Keturios „Liukrena“ padavėjos, vertos Holivudo filmo

Palangos tiltas, 2015-07-20
Peržiūrėta
1043
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Keturios „Liukrena“ padavėjos, vertos Holivudo filmo

Linas LIEŽUVIS

Jeigu Holivudas kada nors sumanytų Palangoje „susukti“ filmą apie šaunias, seseriškas ir sunkiai kitur tokias aptinkamas padavėjas, būtinai pasiūlyčiau viešbutį-kavinę „Liukrena“ (Vytauto g. 93). Jeigu į ją dažniau užsukate suvalgyti dienos pietų ar išgerti tikrai skanios kavos, neabejoju, kad pamilote jos keturias padavėjas – Viliją, Snieguolę, Rimą ir Sonatą. Kad ir kaip jos galėtų pasirodyti skirtingos, jas vienija dėmesys klientui (jo, sutikite, Palangos kavinėse ir restoranuose trūksta!), malonus, šiltas ir individualus aptarnavimas (ar ne malonu, kai padavėja atsimena, kad nemėgsti virtų bulvių cepelinų ar daug padažo?). Kai dauguma padavėjų kitose miesto kavinėse „užeina ir nueina“, minėtos „Liukrena“ padavėjos, Palangos masteliais, yra jau tikros veteranės, čia triūsiančios ne vienerius metus. O tai – taip pat didelis rodiklis, kad „Liukrena“ dirba stabiliai, ir jos savininkai rūpinasi savo darbuotojais.
Bet valgytojui – palangiškiams, čia užsukantiems dienos pietų ar kavos puodelio, ar kurorto svečiui, nuklydusiam toliau nuo šurmuliuojančio miesto centro – svarbiausi „pilvo reikalai“: patiekalai „Liukrenoje“ – skanūs (bet skanumas priklauso čia, matyt, kaip ir kitur, nuo to, kokia virėja dirba. Šiuo metu dirbančios virėjos gamina išties skaniai), porcijos didesnės nei kavinėse J. Basanavičiaus gatvėje, aptarnavimas – puikus, o kainos – vienos mažesnių aplink. Reziumuojant, maisto kokybės, aptarnavimo ir kainos santykis „Liukrenoje“ – vienas geriausių kurorte. Kas čia lankosi dažniau, tikiu, sutiks su tokiu įvertinimu.
Apie kainas. Štai už šviežių daržovių salotas čia sumokėsite tik 1,50 euro, už Cezario salotas – vos 2,30 euro (jų kaina pagrindinėje miesto promenadoje šokteli iki 4-6 eurų), vištienos kepsnys su voveraitėmis kainuoja 5,50 euro, šnicelis – 3,50 euro, už lietinius paklosite du eurus, dauguma patiekalų iš pusryčių meniu tekainuoja taip pat tiek (prie omleto visada pageidauju paskrudintos baltos duonos, bet kartais čia jos negausi, nes neveikia skrudintuvė), beje, natūralus omletas tekainuoja 1,80 euro, o, pavyzdžiui, cepelinai su varške – 2,60 euro.
Bene brangiausias patiekalas „Liukrenoje“ – jautienos didkepsnis, kuris atsieis 9,30 euro.
Visada stebiuosi, kodėl kurorto kavinės skuba „sustumti“ iš lauko terasos stalus ir kėdes – kitos tai daro jau rugsėjį, bet atokiau nuo miesto šurmulio „Liukrenoje“ išgerti kavos puodelį ir sukrimsti sausainį („Liukrena“ vietoje kepa itin skanius pyragaičius ir kibinus. Beje, pastarieji – nebrangūs) lauke galima net spalį. Sakote, šalta? Apsigobkite pledu, kuris padėtas čia pat ant kėdės atlošo.
Kurį laiką kavinėje nebuvo galima atsiskaityti kreditine kortele, bet tokia galimybė vėl yra. Tai patogu, nors, ne paslaptis, kurorto kavinės – ir „Liukrena“ ne išimtis – mieliau pageidauja, kad lankytojai atsiskaitytų grynaisiais – nereikėtų mokėti mokesčių bankams priimant banko kortelę.
Kavinė ypač daug investavo į eksterjerą, aplinkos gražinimą prieš šį sezoną – skrupulingai išvalė terasos trinkeles, sudėjo papildomai gėlių katakombų – jos dabar akis vilioja ryškiais raudonais žiedais, padarė jaukų žaidimų kampelį mažiausiems lankytojams. Beveik kiekvieną dieną „Liukrena“ savininkė su direktore ir vadybininku čia pietauja kartu – pro jų akis nepraslysta jokia smulkmena. Kita vertus, savininko kasdieniniai vizitai įpareigoja ir personalą. Iš patyrimo galiu pasakyti, kad joks samdomas direktorius nesustyguos jokios kavinės veiklos taip gerai, jeigu paties savininko niekas neregi joje.
Ypač man jauku „Liukrenoje“ žiemą, kai kavinė nušvinta didelių, kvapnių žvakių (beje, joms buvo nupirktos atitinkamos žvakidės) šviesoje. Prisėdus, prie jūsų staliuko atskubės padavėja Sonata, kuri labiausia matoma čia žiemą, būtinai pasiteiraus, kaip gyvuojate, ir ant stalo uždegs mažytę žvakutę. Jauku!
Gal dėl žvakių, gal dėl malonių padavėjų, net atšiaurią žiemą, kitaip ne kai kuriose kitose miesto kavinėse, „Liukrenoje“ šilta ir jauku.
Bet iki jos – dar toli, tad jeigu keliausite Vytauto gatve, būtinai užsukite į „Liukreną“.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Palangos vaikų reabilitacijos sanatorijos „Palangos gintaras“ koridoriai kasdien aidi nuo vaikų balsų. Čia jie atvyksta tęsti gydymo, stiprinti sveikatą ir atsigauti po įvairių ligų. Dirbti su vaikais yra nelengva, bet, matant jų reabilitacijos pasiekimus ir gerėjančią sveikatos būklę, supranti, kad visos pastangos buvo to vertos. „Palangos gintaro“ gydytoja Lina Šimkuvienė mielai atsakė į...


Jaunimo iniciatyva „Keliaujantis Kinas“ kviečia visus palangiškius ir svečius į nemokamą filmo „Išnykimo lenktynės“ (orig. Racing Extinction) seansą spalio 23 d., šeštadienį, 18.00 val., Palangos senojoje gimnazijoje


Diskusijas sukėlė dar vienas valdininkų bandymas spręsti, koks Lietuvoje turi būti menas. Palangos valdžia uždraudė dar kuriamo filmo reklamą (ŽIŪRĖKITE VIDEO SEKCIJĄ). Merui Šarūnui Vaitkui, rašo lrytas.lt, pasirodė, kad pavaizduotas barsukas baugina žmones. Už barsuko istorijos slypi šypseną kelianti istorija: reklamą, teigiama, užsakė prodiuseris Rolandas Skaisgiris...


„Kad niekas nebenorėtų išvažiuoti iš Lietuvos“, – taip pajūrio moksleiviai apibendrino savo idėjų, skirtų Lietuvos šimtmečiui paminėti, pristatymą prieš savaitę kurorto viešbutyje „Prie parko“ įvykusiame Jaunimo sąskrydyje.  


Pirmą kartą Palangoje, kino teatre „Naglis“, liepos 16 d., šeštadienį, 15.30 val. bus galima išvysti meninės dokumentikos filmą „Vėjų žemė“. Filmas pasakoja apie Šventosios miestelį ir jame gyvenančią kuršių – Lietuvos latvių bendruomenę.


Jeigu Holivudas kada nors sumanytų Palangoje „susukti“ filmą apie šaunias, seseriškas ir sunkiai kitur tokias aptinkamas padavėjas, būtinai pasiūlyčiau viešbutį-kavinę „Liukrena“ (Vytauto g. 93). Jeigu į ją dažniau užsukate suvalgyti dienos pietų ar išgerti tikrai skanios kavos, neabejoju, kad pamilote jos keturias padavėjas – Viliją...


Nors iki vasaros sezono atidarymo – dar sočiai laiko, tačiau kurorto viešbučių bei restoranų savininkai jau dabar sukruto ieškotis papildomų darbo rankų. Internetinėje erdvėje ir vietinėje žiniasklaidoje nestinga skelbimų, siūlančių virėjos, padavėjos, barmenės, viešbučio administratorės, valytojos darbą. Tik spėk rinktis. Tiesa, pajūrio verslininkams šią...


Ieškote darbo Palangoje vasaros pabaigoje? Jus dar mielai priims padavėjos, pagalbinės virtuvės darbuotojos ar administratorės pareigoms, tačiau tik iki spalio mėnesio. Tiesa, didelio atlyginimo jau nesitikėkite.


Tarptautinis kino festivalis „Baltijos banga“

Vaikų ir jaunimo animacinio filmo kūrybinės dirbtuvės „Baltija jungia“, 2010 08 17 | Rubrika: Kultūra

Vaikų ir jaunimo animacinio filmo kūrybinės dirbtuvės „Baltija jungia“ 2010 m. rugpjūčio 19-29 d. Palangoje, Klaipėdoje, Nidoje


Vaikus auginančioms mamoms – tik keturios sienos

„Palangos tilto“ informacija, 2009 02 17 | Rubrika: Miestas

Valdžia užsimojo nurėžti dar vieną, sunkiai išsikovojamą kąsnį. Mamos ar tėčiai, auginantys vaikus namuose ir gaunantys motinystės (tėvystės) pašalpas, nuo sausio nebegali išsaugoti visos pašalpos sumos, jei dirba ir pagal autorinę sutartį.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius