Ko reikia statinio statybai užbaigti?

Livija GRAJAUSKIENĖ , 2014-01-06
Peržiūrėta
2356
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Delfi.lt nuotr.
Delfi.lt nuotr.

„Palangos tilto“ redakcija nebe pirmą kartą sulaukia skambučių iš tų skaitytojų, kuriems aktualios statinio statybos užbaigimo procedūros. Kaip formuluoja patys skaitytojai: „Ko reikia, norint „priduoti“ namą? Kokius dokumentus reikia pateikti ir kokius veiksmus atlikti, kad statyba būtų užbaigta?“
Atsakyti į šiuos klausimus, o taip pat pakomentuoti, kokias klaidas dažniausiai daro pastatų šeimininkai, paprašėme Valstybinės teritorijų planavimo ir statybos inspekcijos prie Aplinkos ministerijos (VTPSI) specialistų.
„Statinio statybos užbaigimo procedūros ir privalomi pateikti dokumentai priklauso nuo statinio sudėtingumo – nesudėtingas, neypatingas, ypatingas, – bei jo paskirties“, – aiškino VTPSI atstovė ryšiams su visuomene Vida Aliukonienė.
Užbaigus vieno ar dviejų butų namo ir jo priklausinių: pagalbinio ūkio paskirties statinių, išskyrus nesudėtingus, – statybą, rekonstravimą ar kapitalinį remontą (išskyrus nesudėtingo statinio kapitalinį remontą), statytojas ar jo teises ir pareigas perėmęs asmuo surašo deklaraciją apie statybos užbaigimą ir ją pateikia tvirtinti Valstybinei teritorijų planavimo ir statybos inspekcijai prie Aplinkos ministerijos
Prie prašymo patvirtinti aukščiau minėtąją deklaraciją privalu pridėti: du pačios deklaracijos egzempliorius; statybą leidžiančio dokumento kopiją; statinio projekto kopijos kompiuterinę laikmeną, suformuotą pagal STR 1.07.01:2010 „Statybą leidžiantys dokumentai“ reikalavimus; statinio kadastro duomenų bylos kopiją bei požeminių inžinerinių tinklų kontrolinių geodezinių nuotraukų kopijas. Taip pat būtina pateikti žemės sklypo bendraturčių (kai jie yra) rašytinių sutikimų kopijas, kitų žemės sklypų savininkų (valdytojų) rašytinių sutikimų (kai tai privaloma) kopijas, statytojo įgaliojimą pateikti prašymą (kai prašymą pateikia ne statytojas), statinio paveldėjimo teisės liudijimo kopiją (kai prašymą pateikia paveldėtojas). Be šių dokumentų VTPSI taip pat pateikiami: sklypo su statiniais geodezinės nuotraukos (tuo atveju, kai statinių kadastro duomenų bylose nėra nurodyti atstumai nuo statinių iki sklypo ribų ir statinių aukštis); pastato energinio naudingumo sertifikatas (kai privalomas); pastato garso klasifikavimo protokolas (dvibučio namo atveju); pažyma apie statinio atitiktį projektui (nepateikiama, jei pateikta kompiuterinė laikmena su statinio projekto kopija (su žyma „Taip pastatyta“ arba patvirtinta elektroniniais parašais) bei kitų statytojų, nurodytų statybą leidžiančiame dokumente (jei jų yra), įgaliojimų statytojui pateikti prašymą kopijos.
Pateikiant prašymą tiesiogiai VTPSI skyriui, pateikiama kompiuterinė laikmena su nurodytais nuskenuotais dokumentais; kompiuterinėje laikmenoje atskira rinkmena nurodytas pridedamų dokumentų sąrašas ir kiekvieno jų rinkmenos pavadinimas.
„Dažniausiai individualių namų statytojai su nurodytomis rinkmenomis ir nesusitvarko, paminėjo V. Aliukonienė. – Be to, ne visada pasirūpina nutiestų požeminių inžinerinių tinklų geodezinėmis nuotraukomis, o ir pačią deklaraciją surašo nesilaikydami nustatytos tvarkos“. Tačiau, pasak atstovės ryšiams su visuomene, VTPSI skyrių specialistai išaiškina reikalavimus, pateikia privalomų pridėti dokumentų sąrašus ir stengiasi pagal kompetenciją suteikti visokeriopą informaciją ir pagalbą, kad pastačius statinį ir jo statybos užbaigimas būtų tinkamai įformintas. Statytojas pasirašo, kad įstatymų nustatyta atsakomybė už deklaracijoje pateiktų duomenų atitiktį tikrovei žinoma ir įsipareigoja nuolat saugoti pridedamus statybos dokumentus, o perleidus statinius kitam asmeniui – perduoti dokumentus nuolat saugoti šiam asmeniui
„Naujo ypatingo ir neypatingo statinio, išskyrus 1-2 butų namus, statybos, rekonstravimo ar pastato atnaujinimo (modernizavimo) atveju statyba užbaigiama VTPSI išduodant statybos užbaigimo aktą, – tęsė V. Aliukonienė. – Prašyme išduoti minėtąjį aktą taip pat turi būti nurodomi pridedami dokumentai, tarp jų – ir dokumentų, kurie bus pateikti statybos užbaigimo komisijai, ilgokas sąrašas, sudarytas pagal STR 1.11.01:2011 „Statybos užbaigimas“ 3 priedą“.
VTPSI atstovė ryšiams su visuomene akcentavo, jog minėtus statybos techninius reglamentus, prašymo patvirtinti deklaraciją apie statybos užbaigimą ir prašymo išduoti aktą rekvizitus su išvardintais pridedamais dokumentais bei kitą susijusią informaciją galima rasti VTPSI interneto svetainėje www.vtpsi.lt.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Svarbiausią Kretingos miesto pramoninio rajono transporto arteriją Tiekėjų gatvę renovuojanti akcinė bendrovė „Eurovia Lietuva“ kloja paskutinį asfalto sluoksnį.


Vasarą jaunuosius palangiškius ir kurorto svečius Palangos burmistro Jono Šliūpo muziejus kviečia užbaigti pasineriant į smagias ir atradimų kupinas edukacijas. 


Šių metų sausio 16 d. Palangos miesto merui viešojoje erdvėje išplatinus pranešimą, kuriame buvo keliamos abejonės dėl statybų teisėtumo ant jūros kranto, Klaipėdos apygardos prokuratūra savo iniciatyva pradėjo tyrimą dėl galimo viešojo intereso pažeidimo, rašoma pranešime žiniasklaidai.


Trečiadienį, lapkričio 17 d., Seimo Ekonomikos komitetas vienbalsiai bendru sutarimu pritarė nutarimui siūlyti Vyriausybei 2022 - 2024 metų biudžetuose numatyti lėšas Šventosios valstybinio jūrų uosto molų statybai. 


Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas galutine ir neskundžiama nutartimi paliko galioti Klaipėdos apygardos administracinio teismo sprendimą, kuriuo buvo tenkintas Klaipėdos apygardos prokuratūros prokurorės Lauros Paulikienės, ginančios viešąjį interesą, pareiškimas užkertant kelią neteisėto statinio statybai pajūrio juostoje Palangoje.


„Palanga jau turi leidimą Jaunimo ir savanorystės centro pastato statybai,“ – Palangos miesto meras Šarūnas Vaitkus pasidžiaugė žinia ketvirtadienio, balandžio 8-osios, vakarą savo Facebook paskyroje.


Šiandien, kovo 13 d., aplinkos ministrui Simonui Gentvilui Palangos miesto savivaldybėje miesto meras Šarūnas Vaitkus ir savivaldybės administracijos atstovai pristatė Šventosios jūrų uosto atstatymo planus bei diskutavo apie galimybes ieškoti finansavimo vienam iš pagrindinių uosto statytos etapų – molų statybai.


Ko reikia statinio statybai užbaigti?

Livija GRAJAUSKIENĖ , 2014 01 06 | Rubrika: Miestas

„Palangos tilto“ redakcija nebe pirmą kartą sulaukia skambučių iš tų skaitytojų, kuriems aktualios statinio statybos užbaigimo procedūros. Kaip formuluoja patys skaitytojai: „Ko reikia, norint „priduoti“ namą? Kokius dokumentus reikia pateikti ir kokius veiksmus atlikti, kad statyba būtų užbaigta?“


Vakar Palanga susilaukė gerų žinių: Kūno kultūros ir sporto departamentas prie Lietuvos Vyriausybės pagal valstybės investicijų programą Palangos universalios sporto salės statybai Sporto g. 3 skyrė vieną milijoną litų šiems metams.


Botanikos parko vadovas norėtų užbaigti darbus

Dalia JURGAITYTĖ, 2010 01 12 | Rubrika: Miestas

Mieste pasklido kalbos, esą Botanikos parko direktorius Antanas Sebeckas, kuris praėjusią savaitę atšventė 65-erių metų jubiliejų, susiruošė palikti pareigas. Paprašius patvirtinti sklandančią naujieną, daugiau kaip trisdešimt penkerius metus parke dirbantis A.Sebeckas „Palangos tiltui“ prisipažino, kad apie tai yra prasitaręs.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius