Kurorto menininkai ligoniukams kūrė šilkines skareles

Rasa GEDVILAITĖ, 2010-11-23
Peržiūrėta
1719
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Šeštadienį kūrybinės grupės „Mostas“ galerijoje virė intensyvus darbas, kurio rezultatas – dovanos, pradžiuginsiančios onkologinėmis ligomis sergančius vaikus. Palangos menininkai susirinko visi draugėn tam, kad sukurtų įspūdingas šilko skareles.

 

Gan gausus būrys kurorto menininkų susidomėjo šia gražia idėja ir atskubėjo į galeriją atskleisti savąją meniškąją pusę vardan kilnaus tikslo. Nors kai kuriems menininkams tapymas ant šilko buvo nauja ir nepažinta patirtis, tačiau rezultatai visus pradžiugino – skarelės gavosi itin spalvingos ir mielos, juo labiau tinkamos sergantiesiems, kuriems spalvų taip trūksta. Kaip pabrėžė viena iš dalyvių Eglė Lipinskaitė, šiltos dovanėlės, kurias panaudos kiekvienas pagal savo norus.

Šioje akcijoje, kuri Lietuvoje vykdoma jau šeštus metus, o pamažu prisijungiant ir kitiems miestams tampa vis platesnė, dalyvavo Juozas Griušys, Reda Ščerbakovienė, Audra Bukauskienė, Ieva Litvaitytė, Dovilė Oškinytė, Gražina Oškinytė-Eimanavičienė, Marina Daukšienė, Daiva Šimkevičienė, Eglė Lipinskaitė, Aura Banevičienė. Kiti meniškos sielos žmonės galės prisidėti ir vėliau, nes kasmet dovanėlės įteikiamos paskutiniąją metų dieną, o iki jos dar yra laiko, tad savais darbais dar pasižadėjo pradžiuginti Roma Tumosaitė ir Romas Paulikas. „Mosto“ grupė prie šios ypatingos misijos prisidėjo pirmą kartą, tačiau galbūt ne paskutinį.

Didžiausia atrakcija vaikams tampa, kuomet visas surinktas dovanėles jiems įteikia žinomas Lietuvoje žmogus. Pernai norą pagelbėti parodė dainininkas Andrius Mamontovas.

Tokios ir panašios akcijos visuomet traukia geraširdžius ir trokštančius ištiesti pagalbos ranką, kurios sergantiesiems išties reikia. Tad nenuostabu, jog ir palangiškiai į šią veiklą įsitraukė labai entuziastingai ir noriai. Nuoširdžiai dirbę, tokį rezultatą ir pasiekė. Šilkines skareles kūrę viešai jie sulaukė išskirtinio dėmesio ir iš praeivių, kurie itin domėjosi, kokiu tikslu menininkai susirinko ir kas bus vėliau. Vadinasi, žinia netrunka pasklisti, tad tikimasi, jog gerus darbus daryti yra „užkrečiama“.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite


Beveik 100 rankomis tapyto šilko batikos darbų, iš jų gimę paveikslai, Lietuvos mados dizainerių sukurtos aksesuarų ir drabužių kolekcijos liepos pabaigoje trumpam apsilankys Palangoje. AMRES ART Gallery čia įkurs Potyrių erdvę ir pakvies su kolekcija susipažinti naujai – pasitelkiant savo kūno pojūčius.


Nuo birželio 17 dienos „Ramybės“ galerijoje Palangoje savo parodas pristato trys menininkai: šiuolaikinę autorinę juvelyriką kurianti Ramunė Jundaitė Misevičienė kviečia į parodą „Sugrįžimai“, naujausius tapybos darbus eksponuojantis Gintas Banys – į „Limpa“, o jaunosios kartos tapytoja Jūratė Girdvainis – į parodą „Skėtis“. 


Lietuvos vaikų vėžio asociacija „Paguoda“ vykdo Europos Sąjungos Struktūrinių fondų lėšomis bendrai finansuojamą projektą „Stiprių vaikų pagalbos klubas 24/7“, kurių viena iš veiklų yra vaikų stovyklos – savitarpio pagalbos susitikimai onkologinės ligos paliestiems vaikams iš visos Lietuvos, kurių amžius iki 18 metų. Paskutinę rugpjūčio...


Kurorte yra paskelbti net 8 konkursai į švietimo įstaigų vadovų postus. Tai, ko gero, absoliutus (anti) rekordas šalyje, imant santykį savivaldybėje esančių švietimo įstaigų ir kiek vadovų joms vienu metu yra ieškoma.


Nuo 2020 m. birželio 3 d. Palangos kurorto muziejuje pradedama eksponuoti grafikės, kūrybinės grupės "Mostas" narės, Palangos miesto Garbės pilietės Gražinos Oškinytės-Eimanavičienės paroda "Kalbuosi su žeme".


Kūrybinei grupei „Mostas“ šie metai – jubiliejiniai. Ir nors, kaip patys prisimena, mažai kas anuomet tikėjo, kad itin skirtingi menininkai ilgai išsilaikys drauge, jie įrodė, kad yra tvirta šeima. Būtent šis žodis – „šeima“ – ir skambėjo kiekvieno mostiečio lūpose, uždarant ir aptariant Prano Domšaičio...


Savaitgalį Palangoje, kaip ir visoje Lietuvoje, buvo minimos Europos paveldo dienos, šiemet gavusios pavadinimą „Kultūros paveldas ir bendruomenės“. Į jas aktyviai ne pirmus metus įsitraukė ir jaunieji palangiškiai, besimokantys Palangos S. Vainiūno meno mokyklos. Jaunieji menininkai su mokytojais prie vilų „Mahorta“ bei „Buršteinas“...


„ Palanga niekada nesvetima. Man čia yra gerai. Žiemą čia gyveni, o vasarą aš Palangos išvengiu...“ Tai aštuonių autorinių parodų Lietuvoje ir užsienyje autorės, Šiaulių universiteto Dailės fakulteto auklėtinės, Palangos kūrybinės grupės „Mostas“ steigėjos ir aktyvios narės Redos Rimkutės-Ščerbakovienės mintys....


Šeštadienį kūrybinės grupės „Mostas“ galerijoje virė intensyvus darbas, kurio rezultatas – dovanos, pradžiuginsiančios onkologinėmis ligomis sergančius vaikus. Palangos menininkai susirinko visi draugėn tam, kad sukurtų įspūdingas šilko skareles.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius