Veidai, kuriuos mažieji myli...

Gediminas GRIŠKEVIČIUS, 2012-03-12
Peržiūrėta
1084
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Veidai, kuriuos mažieji myli...

 Neilgai važiuoji rytiniu autobusu pajūrio girių alėjomis, o ilgai ir gražiai prisimeni tai, kas malonu. Labai laukiu kelionėlių į Šventosios – Būtingės pusę. Pasiilgstu optimistų, idealistų, kūrybai pasišventusių žmonių Šventosios bendrojo lavinimo pagrindinėje mokykloje, bibliotekoje, Kultūros centre, „Sigutės“ lopšelyje-darželyje.


 Mokykla – švyturio sesuo

Autoritetą sukuria širdimi ir meile įveikiami kasdieniški darbeliai. Jų daug pagrindinėje mokykloje. Mokykla – Šventosios švyturio sesuo. Panašūs, – ar ne taip? – tiksliai: švyturio mirksniai rodo kelią į uostus laivams jūroje net juodojoje naktyje, o mokykla... Ji augina išmintį, proto galias, plečia pasaulio pažinimo ribas, moko, kaip nepasiklysti klaidžiuose ir už jūrą audringesniuose gyvenimo labirintuose. Labai gerbiu žmogų šalia vaiko. Tarnaujantį vaikui. Guodžiantį, raminantį vaiką. Atrandantį vaikui džiaugsmą knygoje, paveiksle, gimtosiose apylinkėse, daugiatautėse protėvių istorijose, tradicijose. Daug savitų mįslių pateikia ir pati jas išsprendžia jūra, ant kurios kranto, kaip žmogus kiekvieną pavasarį visu metru paauga smėlio kopos – tik reikia atidžiai stebėti, nenuleisti akių, kaip nuo mylinčios mamos veido. Užsigrūdinsi ir sielą praturtinsi, stebėtojau. Tada viskuo dar smalsiau stebėsiesi. Šventosios vaikai – nuostabūs: šios palatvijo mokyklėlės mergaitės ir berniukai mokytojais pasitiki taip pat, kaip tėveliais, nes...

Kaip ir švyturys mokykla skleidžia šviesą, be kurios toli nenueitum, – o gal net ir žūtum. Šviesa visada gelbsti ir atrakina duris ne tik į Pasakų šalį, bet suveda, supažindina su visais laisvojo pasaulio žmonėmis, parenka susikalbėjimui būtinus žodžius.


 Daug pagarbos ir meilės

Pavydėtinai turtingos sielos intelektualės yra Šventojoje dirbančios lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja metodininkė Nijolė Šauklienė ir labai kruopščiai bibliotekos kasdieniškų darbų – darbelių upės tėkmę tvarkanti Zofija Klapatauskienė. Štai, studijuoju Kovo 8-osios vakarą. Zofijos dovanotus leidinukus ir neatsistebiu – retoje didmiesčio mokykloje pajusi šitiek pagarbos ir meilės mokinuko meniniams, literatūriniams gabumams, o Šventosios mokytojai kantriai atranda vis naujus talentus, kursto, skatina širdelėse kūrybines kibirkštėles ir iškelia į viešumą visa, kas gražu, teisinga, švaru, tikra, sąžininga...

N.Šauklienė ir Z.Klapatauskienė yra vaikų draugės, o draugas draugu pasitiki ir visad laukia, nes... „Nevaidink: būk draugu – neprarasi draugų“.

Apie įdomius Šventosios pagrindinės mokyklos vaikų darbus bičiuliškai šnekučiuojant su direktorės pavaduotoja, meninei kūrybai širdingai atsidavusia Danute Petkiene bibliotekos dureles pravėrė dvi draugiškos mergaitės. Trečiokės Aistė Marija Žymantaitė ir Aušrinė Daukšaitė iš mokytojos Rimantės Toliušienės vadovaujamos klasės.

„Mes radome piniginę“, – ištiesė D.Petkienei, kuri padėkojusi mergaitėms už sąžiningumą – pasakė: „Tai mūsų dramos būrelio artistės. Dabar gegužėje vykstančiai šeimos dienai repetuojame žaismingą spektakliuką „Senelio Painelio sapnas“. O su kita dramos mėgėjų grupe parengsime vaidinimą pagal žinomos satyrikės Vytautės Žilinskaitės kūrinėlį „Žiogas stiklinėje“.


 Puikūs atsiliepimai apie visą kolektyvą

Mokyklos pedagogai ir mokiniai labai šiltai kalba ir apie kitas mokyklos mokytojas: vyr. mokytoją Meilutę Petrauskienę, vyr. mokytoją Rasą Birškuvienę , vyr. mokytoją Silvą Sendrauskienę, mokytoją metodininkę Ingridą Griškėnienę, spec. pedagogę Audronę Mažutienę ir kitas.

Dėl jų visų Šventosios mokykloje labai prasmingai reiškiasi didžioji dauguma mokinių, kuriems šie ir dar nepaminėti pedagogai atveria kelią ne tik į žinių pasaulį, bet taip pat į gyvenimo platybes.

Jaunieji mokyklos sportininkai labai dėkingi, kad Palangos miesto meras Šarūnas Vaitkus paspartino naujojo aikštyno gimimą.

„...Paleidau laivelį į Baltijos jūrą, pakėliau į dangų rankas“, – prasmingai ir viltingai eilėraštyje savo ir šventojiškių nuotaikas įžodino žinoma literatė, lopšelio-darželio „Sigutė“ vadovė Svetlana Andziulienė. Čia pati motulė Gamta pakužda žodžius ir mintis, pakylėja akis ir širdį aukštyn, į dieną vėl parsivedančią saulę. Tad nesistebėkime niekuo! Juk mes, žmonės, irgi „padedam jūrai laikyti dangų“...

Nesistebėkime, taip turi būti. Juk kovo 21-ąją Šventojoje, prie Kastyčio Pesio gelbėtojų vadinamos Pavasario kopos prasidės patys tikriausieji, ekologiški, be civilizacinio „užkrato“ Voverės metai. O voveriukai, skruzdėliukai, driežiukai, kaip ir Šventosios mokinukai, smalsūs, greiti ir gabūs... VISKAM!

 

Straipsnis skelbiamas „Palangos tiltui" vykdant Spaudos, radijo ir televizijos rėmimo fondo (SRTRF) projektą „Mes-jūros vaikai".

Jūsų komentaras:

Shiref 2012-04-24 20:01 ([email protected] / IP: 216.194.53.237)
miflin rašo:Man kazkaip irgi nbealai skaniai suejo tas parasymas apie mergina is seminaro, galbut del to kad jos vietoj galeciau buti pati, esu panasiu duomenu, ir labai nusiminciau jei rasciau apie save taip parasyta. O parasyta taip, lyg svoris nubraukia visas gerasias savybes, ir kol svoris per didelis, tai ji kazkokia ne tokia, brokuota. Siaip as jau lankausi pas dietologe Daiva. Taip, as 15 metu esu stora, bet tai nedaro manes prastesniu zmogumi, ir kad niekas neturi teises daryti isvadu apie mane kaip zmogu is mano svorio, ir aciu Dievui mano aplinkoj mazai tokiu zmoniu, kuriems uzkliutu mano didelis uzpakalis. Zmogaus svoris yra tik jo vienintelio problema ir niekam pasaliniam tai neturetu rupeti, tuo labiau viesai aptarineti.

Taip pat skaitykite

Lapkričio 11 d. „Baltijos“ pagrindinėje mokykloje vyko mokinių konferencija, skirta Palangos atgavimo šimtmečiui paminėti. Konferencijos metu mokiniai pristatė savo pranešimus labai įvairiomis temomis. 


Lietuvos švietimo ir mokslo profesinė sąjunga lapkričio 28 d. nuo 8 val. iki 10 val. visoje šalyje skelbia įspėjamąjį streiką. Palangoje prie šio įspėjamojo dviejų valandų streiko jungiasi trijose įstaigose – Palangos senojoje gimnazijoje, „Baltijos“ pagrindinėje mokykloje ir lopšelyje-darželyje „Žilvinas“ – veikiančios profesinės...


Šventosios pagrindinėje mokykloje šiemet jau aštuntąjį kartą linksmai nuaidėjo respublikinis mokinių saviraiškos festivalis „Žuvėdros skrydis“. Birželio 1-2 d. čia „suskrido“ gausūs mokinių kolektyvai iš šešių Lietuvos vietovių. Šiemetinio renginio tikslas – ne tik pasidalyti kūrybiniais pasiekimais...


Gegužės 11 d. „Baltijos“ pagrindinėje mokykloje vyko mokinių mėgstama ir laukiama tradicinė Kūrybos šventė, kuri kiekvieną pavasarį pražysta vis naujomis idėjomis.


Gegužės 5 dieną nuo pat ryto Palangos lopšelyje-darželyje „Žilvinas“ vyravo sportinė nuotaika. Sirgaliai dalijosi pasigamintais plakatais, o mažieji krepšininkai ruošėsi tradicinėms varžyboms „Kylančios žvaigždutės“, skirtoms Lietuvos krepšinio 95-mečiui paminėti.


Lapkričio 23 d. „Baltijos” pagrindinėje mokykloje rinkosi Palangos miesto mokyklų – Šventosios, Senosios gimnazijos ir „Baltijos“ – 8-9 kl. mokiniai. Susibūrę į 6 komandas – „Braškytės ir šokoladukas”, „Mafija”, „Šventosios panelės”, „Zigmo silkės”, „Sėskis, du” ir...


Atvykę krepšininkai surengė kūno kultūros pamoką jauniesiems „Baltijos“ mokyklos mokiniams. Moksleiviai buvo mokomi krepšinio elementų. Jie galėjo iš arčiau susipažinti ir užduoti klausimus reprezentacinės miesto krepšinio komandos žaidėjams. Patarimus noriai dalijo komandos žaidėjai Benas Vaitulionis, Domininkas Matutis, Aurimas Urbonas, Mindaugas...


Jau trečius metus iš eilės Palangos „Baltijos“ pagrindinėje mokykloje vyksta tradicinė neformaliojo švietimo saviraiškos programų projekto šventė, kurią remia Palangos miesto savivaldybė ir Palangos miesto Švietimo skyrius. Programos tikslas – ugdyti saviraiškos poreikius, prigimtinius meninius kūrybinius gebėjimus. Palangos...


Kovo 16 dieną Šventosios pagrindinėje mokykloje minėjome knygnešio dieną.


Veidai, kuriuos mažieji myli...  1

Gediminas GRIŠKEVIČIUS, 2012 03 12 | Rubrika: Jūros vaikai

Neilgai važiuoji rytiniu autobusu pajūrio girių alėjomis, o ilgai ir gražiai prisimeni tai, kas malonu. Labai laukiu kelionėlių į Šventosios – Būtingės pusę. Pasiilgstu optimistų, idealistų, kūrybai pasišventusių žmonių Šventosios bendrojo lavinimo pagrindinėje mokykloje, bibliotekoje, Kultūros centre, „Sigutės“ lopšelyje-darželyje.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius