Koncertų salės trumpalaikė nuoma – 8000 eurų už dieną, plius PVM

Linas JEGELEVIČIUS, 2016-01-28
Peržiūrėta
916
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Koncertų salės trumpalaikė nuoma – 8000 eurų už dieną, plius PVM

Vakar įvyko Palangos miesto Tarybos posėdis. Miesto politikai pirmiausia patvirtino kai kurių miesto įmonių veiklos ataskaitas už praėjusius metus.
Kaip dažniausiai per lygia vaga vykstančius šios kadencijos Tarybos posėdžius, daugiausiai klausimų turėjo Tarybos narys Eimutis Židanavičius. Jam rūpėjo, kokį pelną iš tiesų gavo Botanikos parkas iš kavinės „Vaidilutė“ nuomos. Botanikos parko direktorius Valdas Pakusas sakė, kad gauta 600 eurų, o viename komitete yra sakęs, kad jo nebuvo, susimaišė.
Į klausimą, kokia jo alga, V. Pakusas sakė, kad 900 eurų ir sutiko, kad darbuotojų alga yra maža, bet pastebėjo, jog savivaldybė turi svertų jas padidinti.
Aktyvus Tarybos narys, Rinkliavų centro laikinai direktoriaus pareigas einantis Ričardas Pocius informavo, kad niekas iš palangiškių taksistų pernai nesikreipė dėl to, kad taksi paslaugas mieste teiktų iš kitų miestų atvykę taksistai, o per metus buvo surašytas 61 protokolas.
Tarybos sprendimu, buvo sudaryta Vaiko teisių apsaugos taryba.
Pateikus Tarybai svarstyti 2016–2018 metų miesto strateginį planą, E. Židanavičius pasigedo jo svarstymo kai kuriuose Tarybos komitetuose. Pranešėjas jam atsakė, kad planas buvo „sistemoje“ ir kas norėjo, galėjo susipažinti.
Socialdemokratė Elena Kuznecova pranešėjo teiravosi, kodėl, dar nesant aišku, kas teiks gelbėjimo vandenyje paslaugas kitą sezoną, Taryba jau iš anksto numato dvigubai didesnį nei 2011 metais biudžetą.
Pranešėja sakė, kad numatant biudžetą, buvo atsižvelgta į išaugusius atlyginimus, taip pat į tai, kad buvo sukurta daugiau gelbėtojų etatų, o gelbėtojų darbo valandos buvo prailgintos.
E. Kuznecova taip pat teiravosi, kodėl nėra statytojų Vėžių gatvėje infrastruktūros sutarties. Išgirdo, kad tokia sutartis iki gatvės dalies, kur yra įsikūrusi „Maxima“, „greičiausiai yra“.
Socialdemokratė taip pat pasigedo gatvės lentelės Vėžių gatvėje, bet išgirdo, kad netrukus ji bus iškabinta.
Pristatydama miesto 2016 metų biudžetą, administracijos direktorė Akvilė Kilijonienė sakė, kad šiais metais numatyta gauti 19,2 milijono eurų pajamų ir patirti 19,5 milijono eurų išlaidų.
Direktorė taip pat džiaugėsi, kad Palangai „išskirtinai gerai“ sekėsi vykdyti 2015 metų savivaldybės biudžetą. „Biudžetas buvo įvykdytas 106 procentais“, – informavo ji.
Meras Šarūnas Vaitkus dėkojo Palangos mokesčių inspekcijai, kuri užtikrino sėkmingą nekilnojamojo turto ir kitų savivaldybės administruojamų mokesčių surinkimą.
Taryba balsavo, kad Vanagupės g. 31 atsirastų lošimo namai. „O kodėl gi ne raudonųjų žibintų kvartalas?“ – replikavo E. Židanavičius. „Ar tave toks labai domintų?“ – repliką atsviedė jam konservatorius D. Želvys.
Tarybos narių sprendimu, nekilnojamojo turto mokestinė lengvata buvo suteikta SPA ir reabilitacijos centrui „Gradiali“.
Svarstant klausimą dėl Palangos koncertų salės trumpalaikės nuomos, E. Židanavičius nuogąstavo, ar nenutiks taip, kad koncesininkas ar laikinas nuomininkas vasarą „pasiims visą grietinėlę“, o žiemą teks savivaldybei išlaikyti brangų pastatą.
Prieštaringai vertinamas politikas klausė, kas įeina į 8000 eurų salės mokestį. Tiek jos nuomininkas turės mokėti kasdien. Plius pridėtinės vertės mokestį.
Kultūros skyriaus vedėjo pavaduotojas Vygantas Rekašius paaiškino, kad į jį buvo įskaičiuota viskas: ne tik mokestis už salės nuomą, bet ir darbuotojų samdos kaštai, išlaidos už komunalinius patarnavimus ir panašiai.
Turintis alergiją E. Židanavičiui Š. Vaitkus neišvėrė ir paprašė žodžio. „Savivaldybei Koncertų salės išlaikymas kol kas nekainuoja nė cento: kol rangovas daro kosmetinius pataisymus, tol jis moka už viską, šildymą taip pat. Palanga galėjo nueiti keliu, kokiu nuėjo kai kurios kitos savivaldybės, pavyzdžiui, Šiauliai: pastatyti salę, o koncesininkui ją atiduoti kaip dovaną ir dar primokėti, po 200 tūkst. eurų kaip Šiauliuose, pavyzdžiui. Bet mes nenusileisime koncesininkui. Kas gavosi, kai miesto šilumos ūkį atidavėme koncesininkui, „Litesko“, šiandien jau visi matome. Esame visi Tarybos nariai, rinkti žmonių atstovauti miesto interesams, todėl turime visi padėti miestui, Koncertų salei, o ne kenkti“, – Š. Vaitkus žodžius skyrė E. Židanavičiui.
Dar bandė tarti žodį V. Bacevičius, bet jį nustelbė socialdemokrato Dano Palucko juokas: „Nu, nu, ką kandidatas papasakos...“
E. Kuznecova taip pat šliūkštelėjo žibalo į ugnį: „Tarybos nariams ar nariui niekas negali uždrausti išsakyti klausimų ar abejonių...“
Taryba balsavo „už“, kad Koncertų salė būtų naudojama trumpalaikei nuomai.
Politikai balsavo už Palangos miesto vietos veiklos grupės parengtą Palangos vietos veiklos grupės veiklos strategiją 2016–2022 metais. Taip pat pritarė Šventosios seniūnijos ir Nemirsetos bei Kunigiškių vietos veiklos grupės parengtai Šventosios seniūnijos ir Nemirsetos bei Kunigiškių vietos veiklos grupės 2016–2022 m. plėtros strategijai ir prisidėjimui prie jų įgyvendinimo.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Minint Pasaulinę neišnešiotų naujagimių dieną Palangos koncertų salė nušvito purpurine spalva. Taip apšviestas pastatas bus iki lapkričio 21 dienos.


 Rugsėjo 21 dieną pasaulyje minima tarptautinė Alzheimerio diena. Ta proga Palangos koncertų salės pastatas nušvis purpurine spalva.


Palangos koncertų salei (PKS) blogesnis įvykis nei koronaviruso pandemija galėtų, ko gero, būti tik 5 tonų meteorito smūgis – 2020 metais Palangos koncertų salėje buvo suplanuoti 134 koncertiniai renginiai. Dėl prasidėjusios COVID-19 pandemijos joje įvyko tik 33 renginiai. „Bendrai vertinant, situacija yra labai bloga ir, tikėtina, bloga ji bus net ir panaikinus karantiną....


Palangos koncertų salei (PKS) blogesnis įvykis nei koronaviruso pandemija galėtų, ko gero, būti tik 5 tonų meteorito smūgis – 2020 metais Palangos koncertų salėje buvo suplanuoti 134 koncertiniai renginiai. Dėl prasidėjusios COVID-19 pandemijos joje įvyko tik 33 renginiai. (SKAITYKITE VISĄ STRAIPSNĮ PENKTADIENĮ "PALANGOS TILTE")


Sakoma, kad trečias kartas nemeluoja, tačiau uždara akcinė bendrovė „Pajūrio infrastruktūra“, kuri Palangos koncertų salės koncesijos (valdymo) konkurse dalyvavo ir anksčiau, rankas trina tik po ketvirtojo konkurso – „Švyturio“ arenos ir baseino Klaipėdoje bei Girstučio baseino Kaune valdytojai savo portfelį papildys ir Palangos koncertų salės valdymo...


Vakar įvyko Palangos miesto Tarybos posėdis. Miesto politikai pirmiausia patvirtino kai kurių miesto įmonių veiklos ataskaitas už praėjusius metus.  


Šių metų pradžioje nuardytosios Vasaros estrados vietoje jau ryškėja būsimosios ne vien vasaros sezonu, o visus metus palangiškius ir miesto svečius koncertais ir kitais kultūros renginiais džiuginsiančios naujosios Koncertų salės, kurią kultūros ministras Šarūnas Birutis įvardijo pirmąja universalia koncertų sale visoje Lietuvoje, kontūrai. Rekonstrukciją...


Palangoje intensyviai vyksta garsiosios vasaros estrados rekonstrukcija, neatpažįstamai pakeisianti esamą pastatą.


Pasirašyta rangos darbų sutartis dėl Palangos koncertų salės rekonstrukcijos

„Palangos tilto“, Palangos m. sav. inf., 2013 10 17 | Rubrika: Miestas

Palangos koncertų salės rekonstrukcijai uždegta žalia šviesa – ketvirtadienį Savivaldybėje pasirašyta rangos darbų sutartis. Dokumentą pasirašė Palangos savivaldybės administracijos direktorė Akvilė Kilijonienė ir UAB „Conresta“ direktoriaus pavaduotojas komercijai vadovas Ernestas Šeženis.


Pradėti Palangos koncertų salės projektavimo darbai

„Palangos tilto“, Palangos m. sav. inf., 2013 01 21 | Rubrika: Miestas

Palangos miesto savivaldybei pasirašius sutartį su UAB „Uostamiesčio projektas“, praėjusią savaitę pradėti kurorto koncertų salės projektavimo darbai. Jau po keleto metų senosios Vasaros estrados vietoje išdygs modernus daugiafunkcinis trijų, tarpusavyje sujungtų, korpusų pastatas, kuriame įsikurs net tik koncertų salė, bet ir Kultūros centras bei meno mokykla.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius