbėta. Rytmetį ji kartu su motina...


„Mano akyse Palanga augo, auga ir dabar. Galia tik, kad šis procesas kurį laiką buvo kiek sustingęs. Anuo metu kurortas sparčiai plėtėsi, nes vietos valdžia glaudžiai bendradarbiavo su Vilniumi, gerai, kad dabartiniai miesto vadovai vėl tą aktyviai daro“, – sako dvidešimt metų prie Palangos valdžios vairo stovėjęs tuometinio Vykdomojo komiteto pirmininkas, po...


 Ar galima sumaišyti skęstantį žmogų su... plūduru? Vienoje J. Basanavičiaus gatvėje esančioje kavinėje, padavėja dirbanti Karolina T. (redakcijai merginos pavardė žinoma), sunkiai tramdydama jaudulį pasakojo, kaip jos ir kartu buvusios draugės akyse praėjusio pirmadienio vakarą prie gelbėtojų posto, prie tilto jūroje nuskendo maždaug keturiasdešimties metų vyras. Mergina...


Prie Palangos tilto - palaidotas gyvas vyras

Linas JEGELEVIČIUS, 2010 07 14 | Rubrika: Kriminalai

Pirmadienio ankstų rytą Palangos gelbėjimo stoties gelbėtojai prie tilto, nusileidus nuo kopų, pastebėjo iš smėlio kyšančią žmogaus galvą. Priėję arčiau gelbėtojai išvydo iš šviežiai supilto smėlio krūvos pūpsančią, maždaug 30 – 45 metų vyro kruviną galvą.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius