Teismas stabdo valdančiųjų buldozerį

Linas JEGELEVIČIUS, 2010-10-27
Peržiūrėta
729
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Valdžioje esantys liberalcentristai, susidoroję su poliklinikos vadovu Egidijumi Rimkumi – nepritarę praėjusiame Tarybos posėdyje Palangos Pirminės asmens sveikatos priežiūros centro  (PASPC) vadovo veiklos ir finansinės atskaitomybės ataskaitai už 2009 metus, galanda peilius dar vienam puolimui – atleisti poliklinikos vadovą (beje, jis ir Krikščionių partijos Palangos skyriaus pirmininkas) iš užimamų pareigų. Dėl ligos posėdyje nedalyvavęs E. Rimkus nusprendė nelaukti tolimesnio politinių oponentų puolimo ir kreipėsi į teismą prašydamas, kad Palangos miesto savivaldybės Tarybos sprendimai dėl centro būtų pripažinti negaliojančiais. E. Rimkus teismo taip pat prašė taikyti laikinąsias apsaugos priemones ir sustabdyti Tarybos sprendimų galiojimą.

 

Kreipėsi į teismą

E. Rimkaus atstovo Prano Rimgaudo Mickaus ieškinyje teismui rašoma, kad Taryba nepritarė vadovo 2009-ų metų ataskaitai, nors centras dirbo pelningai – praėjusiais metais gautas 10 787 litų pelnas.

P. R. Mickus tvirtina, kad priimant sprendimus buvo pažeista sprendimų priėmimo tvarka ir skaidrumo principas. Pirminiame Tarybos sprendimo projekte buvo numatyta pritarti Palangos PASPC 2009-ų metų veiklos ataskaitai ir patvirtinti PASPC vadovo finansinės atskaitomybės ataskaitą, tačiau likus iki Tarybos posėdžio mažiau kaip 24 valandoms, pažeidžiant Tarybos reglamentą, liberalcentristų iniciatyva buvo pateikti visiškai priešingi sprendimų projektai. Projekto rengėjai „užmiršo“ ir audito bendrovės „Rimess“ atlikto poliklinikoje audito išvadas: „Metinės finansinės ataskaitos visais reikšmingais atžvilgiais teisingai parodo VĮ Palangos PASPC finansinę būklę“ (kalba netaisyta – aut.). „Kol neišnagrinėta minėta byla ir teismas nepasisakė dėl reikalavimo taisyti finansines ataskaitas pagrįstumo, Savivaldybės Taryba neturėjo teisės priiminėti ginčijamų sprendimų“, -teigia P. R. Mickus.

E. Rimkus stebisi, kad Tarybai pateiktame teikime dėl Tarybos sprendimo nebuvo nurodyta jokių motyvų, kodėl Tarybai buvo pasiūlyta nepatvirtinti poliklinikos vadovo ataskaitos. Jis neabejoja, kad toks Tarybos daugumoje esančių liberalcentristų suokalbis tėra žingsnelis siekiant centro direktorių išstumti iš užimamų pareigų.

 

Politinis susidorojimas

Tarybos opozicija įsitikinusi, kad PASPC  stebėtojų tarybos nariai V.Pivrikas, L.Ežerinskienė bei pats vicemeras R.Garolis turėjo nusišalinti svarstant klausimą dėl poliklinikos veiklos ataskaitos. Opozicijos lyderis Šarūnas Vaitkus neabejoja, kad valdančiosios politinės daugumos veiksmai dar kartą įrodo jų siekį atleisti įstaigos vadovą. „Ne paslaptis, kad liberalcentristų interesas – vienas centras, dirbantis be konkurencijos. Kadangi iki rinkimų liko vos keli mėnesiai, valdantieji eina „va bank“. Tikslas aiškus. Reikia vykdyti pažadus duotus perbėgusiai į liberalcentristų gretas Sondrai Kulikauskienei. Tokiu būdu, nepritarimas E.Rimkaus, kuris siekia išlaikyti nenuostolingai dirbančią įstaigą bei vykdo europinius projektus, veiklai, tai politinis susidorojimas“, - anksčiau dėstė  Š.Vaitkus.

E. Rimkus įsitikinęs, kad jis tėra nepatogus žmogus dideliame plane. „Yra po 70 arų žemės sklypai Palangoje ir Šventosios centre – kažkas labai nori juos užvaldyti. Lėšos iš privalomo sveikatos draudimo fondo yra garantuotos, tai kodėl jų nenukreipus saviškiams?“ – mįslingai sakė PASPC direktorius. Į klausimą, ar jis nemanąs, kad centrą ketinama atiduoti liberalcentristus parėmusiai ir savo medicinos paslaugų centrą turinčiai Tarybos narei S. Kulikauskienei, poliklinikos vadovas atsakė: „Manau, kad taip“. Anot jo, dabartinė valdžia ne kartą yra užsiminusi, kad Palangai yra per daug dviejų sveikatos priežiūros centrų. „Tie, kas dabar yra valdžioje, bando įrodyti, kokia našta mūsų centras yra  miestui, nors tam nepateikia jokių argumentų“, -sakė E. Rimkus.

 

Pritaikė laikinąsias apsaugos priemones

Liberalcentristų sprendimas neįtikino Palangos apylinkės teismo -  teisėjas R. Mikšta praėjusį penktadienį patenkino E. Rimkaus ieškinį ir pritaikė laikinąsias apsaugos priemones – sustabdė savivaldybės Tarybos sprendimus. Atsakovas – miesto savivaldybė – gali skųsti teismo sprendimą per septynias darbo dienas. „Jeigu ji nebus skundžiama, sprendimas įsiteisės nuo lapkričio 2-os dienos“,  - sakė teismo administracijos sekretorė Aistė Marcijonaitė.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Palangos miesto savivaldybės tarybos narė Svetlana Grigorian nepažeidė iki 2019-12-31 galiojusio Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo reikalavimų vengti interesų konflikto, o jam kilus – nusišalinti. Tokį sprendimą vienbalsiai priėmė Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK).


Gegužės 8 d. Vyriausioji tarnybinės etikos komisija vienbalsiai nusprendė, kad atstovaudamas fiziniam asmeniui savivaldybės taryboje, buvęs Palangos miesto savivaldybės tarybos narys A. Jokūbauskas pažeidė įstatymą - iki 2019-12-31 galiojusio Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo draudimą atstovauti (20 straipsnio 1 dalis).  


Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) pradėjo tyrimą dėl buvusio Palangos miesto savivaldybės tarybos nario Aleksandro Jokūbausko elgesį. Bus aiškinamasi, ar jis, nustojęs eiti minėtąsias pareigas, nepažeidė Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo draudimo atstovauti.  


Žengtas pirmas žingsnis link Palangos asmens sveikatos priežiūros centro modernizacijos – ketvirtadienį pasirašyta miesto poliklinikos rekonstrukcijos techninio projekto parengimo sutartis. Sutartį su UAB „Statybų inžinerinė strategija“, atstovaujama direktorės Reginos Girdžiuvienės, pasirašė Palangos savivaldybės administracijos direktorė Akvilė Kilijonienė....


Nors iki rinkimų į savivaldybių tarybas dar daugiau nei pusmetis, ketvirtadienį Palangos miesto savivaldybės tarybos posėdžių salėje klausantis kai kurių tarybos narių pasisakymų galėjo susidaryti įspūdis, jog jie jau rengiasi būsimoms rinkiminėms batalijoms. Pasisakymų, replikų ir šiaip pasikandžiojimų buvo tiek, kad net pasėdy dalyvavę visuomenės atstovai pastebėjo, jog sulig...


Paskutiniąją lapkričio dieną vykęs Palangos miesto savivaldybės tarybos 36-asis posėdis, kurio darbotvarkėje buvo 27 klausimai, ko gero, būtų pasibaigęs dar iki pirmosios kavos pertraukėlės ryte, jei ne arši diskusija, įsiplieskusi svarstant dešimtąjį  klausimą – dėl Palangos miesto savivaldybės bendruomenės sveikatos tarybos sudėties. Diskutuota aistringai, bet...


Kreipimasis į Palangos miesto savivaldybės tarybos narius  9

Rimantas Germanas UAB „Litesko“ komercijos direktorius, 2013 06 06 | Rubrika: Miestas

Situacija Palangos šilumos ūkyje, o taip pat miesto savivaldybės ir „Litesko“ santykiai pasiekė ribą, kuomet nebeužtenka pasisiuntinėti raštais vieni kitiems. Turime labai rimtą situaciją, didžiulę problemą, kuri kaupėsi ne vieną mėnesį ir pasiekė kulminaciją. Apie tai ir noriu pasisakyti.


Po Šv.Kalėdų posėdžiavusi  miesto valdžia buvo priversta grįžti prie klausimo dėl kurorto poliklinikos veiklos ir finansinės ataskaitos už 2009 metus ir panaikinti anksčiau priimtą sprendimą. Rugsėjį skubotai priimtą sprendimą netvirtinti įstaigos ataskaitos pareikalavo panaikinti Vyriausybės atstovo tarnyba Klaipėdos apskrityje. Nurodytas ir terminas, jog sprendimą prieštaraujantį...


Teismas stabdo valdančiųjų buldozerį

Linas JEGELEVIČIUS, 2010 10 27 | Rubrika: Miestas

Valdžioje esantys liberalcentristai, susidoroję su poliklinikos vadovu Egidijumi Rimkumi – nepritarę praėjusiame Tarybos posėdyje Palangos Pirminės asmens sveikatos priežiūros centro  (PASPC) vadovo veiklos ir finansinės atskaitomybės ataskaitai už 2009 metus, galanda peilius dar vienam puolimui – atleisti poliklinikos vadovą (beje, jis ir Krikščionių partijos Palangos skyriaus...


Liberalcentristai susidorojo su poliklinikos vadovu

Dalia JURGAITYTĖ, 2010 10 04 | Rubrika: Miestas

Posėdžiavusi miesto valdžia, apsvarsčiusi Palangos Pirminės asmens sveikatos priežiūros centro vadovo veiklos ir finansinės atskaitomybės ataskaitą už 2009 metus, jai nepritarė. Redakcijos žiniomis, po šių valdančiųjų sprendimo,  numatomas kitas žingsnis – poliklinikos vadovo Egidijaus Rimkaus atleidimas iš pareigų. Beje, dėl ligos E.Rimkus posėdyje nedalyvavo.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius