Karščiai į pajūrį atėjo netikėtai: prasitarė, kas labiausiai erzina ir kiek šiemet kainuoja šaltibarščiai

Palangos tiltas, 2024-05-20
Peržiūrėta
1120
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Savaitgalis pajūryje. FOTO: MINDAUGAS MILINIS
Savaitgalis pajūryje. FOTO: MINDAUGAS MILINIS

Savaitgalį vasaros sezoną pradeda Klaipėda. Uostamiestyje vyksta įvairūs renginiai: nuo Žuvies dienos, iki Vilties bėgimo. Palangoje šiomis dienomis jokių fiestų nevyksta, tačiau poilsiautojų, atrodo, nė kiek ne mažiau nei per patį atostogų karštymetį. Veikia beveik visos kavinės, viešbučiai taip pat nesiskundžia rezervacijų stoka. O kainos kai kur jau pradėjo „kandžiotis“. 

„Senokai vasara yra prasidėjusi taip anksti“, – prisipažino kastuvais mojuojantys gelbėtojai, besistengiantys atkasti užpustytas vasaros terasas centrinėje Palangos gelbėjimo stotyje. 

Būtent per žiemą vėjo ir bangų pripustytas smėlis erzina ir kitų pliaže veiklą pradedančių kavinių komandas, kuriems smėlį tenka vežti karučiais.

Tačiau poilsiautojams kol kas kavinių problemos neaktualios. Daugelis jų niršta ant savęs, kad neapsižiūrėjo ir į Palangą neatsivežė vasarinių drabužių ir maudymosi kostiumų, todėl prakaituoja vaikščiodami po J. Basanavičiaus gatvę ir gulinėja ant smėlio vilkėdami megztinius ir rudenines striukes.

Tiesa, yra ir patyrusių vasarotojų, kurie net tik apsirengę pagal orą, bet ir gerokai įdegę saulėje. „Saulėtų dienų netrūko gegužės pradžioje. Tada po truputį ir pradėjome degintis“, – kuklinosi šokoladiniu įdegiu garbios senjoros.

Būtent pastarosios yra ir aktyviausios mauduolės, nepabūgusios ir į šaltas Baltijos bangas puolusios iš tikrųjų nusimaudyti, o ne tik papozuoti asmenukei. 

Kadangi dar ne vasara, tai smėlis prie jūros dar šaltas, ir vanduo vėsokas. Tačiau kainos Palangos kavinėse jau ūgtelėjo. Jei pernai pigiausi dienos pietūs kainavo 5,8-6 eurai, šiemet jau 6,5 euro. Jei pernai brangiausi šaltibarščiai kukliai trypčiojo ties 5,8 euro riba, šiemet jau drąsiai šoktelėjo ties suapvalintais 6 eurais ir net viršijo šią sumą. 

Žinoma, dar ne viskas pabrango. Pusvalandžio kelionė traukinuku po Palangą kainuoja viso labo 5 eurus. 7 eurai, kaip ir pernai, kaina bus taikoma nuo birželio 1-osios.

Skęstančiųjų gelbėtojai Palangos ir Klaipėdos pliažuose budėti pradėjo nuo gegužės 15-osios, Tiesa, tik centrinėse stotyse. Tačiau tarnybos dar nėra visiškai suformuotos, dar neįrengti postai atskiruose pliažų ruožuose.

„Bet mes esame, budime, patruliuojame paplūdimiu. Kas dvi valandas pravažiuojame per visą prižiūrimą ruožą“, – paaiškino Palangos skęstančiųjų gelbėjimo tarnybos vadovas Jonas Pirožnikas.

Anot jo, tenka reaguoti į poilsiautojų pranešimus trumpuoju telefonu. Tiesa, dar niekas neskendo. Įtakos tam turi ir šaltas vanduo, kurio temperatūra Baltijos jūroje siekia 13,8 laipsnio, todėl maudytis drįsta tik labiausiai užsigrūdinę. Paprastai į jūrą įbrendama tik nusifotografuoti asmenukei.

Kol kas sinoptikai žada gerus orus. Sekmadienį pajūryje taip pat prognozuojama 26 laipsnių temperatūra. 

 

Mindaugas Milinis

DELFI

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Visi Lietuvos kurortai prasidėjus vasaros sezonui tampa atostogaujančių traukos objektais, o sezonui einant į pabaigą tampa ilgų diskusijų pagrindinėmis temomis.


Rūkyta žuvis – itin populiari tarp poilsiaujančiųjų Palangoje bei vietos gyventojų. Nieko keisto, kad rūkytą žuvį parduodančių vietų galima aptikti pačiose įvairiausiose kurorto vietose.


Savaitgalį vasaros sezoną pradeda Klaipėda. Uostamiestyje vyksta įvairūs renginiai: nuo Žuvies dienos, iki Vilties bėgimo.


Prieš nosį – ilgasis savaitgalis. Tautiečiai jį stengsis išnaudoti maksimaliai, dalis lietuvių be abejonės patrauks į pajūrį. 


Tūkstančiai lietuvių šiuo metu žiemoja Ispanijos saloje Tenerifėje. Nenuostabu, kad sala vadinama antrąja Palanga – lietuvius čia sutiksi ant kiekvieno kampo. 


Šią vasarą po Lietuvą keliaujantis DELFI Kelionių ambasadorius Orijus Gasanovas kartu su viena gražiausių Lietuvos scenos moterų, dainininke, grupės „Saulės kliošas“ vokaliste Juste Starinskaite nutarė aplankyti Kretingą. 


Nors Europos gyventojai vis noriau persėda iš vidaus degimo varikliais varomo transporto į elektromobilius, ne vieną vairuotoją vis dar atbaido pastebimai didesnė elektrinių automobilių įsigijimo kaina.


Vasara įsibėgėja, o kartu su šiltais orais bei vis dar ilgais vakarais bunda ir noras nuvažiuoti prie jūros.


Lietuviai pamėgę Latvijos pajūrio kurortus nebe reikalo: gausu nemokamų, o jei mokamų, tai nebrangių pramogų vaikams bei suaugusiems, švarūs ir platūs paplūdimiai su įrengtomis poilsio ir sporto zonomis, mažiau žmonių, daugiau pigesnės nakvynės pasirinkimo variantų. Ieškantiems visiškos ramybės - atviri laukiniai Latvijos paplūdimiai, ramūs, jaukūs kaimeliai ir miesteliai...


Šiandien išsiųsti siuntą iš Lietuvoje pajūryje įsikūrusiosPalangos labai paprasta. Tad nestebina kiekvieną dieną didesnis ar mažesnis siuntinių skaičius, iškeliaujantis iš čia įvairiomis kryptimis. Ir ne tik į įvairius Lietuvos miestus bei miestelius,bet ir kur kas toliau – į svečias šalis. Palangos strateginė padėtis suponuoja, kad nemažas...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius