Skirtas milijonas litų sporto salės kurorte statybai

Linas JEGELEVIČIUS, 2012-01-23
Peržiūrėta
1986
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Skirtas milijonas litų sporto salės kurorte statybai

 Vakar Palanga susilaukė gerų žinių: Kūno kultūros ir sporto departamentas prie Lietuvos Vyriausybės pagal valstybės investicijų programą Palangos universalios sporto salės statybai Sporto g. 3 skyrė vieną milijoną litų šiems metams.

„Labai džiugu, kad salės statybai gavome finansavimą. Visos procedūros jau yra atliktos. Trūko tik pinigų, kad galėtume skelbti konkursą statybų rangovui parinkti. Tikiuosi, kad jau pavasarį prasidės statybos,“ – teigė Palangos miesto savivaldybės meras Šarūnas Vaitkus.

Anot jo, salės statybų finansavimas bus išdėliotas per tris metus.

Miesto vadovas sako, kad toks kurortui palankus sprendimas yra praėjusių metų liepos mėnesį Palangoje vykusio Vyriausybės išvažiuojamojo posėdžio rezultatas.

„Labai džiaugiuosi, kad dauguma posėdyje priimtų Palangai aktualių sprendimų jau yra įgyvendinti ar įgyvendinamai,“ – sakė Š. Vaitkus.

Universali sporto salė turėtų iškilti prie centrinio kurorto stadiono. Joje tilptų apie pusantro tūkstančio žiūrovų.

Salėje būtų galima organizuoti visų sporto šakų varžybas.

Dėl universalios sporto salės architektūrinio sprendimo –neįprastos, angarą primenančios formos - kritiką yra išsakiusi Lietuvos architektų sąjunga.

„Mums svarbu salės tūris, o ne išvaizda. Be to, pastatas suprojektuotas taip, kad dalis jo stogo uždengtų centrinio stadiono tribūnas“, – yra sakės miesto architektas Svajūnas Bradūnas.

Jo žodžiais, salėje galės vykti ir renginiai, tačiau projektuotojams nebuvo kelta užduotis pastatą suprojektuoti taip, kad joje būtų galima organizuoti ir įvairias šventes. Renginiams esą bus skirta rekonstruota Vasaros estrada.

Skaičiuojama, kad universalios salės statyba galėtų kainuoti apie 8 mln. litų.

Ieškodama finansavimo šaltinių, Palangos savivaldybė kartu su Svetlogorsku buvo pateikę paraišką finansavimui pagal Lietuvos, Lenkijos ir Rusijos bendradarbiavimo per sieną programą.

Paraišką Palangos savivaldybė pateikė ir Valstybės investicinei programai, pagal kurią ir buvo gauti pinigai 2012-iesiems.

Jūsų komentaras:

albina 2012-01-24 18:22 (IP: 78.61.214.75)
Negaliu atsidziaugti meru

Taip pat skaitykite

Valstybinė vartotojų teisių apsaugos tarnyba (VVTAT) išnagrinėjo bylą dėl Dominyko Vaitkaus, vykdančio veiklą pagal verslo liudijimą, teiktų pavojingų sporto paslaugų „Ankorr“ treniruočių metu.


Druskininkuose Palangos meras Šarūnas Vaitkus pristatė 2025 m. XII Pasaulio lietuvių sporto žaidynių viziją: Palangos miesto istoriją, gamtą, kultūrą, sporto bazes, tradicijas ir infrastruktūrą. 


Pasaulio lietuvių sporto žaidynės 2025 metais vyks Palangoje

"Palangos tilto" informacija, 2022 06 22 | Rubrika: Miestas

Pasaulio lietuvių sporto žaidynės – tarptautinis, gilias tradicijas turintis sporto renginys, suburiantis tūkstančius Lietuvoje ir užsienyje gyvenančių mūsų tautiečių, ir ši sporto fiesta 2025 metais vyks Palangoje.


Palanga grįžta į normalų gyvenimą, o koks jis – be veikiančių sporto klubų? Palangos baseine veikiantis sporto klubas vėl visus kviečia nuo antradienio, birželio 1 dienos. Baseino foje duris atveria ir jauki kavinukė, o netrukus veiks ir kavinė terasoje. Abejų operatorius yra Palangos baseino sporto klubas.


Pirmiausiai dvyliktokai atsisveikina su sporto sale, mat pavasaris juos pakviečia sportuoti lauke. Tradicinė jau keturiolikti metai iš eilės vykusi sporto šventė „Aerobikos ir krepšinio fiesta” baigė sporto renginius salėje.


Paskutinį rudens penktadienį Palangos sambo akademijos atstovai Ernestas Doržinkevičius, Algirdas Rasimas, Adrijus Kupstas su darbo vizitu lankėsi pas  Lietuvos kūno kultūros ir sporto departamento direktorių Edį Urbanavičių.


Ar Palangai vertėtų pasekti Klaipėdos pavyzdžiu ir įvesti taip vadinamą sportininko krepšelio sistemą? Jį įvedus, į jo lėšas galėtų pretenduoti ir visų sporto šakų, patvirtintų miesto Tarybos, privatūs sporto klubai. Iki šiol jie, neretai labiau mėgstami jaunųjų sportininkų ir jų tėvelių, verčiasi sunkokai, kai tuo tarpu, anot kai kurių miesto sporto...


„Laukia, oi, kaip laukia“, – išgirdę suformuluotą pokalbio temą tvirtino Palangos mokyklų kūno kultūros mokytojai. Ir lauktų dar labiau, jeigu mokytojai nebūtų įsprausti į ribotą papildomų valandų grafiką bei tų pačių valandų kiekį. Vienų vaikų salėje juk nepaliksi...


Palangoje viešėjusios krepšinio rinktinės treneriai susitiko ir su miesto valdžia. Jie pasidžiaugė, kad kurorte gali gerai jaustis ir tinkamai pasiruošti olimpiadai. Pasak rinktinės trenerių Kęstučio Kemzūros bei Roberto Kuncaičio, čia yra gerų, kokybiškų viešbučių, jaučia privatumą.


Vakar Palanga susilaukė gerų žinių: Kūno kultūros ir sporto departamentas prie Lietuvos Vyriausybės pagal valstybės investicijų programą Palangos universalios sporto salės statybai Sporto g. 3 skyrė vieną milijoną litų šiems metams.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius