„Kauno būstams“ – dar vienas smūgis Palangoje

Palangos tiltas, 2018-06-29
Peržiūrėta
1837
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

„Kauno būstams“ – dar vienas smūgis Palangoje

Lukas JOGĖLA

UAB „Kauno būstai“, labiausiai Palangoje žinomi dėl „Malūno vilų“ kotedžiukų Ganyklų gatvėje, sulaukė dar vieno smūgio: Lietuvos Vyriausiasis administracinis teismas neskundžiama nutartimi panaikino ankstesnės teisminės instancijos sprendimą ir statytojui nurodė, kad naujas kotedžiukų kompleksas Malūno gatvėje privalo jungtis prie miesto centralizuotų šilumos tinklų. Statytojas juose numatė tik šildymą elektra.
„Kauno būstų“ direktorius Povilas Loda neatsakė į „Palangos tilto“ skambutį vakar. Palangos miesto meras Šarūnas Vaitkus sakė, kad džiaugiasi, jog teismas apgynė viešąjį interesą.
„Pagal miesto specialųjį planą sąlygos yra visiems – ir statytojams taip pat – vienodos. Minėto statybų projekto statytojai savo parengtame detaliajame plane buvo nurodę, kad šildymo būdas yra centralizuotas, tai yra, kad jie jungsis prie centralizuotų miesto šildymo tinklų. Kai administracijos direktorė Akvilė Kilijonienė tai jiems nurodė, statytojas jį apskundė teismui, kad, girdi, jie neprivalo jungtis prie miesto tinklų“, – „Palangos tiltui“ sakė Š. Vaitkus.
Praėjusiame laikraščio numeryje rašėme, kad, teismo sprendimu ir po jo pasirašyta taikos sutartimi, gegužės viduryje Kunigiškėse, Užkanavės gatvėje buvo nugriautas 24 butų daugiabutis, priklausantis UAB „Kauno būstai“ ir UAB „Financial Way“. Kur jis stovėjo, dabar žemė it skustuvu nugremžta.
Ši Palangos statybų istorija atskleidė didelius statybų ir kitų teisinių aktų spragas, kuriomis pasinaudoję, statytojai vienbučius pavertė į daugiabučius namus.
Užkanavės statybų atveju, senas 300 kv. m pastatas virto į beveik 1000 kv. m vieno buto „vilą“, joje atsirado projekte nenumatytos vidinės pertvaros butams, atskiri įėjimai, pradėta prekiauti būstais dar nepastatytame name, o visos valstybinės institucijos negalėjo padaryti nieko, kad suvaldytų įžūlų statytoją.
Kauno apygardos teismas 2016 metų pabaigoje priėmė sprendimą panaikinti 2014-ųjų gegužės 26-osios Palangos savivaldybės administracijos išduotą statybos leidimą naujo statinio statybai, adresu Užkanavės g. 28A. Teismas nusprendė, kad leidimas šiam pastatui išduotas neteisėtai. Taip pat įpareigojo minėtus statytojus per 6 mėnesius nuo teismo sprendimo įsiteisėjimo dienos nugriauti pastato dalis: viršutinį (mansardinį) ir antrąjį aukštus, kitoje vietoje perstatyti viršutinį (mansardinį) aukštą įrengiant dalį plokščiojo stogo virš antrojo aukšto, kitą dalį – nenaudojamos mansardos su šlaitiniu stogu.
Prie pergalės prieš įžūlius statytojus nemažai prisidėjo ir vietos bendruomenė, tačiau didžiausias nuopelnas – aktyvių kaimynų, Sauliaus Valuntos, UAB „Serfas“ direktoriaus, ir Valdo Matulio, UAB „Maksima“ direktoriaus, kurie, užsispyrę, siekdami sutramdyti įžūlų kaimyną, varstė įvairių teisminių instancijų duris.
S. Valunta „Palangos tiltui“ sakė, kad griovimo darbai buvo atlikti „Serfui“ ir „Maksimai“ – jų savininkų sklypai ribojasi su skandalingu Užkanavės g. 28A sklypu – pasiekus taikos sutartį su „Kauno būstais“ ir „Financial Way“.
„Pagal ją, mes tapome to sklypo savininkais – nupirkome jį, o jame buvusį statinį, vykdydami sutarties sąlygas, nugriovėme. Suderinę su Savivaldybe, turime minčių sklype pastatyti du gražius namukus, kurie puoš aplinką“, – sakė S. Valunta.
Palangos savivaldybė visąlaik teigė, kad išduoti leidimai „Kauno būstų“ statyboms Užkanavės g. buvo teisėtai.

 

Jūsų komentaras:

Ajeras 2018-10-09 11:55 (IP: 78.57.229.95)
Kiek Plauses rajone tokiu nelegalu prikepta, kazkodel uzsimerkia tarnybos tame rajone,kas ka nori tas ta stato ir pardavineja...

kimp 2018-08-20 09:47 (IP: 86.100.77.116)
Sis statytojas turi stoga, kaip galima pilti betona minusineje temperaturoje ir po to nuiminejant, jis krito gabalais susales, o statybininkas bande deti atgal, persisveres is trecio auksto zemyn galva, be saugos dirzu ant balkono atbrailos, tiesa buvo su salmu. Kaip darant tokius pazeidimus, statyti, o po to priduoti ir dar teigti kad tai kokybiska.

„kotedžiukai“ 2018-08-12 13:17 (IP: 86.100.63.99)
kaip ir pinigėliai, neštukės, ankstinukai... Teko mokytis lietuvių kalbos?

Taip pat skaitykite

Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) 2022 m. duomenimis, vienas iš aštuonių žmonių pasaulyje susiduria su psichologinėmis problemomis.


Šiandien „Palangos tilto“ redakcija sulaukė liūdnos žinios – mirė vienas seniausių miesto gyventojų, 103 metų Jurgis Kuzmickas.


Balandžio 8 d. Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) Palangos skyriuje gautas vienas pranešimas apie nustatytą koronaviruso infekciją.


Populiari miesto interneto svetainė www.palangoje.info ieško pirkėjo - parduodama už 2 500 eurų.


UAB „Kauno būstai“, labiausiai Palangoje žinomi dėl „Malūno vilų“ kotedžiukų Ganyklų gatvėje, sulaukė dar vieno smūgio: Lietuvos Vyriausiasis administracinis teismas neskundžiama nutartimi panaikino ankstesnės teisminės instancijos sprendimą ir statytojui nurodė, kad naujas kotedžiukų kompleksas Malūno gatvėje privalo jungtis prie miesto centralizuotų šilumos...


Šią šeimą neabejotinai suvienija bendras pomėgis. Tuomet visi šeimos nariai daugiau praleidžia laiko kartu, visi supranta apie ką eina kalba, kai užverda karšta diskusija. Tą patvirtino ir Aurelijos, Alvydo, Justės ir Roko Jocių šeima. Jiems visiems labai patinka krepšinis. Vaikus, galima sakyti, šiuo žaidimu užkrėtė tėtis Alvydas, tačiau ne...


Menininkas Vytautas Kusas dažnai nustebina išskirtiniais sumanymais. Jau ne vienas jo kūrinys pateko į rekordų sąrašą, panašu, jos pateks ir paskutinis jo darbas – miniatiūrinė gitara. Jos dydis – 9 cm. Ją V. Kusas pagamino siekdamas atvaizduoti tikrą gitarą, tik daug mažesnę. Vadinasi, jeigu tinkamai ją kas paruoštų, ja būtų galima net ir groti.


Palangos liberalų viltis skandina smūgis V. Stalmokui

Alvydas ZIABKUS “Lietuvos ryto” apžvalgininkas, 2016 06 16 | Rubrika: PT redaktoriaus skiltis

Iš Vilniaus ir Kauno atskriejusiais Liberalų sąjūdžio vadovų skandalais užbombarduoti ir dėl to partijos senbuvių netenkantys Palangos liberalai sulaukė dar ir spyrio į paširdžius. „15 min“ naujienų portalas paskelbė bendrą Tarptautinio tiriamosios žurnalistikos centro ir partnerio Bulgarijoje „Bivol“ tyrimą, kurio metu paaiškėjo, kad savo...


Valdančiųjų smūgis smulkiesiems verslininkams

Dalia JURGAITYTĖ, 2010 11 23 | Rubrika: Miestas

Šį ketvirtadienį kurorto politikai tvirtins naująją paplūdimių tvarkymo ir viešųjų vietų išdėstymo schemą. Pastaroji parengta motyvuojant tuo, kad vietoj buvusių palapinių, paplūdimiuose atsirastų nesudėtingi laikini statiniai. Taip pat išskirtos zonos aktyviam sportui ir renginiams. Verslininkas, laimėjęs konkurse viešąją vietą, privalės sumokėti ne tik vietinę rinkliavą, bet ir pagal...


Pasikeitus Reklamos įstatymui, metų pradžioje Palangos miesto savivaldybės taryba patvirtino naująją tvarką dėl vietinės rinkliavos mokesčio už išorinę reklamą surinkimo. Valdžios padejavimai, kad šiemet sudėtinga surinkti planuotas pajamas, nieko verti. Baigiantis metams taip niekas ir nepajudino nė piršto, kad įplaukos už reklamą nors kiek padėtų užlopyti skylėtą biudžetą.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius