Kelių direkcija „Hidrostatybai“ turi grąžinti beveik 64 tūkst. eurų už pavėluotą kelio Šiauliai-Palanga atkarpų remontą

Palangos tiltas, 2022-03-25
Peržiūrėta
1842
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Kelių direkcija „Hidrostatybai“ turi grąžinti beveik 64 tūkst. eurų už pavėluotą kelio Šiauliai-Palanga atkarpų remontą

Lietuvos automobilių kelių direkcija (LAKD) bankrutuojančiai Gargždų statybos bendrovei „Hidrostatyba“ turi grąžinti pusę iš nuskaičiuotų 127,4 tūkst. eurų delspinigių už pavėluotą kelio Šiauliai-Palanga atkarpų remontą.

Lietuvos Aukščiausiasis Teismas (LAT) kovo 21 dieną galutinai atmetė „Hidrostatybos“ reikalavimą pripažinti neteisėtu LAKD priskaičiuotų 127 tūkst. eurų delspinigių išskaitymą iš užmokesčio už darbą. LAT paliko galioti Apeliacinio teismo pernai balandį priimtą nutartį, pagal kurią LAKD įpareigota sugrąžinti pusę šios sumos – 63,7 tūkst. eurų.

„Ieškovei („Hidrostatybai“ – BNS) nepagrindus, kodėl ji atsakovę informavo apie netinkamo modelio lietaus surinkimo grotelių sumontavimą, tik kai šie darbai buvo atlikti, laikytina, kad jai kyla atsakomybė už netinkamą darbų atlikimą, tai yra praleistą sutarties vykdymo terminą“, – rašoma LAT nutartyje. 

LAT nuomone, Apeliacinis teismas priėmė pagrįstą sprendimą – dukart iki 63,7 tūkst. eurų sumažino už dviejų mėnesių vėlavimą LAKD apskaičiuotas netesybas, nes direkcija nepagrindė dėl vėlavimo patirtų nuostolių.

Ginčas tarp statybininkų ir direkcijos kilo dėl to, kad 2017 metų vasarą, gavusi per septynių mln. eurų vertės kelio atkarpų tarp Šiaulių ir Palangos su sankryžomis rekonstrukcijos užsakymą, bendrovė vietoj šešių mėnesių kelius tvarkė aštuonis: jau užbaigus remontą paaiškėjo, kad reikia iš naujo permontuoti per pusšimtį netinkamo dydžio lietaus nuotekų grotelių. 

Tiek pirmos instancijos, tiek Apeliacinis teismas pripažino, kad „Hidrostatyba“ dėl to pati kalta, nes netinkamai įvertino projektą, teismai tik sumažino LAKD skirtus „neprotingai didelius“ delspinigius, sudariusius beveik du proc. visų darbų kainos, mat direkcija neįrodė, kad dėl praleistų terminų ji patyrė reikšmingos žalos.

BNS

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Praėjusią savaitę Vakarų Lietuvoje per parą iškritus viso lapkričio mėnesio kritulių normai, „Lietuvos draudimo“ duomenys rodo, kad patirtų nuostolių suma jau siekia beveik 90 tūkst. eurų sumą.


Klaipėdos apygardos prokuratūra pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl Palangoje iškirstų daugiau nei 1 tūkstančio saugotinų medžių.


Klaipėdos apskrities paramos gavėjams šiemet gyventojai skyrė per 2,3 mln. eurų ir tai yra didžiausia iki šiol skirta paramos suma.


Lietuvos automobilių kelių direkcija (LAKD) bankrutuojančiai Gargždų statybos bendrovei „Hidrostatyba“ turi grąžinti pusę iš nuskaičiuotų 127,4 tūkst. eurų delspinigių už pavėluotą kelio Šiauliai-Palanga atkarpų remontą.


Šiaulių apylinkės prokuratūra teismui perdavė baudžiamąją bylą, kurioje vienas asmuo kaltinamas iš vartojimo kreditų įmonių apgaule pasisavinęs beveik 23 tūkst. eurų, o kitas – ėmęs kreditus žmonėms sukčiaudamas.


Prabangius motociklus pardavinėjusių dviejų Palangos įmonių atstovai kaltinami išvengę per 60 tūkst. eurų mokesčių ir pasisavinę ketvirtį milijono eurų. Vienas įtariamųjų yra Šventosios verslininkas, Palangos miesto Tarybos narys Vaidas Šimaitis. Tačiau jis kaltinimus „Palangos tiltui" vadina „nesąmone."


Palangiškis Seimo narys Mindaugas Skritulskas neslepia – nesąs nei žvejys profesionalas, nei žvejybos mėgėjas, tačiau Seime pasirodžiusi iniciatyva drausti verslinę žvejybą šalies vidaus vandenyse ir Baltijos jūroje jį neramina. „Dėl jų Šventosios uosto atstatymas, kuris dabar pradedamas vykdyti iš ES lėšų, taptų neįmanomu, o lėšas, apie...


119 tūkst. 520 eurų per metus, arba 9 tūkst. 960 eurų per mėnesį – tiek pinigų už buvusios sovietmečio nomenklatūros vilos „Auska“ nuomą norėtų gauti pernai lapkritį iš Turto banko savo nuosavybėn ją nusprendusi perimti Palangos miesto savivaldybė. Vakar posėdžiavusi kurorto Savivaldybės taryba priėmė sprendimą išnuomoti šį turtą viešojo konkurso...


Kaip Palangos miesto savivaldybė atrodė šiais metais žvelgiant mokesčių surinkimo prievaizdo, Valstybinės mokesčių inspekcijos (VMI) akimis? Kiek verslo liudijimų ir kokiai veiklai palangiškiai buvo šiemet išsiėmę? Kaip Palangoje surenkami labiausiai valstybės biudžetą papildantys gyventojų pajamų ir pridėtinės vertės mokesčiai (GPM ir PVM)? „Palangos...


Oksana Skripnikienė socialiniame tinkle Facebook pasiskundė: "Sosnovskio barščiai jie grėsmingai artėja ties Lieknų gatvės 16 ir 14 numeriu. Žolės aukštis maždaug 1.45 metro. Ar ji neturėtų būti nupjauta? Kas Palangoje už tai atsako?"


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius