Kataro, Filipinų, Lenkijos sportininkus į Palangą vilioja ir naujutėlis miesto stadionas

Palangos tiltas, 2015-07-09
Peržiūrėta
512
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Mažai perdedant, užsieniečių skaičiumi miesto universalusis sporto kompleksas bei šalia jo esantis rekonstruotas stadionas galėtų lenktyniauti su gyviausia miesto arterija – J. Basanavičiaus gatve. Iki rudens treniruočių stovyklas Palangoje surengs ne tik Europos vyrų krepšinio čempionatui besirengianti mūsų šalies rinktinė, bet ir Kataro, Filipinų, Lenkijos ir galbūt Egipto krepšininkai.
Kad vis daugiau itin aukšto meistriškumo komandų treniruočių stovykloms renkasi Palangą, lemia tiek modernus kurorto sporto kompleksas, tiek ir greta esantis rekonstruotas tarptautinius lengvosios atletikos standartus atitinkantis stadionas šalio jo. Jau rugpjūtį jo laukia pirmas rimtas išbandymas – Palangoje vyks Lietuvos suaugusių lengvosios atletikos čempionatas.

Darbai baigiami
„Visi stadiono darbai eina į pabaigą: beliko uždėti „bortelius“, tai bus padaryta pirmadienį. Stadiono aplinkos tvarkymo darbus planuojama pabaigti iki kitos savaitės vidurio“, – sakė Romaldas Kazlauskas, Palangos sporto centro direktorius.
Rekonstruojant miesto stadioną, pirmiausia buvo pašalinta senoji jo danga, išlyginta esama asfalto danga ir įrengtas naujas jos sluoksnis. Taip pat įrengta speciali, stadionams ir aikštynams pritaikyta lietaus surinkimo nuotekų sistema, elektros tinklai, pakeista laistymo sistema.
Siekiant, kad devynis bėgimo takus turintis stadionas atitiktų tarptautinius reikalavimus ir Palangoje galėtų vykti itin aukšto lygio respublikinės bei tarptautinės lengvosios atletikos varžybos, rekonstrukcijos metu taip pat įrengta šuolių į tolį, rutulio stūmimo, disko ir kūjo metimo sektoriai.

Įsigys inventorių
Artimiausiu metu planuojama įsigyti sportinį inventorių – diskus, sertifikuotus barjerus kliūtiniam bėgimui, taip pat – specialius paklotus, reikalingus šuolininkams į aukštį nusileisti, kitas priemones.
„Kol stadionas dar nėra priduotas ir sertifikuotas šalies Lengvosios atletikos federacijos, negalime planuoti čia vyksiančių sportinių varžybų toli į ateitį. Tačiau esu įsitikinęs – sutvarkius reikiamą dokumentaciją, sulauksime nemenko šalies ir užsienio sporto federacijų, ypač – krepšinio ir lengvosios atletikos, dėmesio“, – kalbėjo Sporto centro direktorius.

„Krikštas“ - čempionatas
„Jau rugpjūčio 7-8 dienomis Palanga susilauks svarbaus sporto renginio – mūsų stadione vyks šalies suaugusiųjų Lengvosios atletikos čempionatas. Jis ypač svarbus, nes varžybų metu paaiškės, kurie lengvaatlečiai dalyvaus Europos ir Pasaulio lengvosios atletikos čempionatuose“, – sakė R. Kazlauskas.
Neabejojama, kad šios pirmenybės į kurortą privilios ne tik geriausius šalies lengvaatlečius, bet ir gausų būrį sirgalių.

Treniruočių stovykla
Beje, jau kitą savaitę rekonstruoto stadiono kokybę galės įvertinti nacionalinė vyrų krepšinio rinktinė, kuri, besirengdama rudenį vyksiančiam Europos krepšinio čempionatui, Palangoje surengs savo pirmąją stovyklą.
„Neabejoju, kad vienas iš svarbiausių kriterijų, lėmusių šalies krepšinio federacijos sprendimą tokią svarbią stovyklą rengti Palangoje, buvo modernus kurorto sporto kompleksas ir naujutėlaitis stadionas šalia jo“, – teigė Sporto centro direktorius.

Krepšininkai - iš užsienio
Lietuvos nacionalinės krepšinio rinktinės krepšininkus salėje ir stadione pakeis Kataro nacionalinė krepšinio rinktinė, kuri į Palangą atvyks rugpjūčio 2 dieną. Beje, Kataro krepšininkai stovyklą surengė Palangoje ir pernai.
„Tuo pačiu metu, kaip ir Kataro krepšininkai, Palangoje turėtų stovyklauti ir Egipto nacionalinė vyrų krepšinio rinktinė, bet dėl pastarosios dar yra likę keli klaustukai. Būtų šaunu matyti abi šias rinktines“, – kalbėjo R. Kazlauskas.
Informaciją apie Palangoje vyksiančią treniruočių stovyklą patvirtino ir Filipinų krepšininkai. Rugpjūtį kurorte fizinį pasirengimą gerins ir Lenkijos krepšininkai.
Įvairių šalių krepšinio rinktinių treniruočių stovyklos Palangoje bus rengiamos iki spalio.

Laukiama dirbtinės futbolo aikštės
Kad Palanga taptų dar patrauklesnė sportininkams, numatyta ir daugiau naujovių – stadiono rekonstrukcija kompleksiškas sporto bazės sutvarkymas nesibaigs.
Ateityje numatoma atnaujinti stadiono veją, greta stadiono esančiose laisvose erdvėse įrengti pagalbinę futbolo aikštę su dirbtine danga (jau rengiamas šio stadiono techninis projektas) bei keturis atvirus teniso kortus.

Palangos miesto sav. inf.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Palangos miesto savivaldybė prisideda prie Europos judumo savaitės renginių. Rugsėjo 22 d. organizuojamas renginys –„Diena be automobilio“, kurio metu bus nemokamai teikiamos viešojo transporto paslaugos miesto gyventojams ir svečiams Palangos miesto savivaldybės teritorijoje.


Vienas svarbiausių Palangos atributų – Palangos tiltas – po sezono atidarymo šventės šurmulio bus visas perdažytas, o medinis takas vedantis link jo jau šią savaitę, trečiadienį, buvo prikeltas naujam gyvenimui: pakeista danga, sudėtos jo prieigose naujos kaladėlės. Palangos komunalininkai jau pasiruošė sezono atidarymo šventei rytoj...


Mažai perdedant, užsieniečių skaičiumi miesto universalusis sporto kompleksas bei šalia jo esantis rekonstruotas stadionas galėtų lenktyniauti su gyviausia miesto arterija – J. Basanavičiaus gatve. Iki rudens treniruočių stovyklas Palangoje surengs ne tik Europos vyrų krepšinio čempionatui besirengianti mūsų šalies rinktinė, bet ir Kataro, Filipinų, Lenkijos ir...


Restauruotas ir atnaujintas Palangos gintaro muziejus, praėjusį penktadienį atvėręs duris lankytojams, sulaukė dar neregėto dėmesio: atidarymo iškilmes tiesiogiai transliavo Lietuvos televizija, o į jas atvyko Lenkijos Kultūros ir paveldo apsaugos ministrė, profesorė Malgorzata Ominalowska, Lietuvos kultūros ministras Šarūnas Birutis, Ūkio ministras Evaldas Gustas, Lietuvos...


Ar žinote daug kurorto kavinių ir restoranų, kuriuose spalio pabaigoje vėlyvą ketvirtadienio popietę galima išvysti pietaujančiuosius ar kokteilį prie baro gurkšnojančius lankytojus? Miesto centre, prie katalikų bažnyčios neseniai duris atvėrusio viešbučio „Amberton“ restoranas „Kopos“ mane pirmiausia nustebino ne tik labiau Briuseliui ar Vilniui...


Po neseniai palangiškius ir miesto svečius sukvietusio prisėsti „Palangos stalo“ pasigirdo nuomonių, kad šventei reikia naujų idėjų, naujo postūmio. O kas kitas, jei ne jaunimas gali pasiūlyti šaunių verslo idėjų?


Palanga vilioja gurmaniškais, niekur neragautais patiekalais

"Palangos tilto" informacija, 2012 12 20 | Rubrika: Miestas

Palanga gruodžio viduryje tapo Kalėdų gurmanų sostine bei visus kviečia pasimėgauti ne tik šventiniais renginiais, bet ir išskirtiniais patiekalais, kokių nesiūlo kitų, net didžiausių šalies miestų restoranai.


Rūta STANIULYTĖ Vis daugiau porų ryžtasi santuoką užregistruoti ne Civilinės metrikacijos biure, o kitose erdvėse, esančiose Palangos miesto savivaldybės teritorijoje. Ceremonijos metu norėdami matyti jūrą, žmonės netgi perkasi nekilnojamąjį turtą Palangoje ir čia deklaruoja savo gyvenamąją vietą.


Artėjant vasaros sezonui Palangos kurortas vėl „atgyja“. Palangos verslininkai vėl ieško savo kavinei, restoranui ar viešbučiui barmenų, padavėjų, virėjų vasaros sezono metui, o beveik visas Lietuvos jaunimas bando užsidirbti vasarai, įsidarbinant kurorte. „Palangos tiltas“ atliko eksperimentą -  bandžiau skambinti pagal visus skelbimus ir teirautis atlyginimo, darbo grafiko, ar...


Palangos kavinės vilioja krepšinio sirgalius

Ugnė RAUDYTĖ, 2010 09 01 | Rubrika: Miestas

Vyrų krepšinio pasaulio čempionatas Turkijoje Palangos verslininkams padeda pratęsti sezoną ir ...  pinigų byrėjimą į kasą. Nemažai Palangos kavinių bei barų, vykstant čempionatui, skelbia akcijas maistui ar gėrimams. Tikslas akcijų aiškus: pritraukti kuo daugiau krepšinio žiūrovų.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius