Kunigo jubiliato gyvenimo siūlas nutrūko perėjoje pakeliui į bažnyčią

Linas JEGELEVIČIUS, 2010-12-07
Peržiūrėta
1619
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Kaip ir daugelį dešimtmečių, 87-erių metų altaristas kunigas Liudas Serapinas užvakar skubėjo į Palangos Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų bažnyčią dalyvauti mišiose. Bet pėsčiųjų perėjoje, likus vos keliems žingsniams iki bažnyčios, ilgaamžį sielovadininką nubloškė atlėkęs visureigis „Mitsubishi Pajero“, kurį vairavo žinomas Palangos verslininkas Vidas Buzas. Senolį galingas automobilis, liudininkų pasakojimu, nusviedė apie 7-9 metrus – į bažnyčios pusę. Į Palangos ligoninę atvežtas kunigas jubiliatas netrukus buvo išgabentas į Klaipėdos Universitetinę ligoninę, kurioje antradienio rytą L. Serapino gyvybė užgeso.

 

Tyrimas nebus sudėtingas ir ilgai neužtruks?

Palangos policijos komisariatas apie įvykį išplatino pranešimą, kuriame sakoma, kad automobilis ,,Mitsubichi Pajero” nereguliuojamoje pėsčiųjų perėjoje partrenkė staiga į ją išėjusį palangiškį L.S., gimusį 1923 metais. Po susidūrimo su pėsčiuoju automobilis ,,Mitsubishi Pajero” išvažiavo į priešpriešinę eismo juostą ir susidūrė su automobiliu ,,Renault Laguna”, vairuojamu Palangos gyventojos R.M., gimusios 1990 metais. Po susidūrimo vairuotojai nenukentėjo, apgadintos abi transporto priemonės, vairuotojai blaivūs. Pėsčiasis L.S. buvo išvežtas į Klaipėdos Universitetinę ligoninę su pirmine diagnoze: galvos mušta žaizda, vidaus organų sumušimai. Antradienį, apie 4 val.15 min pranešta iš Klaipėdos universitetinės ligoninės, kad L.S. mirė.

Palangos miesto policijos komisariato vyriausioji tyrėja Julita Razmantienė, kuriai pavesta atlikti eismo įvykio ikiteisminį tyrimą,  „Palangos tiltui“ sakė nemananti, kad tyrimas bus sudėtingas ir kad jis ilgai užtruks. „Yra įvykio liudininkai – tai labai palengvina tyrimą. Kiek yra jų iš viso, negaliu pasakyti, kol vyksta ikiteisminis tyrimas. Jei tyrimas vyks sklandžiai, mėnesio pabaigoje jau turėtų jis būti baigtas“, - sakė J. Razmantienė.

Anot jos, nesvarbu, kad eismo sąlygos dėl oro sąlygų buvo nepalankios. „Bet kuriuo atveju, atsakomybė tenka vairuotojui, juolab, kad įvykis įvyko pėsčiųjų perėjoje – reikėjo vairuotojui tinkamai įvertinti eismo sąlygas ir pasirinkti saugų greitį – negalima teisintis blogu oru“, - sakė ji. Tyrėja neatskleidė, ar vairuotojas minėtoje kelio atkarpoje viršijo greitį: „Greitį galima paprastai nustatyti pagal automobilio stabdymo kelią. Bet šiuo atveju tai nebuvo galima padaryti dėl sudėtingų gamtinių sąlygų. Norint nustatyti automobilio greitį, gali prireikti daryti eksperimentą. Bet, žinoma, jis turėtų būti atliekamas esant panašiam orui“, - sakė J. Razmantienė.

 

Visureigis važiavo greitai?

„Aukso centro“ pardavėja (pavardė redakcijai žinoma – aut.) „Palangos tilto“ žurnalistui sakė, kad, likus iki nelaimės kelioms sekundėms, pro langą stebėjusi senuką, einantį prie perėjos. „Jis ėjo per perėją. Senuką parbloškęs visureigis atvažiavo pakankamai greitai - nestabdydamas jis bandė prie perėjos aplenkti kitą automobilį. Po smūgio senukas nuskriejo apie 7-9 metrus, o visureigis, išlėkęs į priešpriešinę kelio pusę, susidūrė su kitu automobiliu“, - sakė pardavėja.

Bet tyrėja J. Razmantienė žurnalistui sakė, kad „kiti liudytojai apie lenkimo manevrą perėjoje nekalbėjo.“

 

Su liturginiais drabužiais važiavo į ligoninę

Bažnyčios klebonas dekanas Marius Venskus „Palangos tiltui“ sakė, kad žinią apie nelaimę išgirdęs prieš pat mišias (jos darbo dienomis prasideda 6 val.  – aut.). „Atbėgę iš gatvės žmonės man pranešė, kad altaristą kunigą gatvėje partrenkė automobilis. Greitai atvažiavusi greitoji pagalba L. Serapiną išvežė į Palangos ligoninę, o, paaiškėjus, kad sužalojimai yra sunkūs, iškart nuvežė į Klaipėdos Universitetinę ligoninę. Galima sakyti, kad aš į Klaipėdą važiavau paskui greitosios pagalbos automobilį, dar vilkėdamas liturginius drabužius“, - pasakojo M. Venskus. Jis ligoninėje, kol kunigui buvo atliekami tyrimai, suteikė ligonių patepimo sakramentą. „Visąlaik kunigas buvo sąmoningas – jis tyliai kalbėjo su slaugytojomis, sakė, kad jam labai skauda. Sakramentą kunigas priėmė labai tyliai“, - sakė klebonas.

Antradienio ryte, apie pusę aštuntos, jis iš Klaipėdos Universitetinės ligoninės susilaukė skambučio apie L. Serapino užgesusią gyvybę. „Pakviečiau žmones skambinti bažnyčios varpais – jie labai sunkūs, todėl prireikė nemažai visų jėgų – skambinome ilgiau nei paprastai – 15 minučių“, - sakė M. Venskus.

Klebonas sakė buvo nuvykęs į Palangos miesto policijos komisariatą. „Man sakė, kad atliekamas tyrimas. Manau, kad tyrėjai įvardins nelaimės kaltininką“, - vylėsi jis.

Klebonas M. Venskus prašė parapijos žmones informuoti, kad velionio kūną planuojama iš Klaipėdos parsivežti ketvirtadienį, 12 valandą, ir pašarvoti bažnyčioje. „Kunigą palaidoti ruošiamės šeštadienį, 12 valandą, bažnyčios šventoriuje“, - sakė klebonas, pabrėždamas, kad, jeigu įvyktų pasikeitimų, laikas parapijiečiams bus patikslintas.

 

Buvo nepamainomas sielovadininkas

Kleboną dekaną Algį Genutį, kuris kartu su L. Serapinu septynis metus dirbo sielovadininko darbą Palangoje, žinia apie tikėjimo brolio mirtį labai nuliūdino. „Būdamas vaikas, o ypač ruošdamasis kunigystei, teko pabendrauti su velioniu – aš augau Šilalės rajone, Laukuvoje, o jis tuomet buvo Kaltinėnų parapijos klebonas. Jau tuomet man įstrigo jo požiūris į žmones, bendravimo šiluma. Tai buvo žmogus, labai pasiaukojęs kitiems ir bažnyčiai“, - paprašytas A. Genutis prisiminė apie velionį.

Abiejų sielovadininkų keliai ne kartą susikirto, bet ilgiausiai – net septynis metus – jie dirbo kartu Palangos Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų bažnyčioje.

„Jo uolumo bažnytinei tarnybai galėjo pavydėti bet kuris jaunas kunigas – visada buvo pirmas klausykloje, buvo nepamainomas sielovadininkas aptarnaujant ligonius, taip pat nuodėmklausys. Prie jo klausyklos nuolat išsirikiuodavo eilutės. Mes su juo septynis metus prie vieno stalo klebonijoje pietaudavome – labai sunku girdėti, kad jis jau išėjo“, - sakė A. Genutis.

Anot jo, 2008-ais metais L. Serapinas atšventė deimantinės kunigystės jubiliejų, bet, užuot pasirinkęs poilsį, liko pasišventęs Bažnyčios tarnas. „Žmonės, panorę jį išgirsti, susilaukti patarimo ar pasidalinti bėda, ateidavo ne tik į bažnyčią, bet ir į kleboniją. Ir čia jie niekada nebuvo atstumti – kunigas visada rasdavo laiko su visais šiltai pabendrauti. Jis paliko labai ryškų pėdsaką žemėje“, - neabejojo klebonas dekanas A. Genutis.

Anot jo, tragiškas eismo įvykis – tarsi lemtis, kuri pagaliau pasiekė ištikimą bažnyčios tarną jo 87-aisiais gyvenimo metais. „Kai kunigas buvo jaunas, apie 40-ies metų, regis, prie Druskininkų jį buvo mašina parbloškusi. Jis dažnai tą nelaimingą įvykį prisimindavęs – pasakodavo, kad ilgai gydėsi, kad tapęs labai atsargus gatvėje, įspėdavęs kitus apie pavojus gatvėje“, - pasakojo A. Genutis.

Su kunigu jubiliatu jis paskutinį kartą matėsi šių metų lapkričio 26-ą dieną Telšiuose, minint vyskupo A. Vaičiaus antrąsias mirties metines. „Pakalbėjome, pajuokavome – ir viskas“, - sakė A. Genutis.

Kunigą L. Serapiną parbloškęs Vidas Buzas jo pažįstamų yra apibūdinamas labai teigiamai. „Didelė nelaimė žmogui“, - išgyveno dėl jo kalbinti palangiškiai. Jis yra Vilniuje įsikūrusios bendrovės „Senamiesčio svečių namai“ direktorius, Palangos krepšinio klubo „Naglis“ valdybos narys. Jo sūnus žaidžia „Naglio“ komandoje. Vakar su V. Buzu susisiekti nepavyko.

Jūsų komentaras:

Beste 2012-07-17 17:00 ([email protected] / IP: 94.23.1.28)
Taaaip Bet tai kažkaip įvyksta staiga. Tas viziilunas blogėjimas. Atrodo, va jau atsigausi, pailsėsi, pasitepsi tuo geru kremu, bet žiūri, kad staiga lyg iš niekur itin pastebimos ir jau nebeužmaskuojamos raukšlės. Tiesiog stebiuosi.

Taip pat skaitykite

Universitetinę ligoninę Klaipėdoje tikimasi įkurti iki šių metų pabaigos.


Trečiadienį, lapkričio 17 d., Palangoje pėsčiųjų perėjoje partrenktas 16-metis paauglys.


Ar netrukus Palangos centre, Vytauto gatvėje esanti Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų bažnyčia bus „plika“? Be žalios lapijos apdaro?  Kaip sužinojo PT, iškirsti bažnyčios šventoriuje augančias liepas pageidauja Palangos Švč. Mergelės Ėmimo į Dangų parapija ir jos klebonas Kęstutis Balčiūnas. 


Gegužės 5 d., apie 12.57 val., Palangoje, Paukščių take, automobilis „Ford“, kurį vairavo 1979 m. gimęs vyras, pirminiais duomenimis, atsitrenkė į stovėjusį automobilį „Toyota“. Į ligoninę nuvežtas automobilio „Ford“ vairuotojas ir trys 2004 m. gimusios keleivės. Aplinkybės tikslinamos.


Kiekvieną advento sekmadienį Palangos Švč. Mergelės Marijos ėmimo į dangų parapijos bažnyčios gale Caritas savanoriai lauks jūsų su akcijos "Gerumas mus vienija" žvakutėmis, kurių galėsite įsigyti už auką. Susitinkame sekmadienį prieš ir po 8val, 10 val. , 12 val. ir 18 val. Šv. Mišias.


Šie metai ypatingai prasidėjo 65-erių metų sukaktį sausio 15-ąją minėjusiam Būtingės evangelikų liuteronų bažnyčios bendruomenės pirmininkui Edvardui Brigmanui. Tačiau tikrais stebuklų metais jis pavadino praėjusius – 2017-uosius – metus, kai buvo pradėta renovuoti Būtingės bažnyčia.


Palangos Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų bažnyčios bokšto remonto darbai artėja link pabaigos – apžvelgti kurortą iš daugiau nei dvidešimties metrų aukštyje įrengtos apžvalgos aikštelės bus galima jau ankstyvą rudenį.


Iš tolo atvykstančius į Palangą pasitinka aukščiausias miesto akcentas: tobulo grožio negotikinės Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų bažnyčios bokštas. 1897-1909 metais statytoji bažnyčia pernai baigta atnaujinti iš išorės. Tačiau, kaip sako jos klebonas Marius Venskus, antrąjį šimtmetį skaičiuojančiai bažnyčiai reikia dar nemažai, kad ji būtų...


87-erių metų kunigo jubiliato Liudo Serapino mirtis ir jo palydos šiandien į paskutinę žemišką kelionę – pokalbių temos, kurios pastarosiomis dienomis buvo daugybės palangiškių lūpose. Kuklaus, bet didele tikėjimo ugnimi degusio žmogaus dvasia, pagerbiant velionį, kartu parklupdė net nesutaikomus politinius priešininkus. Net tuos, kurie iki šiol niekada ar labai retai praverdavo bažnyčios...


Kaip ir daugelį dešimtmečių, 87-erių metų altaristas kunigas Liudas Serapinas užvakar skubėjo į Palangos Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų bažnyčią dalyvauti mišiose. Bet pėsčiųjų perėjoje, likus vos keliems žingsniams iki bažnyčios, ilgaamžį sielovadininką nubloškė atlėkęs visureigis „Mitsubishi Pajero“, kurį vairavo žinomas Palangos verslininkas Vidas Buzas. Senolį galingas...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius