Lenktynininkė Aistė pasidalijo sukrečiančia istorija: po artimųjų avarijos greitkelyje gyvybę išgelbėjo turėtas turniketas

Palangos tiltas, 2022-07-26
Peržiūrėta
1184
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Aistė Antanaitytė-Matukaitė su broliu
Aistė Antanaitytė-Matukaitė su broliu

Lenktynininkė Aistė Antanaitytė-Matukaitė liepos 16 dieną turėjo statuoti „Aurum 1006 km lenktynėse“, tačiau komandos gerbėjai jos taip ir neišvydo prie automobilio vairo. Prieš pat lenktynių pradžią A. Antanaitytę-Matukaitę pasiekė žinia – į Palangą su žmona ir draugais jos komandos palaikyti vykęs brolis pateko į avariją. Prabėgus kiek daugiau nei savaitei lenktynininkė pasidalino, kas iš tiesų įvyko tą dieną ir kaip tik vairuotojo neabejingumo dėka buvo išgelbėtos gyvybės.

Nors liepos 16-ąją Palangoje vyko kasmet daug lenktynininkų ir žiūrovų pritraukiančios lenktynės, A. Antanaitytė-Matukaitė savo „Facebook“ pasakojo, kad tądien jai svarbiausios buvo brolio ir kartu keliavusių žmonių lenktynės su gyvenimu.

„Rytas, kuris sukrėtė iki širdies gelmių... Liepos 16 d. prieš išvažiuojant į trasą atėjo tėtis su žinia, kad mano brolis, brolio žmona bei 3 draugai važiuodami palaikyti mūsų į „Aurum 1006 km“ lenktynes, tikslo nepasieks, nes provėžose susidarius akvaplaningui skrido nuo skardžio ir vertėsi daug kartų. Visi išvežti su greitosiomis, kaip baigsis neaišku, brolis buvo be sąmonės, vienam nuplėšta plaštaka ir t.t.

Į trasą tą dieną taip ir neišvažiavau, dalyvavau kitokiose – gyvenimo lenktynėse... Vaizdas ligoninėje iš karto po įvykio pribloškė ir stovi prieš akis iki šiol. Tačiau po truputėlį aiškėjant tyrimų rezultatams išgirdau, kad visi išgyvens, nors ir laukia ilgas gydymas, operacijos, reabilitacijos.

Rašau šį postą norėdama pasidalinti kas tikrai prisidėjo prie to, kad jie išliktų gyvi (įvykis autostradoje tad greitoji važiavo ~30 min) – naujos sudėties vaistinėlė, su turniketais ir kitais papildymais, kurią, ačiū Dievui, turėjo vairuotojas. Atrodytų elementarus, paprastas daiktas, bet iš tiesų kritinėje situacijoje toks gyvybiškai reikalingas... Žinau, kad daugelis dar neturite, neturėjau ir aš, kol vakar pervežinėjant brolį į Vilnių žandikaulio operacijai neišsikalbėjom apie tai, kaip reikėjo stabdyti kraujavimus ir kas butų buvę, jei nebūtų tos mažos naujos dėžutės po ranka.

Šiandienos mano pirkinys būtent jos. Ne tik sau, bet ir artimiesiems. Visada galvojame, kad įvykiai nutiks kažkam kitam, tik ne man, bet realiai, jei paklaustumėte visų 5 nukentėjusių, ar nors vienas tikėjosi tokios avarijos, tokio įvykio savo gyvenime? Atsakymas – tikrai ne.

Skatinu visus įsigyti patiems ir dovanoti kitiems gimtadienio, santuokos, draugystės metinių progomis vietoj gėlių Bus prasmingiausiai išleisti pinigai dovanai.

Daug kam įdomu kaip jie – tai žinokite pozityvas liejasi per kraštus, tas svarbiausia, o daugybinius lūžius, operacijas, stiprius sutrenkimus visur, kur tik įmanoma, susilopys. Svarbiausia – jie GYVI“, – rašė A. Antanaitytė-Matukaitė.

DELFI

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Darbo skelbimų portaluose ir socialiniuose tinkluose jau kurį laiką mirga darbdavių pasiūlymai ir jaunuolių klausimai, kur galėtų įsidarbinti vasaros sezonui pajūryje.


Lenktynininkė Aistė Antanaitytė-Matukaitė liepos 16 dieną turėjo statuoti „Aurum 1006 km lenktynėse“, tačiau komandos gerbėjai jos taip ir neišvydo prie automobilio vairo.


Velykų varpai virš pavasario klonių Prikėlė gyvybę naujam atgimimui.


Palangoje iš avarijos vietos jaunuoliai spruko mišku. Panašu, kad vienam bėgliui susisuko galva ir netrukus jis jau skuodė atgal, tiesiai į policijos pareigūnų glėbį.


Visus savo taškus pratęsimo metu surinkęs Benas Vaitulionis tapo „Palangos“ (19-16) klubo herojumi Nacionalinės krepšinio lygos (NKL) susitikime praėjusį penktadienį su „Telšiais“ (14-22), kurį Virginijaus Sirvydžio auklėtiniai namuose laimėjo 83:78 (17:22, 19:11, 17:17, 16:19, 14:9).


Pirmose aštuntfinalio rungtynėse praėjusį ketvirtadienį „Palanga“ ir „Delikatesas“ du su puse kėlinio žaidė taškas į tašką, tačiau po ilgosios pertraukos iniciatyvą perėmė palangiškiai. Virginijaus Sirvydžio auklėtiniai po permainingų rungtynių 87:78 įveikė Joniškio „Delikateso“ komandą ir serijoje iki trijų pergalių...


Šeštadienį, birželio 14-ąją, Palangoje paminėta Gedulo ir vilties diena. Po Šv. Mišių Palangos Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų bažnyčioje, plazdančių vėliavų vedama palangiškių, kuriems 1941-aisiais prasidėjusi tautos kančios istorija – ne vien datos ir sausi faktai, eisena pro skaudžius įvykius menančią Senąją vaistinę, kur 1944-1951 m....


Gintaras – jam jau praeitis. Galbūt labiau papuošalų gamyba iš baltojo aukso nugrimzdo praeitin. Tačiau jis juo tebegyvena – prisimena, liečia, apžiūrinėja, grožisi, o, pamatęs gabaliuką, vaizduotėje pradeda piešti, kas iš jo galėtų išeiti. 45 metai – tiek palangiškis Feliksas Pakutinskas skyrė laiko šitam geltonam...


Keturios partijos pasidalijo valdžią

Linas JEGELEVIČIUS, 2011 03 06 | Rubrika: Miestas

Savivaldos tarybų rinkimuose Palangoje  daugiausia mandatų gavusios partijos, regis, nusprendė dirbti visai Palangai, o ne savo siauriems interesams – vakar savivaldybės Tarybos posėdžių salėje koalicinę sutartį dirbti kartu Palangos savivaldybės Taryboje pasirašė keturių partijų – Lietuvos Tėvynės-Sąjungos- Lietuvos Krikščionių demokratų partijos (TS-LKD), Lietuvos Liberalcentristų...


Policininkai išgelbėjo šiauliečio gyvybę

„Palangos tilto“ informacija, 2010 03 09 | Rubrika: Kriminalai

Praėjusio šeštadienio naktį Palangos miesto policijos komisariato pareigūnų operatyvių ir ryžtingų veiksmų dėka išgelbėta nusižudyti ketinusio 36 metų amžiaus šiauliečio gyvybė.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius