Kurhauzo atstatymo dokumentus parengė... buvusi Taryba?

Linas JEGELEVIČIUS, 2014-11-03
Peržiūrėta
1060
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Kurhauzo atstatymo dokumentus parengė... buvusi Taryba?

Kieno pastangomis Palangoje buvo atstatytas miesto simbolis Kurhauzas?
Neįprastomis aplinkybėmis praėjusią savaitę šnektelėjau su vienu buvusiu Tarybos nariu. Pasistengsiu pateikti autentiškai mūsų trumpą pokalbį.
„Na, nebus lengva jums ką nors konservatoriams priešpastatyti“, – pastebėjau.
„Na, o ką jie gero padarė miestui per šiuos ketverius metus? Tu – gi protingas žmogus“, – pašnekovas siekė išgirsti.
„Ar, anot tavęs, jie nieko gera taip ir nepadarė?“ – pasitikslinau.
„Nieko. Va, pastato plytelę šaligatvyje ir trimituoja, kaip gražėja miestas“, – mostelėjo ranka.
„Nu, o Vasaros estrada, kur pradinis finansavimas – apie 8 milijonai litų, buvo „ištraukti“ paskutinę minutę, Sporto arena, kempingas, galop Kurhauzas? – ne visiškai sau būdingai advokatavau konservatoriams, nors esu didžiausias liberalas Palangoje. – „Konservai“ gražiai viską užbaigė, ko jūs rinkimams nepadarėte prieš ketverius metus...“
„Ką tu šneki, viskas buvo padaryta, visi parašai buvo sudėlioti buvusios Tarybos. Ką nežinai?“ –regis, nuoširdžiai stebėjosi pašnekovas.
„Nu, o Kurhauzui irgi parašus sudėjo buvusi Taryba? Tu su Vytuku priekyje?“ – perėmiau pašnekovo retoriką: rimtą, solidų Vytautą vadinti malonybiniu vardu.
„Jo, jo, ir ant Kurhauzo restauracijos!” – įtikinėjo būsimų savivaldos Tarybų vienos partijos rinkimų sąraše esantis vyras.
Šiaip protingas, bet pagiežingas žmogus.
Jeigu nesekčiau Palangos gyvenimo pulso jau penktus metus, gal ir būčiau juo patikėjęs.
Net dingtelėjo per mūsų pokalbį: gal knygą apie Kurhauzo restauraciją parašyti, kad ji primintų nesenus sprendimus?
Bet ar gali kokia nors knyga, net pabaksnojus nosimi į Kurhauzo atstatymo dokumentus, pasekus visą jų priėmimo seką, įtikinti kokius nors miesto naivuolius, užmaršuolius, skeptikus, piktuolius (žinoma, ir naivuoliai, ir su marazmo, ir senatvės demencijomis visi turi teisę balsuoti Lietuvoje!), kad buvusio Tarybos nario tokia naujųjų laikų Palangos istorija, švelniai tariant, iškraipyta?
Palangiškiai – protingi žmonės: atsirinks pelus nuo grūdų, kas yra kas, kas ką (ne) darė ir nepadarė, o kas darė ir padarė, bet nesmagu, kad kai kurie ir dori, protingi palangiškiai (rinkėjai taip pat!) gali būti suklaidinti.
Tie, kurie verždamiesi į rinkimus ir nusitaikę į Tarybos nario mandatą, suoks niekus, iškraipys nesenus miesto įvykius, pateiks juos palankiai savo politiniams tikslams, žinoma, ką reikia nutylėdami ir „užmiršdami“.
Akivaizdu, kad kai kurie partijų skyriai ir galbūt koks nors naujas judėjimas savo savivaldos rinkimų kampaniją strateguos būtent taip: viską neigti, ką gero padarė ši miesto Taryba, kurioje pirmu smuiku groja konservatoriai.
Kitaip tariant, visus įvelti į „paklodės tampymo“ cirką: kam priklauso nuopelnai, kas buvo stebėtojas, kas buvo giesmininkas, kas erelis, o kas gegutė ...
Politinės dainelės posmas aiškus: „Viską pradėjo, viskas buvo parengta buvusios Tarybos... Net Kurhauzo restauracija... Atėję į valdžią konservatoriai tik įdėjo kelias naujas šaligatvio plyteles ir apie tai ketverius metus rašė visi laikraščiai, nes meras „pumpuoja“ miesto pinigus savo „piarui“.
Na, kaip jums?
Tokia kurorto neo-liberalų rinkimų strategija manęs, taip pat Palangos rinkėjo, nepasieks, nors ir niekada nebalsuoju už konservatorius.
Bet ar jai liks kurti palangiškiai, kurie, naktį pažadinti, iškoneveiks bet kokią valdžią? Ypač, kuri „tik šaligatvio plyteles“ per ketverius metus pakeitė?
Miesto konservatoriai su Š. Vaitkumi priekyje savo 2015-ųjų Tarybos rinkimų programą – įspūdingą, girdėjau – jau baigia dėti į naująją „žaliąją“ rinkimų knygutę, bet jiems pirmiausia derėtų susirūpinti, kaip išsklaidyti kokių nors neo-liberalų miglas apie tai, kas vyksta mieste.
Gal rengti nemokamas ekskursijas miestelėnams į naujus miesto objektus?
Gal kokią psichinės sveikatos programą savivaldybės pinigais parengti, kad pagerėtų miestelėnų atmintis? Kad mažiau liktų nesveiko pavydo, pykčio ir neapykantos?
Gal konservatoriams, kurie bus labiausiai puolami, prieš Kalėdas kiekvienam palangiškiui ne tik palinkėti puikių besibaigiančių metų švenčių, bet ir įteikti apie dar prieš ketverius metus konservatorių rinkimų „žaliojoje“ knygelėje surašytus numatomus miestui ir gyventojams darbus? Kad būtų aiškiau, šalia įsipareigojimų išdėstyti, kaip ir kada buvo jis įvykdytas. O jeigu ne, dėl kurių priežasčių?
Kurhauzą pasistengsiu apginti aš. Nes visokie erezijas ir melą apie jį skleidžiantys neo-liberalai, bet kokiomis priemonėmis pasiryžę gauti Tarybos nario mandatą, erzina net mane, tikrai nemažesnį, o, lažinuosi, ir didesnį nei jie liberalą.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Inga Vizgirdienė, buvusi Centro partijos – Tautininkų (CPT) kandidatė į Seimą, sakė „Palangos tiltui“, kad savo rezultatą rinkimuose vertina gerai: „,Mano, kaip vienmandatininkės, palaikymo procentas buvo geresnis nei partijos, o CPT palaikymas Palangoje ir visoje Mėguvos rinkimų apygardoje buvo geresnis nei Lietuvos vidurkis.“


Palangos miesto meras Šarūnas Vaitkus ir Savivaldybės administracijos direktorė Akvilė Kilijonienė trečiadienį lankėsi Vilniuje bei dalyvavo Seimo Aplinkos apsaugos komiteto posėdyje. Šio posėdžio metu komiteto nariams buvo pristatytas Šventosios uosto atstatymo projektas.


Šventosios uosto atstatymo projektui siūloma teikti prioritetą

"Palangos tilto" informacija, 2016 07 11 | Rubrika: Miestas

Šventosios valstybinio jūrų uosto atstatymo projektas yra reikšmingas ne tik Palangai, bet ir visai Lietuvai, todėl šis projektas turėtų būti prioritetinis – vienbalsiai konstatuota ketvirtadienį Palangos miesto savivaldybėje vykusiame pasitarime, inicijuotame Palangos miesto savivaldybės ir Lietuvos mokslų akademijos ekspertų darbo grupės, vadovaujamos profesoriaus...


Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) Palangos skyrius pirmasis tarp kitų kurorto politinių partijų ir visuomeninių judėjimų įteikė dokumentus, reikalingus dalyvauti savivaldos tarybos ir tiesioginiuose mero rinkimuose, kurie įvyks 2015-ųjų kovo 1-ąją.


Kieno pastangomis Palangoje buvo atstatytas miesto simbolis Kurhauzas?


Palangos savivaldybei pradė jus restauruoti kurhauzo savodalį, paveldosaugininkai sulaukė ir Gedimino Jackos prašymo leisti tvarkyti jam priklausančią dalį. Tačiau jo pageidavimą specialistai įvardina gana keistu ir vadina restauracijos imitavimu. Prašo projektavimo sąlygų Medinę kurhauzo dalį valdantis palangiškis kreipėsi į Kultūros paveldo departamento...


Kurhauzo restauracijos pradžia tapo dar artimesnė: trečiadienį Vyriausybė patvirtino  kurhauzo mūrinės dalies restauracijos ir pritaikymo viešajai kultūrinei paskirčiai programą. Jai įgyvendinti Vyriausybė anksčiau skyrė 700 tūkst. litų. VĮ „Lietuvos paminklai“ jau gegužės 9-ąją paskelbs, kuri įmonė laimėjo viešųjų pirkimų konkursą atlikti restauraciją. Bet...


Dėl buvusių miesto valdžių klūpinėjimų prieš kurhauzo bendrasavininką Gediminą Jacką buvo pažeisti miesto interesai. Prieš dešimtmetį Palangos apylinkės teismui nusprendus, kad G. Jackos žmonos Virginijos dalies kurhauzo kiemo statinių pardavimo-pirkimo sutartis su Alfredu Tiškevičiumi yra negaliojanti, savivaldybės tuometiniai klerkai snaudė, kai 2004-aisiais V....


(Tęsinys)   Klaipėdos apylinkės teismo baudžiamoji byla dėl kurhauzo padegimo atskleidžia įdomių kurhauzo padegimo detalių ir užkulisių, apie kuriuos visuomenė iki šiol tik spėliojo. „Palangos tilto“ redakcija, siekdama visuomenę supažindinti su sunkiai atmintyje išdylančiu įvykiu – kurhauzo padegimu – toliau skelbia teismo medžiagą...


Kas ir kada prie kurhauzo sudegusios sienos pritvirtino elektros kabelinę spintą? Jos pakabinimas turėjo būti suderintas ne tik su VST, bet ir Palangos savivaldybės Komunalinio ūkio skyriumi, bet nei elektrikai, nei savivaldybės komunalininkai apie ją teigia nieko negirdėję. Kurhauzo bendrasavininkas Gediminas Jacka, dėl kibirkščiuojančios spintelės sustabdęs kurhauzo medinės dalies ardymo...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius