Kelionė prie jūros – be automobilio ir be rūpesčių: autobusai ir traukiniai žada naujoves, kurios vilios persėsti

Palangos tiltas, 2023-06-26
Peržiūrėta
677
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

FOTO: DELFI / JUSTINAS AUŠKELIS
FOTO: DELFI / JUSTINAS AUŠKELIS

Dažnas mūsų neįsivaizduoja vasaros be jūros, o kelionės iki jos – be automobilio. Vis dėlto, dalis poilsiautojų atranda daugiau privalumų keliaudami ilsėtis ne automobiliu, o autobusu arba traukiniu. Pasirinkus alternatyvius kelionės būdus, nereikia patiems vairuoti, sėdėti kamščiuose ir sukti galvos dėl parkingo, kelionės laiką galima praleisti turiningiau – tai tik dalis privalumų, kuriuos atranda keliautojai. O kad kelionės tvaresnėmis priemonėmis būtų patogesnės, vasaros sezonu traukiniuose ir autobusuose poilsiautojų laukia nemažai naujovių.

Kelionės autobusu iš Vilniaus į pajūrį: vasarą keliautojų laukia naujovės 

Vilniaus autobusų kompanijos „Toks“ generalinis direktorius Arūnas Indrašius sako, jog pačios populiariausios poilsiautojų kryptys pajūrio link – Nida, Palanga ir Šventoji. Visuomet išlieka populiari ir Klaipėdos kryptis, tačiau dažnai ten važiuojama darbo ar kitais reikalais.

„Išankstinis bilietų pardavimas jau yra įjungtas, viskas dirba, dabar laukiame keleivių. Parduodami bilietai ir pirmyn, ir atgal, išankstiniam pirkimui taikomos nuolaidos. Esame pasiruošę, laukiame vasaros ir mums svarbu, kad keleiviai bilietus pirktų internetu – tada mes matome srautus ir esant reikalui galime kažką padaryti papildomai“, – sako A. Indrašius. 

Vasaros sezono metu autobusų grafike atsiranda keletas pakeitimų prie jūros vykstančių poilsiautojų patogumui. Nuo birželio 1 dienos pratęsiami du maršrutai, kurie anksčiau važiuodavo iki Klaipėdos – dabar jie važiuos iki Palangos ir iki Šventosios. 

„Nuo birželio 1 dienos prisideda dar trys papildomi maršrutai. Vienas papildomas yra anksti ryte į Šventąją, kitas papildomas veš į Nidą ir į Palangą. Dabar stebime bilietų pardavimus, atsižvelgdami į juos didiname talpas, kai reikia“, – sako A. Indrašius.

Kelionė autobusu iš Vilniaus į Palangą be persėdimo įprastai užtrunka apie 4 val. 30 min. – dalis keliautojų, taupydami kelionei skirtą laiką, dažniau į pajūrį keliauja automobiliu. Vis dėlto, A. Indrašius pažymi, kad kelionė autobusu turi savų privalumų, kuriuos įvertina keliautojai. 

„Važiuoti autobusais yra įdomiau. Tu matai pačius gražiausius vaizdus, kaip per metus pasikeitė Lietuva, kaip statybos vyksta, kaip keliai gerėja. Traukiniu važiuodamas tu viso to nematai, leki kažkur per laukus. Lengvojo automobilio vairuotojas irgi gali pasirinkti autobusu važiuoti, nes čia pačiam vairuoti nereikia. Autobusuose yra WiFi ryšys, media centrai, kur galima filmuką pažiūrėti ar žurnalus paskaityti. Dviračius pervežame. Už tai turime rinktis kelionę autobusu“, – kelionės autobusu privalumus vardija A. Indrašius. 

Daugėja reisų ir iš kitų miestų 

Tuo metu keleivių pervežimo įmonės „Kautra“ marketingo vadovas Justinas Vadluga nurodo, kad tarp Kauno ir pajūrio šiuo metu vyksta 7 reisai, o sezonui prasidėjus – 11 reisų per dieną. 

„Kiekis gali skirtis priklausomai nuo savaitės dienos. Taip pat nuo birželio 1 d. pradeda vykti ir papildomi reisai į Šventąją ir Nidą iš Alytaus ir Kauno. Jiems startavus, susisiekimas su pajūriu tam tikromis dienomis bus dar lengvesnis ir patogesnis“, – žada J. Vadluga. 

Anot jo, populiariausios pajūrio kryptys išlieka tos pačios kaip ir kiekvieną šiltąjį sezoną: Palanga, Nida, Šventoji. 

„Galėtume išskirti visos Kuršių Nerijos populiarumą. Keliaujant į Kuršių Neriją autobusu, skirtingai nei automobiliu, nereikia mokėti kelto bei įvažiavimo mokesčių. Renkantis kelionę autobusu taip pat nereikia sukti galvos ir kur palikti automobilį atvykus į Nidą ar kitą Kuršių Nerijos vietovę“, – sako J. Vadluga.

Jis pastebi, kad priežastys, dėl kurių poilsiautojai renkasi keliauti prie jūros autobusu, yra labai labai skirtingos. 

„Vieni nori ilsėtis kelionės metu ir nevairuoti, kiti tiesiog pasižiūrėti filmą autobuso media centre. Nereikia rūpintis automobilio parkavimu atvykus. Turime dalį keleivių, kurie nori pasiimti savo dviračius į pajūrį, bet dažnu atveju visos šeimos dviračiai ant automobilinio laikiklio netelpa. Tokie keleiviai renkasi kelionę autobusu ir vežasi dviračius kartu ant autobusuose įrengtų laikiklių“, – pastebi J. Vadluga. 

Kelionės prie jūros traukiniu taip pat tampa patogesnės 

Vasaros metu kelionės taps patogesnės ir keliaujantiems traukiniu. AB „Lietuvos geležinkeliai“ komunikacijos partnerė Kotryna Dzikaraitė nurodo, kad keleivių vežimo bendrovė „LTG Link“ artėjant atostogų sezonui suplanavo daugiau kasdienių reisų tarp didžiųjų šalies miestų ir laisvalaikio krypčių. 

Keleivių patogumui visą vasarą bus organizuojama daugiau traukinių reisų tarp Vilniaus ir Klaipėdos. Papildomi traukiniai pirmadieniais–šeštadieniais iš Vilniaus išvyks 5 val. 53 min., o iš Klaipėdos – 5 val. 22 min. Tuo metu jau septintą kartą organizuojami „Pajūrio ekspreso“ reisai šiemet startuos nuo birželio 2 d. Jais keleiviai į pajūrį galės vykti iki pat rugpjūčio 27 d.

Kaip ir praėjusiais metais, jungtiniais patogių traukinių ir specialių autobusų reisais bus galima vykti tarp sostinės ir populiarių pajūrio kurortų: Palangos, Nidos, Preilos, Pervalkos bei Juodkrantės. Keliaujantys į Palangą iš traukinio į specialų autobusą persės Kretingos geležinkelio stotyje, į Neringos miestelius – Klaipėdos geležinkelio stotyje. Populiariausia pajūrio ekspreso kurortų kryptis – Palanga. 

K. Dzikaraitė nurodo, jog kasmet „Pajūrio ekspresas" pritraukia vis daugiau tvariai keliauti ir atostogauti nusiteikusių žmonių – vien pernai jų srautai išaugo daugiau nei trečdaliu, o praėjusių metų sezonu jungtiniais traukinių ir autobusų reisais keliavę žmonės sutaupė apie 125 tonas CO2. 

Pasak K. Dzikaraitės, keliones traukiniu poilsiautojai renkasi dėl to, nes jame patogu mėgautis dar platesniu gėrimų ir užkandžių meniu, vaizdais pro langą, galima naudotis Wi-Fi interneto ryšiu ir pakrauti įrenginius. Be to, keliaujant traukiniu netenka gaišti laiko spūstyse, degalinėse ar eilėse prie kelto, o į bilieto kainą įskaičiuoti kelionės traukiniu, autobusu, keltu bei ekologijos mokesčiai Neringoje.

Kaip ir kasmet, traukiniuose bus galima rinktis sėdimas vietas su staliukais, kurios itin populiarios tarp keliaujančių šeimų ar draugų grupių, kartu su savimi vežtis augintinius, dviračius, paspirtukus ar vėžimėlius, taip pat – didesnį bagažą. 

Visą vasarą „Pajūrio ekspreso" traukiniai iš Vilniaus išvyks penktadienių popietėmis 15 val. 36 min. ir šeštadienių rytais 9 val. Kelionės atgal bus vykdomos sekmadieniais: iš Nidos – 16 val., o iš Palangos – 18 val. 25 min. Traukinys į Vilnių sugrįš apie 23 val., tad visą sekmadienį bus galima mėgautis pajūriu ir namo grįžti nevargstant vairuojant bei negaištant laiko automobilių spūstyse. 

Šiemet jau antrą sezoną „Pajūrio ekspreso“ tvarkaraščiai bus pritaikyti prie šventinių dienų: traukinys į pajūrį kursuos Mindaugo karūnavimo išvakarėse ir šventės dieną (liepos 5 d., trečiadienį, ir liepos 6 d., ketvirtadienį), o rugpjūčio viduryje traukinys į Vilnių kuruos per Žolines – antradienį, rugpjūčio 15 d.

DELFI

Brigita Ragickaitė

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Menininkų Vytauto Karčiausko ir Eugenijos Karčiauskienės kūrinys – skulptūra „Rytas prie jūros“ – perduota Palangos miesto savivaldybei – penktadienį pasirašyta šios skulptūros dovanojimo sutartis. Ją parašais patvirtino skulptūros autoriai ir Palangos miesto meras Šarūnas Vaitkus.


Miegoti traukinyje ir nubusti prie pat jūros? Laisvai. O ir atsieis vos keliolika eurų.


Dažnas mūsų neįsivaizduoja vasaros be jūros, o kelionės iki jos – be automobilio. Vis dėlto, dalis poilsiautojų atranda daugiau privalumų keliaudami ilsėtis ne automobiliu, o autobusu arba traukiniu. 


Palanga – miestas prie jūros, turintis ypatingą aurą. Prancūzų rašytojas Alber'as Camus yra pastebėjęs, kad „kai kurios išskirtinės vietovės, pavyzdžiui, pajūrio miestai, atsiveria dangui“.


Trečiadienio vakarą Palangoje pareigūnams įkliuvo girtas ugniagesys. 


Neįgaliesiems privažiuoti prie jūros Palangoje tapo patogiau – paplūdimyje ties neįgaliesiems draugišku Lino taku įrengtas iki pat vandens vedantis plastiko takas su nuolydžiu į jūrą.


Rugsėjo mėnesį viešbutyje „Palangos vėtra“ Konrado Adenauerio fondo atstovės Lietuvoje p. Dalios Friedt iniciatyva  organizuotas paskaitų ciklas. Paskaitą apie Europą, Covid-19 pandemiją, migracijos iššūkius ir būdus juos įveikti skaitė europarlamentaras profesorius Liudas Mažylis. 


Apartamentai prie jūros - nuo 30 Eur! Kambarių rezervacija: ▪️internetu – booking.apartamentaitenisas.lt ▪️el. paštu – [email protected] ▪️telefonu – (8 460) 58033


Palangos grąžinimas Lietuvai vyko sudėtingai – Latvija visomis išgalėmis siekė išlaikyti žemes, kurios teikė priėjimą prie jūros, gintarą ir žuvį. 1918-ųjų vasario 16 d. Lietuvai tapus nepriklausoma valstybe, prasidėjo Lietuvos ir Latvijos ginčai dėl Palangos ir Šventosios – Palangos ir Alūkštės apskrities. Ginčas užsitęsė beveik trejus metus...


Palanga šeštadienį prisijungs prie pasaulyje jau šeštą kartą rengiamos akcijos „Žemės valanda“, kurios metu visi raginami vienai valandai išjungti šviesą.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius