KAS YRA ESTA?

Palangos tiltas, 2019-09-17
Peržiūrėta
980
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

KAS YRA ESTA?

Kelionė į JAV neretai asocijuojasi ne tik su džiaugsmu, bet taip pat ir su papildomu stresu – gana dažnai manoma, kad gali tekti pildyti gausybę įvairių dokumentų, kurie padėtų gauti vizą, ir tik tuomet galima pasidžiaugti kur kas malonesniu kelionės planavimo procesu. Vis dėlto, šiandien kelionė į Ameriką reikalauja kur kas mažiau pastangų – Esta paraiška visus kelionės formalumus paverčia kur kas paprastesniais. Palanku yra tai, kad ši paraiška gali būti užpildoma tiesiog internetu, tad tokiu būdu sutaupoma tikrai nemažai laiko, ir tą atlikus belieka tik palaukti, ar bus suteiktas leidimas vykti. Žinoma, svarbu žinoti tai, kad galutinis sprendimas yra priimamas jau nuvykus į JAV – nei viza, nei Esta leidimas nesuteikia šimtaprocentinės garantijos, kad viskas pavyks sklandžiai.

Kiek tai kainuoja ir kaip užpildyti paraišką?
Esta paraiška yra pildoma nuotoliniu būdu, o duomenų, kuriuos tenka pateikti, yra ganėtinai daug. Vis dėlto, tikrai nereikėtų išsigąsti – įprastai paraiška yra užpildoma per maždaug 10-20 minučių, o tuomet yra patikrinami jūsų pateikti duomenys, ir nurodoma, koks sprendimas buvo priimtas. Esta leidimo gavimas kainuoja 14 dolerių – mokėjimui atlikti bus reikalinga kreditinė kortelė. Nors Esta paraiška gali būti užpildoma bet kuriuo metu, tačiau rekomenduojama užpildyti paraišką likus ne mažiau nei 72 valandoms iki kelionės pradžios. Reikėtų įvertinti tai, kad dėl tam tikrų aplinkybių leidimas gali būti nesuteiktas: taip gali nutikti dėl to, kad pateikėte melagingą informaciją, anksčiau buvote pažeidę leidime nurodytas taisykles, ir t.t.

Ką svarbu žinoti apie Esta paraišką?
Su Esta leidimu JAV galite išbūti ne daugiau nei 90 dienų, tačiau jos galiojimo trukmė yra dveji metai (per šį laikotarpį JAV galėsite apsilankyti ne vieną kartą). Labai svarbu tai, kad su šiuo leidimu Amerikoje išbūtumėte ne ilgesnį laikotarpį nei yra leidžiama, nes priešingu atveju kelerius metus jums gali būti uždrausta atvykti į šalį. Jei Esta paraiškos pildymo dieną jūsų paso galiojimo trukmė bus trumpesnė nei dveji metai, Esta leidimas galios tiek, kiek jūsų asmens tapatybės dokumentas.

Visa Waiver šalys ir joms taikomos lengvatos
Turbūt kiekvienas mūsų bent kartą pasvajojo apie galimybę nuvykti į Ameriką, tačiau tai gali atrodyti sunkiai įgyvendinama dėl įvairių taikomų apribojimų. Vis dėlto, Visa Waiver šalys gali pasidžiaugti taikomomis lengvatomis, kurios užtikrins, kad kelionė į Jungtines Amerikos Valstijas taptų gerokai sklandesnė. Lietuvos, Latvijos, Estijos ir daugybės kitų šalių piliečiai į JAV gali patekti tiesiog įsigiję kelionės bilietus ir užpildę Esta paraišką internetu. Ši bevizio režimo programa turėjo tikrai labai didelę įtaką kur kas laisvesniam keliavimui, todėl kelionės į Ameriką tapo gerokai populiaresnės nei buvo anksčiau. Visa Waiver programos šalių sąrašas yra nuolat kintantis, todėl didelė tikimybė, kad ateityje į jį pateks dar daugiau valstybių.

Kada Esta paraiškos nepakanka?
Nors Visa Waiver šalys į sąrašą įtraukė ir Lietuvą, tačiau mūsų šalies piliečiams kartais nepakanka vien tik Esta leidimo. Amerikos viza yra reikalinga tada, jei šalyje planuojama išbūti ilgesnį nei 90 dienų laikotarpį, jei numatytas kelionės tikslas neapsiriboja vien tik turistiniais ar verslo tikslais, jei keliaujama nepatvirtintu oro vežėju, ir t.t. Svarbu žinoti ir tai, kad tuo atveju, jei Esta paraiška buvo atmesta, vis tiek galima kreiptis dėl Amerikos vizos, ir galbūt šis prašymas bus patenkintas. Jei užpildėte Esta paraišką, nepamirškite patikrinti jos statuso – paraiška gali būti patvirtinta, vis dar laukianti patvirtinimo arba atmesta. Žinodami, kokia yra jūsų pateikto prašymo būklė, galėsite numatyti, kokių veiksmų imtis, ir nepradelsite to laiko, kada dar galėtumėte gauti vizą, jei prašymas gauti leidimą nebūtų patenkintas.
Taigi, jei vis svarstote nuvykti į Jungtines Amerikos Valstijas, turėtumėte žinoti, kad tą įgyvendinti tikrai nebus taip sudėtinga, kaip gali pasirodyti iš pirmo žvilgsnio. Jums tereikės užpildyti paraišką internetu ir sulaukti, koks atsakymas buvo priimtas – tuomet beliks tik pasirūpinti kitomis kelionės detalėmis. Svarbiausia – nepamiršti laikytis Esta numatytų taisyklių, ir tai jums nesudarys jokių keblumų atvykti į JAV.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Šventosios švyturio šviesa – jau pusę amžiaus

Monika ŠIUGŽDAITĖ, 2009 01 10 | Rubrika: Sveikata

Lietuvoje stovi keturi jūriniai švyturiai – Klaipėdoje, Nidoje, Juodkrantėje ir Šventojoje. Pastarasis skaičiuoja jau šeštą dešimtį, tačiau iki šiol jūroje besiblaškantiems moja nuo kranto šviesomis. Vėjuotą ketvirtadienio popietę aplankytas jūreivių palydovas romantiškai žvelgė į tolį.


Sėkmingas palangiškės startas Korėjoje

Romualdas RIMA, 2009 01 07 | Rubrika: Miestas

Senosios gimnazijos dešimtokė Emilija Rukšėnaitė vis dar gyvena įspūdžių, kuriuos parsivežė iš Pietų Korėjos, nuotaikomis. Praėjusių metų gruodžio pradžioje mergina dalyvavo  Pietų Korėjoje  Changwon mieste vykusioje 5 – ojoje tarptautinėje jaunimo mokslo olimpiadoje. Palangiškė buvo viena iš šešių šalies moksleivių, atstovavusių Lietuvą.


Kainų spyris keliaujantiems

Monika ŠIUGŽDAITĖ, 2009 01 07 | Rubrika: Miestas

Iš po Naujametinių kaukių į dienos šviesą išlindo mūsų naujos valdžios sprendimai. Abejotini ar ne, po sausio pirmosios jie tapo realūs. Kainos kandžiojasi, šokinėja ir gąsdina.


Valdžia pamalonino didžiausias kurorto įmonės

Dalia JURGAITYTĖ, 2009 01 07 | Rubrika: Miestas

Paskutiniosiomis praėjusių metų dienomis posėdžiavusi kurorto valdžia, nepaisant sudėtingos ekonominės situacijos, nusprendė suteikti mokesčių lengvatas, kurių prašė savivaldybės teritorijoje registruotos įmonės.


Kasmet  Savivaldybės biudžetinių įstaigų ir organizacijų vadovai skatinami personaliniais priedais prie atlyginimų. 50 proc. dydžio priedai buvo skiriami Palangos ir Šventosios kultūros, Socialinių paslaugų centrų, Sporto mokyklos, Viešosios bibliotekos, Botanikos parko, Globos namų direktoriams, kurių nustatytas tarnybinis atlyginimo koeficientas skirtingas.


Palangiškiai – už santuoką ir lietuviškumą

Monika ŠIUGŽDAITĖ, 2009 01 07 | Rubrika: Miestas

Pirmosios Naujų metų dienos – ne tik žvilgsniui į ateitį, bet ir senųjų metų apžvalgai. Palangos miesto savivaldybės Civilinės metrikacijos skyriuje „Palangos tiltas“ kalbėjosi su skyriaus vedėja Vida Buivydiene apie praėjusius metus – vedėja jau kone tris dešimtmečius yra palangiškių gyvenimo pokyčių liudininkė.


Paskutiniajame praėjusių metų miesto Tarybos posėdyje patvirtintas kurorto Savivaldybės trejų metų strateginis veiklos planas. Tai detalus institucijos darbo planavimo dokumentas, kuriame, išanalizavus situaciją, suformuluoti Savivaldybės strateginiai tikslai, uždaviniai ir priemonės bei numatyti vykdomų programų finansavimo šaltiniai.


Kas saugos mirusiųjų palaikus?

„Palangos tilto“ informacija, 2009 01 07 | Rubrika: Miestas

Šiandien 11 val. Klaipėdos apskrities viršininkas Arūnas Burkšas organizuoja pasitarimą dėl mirusiųjų saugojimo ir mirties priežasties nustatymo, kai ikiteisminio tyrimo institucijos tyrimo nepradeda, o mirties priežastis šeimos gydytojui neaiški ir todėl jis negali išduoti mirties liudijimo, problemų.


Būtų tikslinga, kad Kuršių nerijos bendrąjį planą įvertintų UNESCO ekspertai. Apie tai antradienį kalbėta aplinkos ministro Gedimino Kazlausko susitikime su atstovybės prie UNESCO ambasadore Ina Marčiulionyte.


Gintaro muziejuje pagerbti šventinės puošybos nugalėtojai

„Palangos tilto“ informacija, 2009 01 07 | Rubrika: Miestas

Paskutiniąją metų dieną Gintaro muziejuje pagerbti šventinės puošybos konkurso nugalėtojai. Pirmųjų vietų laimėtojai  apdovanoti Palangos miesto savivaldybės įsteigtomis dovanomis, kiti dalyvavusieji – padėkos raštais.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius