Keturios partijos pasidalijo valdžią

Linas JEGELEVIČIUS, 2011-03-06
Peržiūrėta
1975
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Keturios partijos pasidalijo valdžią

Savivaldos tarybų rinkimuose Palangoje  daugiausia mandatų gavusios partijos, regis, nusprendė dirbti visai Palangai, o ne savo siauriems interesams – vakar savivaldybės Tarybos posėdžių salėje koalicinę sutartį dirbti kartu Palangos savivaldybės Taryboje pasirašė keturių partijų – Lietuvos Tėvynės-Sąjungos- Lietuvos Krikščionių demokratų partijos (TS-LKD), Lietuvos Liberalcentristų sąjungos, Lietuvos Liberalų sąjūdžio ir Centro partijos – Palangos skyrių pirmininkai, taip pat šių partijų sąrašuose į Tarybą išrinkti naujosios Tarybos kadencijos nariai. Valdančiąją koaliciją sudarys 15 Tarybos narių. Naujosios koalicijos partneriai jau numatė ir pagrindinių postų pasidalijimą.

 

Mero ir administracijos direktoriaus postai - konservatorių

Pagal koalicinę sutartį mero ir administracijos direktoriaus postai atitektų konservatoriams, vicemero postas – liberalcentristams, o administracijos direktoriaus pavaduotojo – liberalų sąjūdžio atstovui.

 „Mano manymu, ši sutartis miestui bus naudinga, nes prie vieno stalo susėdo didžiausią rinkėjų pasitikėjimą gavusios politinės partijos“, - sakė Š. Vaitkus, perskaitęs visiems koalicinės sutarties pasirašymo dalyviams ir žiniasklaidos atstovams koalicinės sutarties tekstą ir ją pasirašiusius naujos kadencijos Tarybos narius. Žinia, konservatoriai tarybos rinkimuose gavo 6 mandatus, liberalcentristai – 4, liberalų sąjūdis – 3, centristai – 2.

Pasirašius koalicinę sutartį, buvo atsakyta į žurnalistų klausimus. Į „Palangos tilto“ žurnalisto klausimą, ar jau yra sutarta dėl konkrečių kandidatūrų į pagrindinius postus, konservatorių lyderis Š. Vaitkus išvengė tiesaus atsakymo: „Dėl konkrečių žmonių spręs mūsų koalicija“. Neskubėti su konkrečiomis pavardėmis kvietė ir liberalcentristų pirmininkas S. Simė: „Dėl pavardžių dar palaukime“. „Palaukime, bet jas jau esame apsitarę“, - atskleidė liberalų sąjūdžio Palangos skyriaus pirmininkas T. Žulkus. „Deriname pozicijas, kad kandidatūros būtų prieinamos visai koalicijai“, - pridūrė Š. Vaitkus. D. Želvys atkreipė dėmesį, kad pasirašius koaliciją, laukia svarbus uždavinys suderinti koaliciją pasirašiusių partijų programines nuostatas.

 

Dėl kai kurių kandidatūrų jau sutarta

Neoficialiais duomenimis, mero postą turėtų užimti TS-LKD Palangos skyriaus pirmininkas Š. Vaitkus. Dėl jo kandidatūros sutaria visi naujosios koalicijos partneriai. Remigijus Kirstukas paaiškino, jog politinė etika reikalaujanti valdžią perduoti didžiausią rinkėjų pasitikėjimą pelniusiai partijai.  Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojo postą, kaip iki šiol, turėtų užimti liberalų sąjūdžio deleguotas Bronius Martinkus. Nors naujosios koalicijos partneriai ir sutarė, kad savivaldybės administracijos direktoriaus postas teks konservatoriams, kalbama, kad koalicijos partneriai nėra vieningai sutarę dėl kandidatūros. Dažniausiai tarp pretendentų minima dabartinės savivaldybės kontrolierės, konservatorių porinkiminiame sąraše penkta likusios Elenos Kuznecovos pavardė. Beveik vieningai sutariama, kad vicemero posto neketina užimti abu liberalcentristų porinkiminio sąrašo lyderiai – dabartinis meras V. Stalmokas ir jau dirbęs meru R. Kirstukas. Realiausiai tapti liberalcentristų deleguotu vicemeru pretenduoja liberalcentristų Palangos skyriaus pirmininkas Saulius Simė. Minima ir ketvirtos porinkiminiame sąraše likusios Sondros Kulikauskienės pavardė.

Centro partijos Palangos skyriaus pirmininko pavaduotojas Nerijus Stasiulis sakė, kad „Palangai yra labai svarbu“ turėti daugiausia rinkėjų palankumo susilaukusios konservatorių partijos siūlomą merą ir savivaldybės administracijos direktorių. „Jeigu būtų kitaip, būtų labai sunku dirbti, nes administracijos direktorius yra mero asmeninio pasitikėjimo pareigybė. Jeigu suteikiame pasitikėjimo mandatą merui, tai, logiškai mąstant, kitas žingsnis būtų suteikti jam pasitikėjimą rinktis savivaldybės administracijos direktorių“, - sakė N. Stasiulis.

 

Dabar svarbiausia – programinių nuostatų derinimas

Pirmasis naujosios kadencijos Tarybos posėdis įvyks ne anksčiau balandžio 12-os dienos.

Jau kitą savaitę koaliciją pasirašiusios partijos susės derinti programinių nuostatų. Kiek ir kokių nuolaidų visos pusės turės padaryti, nėra aišku. Partijų pirmininkai ignoravo klausimą apie esamus nesutarimus ir nesuderinamumus. „Manau, kad visos koalicinę sutartį pasirašiusios partijos turi daugiau programinių panašumų, nei prieštaravimų“, - sakė Š. Vaitkus. Jam pritarė ir T. Žulkus.

Jokio posto naujos koalicijos valdžioje negavę centristai nesureikšmina postų dalybų. „Mes laikomės pozicijos, kad svarbiausia yra aukso vidurio ieškojimas. Jau rinkimų naktį mes kalbėjome, kad geriausiai miestui yra koalicija, kuri atitiktų valdžios sudėtį Seime ir Vyriausybėje. Tuomet yra lengviausia dirbti ir priimti sprendimus. Šie metai Palangai yra paskutinis šansas susivienyti ir daryti darbus kartu. Jeigu tokios galimybės neišnaudosime, tai kažin ar kada nors turėsime pasivyti toliau pažengusius Druskininkus ar aplinkinius Baltijos valstybių kurortus“, - sakė N. Stasiulis.

Į žurnalistų pastabą, kad skirtingas ideologijas ir programines nuostatas skelbiančioms partijoms bus sunku rasti bendrą kalbą priimant sprendimus, koalicinės sutarties pasirašymo signatarai drąsinosi: ‚Jeigu mes susitarėme dėl koalicijos, tai susitarsime ir kitais klausimais. Atėjome dirbti Palangai susivieniję“.

Ar koalicijos partnerių sutartis taps kūnu, tai yra bus Tarybos pirmajame posėdyje patvirtinta naujos Tarybos, paaiškės balandį.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos vietos savivaldos įstatymo 17 straipsnio 9 ir 12 dalimis, Palangos miesto savivaldybės tarybos veiklos reglamento, patvirtinto Palangos miesto savivaldybės tarybos 2023 m. kovo 29 d. sprendimo Nr. T2-41 „Dėl Palangos miesto savivaldybės tarybos veiklos reglamento patvirtinimo“ 1 punktu, 47.1 ir 48.1 punktais, sušaukiu 10-ojo šaukimo Palangos miesto...


Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos vietos savivaldos įstatymo 17 straipsnio 9 ir 12 dalimis, Palangos miesto savivaldybės tarybos veiklos reglamento, patvirtinto Palangos miesto savivaldybės tarybos 2023 m. kovo 29 d. sprendimo Nr. T2-41 „Dėl Palangos miesto savivaldybės tarybos veiklos reglamento patvirtinimo“ 1 punktu, 47.1 ir 48.1 punktais, sušaukiu 10-ojo šaukimo Palangos miesto...


Šeštadienį Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) nariai rinksis į šventinį suvažiavimą, skirtą paminėti partijos įkūrimo 30-metį.


Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos vietos savivaldos įstatymo 13 straipsnio 6 dalimi, 20 straipsnio 2 dalies 1 punktu, Palangos miesto savivaldybės tarybos veiklos reglamento, patvirtinto Palangos miesto savivaldybės tarybos 2020 m. lapkričio 4 d. sprendimo Nr. T2-217 „Dėl Palangos miesto savivaldybės tarybos veiklos reglamento tvirtinimo“ 1 punktu (su vėlesniais pakeitimais), 34 ir...


Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) partijai priklausantis parlamentaras Paulius Saudargas nesureikšmina to, kad prie ekspremjero Sauliaus Skvernelio buriamos partijos nusprendė prisijungti keli Kauno savivaldybės taryboje dirbantys konservatoriai. Pasak politiko, kolegų apsisprendimas jungtis prie konkurentų tikrai nereiškia TS-LKD eižėjimo. Jo manymu, tai sprendimas...


Palangos TS-LKD skyrius gegužės pabaigoje kreipimesi į partijos Prezidiumą primena, kad TS-LKD Palangos skyrius – vienas iš stipriausių skyrių Palangoje, o skyriaus pirmininkas ir miesto meras Šarūnas Vaitkus yra išrinktas meru trečiai kadencijai, o konservatoriai turi absoliučią daugumą miesto Taryboje.


Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) taryba šeštadienį, spalio 14 dieną, pašalino iš partijos parlamentarą Antaną Vinkų, į Seimą išrinktą Kretingos ir Palangos rinkimų apygardoje. Jis buvo tarp parlamentarų, nusprendusių priešgyniauti partijos vadovybės ir skyrių valiai – pasirašė už socialdemokratų ir Lietuvos valstiečių ir žaliųjų...


Trečiadienį ir penktadienį posėdžiavusi Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) iš rinkimų sąrašų išbraukė 280 kandidatų į savivaldybių tarybų narius, nuslėpusius, kad buvo teisti. Penki kandidatai – trys iškelti Darbo partijos ir po vieną partijos Tvarka ir teisingumas bei Visuomeninio rinkimų komiteto „Nepartinių palangiškių sąjūdis”...


Keturios partijos pasidalijo valdžią

Linas JEGELEVIČIUS, 2011 03 06 | Rubrika: Miestas

Savivaldos tarybų rinkimuose Palangoje  daugiausia mandatų gavusios partijos, regis, nusprendė dirbti visai Palangai, o ne savo siauriems interesams – vakar savivaldybės Tarybos posėdžių salėje koalicinę sutartį dirbti kartu Palangos savivaldybės Taryboje pasirašė keturių partijų – Lietuvos Tėvynės-Sąjungos- Lietuvos Krikščionių demokratų partijos (TS-LKD), Lietuvos Liberalcentristų...


Keturių partijų – Lietuvos Tėvynės Sąjungos – Krikščionių demokratų, Socialdemokratų, Liberalų Sąjūdžio ir Tvarka ir teisingumas – skyrių pirmininkai vakar savivaldybės Tarybos posėdžių salėje pasirašė sąžiningų rinkimų kampanijos deklaraciją. Ja partijų skyrių pirmininkai Šarūnas Vaitkus, Aldona Stasiulaitienė, Danas Paluckas ir Tomas Žulkus įsipareigojo rinkimų kampaniją vykdyti...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius