Šventojoje šurmuliavo tolerancijos mokantis festivalis

„Palangos tilto“, Palangos m. sav. inf., 2013-06-20
Peržiūrėta
1036
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Šventojoje šurmuliavo tolerancijos mokantis festivalis

Visa Šventoji praėjusį savaitgalį įsitraukė į šventinį šurmulį bei kartu su neįgaliaisiais linksminosi jau IV-ajame tarptautiniame dainų, šokių ir muzikos festivalyje „Nepalikim su negalia vienų“.
Vykdydama Regionų kultūros projektą, mažinantį kultūrinę ir socialinę atskirtį, šį renginį organizavo viešoji įstaiga „Elijos vėjarožė“. Festivalio globėjais tapo Seimo Sveikatos reikalų komiteto pirmininkė Dangutė Mikutienė bei Palangos miesto meras Šarūnas Vaitkus.
Per 30 kolektyvų į nuotaikingą, tris dienas trukusį renginį sukvietė minias žiūrovų – tiek sveikatos centro „Energetikas“, kuriame ir vyko dauguma renginių, pacientų, tiek šventojiškių, palangiškių ir kurorto svečių. „Pagrindinis šio festivalio tikslas – suvienyti Lietuvos ir užsienio, jaunus ir vyresnio amžiaus, sveikus ir negalią turinčius muzikuojančius, šokančius, kūrybiškus žmones. Juk muzikos ir šokių reikia visiems“, – sakė viena iš renginio organizatorių, VšĮ „Elijos vėjarožė“ direktorė Rita Matulevičienė.   
Penktadienį prasidėjęs nuotaikinga dalyvių vakarone, šeštadienį festivalis persikėlė į Šventosios gatves – po Šv. Mišių pasipuošę savo atributika, renginio dalyviai išsirikiavo spalvingoms nuotaikingoms eitynėms su dainomis Šventosios miestelio gatvėmis iki sveikatos centro „Energetikas“. Čia aikštėje vienas kitą keitė meno kolektyvai, o linksmybes vainikavo šventinis fejerverkas.
Nuotaikingų dainų bei šokių visą savaitgalį šurmuliavusio festivalio „Nepalikim su negalia vienų“ netrūko ir Šventosios aikštėse bei skveruose.
Festivalio globėja D. Mikutienė pabrėžė, jog šventės, kurių metu neįgalieji švenčia kartu su sveikaisiais, turi ir ugdomąją misiją, tad yra labai reikalingos. „Ypač norėtųsi, kad į tokius renginius būtų įtraukiami ir vaikai, nes šių susitikimų metu mokomasi tolerancijos, atjautos. Taip mes ugdome šalies atjaučiančius ir supratingus piliečius“, – sakė D. Mikutienė.
Palangos miesto meras Š. Vaitkus pabrėžė, jog festivalis, drauge pasilinksminti sukvietęs įvairaus amžiaus bei skirtingą gyvenimo patirtį turinčius žmones, tapo puiki dovana ne tik neįgaliesiems, šventojiškiams, bet ir kurorto svečiams. „Būdami drauge, pradedame geriau suprasti vieni kitus, išmokstame nebūti abejingi“, – sakė Palangos meras Š. Vaitkus.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Palangoje savaitgalį nestigs atrakcijų – kurorte vyks tarptautinis liaudiškų šokių festivalis „Palangos miestely.“ Tris dienas – rugsėjo 18-20 dienomis ¬– šurmuliuosiantis festivalis šventinę nuotaiką paskleis visame mieste. Vaikai, jaunimas, senjorai – labai įvairaus amžiaus šokėjai šventine nuotaika bei savo...


Rugsėjo 18-20 dienomis Palangoje vyks 4-asis Tarptautinis liaudiškų šokių festivalis „Palangos miestely“. Kaip koronaviruso pandemija pakoregavo renginį ir jo organizatoriaus, Palangos kultūros ir jaunimo centro, planus?


Palangos kultūros ir jaunimo centro šokių ansamblis „Bočiai“, vadovaujamas Janinos Serapinienės, liepos 17-22 dienomis dalyvavo Vengrijoje vykusiame tarptautiniame folkloro festivalyje „Keliaujantis“. Tai – didžiausias folkloro festivalis Vengrijoje, šiemet surengtas jau 19-tąjį kartą. 


Šventojoje jau devintą kartą sukviestas respublikinio lygio tradicinis festivalis „Nepalikim su negalia vienų“. Tai renginys, sklidinas muzikos, dainų, šokių, šypsenų ir neblėstančių linksmų nuotaikų. Festivalio dalyviai rinkosi Švenčiausiosios Mergelės Marijos Jūros žvaigždės bažnyčioje. Šia proga buvo aukojamos iškilmingos...


Jau birželio 7-10 dienomis, trečius metus iš eilės, vasaros sezoną Šventojoje atidarys paplūdimio baikerių ir muzikos festivalis „Beach Bike Fest“. Baikerius vienijantis festivalis sutraukia lankytojus iš visos Europos ir su dideliu trenksmu atidaro vasaros sezoną Šventojoje.


Lietuvos kariuomenės Vilniaus įgulos karininkų ramovės liaudiškų šokių ansamblio „Neris“ (vadovė Nijolė Ritvienė) organizuotame festivalyje dalyvavo net 13 kolektyvų iš visos Lietuvos. Ši garbė atiteko ir Palangos kultūros centro liaudiškų šokių kolektyvams – „Bočiams“ ir „Banguoliams“.


„Nepalikim su negalia vienų“ – tokiu pavadinimu tarptautinis dainų, šokių ir muzikos festivalis jau penktą kartą šurmuliavo Šventojoje. Sveikatos centre „Energetikas“ vykusį renginį, įgyvendindama Regionų kultūros projektą, mažinantį kultūrinę ir socialinę atskirtį, organizavo viešoji įstaiga „Elijos vėjarožė“.


Šventojoje šurmuliavo tolerancijos mokantis festivalis

„Palangos tilto“, Palangos m. sav. inf., 2013 06 20 | Rubrika: Kultūra

Visa Šventoji praėjusį savaitgalį įsitraukė į šventinį šurmulį bei kartu su neįgaliaisiais linksminosi jau IV-ajame tarptautiniame dainų, šokių ir muzikos festivalyje „Nepalikim su negalia vienų“.


Savaitgalį Palangoje nuvilnijęs tarptautinis šokių festivalis „Palangos rimtu 2013“ sulaukė pačių geriausių vertinimų – į kurortą susibūrę šokio entuziastai džiaugėsi galimybe savaitgalį praleisti kartu su bendraminčiais.


Linijinių šokių festivalyje – rekordinis dalyvių skaičius

„Palangos tilto“ informacija, 2010 06 15 | Rubrika: Miestas

Praėjusį šeštadienį J.Basanavičiaus gatvėje tradiciškai rinkosi linijinių šokių mėgėjai. Šiemet jų skaičius buvo rekordinis – 2 tūkst. 100 šokėjų.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius