Kaunas neseks Palangos pavyzdžiu: turi kitą planą dėl elektrinių paspirtukų

"Palangos tilto" redakcija, 2019-09-24
Peržiūrėta
1754
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Kauno savivaldybės Eismo saugumo komisijos sudaryta komisija apsisprendė: elektrinių paspirtukų eismas Kaune nebus ribojamas. Toks sprendimas priimtas po to, kai rugsėjo viduryje komisijos posėdyje buvo pateiktas gyventojų prašymas riboti elektrinių paspirtukų eismą Kalniečių parko pėsčiųjų zonoje. „Dviračiai ir šiuo metu žaibiškai populiarėjantys elektriniai paspirtukai yra viena iš alternatyvų kelionėms mieste automobiliais. Dviračiai ir paspirtukai pagal KET taisykles priskiriami tai pačiai kategorijai. Per pastaruosius kelis metus Kaune nutiesta ir suremontuota daugiau nei 70 kilometrų dviračių takų, kuriuos sėkmingai naudoja ir paspirtukininkai. Sustoti neketiname“, – portalui „Kas vyksta Kaune“ sako Kauno vicemeras Andrius Palionis.

Pasak jo, šiuo metu galvojama ne apie dviračių ir paspirtukų eismo ribojimus, bet apie srautų atskyrimą tose vietose, kur persipina dideli pėsčiųjų ir dviračių priemonių srautai, kad būtų išvengta skaudžių nelaimių. „Per metus ar kelis neįmanoma sukurti viso infrastruktūros tinklo. Tačiau jis yra būtinas, ypač atsiradus elektriniams paspirtukams, kurių vairuotojai kartais neįvertina saugaus judėjimo greičio tarp pėsčiųjų“, – ne ribojimų, o saugių takų plėtros keliu siūlo eiti A. Palionis.

Prieš porą metų Kaune pradėta įgyvendinti „Like bike“ idėja, kurios tikslas – skatinti miestiečius kuo dažniau susisiekimui naudoti ne automobilius, o netaršias susisiekimo priemones. „Ne tik dviračiai, bet ir sparčiai populiarėjantys elektriniai paspirtukai daliai žmonių tampa susisiekimo priemone mieste ir tai esame linkę skatinti, todėl saugių dviračių takų Kaune tik daugės“, – tvirtina A. Palionis. 

Kol kas vienintelė elektrinių paspirtukų, o drauge ir dviračių eismą dėl pėsčiųjų saugumo Lietuvoje ėmėsi riboti Palangos miesto savivaldybė. „Minėtų transporto priemonių eismo ribojimas kai kuriose miesto vietose vasarą labai pasiteisino – Palangos savivaldybė sulaukė daug teigiamų atsiliepimų, kad pėstieji vasarą judriausiose kurorto vietose jautėsi daug saugesni. Todėl kitą vasarą šios dviračių, velomobilių bei elektrinių paspirtukų eismo ribojimo priemonės žmonių susibūrimo vietose taip pat bus taikomos“, – portalui „Kas vyksta Kaune“ teigė Palangos vicemeras, Saugaus eismo komisijos pirmininkas Rimantas Antanas Mikalkėnas. Dviračiais, keturračiais velomobiliais bei elektriniais paspirtukais nuo birželio 1 d. iki rugsėjo 1 d. Palangoje buvo draudžiama važinėti J. Basanavičiaus gatvėje, ant jūros tilto ir Birutės parke. Sprendimas apriboti minėtų transporto priemonių eismą pėsčiųjų gausiausiai lankomose miesto vietose aktyviojo kurortinio sezono metu buvo priimtas atsižvelgiant į kasmet vis labiau ryškėjančią problemą – elektrinių paspirtukų bei keturračių velomobilių keliamą grėsmę pėstiesiems. Savivaldybė jau ne pirmą vasarą sulaukdavo gyventojų ir miesto svečių pastabų, kad vaikščiodami Birutės parke, ant jūros tilto ar J. Basanavičiaus gatve daugelis jaučiasi nesaugiai. Todėl buvo nuspręsta imtis priemonių, kad pėsčiųjų saugumas kurorte būtų užtikrintas.

Pasibaigus aktyviajam kurortiniam sezonui, t. y. nuo rugsėjo 1 d., dviračiais, velomobiliais bei elektriniais paspirtukais ir vėl galima važinėti J. Basanavičiaus gatve, tačiau šių transporto priemonių eismas Birutės parke bei ant jūros tilto draudžiamas ištisus metus.

Pagal "Kas vyksta Kaune?"

 

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Palanga pernai iš turistų surinko apie 1 mln. 200 tūkstančių eurų pagalvės mokesčio. Kaimynų pavyzdžiu dabar nori sekti ir Kretingos rajono politikai – jie planuoja įvesti mokestį turistams už poilsį viešbučiuose, nuomojamuose būstuose, turizmo sodybose. 


Klaipėdos apskrities pareigūnai pastebi, kad pastaruoju metu padaugėjo dviračių ir paspirtukų vagysčių.


Nuo birželio 1 d. iki rugsėjo 1 d. J. Basanavičiaus gatvėje draudžiama važiuoti elektriniais paspirtukais, dviračiais bei velomobiliais. Analogiškas ribojimas visus metus galioja ant jūros tilto bei Birutės parke. 


Stebint per sutelktinį finansavimą į nekilnojamąjį turtą investuojančius žmones, matyti, kad šiomis savaitėmis jie elgiasi kur kas ramiau, nei elgėsi prieš du metus, tik prasidėjus Covid-19 pandemijai. Geru pavyzdžiu tapo vieno projekto Palangoje finansavimas.


Nuo birželio 1 d. iki rugsėjo 1 d. J. Basanavičiaus gatvėje yra draudžiamas dviračių ir elektrinių transporto priemonių, kurios priskiriamos dviračiams, t. y. elektrinių dviračių, elektrinių paspirtukų, riedžių, elektrinių riedlenčių, eismas. Analogiškas ribojimas visus metus galioja ant jūros tilto bei Birutės parke. Nurodyti draudimai negalioja vedantis (varantis) dviratį


Prasidėjus vasarai „Tele2“ paruošė viliojančių pasiūlymų „Samsung“ gerbėjams, elektrinių paspirtukų fanams ir visiems, norintiems apdrausti savo turtą. Jais pasinaudoti galima operatoriaus salonuose bei internetinėje parduotuvėje www.tele2.lt.


Nuo birželio 1 d. iki rugsėjo 1 d. J. Basanavičiaus gatvėje draudžiama važiuoti elektriniais paspirtukais, dviračiais bei velomobiliais. Analogiškas ribojimas visus metus galioja ant jūros tilto bei Birutės parke.


Palangos J. Basanavičiaus gatvėje vasarą, kaip ir praėjusiais metais, bus draudžiama važiuoti elektriniais paspirtukais, dviračiais bei velomobiliais. Analogiškas ribojimas, priimtas siekiant užtikrinti pėsčiųjų saugumą, visus metus galioja ant jūros tilto bei Birutės parke.


Kauno savivaldybės Eismo saugumo komisijos sudaryta komisija apsisprendė Palanga nesekti: elektrinių paspirtukų eismas Kaune nebus ribojamas. Toks sprendimas priimtas po to, kai rugsėjo viduryje komisijos posėdyje buvo pateiktas gyventojų prašymas riboti elektrinių paspirtukų eismą Kalniečių parko pėsčiųjų zonoje. „Dviračiai ir šiuo metu žaibiškai populiarėjantys...


Ar Palangai vertėtų pasekti Klaipėdos pavyzdžiu ir įvesti taip vadinamą sportininko krepšelio sistemą? Jį įvedus, į jo lėšas galėtų pretenduoti ir visų sporto šakų, patvirtintų miesto Tarybos, privatūs sporto klubai. Iki šiol jie, neretai labiau mėgstami jaunųjų sportininkų ir jų tėvelių, verčiasi sunkokai, kai tuo tarpu, anot kai kurių miesto sporto...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius