Ryškėja pirmosios Lietuvoje universalios Palangos koncertų salės kontūrai

Palangos tiltas, 2014-10-02
Peržiūrėta
2093
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Ryškėja pirmosios Lietuvoje universalios Palangos koncertų salės kontūrai

Šių metų pradžioje nuardytosios Vasaros estrados vietoje jau ryškėja būsimosios ne vien vasaros sezonu, o visus metus palangiškius ir miesto svečius koncertais ir kitais kultūros renginiais džiuginsiančios naujosios Koncertų salės, kurią kultūros ministras Šarūnas Birutis įvardijo pirmąja universalia koncertų sale visoje Lietuvoje, kontūrai. Rekonstrukciją atliekančios UAB „Conresta“ statybininkai baigia pastato konstruktyvą, šio mėnesio pabaigoje bus sumontuotos pagrindinės stogą laikančios konstrukcijos.

 

Svarbu valstybės įvaizdžiui

„Tokios koncertų salės, kuri dabar kyla Palangoje, buvusios Vasaros estrados vietoje, Lietuva dar neturėjo“, – teigia kultūros ministras Š. Birutis.

Pasak ministro, kurortai yra išskirtinės Lietuvos vietos, į kurias atvyksta ne tik mūsų šalies gyventojai, bet ir svečiai iš užsienio. O pastarieji dažniausiai būtent pagal kurortų infrastruktūrą susidaro įspūdį apie visą mūsų valstybę. Tad šis įvaizdis esąs svarbus net ir pritraukiant investicijas ateičiai.

„Palanga – itin svarbus miestas, kuriantis Lietuvos įvaizdį. Kultūrinė infrastruktūra – būtent kultūrinė, o ne pramonės ar žemės ūkio – yra svarbiausia šio įvaizdžio dalis. Kultūros objektai yra tos vietos, kuriose mes galime parodyti mūsų valstybės kultūrinį potencialą, o jis yra išties didžiulis. Tačiau Palanga tokios erdvės, kurioje ne vien vasarą galėtų vykti pačių įvairiausių atlikėjų – nuo populiariosios iki klasikinės muzikos – koncertai, festivaliai, teatrų spektakliai neturėjo“, – sakė Š. Birutis.

 

Pirmoji Lietuvoje

Lietuvos kultūros ministras paminėjo, jog universalios koncertų salės kyla kaimyninėse valstybėse. Arčiausiai mūsų tokia salė buvo pradėta statyti Liepojoje. Tuo tarpu Lietuva iki šiol neturėjo universalios pačius aukščiausius standartus atitinkančios koncertų salės.

„Palangoje statoma koncertų salė – pirmoji tokia Lietuvoje, – pabrėžė Š. Birutis. – Labai svarbu, kad ji bus universali, kad ji veiks visus metus, o ne tik tada, kai jūra yra šilta. Ją pastačius, Palangos kultūrinis gyvenimas taps itin aktyvus, o aktyvus kultūrinis gyvenimas kurortą daro patrauklesnį“.

Ministras pasidžiaugė tuo, kad iš pagrindų rekonstruotoje Koncertų salėje, tapsiančioje ne vien vasaros sezono kultūrinio gyvenimo centru, galės vykti patys įvairiausi renginiai, o galimybe čia rengti savo gastroles jau domisi aukščiausio lygio atlikėjai, kolektyvai, teatrai, tarp jų – ir Lietuvos nacionalinis operos ir baleto teatras.

„Kaip žinia, prie koncertų salės Palangoje statybų finansavimo prisideda valstybė. Tikimės, kad Finansų ministerija, rengdama kitų metų planus, kuriuos tvirtins Seimas, padidins limitus kultūros objektams. Mūsų ministerija yra už tai, kad šiam objektui būtų skiriamas kuo didesnis finansavimas, nes Palangos koncertų salė – vienas iš prioritetinių objektų“, – akcentavo kultūros ministras Š. Birutis.

 

Svarbi visam regionui

„Per beveik ketvirtį amžiaus nuo Nepriklausomybės atkūrimo Lietuvoje tikros, naujos multifunkcinės koncertų salės – ne rekonstruotos, neperstatytos, – nebuvo atsiradę. Tad jeigu Palanga turi noro ir resursų ją statyti, tai yra tiesiog neišpasakytai sveikintinas dalykas“, – sakė Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro generalinis direktorius Gintautas Kėvišas.

Pasak jo, kylanti naujoji Palangos koncertų salė galėtų tapti vienu iš svarbiausių kultūros objektų tiek pajūrio, tiek visos Vakarų Lietuvos regione. O kadangi, kaip numatyta projekte, salė galės būti transformuojama, ir jeigu po šių transformacijų ją bus galima pritaikyti rimtiems spektakliams, G. Kėvišas neatmeta galimybės, jog jo vadovaujamas Nacionalinis operos ir baleto teatras galėtų atvažiuoti gastrolių į Palangą. Ir tai būtų išties išskirtinis dalykas, nes iki šiol tokių gastrolių rengti nėra kur: Klaipėdos muzikinis teatras, nors ir egzistuoja, rimtiems spektakliams pritaikytos salės neturi, o į Kauno muzikinį teatrą – su visa pagarba jam – Nacionalinis teatras „nesutelpa“.

„Esu išsakęs tokią mintį: jeigu naujoje Palangos salėje bus tokios galimybės, mūsų teatras galėtų įsipareigoti rodyti savo spektaklius – ne „sumažintus“, ne „apipešiotus“. Galima būtų pagalvoti apie pavasario ar rudens sezonus, kai Palangoje mažiau triukšmingų renginių, o į kurortą suvažiuoja išprusę žiūrovai“, – dalijosi mintimis G. Kėvišas.

 

Startas – praėjusių metų pabaigoje

Tikrai ne vienerius metus lauktajai Palangos vasaros estrados rekonstrukcijai startas buvo duotas praėjusių metų spalį, kai Palangos savivaldybės administracijos direktorė Akvilė Kilijonienė ir rekonstrukcijos darbų konkursą laimėjusios Vilniaus statybų bendrovės „Conresta“ direktoriaus pavaduotojas komercijai Ernestas Šeženis pasirašė rangos darbų sutartį. Pagal ją „Conresta“ įsipareigojo 24,74 mln. litų vertės Palangos vasaros estrados rekonstrukciją baigti 2015 metų liepą.

Moderni, maždaug 4 tūkst. kv. metrų koncertų salė senosios vasaros estrados vietoje duris lankytojams atvers 2015 m. pabaigoje. Pagal įmonės „Uostamiesčio projektas“ parengtąjį rekonstrukcijos projektą, kurio vadovas – architektas Algirdas Stropinis, kylantis pastatas įgis apvalią formą ir bus pritaikytas veikti ne tik šiltuoju sezonu, bet visus metus.

Koncertų salėje bus įrengtas 2200 sėdimų žiūrovų vietų amfiteatras su apie sceną išdėstytomis žiūrovų vietomis. Numatyta ir galimybė žemesnįjį amfiteatro lygį transformuoti į horizontalaus grindų paviršiaus salę. Tuomet sėdimų ir stovimų vietų skaičius salėje didės, o kartu atsiras galimybė per keletą minučių pakeisti patalpos žiūrovinę dalį iš amfiteatro į konferencijų salę ar tuščią erdvę. Taigi tą pačią dieną salėje galės vykti keletas skirtingo pobūdžio renginių.

 

Darbai vyksta pagal grafiką

Pernai gruodžio šeštą dieną prie dar tebestovėjusios Vasaros estrados, dalyvaujant Premjerui Algirdui Butkevičiui, Palangos merui Šarūnui Vaitkui, Savivaldybės administracijos vadovams, darbų rangovams bei projektuotojams iškilmingai įkasta kapsulė su laišku ateities kartoms: taip simboliškai pažymėta rekonstrukcijos darbų pradžia.

Šių metų sausio viduryje pradėta garsiosios vasaros estrados rekonstrukcija, per dvejus metus neatpažįstamai pakeisianti esamą pastatą. Tuomet užvirė senutėlio pastato ardymo ir nereikalingų konstrukcijų šalinimo darbai.

Vasarį darbininkai kibo į požeminius ardymo darbus. Iki gegužės mėnesio jau buvo pakloti lauko vandentiekio ir nuotekų tinklai, iki projektinio gylio (per 7 metrų) išgilinta iškasa būsimajam pastatui, pradėti rengti Koncertų salės pamatai.

Darbų tempai džiugina – per vasarą buvo padaryta daugiau, nei numatyta darbų grafike.

 

Baigiamas pastato konstruktyvas

Šiandien darbai taip pat vyksta pagal grafiką. Tiesa, kaip sako UAB „Conresta“ direktoriaus pavaduotojas komercijai Ernestas Šeženis, vieni darbai kiek „atsilieka“, tačiau kiti minėtąjį grafiką lenkia.

„Jau baigiami vadinamieji pastato „griaučiai“ – konstruktyvas. Šio mėnesio pabaigoje pradėsime montuoti pagrindines stogą laikančias konstrukcijas – klijuotos medienos sijas, o lapkričio mėnesį planuojame pradėti dengti stogą. Tada liks „užsidaryti“ fasadus – tai planuojame padaryti iki šių metų pabaigos“, – sakė E. Šeženis.

Tiek E. Šeženis, tiek Koncertų salės rekonstrukciją atliekančios bendrovės direktoriaus pavaduotojas gamybai Tomas Grėbliauskas pabrėžė, jog koncertų salė – išskirtinis ir išties labai sudėtingas objektas, kurį statant tenka spręsti daugybę klausimų. Suprojektuotos sudėtingos tribūnos, taip pat – sudėtingos pastato sienų bei stogo konstrukcijos. Dabar sprendžiama, kaip teks įgyvendinti labai sudėtingus pastato fasadų architektūrinius sprendimus.

 

Itin svarbus objektas

Kaip minėjo kultūros ministras Š. Birutis, Palangos koncertų salė – ne tik kurortui, bet ir visai Lietuvai svarbus objektas, įtrauktas į valstybės prioritetinių projektų sąrašą.

Pasak Palangos savivaldybės administracijos direktorės Akvilės Kilijonienės, į Palangą vasarą suvažiuoja beveik visa Lietuva, ir dauguma svečių mielai lankosi mūsų kurorte vykstančiuose kultūriniuose renginiuose.

„Daugeliui atostogos prie jūros yra neįsivaizduojamos be koncertų Palangoje, todėl šios salės svarba yra neabejotina. Džiaugiamės, jog jau greitai Palanga turės modernų, ištisus metus veikiantį kultūros objektą, kuriame galės vykti įvairūs koncertai, festivaliai, televiziniai projektai, konferencijos ar kiti renginiai. Iš kitų šalies arenų, pritaikytų daugiau sporto varžyboms, nei koncertams, naujoji salė išsiskirs puikia akustika. O jai pradėjus funkcionuoti, bus žengtas didžiulis žingsnis Palangos kurorto sezoniškumo mažinimo link“, – kalbėjo A. Kilijonienė.

Palangos miesto savivaldybės inf.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Palangos koncertų salės apšvietimas primins reikšmingus įvykius bei minėtinas dienas.


Šiemet Palanga švenčia 770 metų gimtadienį ir šia proga Palangos koncertų salė, sveikindama kurorto gyventojus ir svečius, paruošė turiningą programą bei pluoštą staigmenų.


 Rugsėjo 21 dieną pasaulyje minima tarptautinė Alzheimerio diena. Ta proga Palangos koncertų salės pastatas nušvis purpurine spalva.


Palangos koncertų salei (PKS) blogesnis įvykis nei koronaviruso pandemija galėtų, ko gero, būti tik 5 tonų meteorito smūgis – 2020 metais Palangos koncertų salėje buvo suplanuoti 134 koncertiniai renginiai. Dėl prasidėjusios COVID-19 pandemijos joje įvyko tik 33 renginiai. „Bendrai vertinant, situacija yra labai bloga ir, tikėtina, bloga ji bus net ir panaikinus karantiną....


Palangos koncertų salei (PKS) blogesnis įvykis nei koronaviruso pandemija galėtų, ko gero, būti tik 5 tonų meteorito smūgis – 2020 metais Palangos koncertų salėje buvo suplanuoti 134 koncertiniai renginiai. Dėl prasidėjusios COVID-19 pandemijos joje įvyko tik 33 renginiai. (SKAITYKITE VISĄ STRAIPSNĮ PENKTADIENĮ "PALANGOS TILTE")


Šių metų pradžioje nuardytosios Vasaros estrados vietoje jau ryškėja būsimosios ne vien vasaros sezonu, o visus metus palangiškius ir miesto svečius koncertais ir kitais kultūros renginiais džiuginsiančios naujosios Koncertų salės, kurią kultūros ministras Šarūnas Birutis įvardijo pirmąja universalia koncertų sale visoje Lietuvoje, kontūrai. Rekonstrukciją...


Palangoje intensyviai vyksta garsiosios vasaros estrados rekonstrukcija, neatpažįstamai pakeisianti esamą pastatą.


Pasirašyta rangos darbų sutartis dėl Palangos koncertų salės rekonstrukcijos

„Palangos tilto“, Palangos m. sav. inf., 2013 10 17 | Rubrika: Miestas

Palangos koncertų salės rekonstrukcijai uždegta žalia šviesa – ketvirtadienį Savivaldybėje pasirašyta rangos darbų sutartis. Dokumentą pasirašė Palangos savivaldybės administracijos direktorė Akvilė Kilijonienė ir UAB „Conresta“ direktoriaus pavaduotojas komercijai vadovas Ernestas Šeženis.


Palangoje ryškėja statomo universalaus sporto komplekso kontūrai

„Palangos tilto” informacija, 2013 03 04 | Rubrika: Sportas

Palangoje intensyviai vyksta universalaus sporto komplekso statybos.


Pradėti Palangos koncertų salės projektavimo darbai

„Palangos tilto“, Palangos m. sav. inf., 2013 01 21 | Rubrika: Miestas

Palangos miesto savivaldybei pasirašius sutartį su UAB „Uostamiesčio projektas“, praėjusią savaitę pradėti kurorto koncertų salės projektavimo darbai. Jau po keleto metų senosios Vasaros estrados vietoje išdygs modernus daugiafunkcinis trijų, tarpusavyje sujungtų, korpusų pastatas, kuriame įsikurs net tik koncertų salė, bet ir Kultūros centras bei meno mokykla.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius