Šventojoje šurmuliavo festivalis neįgaliesiems „Nepalikim su negalia vienų“

Palangos tiltas, 2014-06-19
Peržiūrėta
675
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Šventojoje šurmuliavo festivalis neįgaliesiems „Nepalikim su negalia vienų“

„Nepalikim su negalia vienų“ – tokiu pavadinimu tarptautinis dainų, šokių ir muzikos festivalis jau penktą kartą šurmuliavo Šventojoje. Sveikatos centre „Energetikas“ vykusį renginį, įgyvendindama Regionų kultūros projektą, mažinantį kultūrinę ir socialinę atskirtį, organizavo viešoji įstaiga „Elijos vėjarožė“.

Pagrindinis šio festivalio tikslas – suvienyti Lietuvos ir užsienio, jaunus ir vyresnio amžiaus, sveikus ir negalią turinčius muzikuojančius, šokančius, kūrybiškus žmones. Į renginį susirinko kolektyvai iš Latvijos, Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Marijampolės, Kėdainių, Kelmės, Palangos bei Šventosios.

Susirinkę Švč. Mergelės Marijos Jūrų žvaigždės bažnyčioje, po Šv. Mišių festivalio dalyviai išsirikiavo eitynėms. Tautiniais drabužiais apsirengę, pasipuošę kita savo ansamblių atributika dalyviai ėjo Šventosios miestelio gatvėmis iki sveikatos centro „Energetikas“, taip sukviesdami kurorto poilsiautojus, svečius bei vietos gyventojus tapti šio festivalio žiūrovais. O prie „Energetiko“ dalyvių jau laukė būrys anksčiau kviestų žiūrovų, kurių dauguma buvo sveikatos centro pacientai. Festivalį atidarė Palangos kultūros centro direktoriaus pavaduotojas, Palangos miesto savivaldybės tarybos narys Nerijus Stasiulis.

VšĮ „Elijos vėjarožė“ direktorė Rita Matulevičienė apgailestavo, kad festivalio įkūrėjas, idėjų „generatorius“ ir vienas iš pagrindinių organizatorių, Lietuvos parkinsono ligos draugijos Kaišiadorių skyriaus pirmininkas Stanislovas Vaitkevičius dėl rimtų sveikatos sutrikimų negalėjo dalyvauti šiųmetėje šventėje, nes būtent jis yra šio festivalio Saulė, visus traukianti prie savęs. Tačiau R.Matulevičienė nenuleido rankų ir kartu su savo bendraminčiais bei padėjėjais nutarė, kad festivalis vis vien bus, negalima leisti užgesti šiai S. Vaitkevičiaus įžiebtai šviesai. Ir tai visiems atvykusiems į penktąjį festivalį garsiai pakartojo renginio vedėja, Palangos kultūros centro Moterų vokalinio ansamblio „Guboja“ narė Valdonė Juozapavičienė.

Renginio metu vaikų šokių kolektyvas „Akvarelė“ iš kaimyninės Latvijos praskaidrino ne visai vasarišką orą, savo sceninių drabužių ir šokių stilių įvairove bei temperamentu. Ko gero būtent jie „užvedė“ tą aukštą ir energingą viso festivalio tempą.

Dar vienas įdomus festivalio akcentas buvo tai, kad pirmą kartą šoko neįgalioji vežimėlyje iš Klaipėdos. Tad penktasis tarptautinis dainų, šokių ir muzikos festivalis „Nepalikim su negalia vienų“, pasak organizatorių, transformuojasi į naują formatą ir įgauna naujų ypatumų, padedančių neįgaliesiems integruotis į visuomenę.

 

„Palangos tilto“- Palangos m. sav. inf.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Šią vasarą sveikatingumo festivalis rengiamas jau penktą kartą, net dvi dienas - rugpjūčio 8 - 9 d., Šventojoje, prie lankytinos vietos - „Žemaičių Alkos“. Šiais metais festivalio organizatoriai su šūkiu - „Atvira širdimi“ tikisi atliepti po epidemines nuotaikas ir suteikti erdvę naujiems atradimams, galimybei nusiteikti viltingai...


Šventojoje jau devintą kartą sukviestas respublikinio lygio tradicinis festivalis „Nepalikim su negalia vienų“. Tai renginys, sklidinas muzikos, dainų, šokių, šypsenų ir neblėstančių linksmų nuotaikų. Festivalio dalyviai rinkosi Švenčiausiosios Mergelės Marijos Jūros žvaigždės bažnyčioje. Šia proga buvo aukojamos iškilmingos...


Jau birželio 7-10 dienomis, trečius metus iš eilės, vasaros sezoną Šventojoje atidarys paplūdimio baikerių ir muzikos festivalis „Beach Bike Fest“. Baikerius vienijantis festivalis sutraukia lankytojus iš visos Europos ir su dideliu trenksmu atidaro vasaros sezoną Šventojoje.


Šventojoje birželio 8-11 dienomis riaumojo antrasis paplūdimio baikerių festivalis „BeachBikeFest 2017“. Preliminariais skaičiavimais į Šventąją atvyko apie pusantro tūkstančio baikerių.


Birželio 8-11 dienomis Šventojoje vyksta antrasis Paplūdimio baikerių festivalis. Kad netrūktų pramogų, organizatoriai – Palangos miesto savivaldybė bei asociacija Palangos miesto „Saulės“ klubas – parengė turiningą bei renginių turtingą programą. Festivalio renginiai vyks centrinėje Šventosios aikštėje, visi jie – nemokami.


Palangos vaikų parkas praturtintas neeiliniu įrenginiu – čia įrengtos sūpuoklės, skirtos neįgaliesiems.


„Nepalikim su negalia vienų“ – tokiu pavadinimu tarptautinis dainų, šokių ir muzikos festivalis jau penktą kartą šurmuliavo Šventojoje. Sveikatos centre „Energetikas“ vykusį renginį, įgyvendindama Regionų kultūros projektą, mažinantį kultūrinę ir socialinę atskirtį, organizavo viešoji įstaiga „Elijos vėjarožė“.


Palangos komunalininkai baigia įrengti medinę aikštelę paplūdimyje, kurioje grožėtis jūra bei vasaros saulėlydžiais bus patogu neįgaliesiems. Ties Birutės parku, netoli poilsio namų „Palangos žuvėdra“ esančiame paplūdimyje žmonėms su negalia pritaikyti ir privažiavimai prie jūros – nutiesti patogūs mediniai takai per kopas, kopose įrengta apžvalgos aikštelė...


Visažiniai Palangos takai: nepalikim pavasario vieno!

Gediminas GRIŠKEVIČIUS, 2014 03 24 | Rubrika: Nuomonės

1981 metais išleistą Justino Marcinkevičiaus (1930-2011) knygą „Dienoraštis be datų“ atsiverčiau ir skaitinėjau vasario paskutinį šeštadienį, 10 valandą ryto. Savaime parskrido „į mintį“. Atminimai parvedė prieš dvejus metus mus palikusį gerasielį žmogų, kurį šiltai prisimename ir čia, Palangoje, amžinos Baltijos jūros...


Šventojoje šurmuliavo tolerancijos mokantis festivalis

„Palangos tilto“, Palangos m. sav. inf., 2013 06 20 | Rubrika: Kultūra

Visa Šventoji praėjusį savaitgalį įsitraukė į šventinį šurmulį bei kartu su neįgaliaisiais linksminosi jau IV-ajame tarptautiniame dainų, šokių ir muzikos festivalyje „Nepalikim su negalia vienų“.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius