Kurdamas ir dalindamasis jaunimas mokėsi bendrauti bei ruošė dovanas artimiausiems

"Palangos tilto" informacija, 2018-12-31
Peržiūrėta
1022
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Aktyviausias ir smalsiausias pajūrio jaunimas bei vaikai rudens pabaigtuves ir visą gruodžio mėnesį praleido turiningai, dalyvaudami verslo ir lyderystės akademijos „In corpore“ organizuotame projekte „Kuriu ir dalinuosi“, kurio metu atskleidė savo kūrybinius gebėjimus, mokėsi bendrauti, žaidė, šoko ir ruošė dovanas brangiausiems žmonėms.
Margindami puodelius mokėsi draugauti
Aktyviąją projekto dalį spalio 31 d. atidarė dailės studijos „Spalvų taku“ vadovė Inga Adikevičienė. „Kūrybiškai pažvelgėme į dviprasmiškus jausmus sukeliančią Helovino šventę. Su vaikais kūrėme spalvingas aplikacijas, džiaugėmės puikia kompanija bei pakilia nuotaika“, - apie projekto startą pasakoja Inesa Bundulienė. Antrojo susitikimo metu pajūrio vaikai buvo pakviesti į kūrybinę popietė vaikams. Pakilios nuotaikos, kūrybiškai nusiteikę moksleiviai specialiais dažais ir markeriais margino porceliano puodelius, žaidė įvairius žaidimus, mėgavosi vaišėmis, kvapnia arbata ir draugiška kompanija. Spalvingą ir įdomią veiklą organizavo Palangos socialinių paslaugų centro merginos.
Kalėdinių dirbtuvių vakaras kvepėjo žiemos šventėmis... "Kuriu ir dalinuosi" projekto dalyviai gražiausių metų švenčių belaukdami įsitraukė į kūrybinį procesą, gamindami rankų darbo atvirutes, žaisliukus eglutei, šventines dekoracijas, mėgavosi bendravimu, buvimu kartu ir vis stiprėjančia draugyste.
Vieną gruodžio savaitgalį šauni jaunuolių kompanija praleido „Jaunimo sodyboje“. Trokštantį atsipalaiduoti ir turiningai praleisti laiką pajūrio jaunimą svetingai sutiko Edita, parengusi gausybę komandinių ir individualių užduočių.
Po sočių ir skanių pietų projekto dalyviai buvo supažindinti su sodybos istorija, jos įkūrėju kunigu Hermanu Šulcu ir jo krikščioniškaja misija Afrikoje, Ruandoje.
Vakaras smagiai prabėgo teatro laboratorijoje, jaunuoliai šoko, dekoravo puodelius ir paruošėme juos dovanoms, ikivėlumos žaidė įvairiausius žaidimus.
Nebuvo laiko telefonui
„Labai patiko įvairūs užsiėmimai, žaidimai visiems kartu (ypač, kai prisijungdavo ir vadovės), buvo smagu pabūti protingų bendraamžių apsuptyje. Nepamenu, kada paskutinį kartą šitaip nuoširdžiai juokiausi“, - įspūdžiais dalijasi vienas iš projektų dalyvių.
„Linkiu sau ir kitiems nepamiršti, kad net tamsiausią naktį galima uždegti šviesą. Ačiū!”- “Kuriu ir dalinuosi” organizatoriams dėkojo kita mergina.
„Esu labai laiminga, kad čia atvykau. Patiko, kad nebuvo laiko telefonui. Reikia daugiau tokių stovyklų jaunimui“, - bendraamžiams pritarė dar viena stovyklautoja.
Kiti jaunuoliai džiaugėsi, kad jiems patiko viskas: ir maistas, ir užsiėmimai, ir aplinka, ir vadovai, ir žaidimai, „viskas kėlė džiaugsmą ir leido jaustis puikiai“, projekto vadovams ir bendraamžiams linkėjo, sėkmės visur ir visada.
„O mes sakome ačiū dalyviams. Su jumis būti – tikras malonumas”, - šypsosi I. Bundulienė.
Paskutinė projekto “Kuriu ir dalinuosi“ veikla „Pagamink ir padovanok žvakę” suvienijo visus – ir mažuosius ir didžiuosius - projekto dalyvius. Jaukiai šnekučiuodamiesi vieni su kitais vaikai ir jaunimas vyniojo, dekoravo ir pakavo žvakes dovanoms. Taigi, jų tėveliai, seneliai ir draugai tikrai sulaukė malonios staigmenos Kalėdų rytą.
Penki susitikimai
Projektas “Kuriu ir dalinuosi“ finansavo Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos, nevyriausybinių organizacijų ir bendruomeninės veiklos stiprinimo 2017–2019 metų veiksmų plano įgyvendinimo 2.3 priemonės „Remti bendruomeninę veiklą savivaldybėse“ lėšomis. Projekto “Kuriu ir dalinuosi” partneris - Palangos miesto socialinių paslaugų centras.
Skirtingų veiklų metu buvo kreipiamas dėmesys į vaikų ir jaunimo asmeninių kompetencijų tobulinimą: gebėjimą bendrauti, bendradarbiauti, pozityviai išreikšti savo emocijas, spręsti problemas, savivertės ir kūrybiškumo ugdymą. Per mėnesį surengti penki susitikimai su pajūrio jaunimu skirtingomis temomis.

 

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Nors iki gražiausios metų šventės – Kalėdų dar turime šiek tiek laiko, tikrai netrūksta priežasčių, kodėl dovanas riekėtų pradėti pirkti anksčiau Ir tikrai netrūksta priežasčių, kodėl tai daryti riekėtų internetu. Vis dar svarstote, ar dovanų pirkimas internetu yra išmintingas pasirinkimas? Tikrai taip – kviečiame susipažinti su argumentais.


Aktyviausias ir smalsiausias pajūrio jaunimas bei vaikai rudens pabaigtuves ir visą gruodžio mėnesį praleido turiningai, dalyvaudami verslo ir lyderystės akademijos „In corpore“ organizuotame projekte „Kuriu ir dalinuosi“, kurio metu atskleidė savo kūrybinius gebėjimus, mokėsi bendrauti, žaidė, šoko ir ruošė dovanas brangiausiems žmonėms.


Palangoje, Brukšvos-Ajerų gatvių sankirtoje, kur išdygo gražūs nauji namukai, piktavaliai išnaikino ant vandens telkinio kranto augusius medžius – net 171. Nors aplinkosaugininkai teigia, kad medžiai buvo sunaikinti į jų kamieną suleidus nuodų, yra pavojus, kad nuodai pateks ir į gruntinius vandenis. „Akivaizdu, kad medžiai tokiu būdu buvo išnaikinti...


Palanga – tai kurortas, kurį vasarą aplanko dešimtis kartų daugiau žmonių nei gyvena pačiame mieste. Bet šis miestas nėra tik laikinoji vasaros sostinė – jame gyvena daugiau nei 15 tūkstančių žmonių. Nemaža dalis jų yra augantis bei veiklus jaunimas. Dauguma jų jau paaugliai, todėl suprantama – vasarą, kai miestą apspinta tokia minia vasaroti mėgstančių žmonių...


Palangos Dienos centro jaunimas susibūrė į neformalią jaunimo grupę “Užaugę pajūryje“ ir laimėjo projektą - Interaktyvi kūrybinė dirbtuvė "Bendruomeniškas jaunimas". Projektą finansuoja Palangos savivaldybė.


Tolerancijos mokėsi ne tik mažieji

Livija GRAJAUSKIENĖ , 2014 11 17 | Rubrika: Jūros vaikai

„Priimk mane tokį, koks esu“ – toks kvietimas lydėjo visą savaitę Palangoje vykusius renginius, skirtus Tolerancijos dienai paminėti, kuriuos užbaigė penktadienį Palangos miesto savivaldybės viešojoje bibliotekoje vykęs susitikimas, į kurį sukvietė sutrikusio intelekto žmonių globos bendrija „Palangos viltis“, vadovaujama pirmininkės Laimos Lekavičienės...


Palangos jaunimas auga su kiekvienais metais

Livija GRAJAUSKIENĖ , 2014 01 13 | Rubrika: Jūros vaikai

„Per praėjusius 2013-uosius metus Palangos jaunimas labai stipriai pasistūmėjo į priekį. Kita vertus, kyla ir reikalavimai: manau, visa Palanga turėjo ne vieną progą pamatyti, koks šaunus jaunimas čia auga, tad iš jo šiais metais tikimasi dar daugiau visiems matomos veiklos“, – sako Palangos miesto savivaldybės jaunimo reikalų koordinatorė Laura...


Šventosios pradinukai mokėsi lieti žvakutes

Rasa BIRŠKUVIENĖ Pradinių kl. vyr. mokytoja, 2013 11 07 | Rubrika: Jūros vaikai

Nuo senų laikų žinomas amatas – žvakių liejimas. Žvakės senovėje buvo nepakeičiamas šviesos šaltinis. Jos visada turėjo paklausą ir vertę.


„Veiklus jaunimas“ – Palangos senojoje gimnazijoje

Palangos senosios gimnazijos inf. , 2013 09 26 | Rubrika: O man ne dzin

„Veiklus jaunimas“ – tai Europos Sąjungos programa, skirta visiems 13-30 metų žmonėms iš ES valstybių narių.


„Mokant dailės mažuosius atsakomybės lyg ir mažiau, nei dirbant su vyresniais – juk jų nereikia egzaminui ruošti. Bet juk labai svarbu – ir sunku – padaryti taip, kad jis gerai jaustųsi piešdamas, kad gerai jaustųsi kurdamas ir neprarastų noro tai daryti“, – įsitikinusi Šventosios pagrindinės mokyklos dailės ir technologijų vyresnioji...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius