Liberalcentristai susidorojo su poliklinikos vadovu

Dalia JURGAITYTĖ, 2010-10-03
Peržiūrėta
906
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Posėdžiavusi miesto valdžia, apsvarsčiusi Palangos Pirminės asmens sveikatos priežiūros centro vadovo veiklos ir finansinės atskaitomybės ataskaitą už 2009 metus, jai nepritarė. Redakcijos žiniomis, po šių valdančiųjų sprendimo,  numatomas kitas žingsnis – poliklinikos vadovo Egidijaus Rimkaus atleidimas iš pareigų. Beje, dėl ligos E.Rimkus posėdyje nedalyvavo.

 

Alternatyvus projektas – nepritarti

Nors pateiktame svarstyti sprendimo projekte buvo skelbiama  pritarti poliklinikos veiklai, tačiau tvirtinant darbotvarkę, liberalcentristų partijos skyriaus lyderis miesto tarybos narys Saulius Simė pateikė alternatyvų sprendimą – nepritarti veiklai.

Miesto politikų bandymą pasipriešinti tokiai, kaip sakė Salomėja Slaboševičienė saviveiklai, nes jos nuomone, sprendimo projektas nėra suderintas pagal nustatytą tvarką ir negali būti įtrauktas į darbotvarkę, posėdžio pirmininkas meras Vytautas Stalmokas griežtai atmetė, teigdamas, kad  esą  galima vadinti projektą alternatyviu ar  kaip nori, o jis pateiksiąs kaip papildomą klausimą.

 

Dirbo pelningai

Sprendimo projektą pristačiusios Savivaldybės Verslo ir turto skyriaus vedėjos Zojos Strikaitienės teigimu, praėjusiais metais įstaiga dirbo pelningai. Pelnas sudarė per 10 tūkst. 700 litų. Be to, poliklinika pateikė audito išvadas, kuriose nurodyta, jog finansinė atskaitomybė teisinga.

 

Įsivelta į teisminius ginčus

Nors buvo svarstoma  Pirminės asmens sveikatos priežiūros centro veiklos ataskaita už praėjusius metus, tačiau valdantieji pareiškė, kad ankstesniais metais įstaiga dirbo nuostolingai bei būta finansinių pažeidimų. Kaip posėdyje kalbėjo įstaigos stebėtojų tarybos narė Laimutė Ežerinskienė, su poliklinika vargstama. Pasak politikės, vidaus auditas atliktas ir yra auditorių išvados, kuriose nurodyti trūkumai. „Stebėtojų taryba paprašė E.Rimkaus ištaisyti pažeidimus bei trūkumus, tačiau įstaigos vadovas šį prašymą apskundė teismui. Parengiamajame teismo posėdyje paprašyta sutvarkyti ataskaitą už 2008 metus, perkeliant nuostolius į 2009 metus, tačiau to nebuvo padaryta“, - aiškino L.Ežerinskienė. Stebėtojų  tarybos narys Viktoras Pivrikas antrino kolegei. Jo teigimu,  toks poliklinikos vadovo elgesys, kai teismui skundžiamas stebėtojų tarybos prašymas, išties nesuprantamas. Vicemeras, gydymo įstaigos stebėtojų tarybos pirmininkas  Rimantas Garolis taip pat  akcentavo, kad vadovas pagal įstatymą turi atlikti tarybos įpareigojimus ir nurodymus, nes tokia jo prievolė.

Tuo tarpu miesto tarybos narę Salomėją Slaboševičienė  nustebino kalbos apie teismo procesus. Pasak politikės, teisminiai ginčai nepasibaigę, o jau apie tai šnekama.

 

Trūkumai turi būti ištaisyti

Kaip tvirtino  Turizmo, sveikatos ir socialinės apsaugos komiteto pirmininkas V.Pivrikas,  miesto savivaldybės prerogatyva užtikrinti pirminės asmens sveikatos priežiūrą. Politiko teigimu, dabartiniu metu kurorte paslaugas teikia du centrai ir svarbiausia, kad jie dirbtų. Tačiau, anot V.Pivriko, nustatyti poliklinikos veikloje trūkumai turi būti ištaisyti.

Sprendimo projekto rengėjas S.Simė taip pat piktinosi, esą įstaigos vadovas E.Rimkus ne tik skundžia teismui stebėtojų tarybos prašymus, bet dar ir šaiposi.

 

Politinis susidorojimas

Kalbėjęs miesto tarybos narys Šarūnas Vaitkus atkreipė dėmesį, kad įstaigos stebėtojų tarybos nariai V.Pivrikas, L.Ežerinskienė bei pats vicemeras R.Garolis nenusišalino svarstant klausimą dėl poliklinikos veiklos ataskaitos. Savo ruožtu, anot opozicijos miesto taryboje atstovo, valdančiosios politinės daugumos veiksmai dar kartą įrodo jų siekį atleisti įstaigos vadovą. „Ne paslaptis, kad liberalcentristų interesas – vienas centras, dirbantis be konkurencijos. Kadangi iki rinkimų liko vos keli mėnesiai, valdantieji eina „va bank“. Tikslas aiškus. Reikia vykdyti pažadus duotus perbėgusiai į liberalcentristų gretas Sondrai Kulikauskienei. Tokiu būdu, nepritarimas E.Rimkaus, kuris siekia išlaikyti nenuostolingai dirbančią įstaigą bei vykdo europinius projektus, veiklai, tai politinis susidorojimas“, - valdžios užkulisius ir tikslus pakomentavo  Š.Vaitkus.

 

Sprendimą skųs

Kaip „Palangos tiltui“ telefonu sakė Pirminės asmens sveikatos priežiūros centro vadovas Egidijus Rimkus, dėl ligos nedalyvavo posėdyje, tad negalėjęs miesto tarybai pristatyti veiklos ataskaitos. Pasak jo, priimtas valdžios sprendimas bet kuriuo atveju bus apskųstas. Pasiteiravus, ar jam žinoma, kad duota komanda  atleisti jį iš pareigų, gydymo įstaigos vadovas sakė, jog reikia klausti mero V.Stalmoko ir Administracijos direktoriaus V.Kuznecovo.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

 VšĮ Palangos asmens sveikatos priežiūros centras (ASPC) nuo lapkričio 10 dienos tapo elektrą gaminančiu vartotoju – nuo šiol pats pagamins 100 proc. visos įmonės reikmėms reikalingos elektros energijos. 


Šiandien, balandžio 1-ąją, Palangos asmens sveikatos priežiūros centro (PASPC) direktorė Jūratė Mikutienė nuotoliniu būdu vykusiame Palangos miesto tarybos posėdyje pristatė praėjusių metų įstaigos veiklos ataskaitą, kuriai buvo vienbalsiai pritarta. Direktorė pažymėjo, kad pandemijos laikotarpiu įstaiga pasiekė puikius rezultatus. „Masinę Palangos miesto gyventojų vakcinaciją...


Ar ne anekdotas? Šiandien, balandžio 30-ąją, miesto Taryba patvirtino praėjusių metų pabaigoje iš lopšelio-darželio "Gintarėlis" direktorės pareigų atleistos Ilonos Milkontės veiklos ataskaitą už 2019 metus.


Žengtas pirmas žingsnis link Palangos asmens sveikatos priežiūros centro modernizacijos – ketvirtadienį pasirašyta miesto poliklinikos rekonstrukcijos techninio projekto parengimo sutartis. Sutartį su UAB „Statybų inžinerinė strategija“, atstovaujama direktorės Reginos Girdžiuvienės, pasirašė Palangos savivaldybės administracijos direktorė Akvilė Kilijonienė....


Po Šv.Kalėdų posėdžiavusi  miesto valdžia buvo priversta grįžti prie klausimo dėl kurorto poliklinikos veiklos ir finansinės ataskaitos už 2009 metus ir panaikinti anksčiau priimtą sprendimą. Rugsėjį skubotai priimtą sprendimą netvirtinti įstaigos ataskaitos pareikalavo panaikinti Vyriausybės atstovo tarnyba Klaipėdos apskrityje. Nurodytas ir terminas, jog sprendimą prieštaraujantį...


Teismas stabdo valdančiųjų buldozerį

Linas JEGELEVIČIUS, 2010 10 26 | Rubrika: Miestas

Valdžioje esantys liberalcentristai, susidoroję su poliklinikos vadovu Egidijumi Rimkumi – nepritarę praėjusiame Tarybos posėdyje Palangos Pirminės asmens sveikatos priežiūros centro  (PASPC) vadovo veiklos ir finansinės atskaitomybės ataskaitai už 2009 metus, galanda peilius dar vienam puolimui – atleisti poliklinikos vadovą (beje, jis ir Krikščionių partijos Palangos skyriaus...


Nors Palangoje radiatoriai visur jau šyla, tačiau Palangos pirminės asmens sveikatos priežiūros centro patalpose šiluma nesijaučia. Darbuotojai dirba ne itin tinkamomis sąlygomis, o ir atėjusieji pacientai nejaučia jokio malonumo nešildomose patalpose, juk tarp besilankančiųjų yra ir mažų vaikų.


Liberalcentristai susidorojo su poliklinikos vadovu

Dalia JURGAITYTĖ, 2010 10 03 | Rubrika: Miestas

Posėdžiavusi miesto valdžia, apsvarsčiusi Palangos Pirminės asmens sveikatos priežiūros centro vadovo veiklos ir finansinės atskaitomybės ataskaitą už 2009 metus, jai nepritarė. Redakcijos žiniomis, po šių valdančiųjų sprendimo,  numatomas kitas žingsnis – poliklinikos vadovo Egidijaus Rimkaus atleidimas iš pareigų. Beje, dėl ligos E.Rimkus posėdyje nedalyvavo.


Kurorto valdžia, apsvarsčiusi ir pritarusi trijų dešimčių Savivaldybės įmonių vadovų  ataskaitoms, vienintelei UAB „Palangos šilumos tinklai“ vadovo veiklos ataskaitai nepritarė.


Poliklinikos vadovo įveikti nepavyko

Dalia JURGAITYTĖ, 2010 01 22 | Rubrika: Miestas

Praėjusį trečiadienį įvyko VšĮ „Palangos pirminės asmens sveikatos priežiūros centras“ Stebėtojų tarybos posėdis, kuriame kalbėta apie poliklinikos darbo užmokesčio fondo dydį bei įstaigos finansinę atskaitomybę ir atlikto audito išvadas. Griežtai nusiteikę Tarybos nariai buvo pasiruošę į dulkes sutrinti poliklinikos direktorių Egidijų Rimkų, tačiau to padaryti nepavyko ir teko pasitenkinti...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius