Šventojiškiai nusistatė kelių priežiūros darbų prioritetus šiems metams

Livija GRAJAUSKIENĖ , 2014-03-20
Peržiūrėta
776
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Šventojiškiai nusistatė kelių priežiūros darbų prioritetus šiems metams

Praėjusį penktadienį po karštų diskusijų Savivaldybės administracijos direktorės Akvilės Kilijonienės įsakymu sudarytoje laikinoje darbo grupėje buvo nustatyti kelių priežiūros darbų Šventojoje, kuriems skirta 210 tūkst. Lt iš Kelių priežiūros programos ir 100 tūkst. Lt iš Palangos miesto savivaldybės biudžeto, prioritetai šiems metams.

Lėšos iš dviejų šaltinių

Penktadienį į pasitarimą buvo susirinkę Palangos savivaldybės administracijos direktorės A. Kilijonienės įsakymu sudarytos laikinos darbo grupės svarbiems bendruomenei infrastruktūros objektams parinkti, atsižvelgiant į 2014 metų Palangos miesto savivaldybės Šventosios seniūnijos programos Nr. 3 2.2.3.10 priemonei skirtas lėšas, nariai.

Šioje pirmojoje darbo grupėje – ketinama suburti dar vieną, kuri numatytų Šventosios miestelio strateginės plėtros prioritetus, – Palangos miesto savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Bronius Martinkus, Šventosios seniūnas Eugenijus Čilinskas, Šventosios seniūnijos seniūnaitis bei prie seniūnijos įkurtos bendruomenės tarybos pirmininkės pavaduotojas Ramutis Šeštokas, šios tarybos pirmininkė Irena Galdikienė ir tarybos narė Daiva Lapinskienė bei pernai susibūrusios Šventosios seniūnijos bendruomenės tarybos pirmininkas Domininkas Jurevičius bei tarybos narys Kęstutis Oginskas. Pasitarime dalyvavo ir Palangos miesto savivaldybės tarybos narys Vaidas Šimaitis.

Pasitarimui pirmininkavęs B. Martinkus susirinkusiuosius informavo, jog šiems metams aukščiau minėtos programos priemonėje „Šventosios seniūnijos infrastruktūros plėtra“ numatyta miesteliui skirti 210 tūkst. Lt iš Kelių priežiūros programos bei 100 tūkst. Lt iš Palangos miesto savivaldybės biudžeto. Darbo grupė gi sudaryta tam, kad nuspręstų: kokius darbus iš būtinų atlikti Šventojoje reikia padaryti šiais metais ir kurie iš jų laikytini prioritetiniais. Taip pat priminta, jog 210 tūkst. Lt privalo „keliauti“ gatvėms arba šaligatviams taisyti ar naujai tiesti. O dalis iš 100 tūkst. Lt biudžetinių lėšų turėtų būti skirta pernai pradėtai rengti, beje, šventojiškių gan prieštaringai vertinamai vaikų žaidimo aikštelei ir pradėtam link jos tiesti Mokyklos g. rytinės pusės šaligatvio daliai pabaigti – tik dera nuspręsti, kokio ilgio toji šaligatvio dalis bus.

B. Martinkui pristačius, kokiu tikslu susirinkta, kiek nustebę liko Šventosios seniūnijos bendruomenės tarybos nariai: jie buvo pasirengę kalbėti apie miestelio plėtros strategiją, mat seniūno pavedimu juos apie pasitarimą informavęs seniūnaitis R. Šeštokas ir pats nelabai žinojo, apie ką konkrečiai penktadienį bus kalbama.

 

Tvarkys Šventosios gatvės šaligatvius

Prieš pereinant prie 210 tūkst. Lt skirstymo, B. Martinkus priminė, jog šiais metais turėtų prasidėti Jūros g. remontas. Šių darbų sąmata siekia 8 mln. Lt, ir, pasak Savivaldybės administracijos direktorės pavaduotojo, šiais metais geriausiu atveju bus skirta apie 2 mln. Lt. Prognozuojama, kad gatvė bus remontuojama trimis etapais. Gan greitai, be ilgų diskusijų pasitarimo dalyviai sutarė, jog dėl įvairių priežasčių, tarp kurių ir numatoma uosto rekonstrukcija, pradėti darbus reikėtų nuo Ošupio tako.

Gan aštrios diskusijos užvirė dėl to, ką iš šiemet numatomų 210 tūkst. Kelių priežiūros programos lėšų reikėtų daryti pirmiausia. B. Martinkus siūlė, o šį pasiūlymą karštai palaikė V. Šimaitis bei E. Čilinskas, kad pagaliau reikėtų sutvarkyti Šventosios g. šaligatvius, juolab, kad šiemet prekybos centro „Iki“ savininkai ketina sutvarkyti tą dalį šaligatvių, kuri yra prie jų parduotuvės. Tuo tarpu D. Jurevičius, K. Oginskas ir I. Galdikienė buvo už tai, kad šalia Šventosios g. būtų nutiestas pėsčiųjų ir dviračių takas. Jų nuomone, Šventosios g. šaligatvių remontas – pinigų metimas į balą: vis tiek reikės rengti ir pačios gatvės rekonstrukcijos projektą, ir miesto centrinės aikštės, ir kultūros centro „Eldija“ projektus. O juos įgyvendinant, šaligatvius vėl teks kloti iš naujo. Tuo tarpu dviračių takas verkiant reikalingas: vis daugiau gyventojų įsikuria toje miestelio teritorijoje, į kurią veda dviračių tako „liekanos“, o vietomis ir tų liekanų nėra. Pasisakantieji už pirmąjį variantą akcentavo, kad nuo projektavimo darbų pradžios iki projekto įgyvendinimo praeis tikrai ne metai ir ne du – tą įrodo ir Jūros g. pavyzdys. O dėl dviračių tako esama daugybės problemų: ten, kur jo dar yra, rekonstruojant reiktų „pakelti“, nes jis buvo nutiestas žemiau gatvės lygio ir nuolat užliejamas, o ten, kur jo apskritai nėra, būtinas projektas.

Seniūnaičio R. Šeštoko balsas, galima sakyti, nulėmė, kad prioritetiniu darbu būtų įrašyti Šventosios g. šaligatviai. Tiesa, seniūnas įpareigotas atlikti skaičiavimus, kiek šie darbai galėtų kainuoti, o B. Martinkus savo ruožtu pažadėjo pagalbą tariantis su bendrove „Lesto“ dėl vadinamojo elektros linijų „sukabeliavimo“ po žeme. Viliamasi, kad šį darbą bendrovė padarys už savo lėšas. O kai seniūnas parengs sąmatą, darbo grupė rinksis dar kartą ir žiūrės, kam skirti pinigus, jeigu jų liks. Greičiausiai jie bus skirti dviračių takui, nes šis darbas įrašytas antruoju pagal svarbą.

 

Apie strategiją – kituose susitikimuose

Toliau prioritetai rikiavosi lengviau. Papriekaištavę vaikų žaidimų aikštelės sumanytojams dėl nelabai tinkamos jai vietos – beje. V. Šimaitis vėliau prasitarė, jog aikštelė turėjusi būti didesnė, – bei sužinoję, kad sūpynių ir laipynių jau esama, dauguma pasitarimo dalyvių sutarė, jog reikia pabaigti šiuo metu į niekur vedančią Mokyklos g. rytinės dalies naujo šaligatvio atkarpą. Ir beveik vienbalsiai balsavo, kad būtų nutiestas dar vienas šaligatvio gabaliukas prie Vilties tako.

Vėl grįžus prie rimtesnių strateginę reikšmę turinčių pasiūlymų nutarta, kad apie galimą Šventosios infrastruktūros plėtrą bei kitus planus iki 2018-ųjų metų bus kalbama kitos darbo grupės susitikimuose. Ir, kadangi buvo proga pabendrauti su Savivaldybės administracijos direktorės pavaduotoju, jo teirautasi: kada pagaliau bus sutvarkytas mini futbolo aikštelės apšvietimas? B. Martinkus sakė, jog komunalininkai davę garbės žodį, jog jau greitai. Klausta ir dėl autobusų stotelių paviljonų: žadėti penki nauji, gauti tik du, – atsakyta, jog šiemet Palanga planuoja įsigyti dar 10, tad 2 ar 3 bus skirti ir Šventajai. Pasidomėta, kokiu tikslu ketinama prie „Eldijos“ priskirti 40 arų sklypą – paaiškinta, jog čia bus formuojama aikštė miestelio renginiams, o tą reikia padaryti dar ir todėl, kad kas nors nepareikštų pretenzijų į čia esančią laisvą valstybinę žemę ir kad nebūtų suformuoti sklypukai nuosavybei atkurti.

V. Šimaitis savo ruožtu priminė B. Martinkui visiems šventojiškiams rūpimą klausimą dėl atrakcionų centrinėje miestelio aikštėje – jų ten matyti nenorima. Direktorės pavaduotojas sakė visiškai pritariantis šiai nuomonei.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

 VšĮ Palangos asmens sveikatos priežiūros centras (ASPC) nuo lapkričio 10 dienos tapo elektrą gaminančiu vartotoju – nuo šiol pats pagamins 100 proc. visos įmonės reikmėms reikalingos elektros energijos. 


Antradienis, kovo 3 d., buvo itin produktyvi diena kurorto merui Šarūnui Vaitkui, kuris kartu su Savivaldybės Statybos skyriaus vedėjo pavaduotoju Giedriumi Ramonu lankėsi Vilniuje, Lietuvos automobilių kelių direkcijoje, kur su jos vadovu Vitalijumi Andrejevu bei atsakingais specialistais aptarė ne vieną Palangos miesto bendruomenei aktualų klausimą.


Gegužės 23 dieną Palangos asmens sveikatos priežiūros centre atidarytas naujas Diabetinės pėdos kabinetas. Lėšų reikiamai įrangai įsigyti skyrė Palangos Rotary klubas bei Palangos viešbučių ir restoranų asociacija (VRA).  


Miesto ugdymo įstaigos naujiesiems mokslo metams pasirengusios

Palangos m. savivaldybės informacija, 2016 08 25 | Rubrika: Miestas

Naujieji mokslo metai – jau visai čia pat. Jiems rengiasi ne tik mokiniai, žengsiantys naujų išbandymų keliu, bet ir mokyklų administracija. Kasmet siekiama kiek įmanoma atnaujinti ugdymo įstaigų patalpas, pabaigti pradėtus darbus ir sutikti mokinius gražioje bei jaukioje mokykloje. Tad ką pavyko nuveikti besirengiant netrukus prasidėsiantiems naujiesiems mokslo metams? O darbų...


Praėjusį penktadienį po karštų diskusijų Savivaldybės administracijos direktorės Akvilės Kilijonienės įsakymu sudarytoje laikinoje darbo grupėje buvo nustatyti kelių priežiūros darbų Šventojoje, kuriems skirta 210 tūkst. Lt iš Kelių priežiūros programos ir 100 tūkst. Lt iš Palangos miesto savivaldybės biudžeto, prioritetai šiems metams.


„Ar žinote dar bent vieną kitą savivaldybės Tarybos narį, kuris turi numatęs asmeninį darbų planą kiekvieniems darbo metams Taryboje?“ – retoriškai klausė kurorto centristų lyderis ir Lietuvos centro partijos pirmininkas Albinas Stankus. „Aš tokį planą pasirengiau dar prieš tris metus, gavęs mandatą Taryboje. Šią kadenciją be bendrų...


Ketvirtadienio rytą nuo septintos iki vienuoliktos valandos Palangos pėstieji, dviratininkai ir vairuotojai galėjo išvysti keliose miesto vietose stovinčius policijos patrulių ekipažus. Pareigūnai stebėjo, kaip pėstieji bei dviratininkai laikosi kelių eismo taisyklių (KET), be to, stabdė kai kurias transporto priemones bei alkotesteriu tikrino, ar vairuotojai už vairo sėdo blaivūs, bei...


Beveik metus laiko apgyvendinimo paslaugų sektoriui galiojanti lengvata - 9 procentų pridėtinės vertės mokestis (PVM) baigiasi po kelių mėnesių. Viešbučių ir restoranų asociacijai viliantis, jog Vyriausybė paliks lengvatą ir kitiems metams, „Palangos tiltas“ domėjosi, ar lengvatinis tarifas palengvino gyvenimą apgyvendinimo paslaugas teikiantiems viešbučiams. Ar buvo...


Nors Palangoje radiatoriai visur jau šyla, tačiau Palangos pirminės asmens sveikatos priežiūros centro patalpose šiluma nesijaučia. Darbuotojai dirba ne itin tinkamomis sąlygomis, o ir atėjusieji pacientai nejaučia jokio malonumo nešildomose patalpose, juk tarp besilankančiųjų yra ir mažų vaikų.


Motorolerio vairuotojas: legalus ar kelių „erelis“?

Monika ŠIUGŽDAITĖ, 2009 06 14 | Rubrika: Miestas

Tie, kurie vaikystę praleido mindami dviračio pedalus, gūžčioja pamatę paauglius, burzgiančius motoroleriais bei keturračiais. Ne itin paklusnūs kelių eismo dalyviai dažnai kelia grėsmę ir sau, ir kitiems. 


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius