Kviečiame visus – šeimomis ir po vieną, mažus ir didelius – į jaukias žiemos popietes Advento dirbtuvėse

Palangos tiltas, 2021-11-26
Peržiūrėta
1781
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Kviečiame visus – šeimomis ir po vieną, mažus ir didelius – į jaukias žiemos popietes Advento  dirbtuvėse

Kviečiame visus – šeimomis ir po vieną, mažus ir didelius – į jaukias žiemos popietes Advento  dirbtuvėse, įsikūrusiose Palangos burmistro Jono Šliūpo muziejuje. Jose Kalėdų laukimą galėsime paversti stebuklingu!

Nusipynę Advento vainikus ir jais papuošę savo namų duris ar radę garbingą vietą namuose galime pradėti ruoštis kitiems Kalėdų stebuklams - pinti šiaudinius kalėdinius papuošalus, namams ar dovanėlėms  draugams. Kalėdų laukimo laiką praleiskime kartu ir padovanokime sau ir vaikams įsimintinas valandas, kartu kurdami šiaudinius papuošalus.

Gruodžio 4 d. d. 14 val. kartu su meistre Jurga Kasčiukaite Kutkiene pinsime Kalėdinius žaisliukus iš šiaudų. O kurdami šnekučiuosimės apie  šiaudinių žaislų, girliandų  ar kitų šiaudinių papuošalų pynimo ar rišimo tradicijas, sužinosime kokie šiaudai tinka pynimui ar rišimui kaip juos reikia pasiruošti darbui. 

Jurga Kasčiukaite Kutkiene yra tautodailininkė, sertifikuota tradicinio paveldo meistrė - šiaudinius sodus, girliandas ir eglutės žaisliukus  mokiausi verti iš savo mamos Juzės Šaknytės Kaščiukienės, o ši mokėsi  iš savo mamos. Juzė pasakojo, kad žiemos metu mama susisodindavo vaikus, atnešdavo šiaudų ir jie darydavo visokias grožybes, kuriomis vėliau pasipuošdavo namus. Mažieji vaikai verdavo girliandas ir įvairius žaisliukus, o mama suverdavo sodą, kurį pakabindavo virš stalo. Panašiai mokiausi ir aš, pasakoja tautodailininkė Jurgita.

Savo vertus šiaudinius sodus,  girliandas ir eglutės žaisliukus  tautodailininkė Jurga Kasčiukaite Kutkiene pristao įvairiuose renginiuose, mugėse, parodose. 

Laukiame Jūsų. Pynimo medžiagos - šiaudų meistrė atsiveš.

Renginys nemokamas 

Būtina registracija tel. nr. 8 460 54559, el. p [email protected] ir Galimybių pasas.

Susitikimas vyks Palangos burmistro Jono Šliūpo muziejuje, Vytauto g. 23A, Palanga

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

UAB „Elektros instaliacijos“, viena iš trijų seniausių Palangos miesto įmonių, per 32 veiklos metų matė ir šilto, ir šalto – net restruktūrizaciją, bet išgyveno ir sėkmingai tęsia savo veiklą – įrengia elektros instaliacijas. „Mūsų įmonė – nedidelė, dirba penki elektros montuotojai, biure – trys žmonės. Bet man tai –  privalumas, o dažnai ir klientui tai geriau. Prasčiau atliktas darbas...


2023 m. gegužės 4 d. (ketvirtadienį) nuo 9 val. iki 17 val.


Sveikinu visus mokytojus ir pedagogus Mokytojo dienos proga ir dėkoju Jums už mažus stebuklus kiekvieną dieną. Tegul sėkmė lydi Jus šios kilnios misijos kelyje, būkite mylimi ir gerbiami.


UAB „Elektros instaliacijos“, viena iš trijų seniausių Palangos miesto įmonių, per 30 veiklos metų matė ir šilto, ir šalto – net restruktūrizaciją, bet išgyveno ir sėkmingai tęsia savo veiklą – įrengia elektros instaliacijas.


Kviečiame visus – į jaukias žiemos popietes Advento dirbtuvėse, įsikūrusiose Palangos burmistro Jono Šliūpo muziejuje. Jose Kalėdų laukimą galėsime paversti stebuklingu!


Kviečiame visus – šeimomis ir po vieną, mažus ir didelius – į jaukias žiemos popietes Advento  dirbtuvėse, įsikūrusiose Palangos burmistro Jono Šliūpo muziejuje. Jose Kalėdų laukimą galėsime paversti stebuklingu!


Kviečiame visus – šeimomis ir po vieną, mažus ir didelius – į jaukias žiemos popietes Advento  dirbtuvėse, įsikūrusiose Palangos burmistro Jono Šliūpo muziejuje. Jose Kalėdų laukimą galėsime paversti stebuklingu!


Advento laikotarpiu skaičiuojame laiką iki didžiųjų metų švenčių – Kalėdų. Tačiau retas kuris beatsimena tikrąsias šio laukimo tradicijas ir daugiau suka galvas, kaip išmoningiau pasiruošti šventėms ar kokiomis dovanomis apipilti artimuosius. Domėjomės, kokias advento tradicijas dar žino Palangos gyventojai ir ar bent dalies jų dar laikosi.


Kalėdinės idėjos: gaminame advento kalendorius

Pagal WWW.ZOOMBOOK.LT, 2013 11 28 | Rubrika: Miestas

Laukti Kalėdų visuomet smagiau, jei kasdien save pradžiuginate maža staigmena, kuri slepiasi už advento kalendoriaus durelių. Tačiau ar pagalvojote, jog originalų advento kalendorių galite pasigaminti ir patys? ZOOMBOOK komanda jau pasirūpino keliais paprastais, tačiau širdžiai mielais rankdarbiais – pamėginkite ir jūs.


Lapkričio 22-ąją Palangos miesto lopšelis-darželis „Nykštukas“ ėmė švęsti savo, nors ir ne jubiliejinę, tačiau išties garbingą sukaktį. Darželis jau suskaičiavo 38 metus, per kuriuos išleista į gyvenimą daugybę „nykštukiečių“.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius