Tolerancijos mokėsi ne tik mažieji

Livija GRAJAUSKIENĖ , 2014-11-17
Peržiūrėta
1101
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Žiūrovus sujaudino spektaklis.
Žiūrovus sujaudino spektaklis.

„Priimk mane tokį, koks esu“ – toks kvietimas lydėjo visą savaitę Palangoje vykusius renginius, skirtus Tolerancijos dienai paminėti, kuriuos užbaigė penktadienį Palangos miesto savivaldybės viešojoje bibliotekoje vykęs susitikimas, į kurį sukvietė sutrikusio intelekto žmonių globos bendrija „Palangos viltis“, vadovaujama pirmininkės Laimos Lekavičienės, ir Palangos švietimo pagalbos tarnyba.

Visą praėjusią savaitę Palangos ugdymo įstaigose – mokyklose bei vaikų lopšeliuose-darželiuose – buvo ne tik kalbama apie su mumis kartu gyvenančius, bet kartais nelabai pastebimus žmones. Tuos, kuriuos likimas nuskriaudė, neleidęs jiems, taip kaip daugumai mūsų, laisvai vaikščioti, kalbėti, bendrauti, tuos, kuriems taip reikia mūsų dėmesio ir tikros draugystės.

O praėjusį penktadienį besirenkančius į Palangos miesto savivaldybės viešąją biblioteką mažus ir didelius palangiškius pasitiko ugdymo įstaigose sukurtų tolerancijos simbolių paroda. „Baltijos“ pagrindinė mokykla parodai pristatė visą „Tolerancijos knygą“, Pradinė mokykla – tolerancijos žiedų puokštę, lopšelis-darželis „Ąžuoliukas“ – tolerancijos medį. „Visi skirtingi – visi lygūs“ – skelbė Senosios gimnazijos išmoningai sukurtas šūkis. „Nenusigręžkime nuo to, kuriam mūsų žemėje gyventi sunkiau“, „Visi skirtingi, visi reikalingi“ – skelbė kitų mokyklų ir lopšelių-darželių parengti simboliai, o „Žilvino“ vaikai visiems linkėjo sutarimo, gerumo, šypsenos, meilės ir nuoširdumo. Ant susirinkusiųjų krūtinių nuo „Gintarėlio“ sukurto visos žemės modelio, kur vietos randa ir drauge sugyvena augalai, gyvūnai ir žmonės, pakilę drugeliai tūpė ant susirinkusiųjų krūtinių.

„Toleruoju viską, išskyrus netoleranciją“ – tik viena iš daugelio iškilių pasaulio mąstytojų sentencijų, kurios kartu su nuotraukomis, skaidrėmis bei tolerancijai skirtais filmukais buvo demonstruojamos ekrane.

Tačiau labiausiai susirinkusiuosius pasikalbėti apie tolerancijos sąvoką bei pačią toleranciją sujaudino Dienos centro lankytojų parengtas spektaklis-miniatiūra „Jausmų siena“, prieš kurį nuskambėjo Eglės Baranauskaitės eilėraštis.

Retas kuris iš žiūrovų nebraukė ašaros, kai miniatiūroje vaidinę K. Motijauskas, E. Baranauskaitė, J. Kaupas, J. Žiaurys ir A. Grikšaitė, skambant dainai „Drugeliai balti“, pradėjo drugelių sparnų plasnojimo lydimi suktis paskutiniojoje mini spektaklio scenoje.

„Atėjome čia su meile. Su meile visiems. Ir tegul meilė lydi ir įtvirtina tuos mūsų darbus, kurių reikia žmonėms, itin reikalingiems mūsų jautrumo ir supratimo“, – tokiais žodžiais į susirinkusiuosius prabilo Palangos Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų parapijos kunigas Romas Starkutis.

„Linkiu visiems, kad tolerancijos diena virstų savaite, savaitė – metais, o metai susidėtų į visą gyvenimą“, – tokiu palinkėjimu savo pranešimą apie toleranciją baigė Priekulės Ievos Simonaitytės gimnazijoje dirbanti palangiškė pedagogė Loreta Kaltauskienė.

„Būkime tolerantiški vieni kitiems, užjauskime, visada ir visur padėkime tiems, kuriems pagalbos reikia, mokykimės suprasti vieni kitus“, – kalbėjo Palangos meras Šarūnas Vaitkus, prisipažinęs, kad Dienos centro lankytojų spektaklis sujaudino jį iki širdies gelmių.

Palinkėjęs aktoriams kūrybinės sėkmės, meras įteikė jiems tortą. O aktoriai juo vaišino visus, kas buvo atėjęs į baigiamąjį tolerancijos savaitės renginį.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Aktyviausias ir smalsiausias pajūrio jaunimas bei vaikai rudens pabaigtuves ir visą gruodžio mėnesį praleido turiningai, dalyvaudami verslo ir lyderystės akademijos „In corpore“ organizuotame projekte „Kuriu ir dalinuosi“, kurio metu atskleidė savo kūrybinius gebėjimus, mokėsi bendrauti, žaidė, šoko ir ruošė dovanas brangiausiems žmonėms.


Palangos lopšelis-darželis „Ąžuoliukas“ įsikūręs netoli Birutės parko, vykdė projektą „Medžiai - šalia mūsų“. Šio projekto tikslas – plėtoti vaiko poreikį pažinti aplinkinį pasaulį, pratinant jame atitinkamai elgtis ir vertinti visa, kas jį supa.  


Kasmet Palangos pradinėje mokykloje lapkričio 16-ąją minime Tarptautinę tolerancijos dieną. Tolerancija apibūdinama kaip pakantumas kitiems bei supratimas, jog kitas žmogus gali skirtis nuo mūsų. Kartu tai ir pripažinimas, jog jis turi teisę būti kitoks. Tolerancijos ugdymas mokykloje ypatingai svarbus. Jis skiepija vaikams žmogiškąsias vertybes ir padeda priimti teisingus sprendimus....


Vaikai įsitraukia į maisto gaminimą nuo pat mažų dienų: smėlio dėžėje kepa pyragus, verda košę, prie stalo sodina ir maitina lėles ir meškiukus. Vėliau mažylius sužavi galimybė prisidėti prie tikrų procesų, vykstančių virtuvėje, nes tai kažkas nauja ir neatrasta. Maisto ruošimas formuoja pirmuosius savarankiškumo įgūdžius, vaikai geba ilgiau išlaikyti...


Tolerancijos mokėsi ne tik mažieji

Livija GRAJAUSKIENĖ , 2014 11 17 | Rubrika: Jūros vaikai

„Priimk mane tokį, koks esu“ – toks kvietimas lydėjo visą savaitę Palangoje vykusius renginius, skirtus Tolerancijos dienai paminėti, kuriuos užbaigė penktadienį Palangos miesto savivaldybės viešojoje bibliotekoje vykęs susitikimas, į kurį sukvietė sutrikusio intelekto žmonių globos bendrija „Palangos viltis“, vadovaujama pirmininkės Laimos Lekavičienės...


Šokantys, dainuojantys, muzikuojantys, piešiantys, rūbus modeliuojantys ir pačiose įvairiausiose srityse savo kūrybingumą demonstruojantys mažiausi, maži ir tiesiog jauni palangiškiai, kaip ir kasmet, buriasi Palangos moksleivių klube. Į nemokamus užsiėmimus kurorto moksleivius šiemet pakvietė net devyni būreliai.


Ar žinote, ką reiškia „Kurhauzas“ lietuviškai? Kiek kambarių buvo viloje „Jūros akis“, kaip anksčiau vadinosi vilos „Romeo“ ir „Džiuljeta“? Jeigu nežinote, į šiuos klausimus jums tikrai galės atsakyti jaunieji palangiškiai, dalyvavę Palangos švietimo pagalbos tarnybos vykdytame projekte – ekskursijoje...


Šventosios pradinukai mokėsi lieti žvakutes

Rasa BIRŠKUVIENĖ Pradinių kl. vyr. mokytoja, 2013 11 07 | Rubrika: Jūros vaikai

Nuo senų laikų žinomas amatas – žvakių liejimas. Žvakės senovėje buvo nepakeičiamas šviesos šaltinis. Jos visada turėjo paklausą ir vertę.


Šventojoje šurmuliavo tolerancijos mokantis festivalis

„Palangos tilto“, Palangos m. sav. inf., 2013 06 20 | Rubrika: Kultūra

Visa Šventoji praėjusį savaitgalį įsitraukė į šventinį šurmulį bei kartu su neįgaliaisiais linksminosi jau IV-ajame tarptautiniame dainų, šokių ir muzikos festivalyje „Nepalikim su negalia vienų“.


Veidai, kuriuos mažieji myli...  1

Gediminas GRIŠKEVIČIUS, 2012 03 12 | Rubrika: Jūros vaikai

Neilgai važiuoji rytiniu autobusu pajūrio girių alėjomis, o ilgai ir gražiai prisimeni tai, kas malonu. Labai laukiu kelionėlių į Šventosios – Būtingės pusę. Pasiilgstu optimistų, idealistų, kūrybai pasišventusių žmonių Šventosios bendrojo lavinimo pagrindinėje mokykloje, bibliotekoje, Kultūros centre, „Sigutės“ lopšelyje-darželyje.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius