Kodėl Palanga nemyli krepšinio taip, kaip jį myli visa Lietuva?

Linas JEGELEVIČIUS, 2017-01-19
Peržiūrėta
2771
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Kodėl Palanga nemyli krepšinio taip, kaip jį myli visa Lietuva?

Ar Palangai reikia reprezentacinės krepšinio komandos „Palanga“? Ar verta tikėti Palangos, kaip didžiausio šalies kurorto, ekonominiu pakilimu, jeigu vietos verslininkai skėsčioja rankomis ir sako, kad padėti klubui jiems – pernelyg didelė prabanga? „Palangos“ vadovai neslepia nusivylimo ir nuostabos: po labai sėkmingo praėjusio sezono – „Palanga“ NKL čempionate liko trečia – klubą remti atsisakė pagrindiniai praėjusio sezono rėmėjai. „Tai labai apsunkino komandos padėtį, – sako „Palanga“ vadybininkas Gytautas Narkus. – Asmeniškai kreipiausi į maždaug šimtą Palangos ir Kretingos įmonių, tačiau atsirado tik viena, kuri bent truputį prisidėjo prie Palangos krepšinio komandos. Toks vaizdas, kad palangiškiai nenori turėti savo komandos. Man, atvykusiam čia iš Kauno, tai labai netikėta – Kaunas ir kauniečiai labai padeda savo miesto komandoms“.
– Kaip aiškinate tokį vietos verslininkų abejingumą? Ar tik žiema kalta?
– Sunku pasakyti, galbūt jiems apskritai neįdomus krepšinis arba buvo bloga vasara. Aišku, Palanga nėra pramoninis miestas. Todėl tikėtis čia rasti pagrindinį rėmėją būtų naivu. Bet nors maža dalimi miesto viešbučiai ir kavinės tikrai galėtų padėti komandai. Tarkime, 50 viešbučių ir kavinių paremtų po 500 eurų – tai jau 25 tūkst. eurų. Manau, jiems tai tikrai nebūtų labai skausminga, o klubui tai būtų milžiniška parama. Aišku, ir be viešbučių bei kavinių yra nemažai įmonių, kurios galėtų padėti komandai. Nors ir už nedidelę paramą, bet jie gautų pakankamai nemažą reklaminį paketą. Mezon-NKL čempionate tik „Palangos“ ir „Vyčio“ komandų rungtynes transliuoja Delfi TV televizija, todėl reklama rungtynių metu LED ekranuose labai efektinga.
Norėčiau priminti, kad du paskutiniai sezonai komandai buvo labai sėkmingi. 2014–2015 metų sezone patekome į finalo ketvertą, o 2015–2016 metų finalo ketverte komanda iškovojo bronzos medalius. Palangos krepšinio klubas dėjo daug pastangų, kad finalo ketvertas vyktų Palangoje ir palangiškiai iš arti galėtų pamatyti geriausias NKL komandas, į Palangą prigužėtų svečių iš kitų miestų. Deja, po labai sėkmingo praėjusio sezono klubą, kaip minėjau, atsisakė remti pagrindiniai praėjusio sezono rėmėjai ir tai labai apsunkino situaciją komandoje.
– O kam klubas „Palanga“ nori padėkoti?

– Klubas yra be galo dėkingas likusiems klubo rėmėjams. Be Palangos miesto savivaldybės paramos apskritai būtų sunku įsivaizduoti komandą, rungtyniaujančią Nacionalinės krepšinio lygos čempionate. Norime padėkoti visiems komandai padedantiems partneriams, tai UAB „Pamario restauratorius“, UAB „Palangos vandenys“, www.sportineapranga.lt, viešbučiams „Amberton Green Apartament“ ir „Rivastar“, poilsio ir reabilitacijos centrui „Pušynas“, viešbučiui ir reabilitacijos centrui „Vyturys“, kavinei „Luiza“, „Pizza Italiano“, „Orto pagalbai“ , UAB „Vlasava“. Džiaugiamės, kad Anglijos maisto papildų gamintojas „Myprotein“ prisidėjo prie klubo. Tai – aukščiausios kokybės maisto papildus gaminanti įmonė. Manau, kad „Myprotein“ papildai stipriai prisidėjo prie pagerėjusių komandos rezultatų.

– Klubas neturi generalinio rėmėjo. Kaip sekasi su jo paieškomis? Kokia šiandien klubo finansinė padėtis?

– Tikrai kiekvieną dieną įdedame daug darbo ieškodami pagrindinio rėmėjo. Kreipėmės į įmones, kurios  Palangoje vykdo tikrai nemažus statybinius projektus. Deja, atsakymas toks pats: „Tam neturime numatytų lėšų“. Daug bendraujame ir su kitomis Lietuvos kompanijomis. Deja, apčiuopiamų rezultatų kol kas nėra. Šiuo metu klubo finansinė padėtis yra kritiška. Kol kas situacija valdoma, bet jeigu artimiausiu metu nepavyks pritraukti papildomų rėmėjų, galime ir nebaigti čempionato. Savivaldybės skelbiamas konkursas „Aukšto sportinio meistriškumo komandoms“ remti vyks tik po naujų metų, o finansinė parama pasieks tik kovo-balandžio mėnesiais. Tuo metu Mezon-NKL  čempionatas jau bus beveik pasibaigęs.

– Palangiškiai gan vangiai renkasi į komandos rungtynes? Kodėl?

– Na, sunku atsakyti. Komandoje rungtyniauja palangiškiai Vitalijus Kozys, Mindaugas Reminas, Mantas Valčiukas, Eimantas Maksvytis. Komandos trenerių štabą sudaro trys palangiškiai. Visada stengiamės, kad komandoje būtų kuo daugiau palangiškių. Labai gaila, bet, komandai norint kovoti dėl aukštų vietų NKL čempionate, vien tik vietinių žaidėjų indėlio nepakanka. Dar bent artimiausius trejus metus jausime ir vietinių krepšininkų stygių, nes Palangos sporto centre artimiausios pamainos tiesiog nėra. Tie, kas artimiausiu metu galėtų papildyti komandą, dar tik rungtyniauja 14-mečių čempionate. Mūsų ir yra vienas iš tikslų, kad komandoje žaistų kuo daugiau palangiškių ir tokiu būdu galbūt sulauktume daugiau žiūrovų palaikymo.

– Palangoje gyvenate jau tris mėnesius. Kaip sekasi čia? Ar pasigendate Kauno?

– Įpratau prie gyvenimo Palangoje ir čia jaučiuosi gerai. Stengiuosi nuvažiuoti pas draugus į Klaipėdą, o savaitgaliais grįžti į Kauną. Vakarais laiką leidžiu krepšinio salėje, kur stebiu treniruotes ir pats paimu kamuolį į rankas, taip pat sportuoju sporto salėje, todėl laisvo laiko daug neturiu. Į Palangą aplankyti manęs atvyksta mergina ir mes puikiai leidžiame laiką. Kartais, būdamas Kaune, sakau, jog važiuosiu namo – į Palangą.

– Kaip „Palanga“ užbaigė senuosius metus?

– Pirmiausiai norėčiau pasveikinti palangiškius su naujaisiais metais. Linkiu visiems sėkmingų ir laimingų metų, o taip pat dažniau atvykti į Palangos areną ir aktyviai palaikyti miesto ekipos, jai tikrai reikia miestiečių palaikymo. Sezono pradžia buvo sunki, tačiau, artėjant antrajai pusei, komanda ėmė rodyti vis brandesnį žaidimą ir žaidimo kreivė kyla į viršų.

– Kol kas komandos rezultatai, sutikite, gan prasti. Kodėl? Kokius tikslus keliate antrojoje sezono pusėje?

– Komandos rezultatai netenkina nei komandos vadovybės, nei trenerių. Žinoma, tam įtakos turėjo įvairios problemos. Žaidėjų kaita, patirtos traumos. Tačiau komandą papildė nauji veidai, iš Ispanijos grįžo Mantvydas Stašelis ir Vokietijoje rungtyniavęs Žygimantas Šimonis. Abu krepšininkai puikiai įsiliejo į komandą. Taip pat iš JAV atvyko Raijon Kelly bei Klaipėdos „Neptūno“ paskolintas Laurynas Bieliauskas, su šiais krepšininkais komandos žaidimas pradėjo gėrėti ir vaizdas turnyrinėje lentelėje turėtų keistis. Komandą paliko Johnathan Hudson, kuris buvo komandos lyderis. Klubas suteikė šansą žaidėjui išmėginti jėgas aukštesniame lygyje ir įsitvirtinti Alytaus ,,Dzūkijos‘‘ ekipoje. Tačiau matome, kad komandos žaidimas dėl to nenukentėjo. Pagrindinis komandos tikslas išliko iškovoti kiek įmanoma daugiau pergalių ir kovoti dėl medalių.

Tikimės, kad antroje pusėje arenoje apsilankys daugiau žmonių ir visi kartu pasieksime įsimintinų pergalių. Sezonas įpusėjo ir artėja svarbiausios kovos. Stengiamės pasimokyti iš visų mums siunčiamų sunkumų ir judėti į priekį. Žinoma, tikimės, kad atsiras žmonių, kurie supras, kad be finansinės pagalbos klubui pasiekti labai gerų rezultatų yra neįmanoma. Komanda atrodo susitelkusi, kiekvienas žaidėjas kovoja ne tik už save, komandą, bet ir už Palangą. Po sunkios traumos į aikštelę ruošiasi sugrįžti komandos dvasia – Mindaugas Reminas, todėl būsime dar kietesnis riešutėlis visoms komandoms. Tikimės ir toliau gerinti žaidimą bei tarpusavio supratimą, kovoti dėl medalių. Galiu pažadėti, kad nei vienai komandai kovoti prieš Palangą lengva nebus. O jeigu dar prisidės daugiau palangiškių, palaikančių komandą namų rungtynėse, manau, kad galime kovoti dėl aukščiausios prabos medalių.

Jūsų komentaras:

Mukas 2017-01-22 20:06 (IP: 86.100.12.109)
cepelinu verslo galimybes, deja, ribotos. reikia investiciju parka Palangoje steigti, kad ateitu e-verslininkai, su kitu mentalitetu, svarbiausia

Fanas 2017-01-22 13:59 (IP: 109.163.234.9)
Savivaldybe turetu skirti zymiai didesni finansavima komandai. Trys parseliai galetu ir zymiai paremti asmeniskai ir prisivogtu pinigu.

NE 2017-01-21 14:29 (IP: 109.125.17.237)
Mums NEREIKIA jokiu parazitu Ir taip vagiu valdzia apkrovusi mokesciais Labdarai galim pasiulyti virve pasikarti o muilo tai jau nusipirkit patys DURNIU IESKO

Palangiskis 2017-01-20 07:09 (IP: 78.57.233.115)
Myli palangiskiai krepsini, paprasti zmones, ne verslininkai. Galetu savivaldybe daug rimciau prisidet prie sporto. Aisku palangiskiai nori rimtesnes komandos kuri zengtu i LKL, jei nuimtu nuo svyturio arenos kur palangiskiu pilna stebi LKL kovas Palangos arena butu sausakimsa

Taip pat skaitykite

Paklaustas, kokius   išankstinius stereotipus apie Seimą darbas jame sugriovė, palangiškis Seimo narys Mindaugas Skritulskas, išrinktas Mėguvos rinkimų apygardoje, kaip visada buvo atviras: „Seime yra labai didelė konkurencija, daug ryškių asmenybių, kurios siekia būti kuo labiau matomos.


Moterys nori ne tik auginti vaikus, o vyrai – ne tik „daryti karjerą“. 


Išėjo dar vienas nemokamo žurnalo „Lietuvos pajūris“ numeris. Jis man, jo leidėjui ir redaktoriui – toks ypatingas. Pradėtas tik gegužės pradžioje, turėjo išeiti toks „kovidinis“, „iš idėjos“ – plonytis, iki 82 puslapių, nors vasarinis numeris nuo pat žurnalo leidybos pradžios 2016 metais visada „persiropščia“ 100 puslapių. Matyt, nesu labai geras verslininkas: šįkart žurnalą...


Visas būrys klaipėdiečių darbuojasi Palangoje, tačiau toli gražu ne visi čia pritampa, o juo labiau diriguoja kitiems. Tačiau klaipėdietei, buvusiai Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro Informacijos ir pardavimų skyriaus vedėjai, o dabar Palangos Kultūros ir Jaunimo centro (PKJC) direktorei Vitai Petrauskienei pasisekė – Palangoje ji nardo kaip žuvis vandenyje, nors prieš beveik...


Pasikeitė Savivaldybės internetinės svetainės adresas. Naujasis yra toks - www.naujas.palanga.lt


Atostogų meto laukia kiekvienas ir kaip apmaudu tampa, kai kažkas jas ima ir sugadina, kad ir kokia smulkmena „pakiša koją“. Taip nutiko ir vienai šeimai, išsiruošusiai autobusu iš Palangos į Žemaičių Kalvariją. Nekantriai laukę autobuso, nugabensiančio jų į norimą vietą, turėjo nusivilti, nes įlipo į visai ne šia kryptimi važiuojantį...


  Ar Palangai reikia reprezentacinės krepšinio komandos „Palanga“? Ar verta tikėti Palangos, kaip didžiausio šalies kurorto, ekonominiu pakilimu, jeigu vietos verslininkai skėsčioja rankomis ir sako, kad padėti klubui jiems – pernelyg didelė prabanga? „Palangos“ vadovai neslepia nusivylimo ir nuostabos: po labai sėkmingo praėjusio sezono...


„Palangos pulsas parodo, kuo ir kaip gyvena visa Lietuva“

Gediminas GRIŠKEVIČIUS, 2010 12 14 | Rubrika: Miestas

Tarp nemeluotai nuoširdžių Palangos inteligentų yra ir savo prasmingu aktyvumu išsiskiriantis senjoras, spalvingos biografijos vyras, dzūkas Kazimieras Algirdas Pečiukonis.


Kodėl Palangos vadovai taip myli „Omnitel”?

Šarūnas Vaitkus, Palangos miesto gyventojas, 2010 09 10 | Rubrika: Miestas

Nuolat grubius savivaldybės administracijos vadovų pažeidimus ir miesto biudžeto lėšų švaistymą atskleidžiantys savivaldybės kontrolieriai yra nereikalingi Palangos valdžiai. Jei nereikalingi, nėra reikalo kreipti dėmesį ir į jų tyrimų išvadas. Matyt, šitaip mano savivaldybės administracijos direktorius Valerijus Kuznecovas, kuriam nusispjauti ant kontrolierių atlikto 2007 - 2008 metų...


Kaip perteikti jausmą aplink supamai gamtai, siūruojantiems miškams, neseniai pasodintiems ir sėkmingai šaknis leidžiantiems dar jauniems medeliams, tačiau kažkuomet tapsiančiais galingais miško valdovais, kaip išmokti tai perteikti kitiems? Žurnalistė, viešosios įstaigos „Žaliosios girios“ direktorė Irena Šalkauskienė tai puikiai geba. Veikli moteris šiuo metu baigia ruošti jau šeštąją...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius