Tęsiame advento popiečių ciklą „Stebuklus kuriame patys“

Palangos tiltas, 2021-12-07
Peržiūrėta
1907
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Tęsiame advento popiečių ciklą „Stebuklus kuriame patys“

Kviečiame visus – į jaukias žiemos popietes Advento dirbtuvėse, įsikūrusiose Palangos burmistro Jono Šliūpo muziejuje. Jose Kalėdų laukimą galėsime paversti stebuklingu!

Nusipynę Advento vainikus ir jais papuošę savo namų duris ar radę garbingą vietą namuose, nusipynę kalėdinį žaisliuką, namų dekorą ar mažą dovanėlę iš šiaudų galime pradėti ruoštis kitiems Kalėdų stebuklams – lieti  medumi kvepiančias žvakes, namams ar dovanėlėms  draugams. Kalėdų laukimo laiką praleiskime kartu ir padovanokime sau ir vaikams įsimintinas valandas, kartu liedami vaškines žvakes.

 Sigutė Bendikienė, jau aštuonerius  metus muziejuje puoselėja žvakių iš vaško liejimo tradiciją. Ir šiais metais, gruodžio 11d. 11val., kviečiame į dirbtuves, susipažinti su tradiciniu vaškinių žvakių liejimu, sužinoti apie Advento ir Kalėdų tradicijų ištakas, jų puoselėjimą šeimoje, bei išskirtinę lietuvių bičiulystę su bitėmis, o klausant pasakojimo, išsilieti vaškinę žvakę ir parsinešti į namus šilumą ir  medaus kvapą.

 Ugnies kūrenimo tradicija be galo sena: kadaise mūsų protėviai kūrendavo aukurus, seneliai ir proseneliai - krosnis, o mes paprastai deginame parafinines žvakes.  Iki tol visuose namuose buvo tik tikros bičių vaško žvakės, kurias uždegdavo per šventes ar tiesiog pritrūkus šviesos bei šilumos, kuriomis sutikdavo ir išlydėdavo kiekvieną žmogų, kurių dėka namai ne tik šviesdavo, tačiau ir pakvipdavo vasarišku jaukumu. Šie maži gamtos stebuklai pamažu vėl grįžta ir į mūsų namus – pasakoja Sigutė Bendikienė.

Laukiame Jūsų. Žvakių liejimo medžiagos bus paruoštos.

Renginys nemokamas. 

Renginys finansuojamas Palangos miesto savivaldybės Etninė kultūros plėtros programos lėšomis.

Būtina registracija tel. nr. 8 460 54559, el. p [email protected] ir Galimybių pasas.

Susitikimas vyks Palangos burmistro Jono Šliūpo muziejuje, Vytauto g. 23A, Palanga.

 

Nijolė Laužikienė, Palangos burmistro Jono Šliūpo muziejaus vedėja

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Tęsiame kelionę, kurioje aktorius Dominykas Vaitiekūnas lankosi dešimtyje Lietuvos miestų. Vizitų metu susitinkame su tuose miestuose gyvenančiais talentingais jaunuoliais, galinčiais didžiuotis savo pasiekimais mokslo, meno ar sporto srityse. Sveikinu visus mokytojus ir pedagogus Mokytojo dienos proga ir dėkoju Jums už mažus stebuklus kiekvieną dieną. Tegul sėkmė lydi Jus šios kilnios misijos kelyje, būkite mylimi ir gerbiami.


Kviečiame visus – į jaukias žiemos popietes Advento dirbtuvėse, įsikūrusiose Palangos burmistro Jono Šliūpo muziejuje. Jose Kalėdų laukimą galėsime paversti stebuklingu!


Kiekvieną advento sekmadienį Palangos Švč. Mergelės Marijos ėmimo į dangų parapijos bažnyčios gale Caritas savanoriai lauks jūsų su akcijos "Gerumas mus vienija" žvakutėmis, kurių galėsite įsigyti už auką. Susitinkame sekmadienį prieš ir po 8val, 10 val. , 12 val. ir 18 val. Šv. Mišias.


Advento laikotarpiu skaičiuojame laiką iki didžiųjų metų švenčių – Kalėdų. Tačiau retas kuris beatsimena tikrąsias šio laukimo tradicijas ir daugiau suka galvas, kaip išmoningiau pasiruošti šventėms ar kokiomis dovanomis apipilti artimuosius. Domėjomės, kokias advento tradicijas dar žino Palangos gyventojai ir ar bent dalies jų dar laikosi.


Kalėdinės idėjos: gaminame advento kalendorius

Pagal WWW.ZOOMBOOK.LT, 2013 11 28 | Rubrika: Miestas

Laukti Kalėdų visuomet smagiau, jei kasdien save pradžiuginate maža staigmena, kuri slepiasi už advento kalendoriaus durelių. Tačiau ar pagalvojote, jog originalų advento kalendorių galite pasigaminti ir patys? ZOOMBOOK komanda jau pasirūpino keliais paprastais, tačiau širdžiai mielais rankdarbiais – pamėginkite ir jūs.


Palangiškiai Palangai dovanoja keturių koncertų ciklą  1

„Palangos tilto” informacija, 2013 04 04 | Rubrika: Miestas

Palangoje šį pavasarį pirmą kartą nuskambės koncertų ciklas „Palangiškiai – Palangai“, kurio tikslas yra garsinti mūsų mieste gyvenančius arba iš Palangos kilusius profesionalios klasikinės muzikos atlikėjus.


„Praeitis... Dabartis... Kokia buvo Palanga, kokia ji dabar? Ką aš žinau apie miestą, kuriame gyvenu?“ Atsakymai į šiuos klausimus, keltus Palangos mokyklų moksleivių, sudėti į leidinį „Miestas, kuriame aš gyvenu“, penktadienį pristatytą kurorto viešojoje bibliotekoje.


Apklausą organizuos ne valdžia, o patys gyventojai

Šarūnas VAITKUS, Palangos miesto savivaldybės tarybos narys, 2010 04 23 | Rubrika: Miestas

Palangoje referendumo dėl sutarties su „Litesko“ nutraukimo organizavimas atiduodamas į palangiškių rankas. Miesto gyventojai patys nuspręs, ar reikia surengti žmonių apklausą.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius