Tarptautinė diena be automobilio: dviratis – gerai, bet patogiau su automobiliu

Simona POCYTĖ, 2013-09-26
Peržiūrėta
949
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Tarptautinė diena be automobilio: dviratis – gerai, bet patogiau su automobiliu

Praėjusį sekmadienį buvo minima Tarptautinė diena be automobilio. Šia proga šalies miestuose buvo rengiamos akcijos, siekiant atkreipti visuomenės dėmesį į neigiamą automobilių įtaką gamtai ir žmonių sveikatai, taip pat didelį avarijų skaičių keliuose. Bet ar dieną be automobilio minėjo mūsų politikai, kuriems derėtų rodyti asmeninį pavyzdį propaguojant sveiką gyvenseną? Ar išsivertė be automobilio tądien Palangos miesto savivaldybės tarybos nariai?
„Centristas“ Nerijus Stasiulis sakė, kad kasdien važinėja dviračiu. „Palangoje greičiau pasiekti kelionės tikslą galima dviračiu, o ne automobiliu, – sakė jis. – Manau, kad palangiškiai yra vieni aktyviausių dviračių vairuotojų. Užtenka vien pažiūrėti, kiek dviratininkų yra dviračių takuose ir  gatvėse“.
Anot jo, kiekvienas palangiškis turi mažiausiai po vieną dviratį ir daugiau: „Pats geriausias būdas propaguoti dviračius – kurti vis geresnę dviračių infrastruktūrą, kad dviračių takai, tiek specialiai pritaikyti dviračių keliukai ar šaligatviai padėtų dviratininkui jaustis saugiu ir visaverčiu eismo dalyviu ir patogiai nuvykti į kuo daugiau jam reikalingų vietų“.
Tarybos narys mano, kad „dviračių kultūrą“ reikėtų ugdyti nuo pat mažumės. „Šviesti vaikus tiek darželiuose, tiek mokyklose. Dažniau vykdyti dviračių žygius, varžybas, daugiau aiškinti apie patį judėjimo būtinumą žmogui“, – sakė politikas.
Konservatorius Tomas Julius Žulkus prisipažino, kad girdėjęs apie dieną be automobilio. „Mačiau, kad ir mūsų mieste vyko akcija. Man asmeniškai tą dieną vis tiek teko pasinaudoti automobiliu. Bet šiaip visa mūsų šeima turi dviračius. Važinėjamės ir riedučiais“, – sakė politikas.
Anot jo, Palangai yra atviri „visi keliai“ tapti miestu be automoblio. „Tiesa, gal kiek atbaido ruduo bei žiema. Miesto valdžia yra susirūpinusi dėl keturračių, kurie trukdo pėstiesiems. Juk dviračių takai jiems nėra pritaikyti. Manau, kad labai gera idėja automobilių atvažiavimo į Palangą apmokestinimas, kuris smarkiai apribotų judėjimą ir oro taršą Palangoje. Gautos pajamos iš šio mokesčio labai pasijaustų miesto tvarkymui“, – sakė pašnekovas.
„Darbietis“ Edmundas Krasauskas sakė, kad tądien apsiėjo be automobilio ir nevairavo. „Bet praktiškai be automobilio beveik neišsiverčiu. Tarybos nario darbas be automobilio – sudėtingas. Tačiau kai kuriuos darbus galima atlikti ir susisiekiant dviračiu“, – sakė jis.
Politikas siūlo iš Palangos į Nidą ar Klaipėdą įrengti funikulierius, varomus elektra.
„Taip sumažėtų automobilių srautas pačiame mieste bei oro tarša“, – sakė E. Krasauskas.
Tarybos narė, konservatorė Elena Kuznecova prisipažino dieną be automobilio vaikščiojusi pėstute. „Taip pat važinėju ekologišku automobiliu. Aš dažnai išsiverčiu be automobilio. Ir į darbą vaikštau.Manau, kad tarp palangiškių dviratis yra labai populiari transporto priemonė. Aš taip pat mėgstu važinėti dviračiu. Pastebiu nemažai žmonių, vaikštančių šiaurietiškomis lazdomis. Manau, kad labai daug ką reiškia ugdomoji aplinka. Tiek darželiuose, tiek mokyklose dažnai vyksta akcijos ir renginiai, kurie aiškina apie ekologišką gyvenimo būdą, taip pat saugumą esant eismo dalyviu. Svarbu pradėti auklėti nuo pat vaikystės“, – sakė politikė.
Liberalsąjūdietis Arvydas Dočkus sakė skaitęs spaudoje apie tokią dieną, tačiau be automobilio neišsivertęs.
„Dviratis man skirtas laisvalaikiui. Jei ne automobilis, tai aš niekur nespėčiau. Posėdžiai, treniruotės, pamokos. Jei šalia nebūtų automobilio, pusė mano darbų liktų neatliktų. Mano per daug greitas gyvenimo tempas. Ir tai vyksta kasdien. Tenka net rūbus kartu vežiotis, ir persirengti ne namie“, – teigė politikas.
Anot jo, palangiškiai dažniau renkasi automobilį. „Anksčiau sakydavo, kad palangiškį iš kitų poilsiautojų minios galima atskirti, nes jis neįdegęs ir su dviračiu, o dabar jau viskas kitaip. Aš už tai, kad ir palangiškiai, ir poilsiautojai, atvykę į Palangą, labiau naudotųsi dviračiais. Nes didelis oro užterštumas tikrai yra nemažas, ypač vasarą“,  – sakė pašnekovas.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Tarptautinė pagyvenusių žmonių diena, minima spalio 1-ąją, yra ypatinga mums visiems – ir patiems senjorams, ir tiems, kurie kasdien semiasi žinių bei gyvenimiškos patirties iš savo tėvų ar senelių


Balandžio 12-ąją, apie 12.10 val. Palangoje, Vanagupės g., pastebėta, kad iš automobilių stovėjimo aikštelėje stovėjusio automobilio „Kia Sportage" bagažinės yra pavogta vyriška rankinė, kurioje buvo 2500 eurų, įmonės dokumentai, spaudas ir USB atmintinė. Pradėtas vagystės tyrimas.


Palangos miesto savivaldybė prisideda prie Europos judumo savaitės renginių. Rugsėjo 22 d. organizuojamas renginys –„Diena be automobilio“, kurio metu bus nemokamai teikiamos viešojo transporto paslaugos miesto gyventojams ir svečiams Palangos miesto savivaldybės teritorijoje.


Dėl koronaviruso ekonominių padarinių neabejotinai ženklių pajamų negausianti Palanga kol kas neišlaidaus - šiandien, balandžio 30-ąją, posėdžiavusi miesto Taryba nepritarė padidinto pravažumo (visureigio) automobilio pirkimui lizingo būdu. Jį buvo planuoti pirkti iš miesto biudžeto lėšų.


Sekmadienio popietę Palangoje pavogti prabangaus automobilio žibintai.


Trečiadienį, vasario 12 d., visą dieną Palangos žiemišką ramybę drumstė po kurortą zujantis automobilis, per garsiakalbį – beje, „apvilktą“ keista žalia brezentine medžiaga – reklamavęs tadien vakare Palangos senojoje gimnazijoje turėjusį įvykti „Gintarinės šalies cirko“ pasirodymą su apmokytais gyvūnais.


Rugsėjo 28 dieną Palangoje buvo minima Tarptautinė diena be automobilio. Centrinėje miesto aikštėje praeiviams buvo dalinami atšvaitai, jog tamsiu paros metu pėstieji visuomet būtų saugūs. Pirmą kartą tokios dienos minėjimas buvo surengtas 1998 m. Prancūzijoje. Vėliau, išplitęs po įvairias Europos šalis, pasiekė ir Lietuvą. Akcijos misija – kilni....


Praėjusį sekmadienį buvo minima Tarptautinė diena be automobilio. Šia proga šalies miestuose buvo rengiamos akcijos, siekiant atkreipti visuomenės dėmesį į neigiamą automobilių įtaką gamtai ir žmonių sveikatai, taip pat didelį avarijų skaičių keliuose. Bet ar dieną be automobilio minėjo mūsų politikai, kuriems derėtų rodyti asmeninį pavyzdį propaguojant sveiką gyvenseną? Ar...


  Generalinis konsulas Karaliaučiuje Vaclavas Stankevičius gali lengviau atsikvėpti – pačiame Palangos centre pirmadienį pavogtas naujutėlis konsulo visureigis BMW X5, priklausantis Užsienio reikalų ministerijai ir kuriuo naudojosi Palangoje gyvenantis V.Stankevičius, vakar buvo rastas. Buvo sulaikyti ir automobilio vagys.   Daugiau informacijos – vėliau...


Reklamai – automobilio stiklas

Monika ŠIUGŽDAITĖ, 2009 02 18 | Rubrika: Miestas

Kaip sakoma, kiekvienas pardavėjas giria savo prekę. Ir giria taip, kaip išmano. Kol savivaldybės galvos vis dar sprendžia kaip apmokestinti originalius palangiškių reklamavimosi būdus, „marketingo specialistais“ tituluojami smulkieji verslininkai stebina išradingumu.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius