Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dieną Palangoje – šventinių renginių puokštė

Palangos tiltas, 2023-03-11
Peržiūrėta
1104
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dieną Palangoje – šventinių renginių puokštė

Palanga Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dieną minės jaunatvišku ritmu – į pasirengimą artėjančiai šventei įsitraukė ne tik Palangos kultūros ir jaunimo centro kolektyvas, bet ir miesto ugdymo įstaigos. Išskirtinę nuotaiką kuria Trispalvėmis padabintas jūros tiltas, o savaitgalį šventiškai nuspalvins Palangoje bei Šventojoje vyksiantys koncertai. 

„Šiemet Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dienos minėjimas Palangoje ir Šventojoje bus kaip niekada gausus puikių koncertų ir jaunimo kolektyvų pasirodymų“, – sakė Palangos kultūros ir jaunimo centro direktorė Vita Petrauskienė.

Pasak V. Petrauskienės, planuojant Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dienos renginius, labai norėta sujungti įvairaus amžiaus žmones, parodyti, kaip gražiai persipina skirtingų kartų puoselėjamos tradicijos. „Todėl šventiniuose renginiuose išvysime įvairaus amžiaus atlikėjus, gyvenančius bei kuriančius Palangoje ir Šventojoje. Siekiame, kad šią išskirtinę mūsų šaliai dieną šventinę nuotaiką pajustų visi – ir maži, ir dideli“, ­– kalbėjo V. Petrauskienė. 

Pirmasis Kovo 11-ajai skirtas renginys žiūrovus sukvies jau Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dienos išvakarėse – kovo 10 d. muzika skambės Kurhauze. Į šventinį maždaug valandos trukmės koncertą „Atsiremti į Tave, mano Lietuva“ penktadienį 16.30 val. pakvies Palangos Stasio Vainiūno meno mokyklos pedagogai.  

Kovo 11-oji prasidės su malda Lietuvai. 11 val. šv. Mišios už Lietuvą bus aukojamos Šventosios Švč. Mergelės Marijos Jūrų Žvaigždės bažnyčioje, o Palangos Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų bažnyčioje už Lietuvą bus meldžiamasi 12 val. Pasibaigus šv. Mišioms, bus pagerbtas Nepriklausomybės Akto signataro ir buvusio Palangos miesto mero Algimanto Vinco Ulbos atminimas – ant jo kapo bus padėtos gėlės bei uždegtos atminimo žvakutės. 

Netrukus šventinė nuotaika pasklis ir Palangoje, ir Šventojoje. 

Po vidurdienio, 13 val., visi laukiami Šventosios pagrindinės mokyklos salėje, kurioje savo pasirodymais žiūrovus džiugins jungtinis įvairių jaunimo kolektyvų koncertas „Mano Lietuva“. Koncerte dalyvaus Palangos Stasio Vainiūno meno mokyklos saksofonistų ansamblis, šokių studija „Svivelis“, Palangos Šventosios pagrindinės mokyklos mokiniai, Palangos Šventosios lopšelio-darželio „Sigutė“ vaikai ir kiti. „Sukviesdami kurorto jaunimą į vieną bendrą koncertą, siekėme, kad jie, koncertuodami ne kiekvienas atskirai savo ugdymo įstaigoje, o bendrame miesto renginyje, pajustų šios šventės prasmę, ypač mažieji aiškiai surastų, kodėl būtent šiandien rengiamas koncertas, dabinamasi tautine atributika ar rankose plazda Lietuvos vėliavėlės. Kurdami šventę kurorto bendruomenei, kartu skatiname ir jaunimo patriotiškumą“, – sakė Palangos kultūros ir jaunimo centro direktorė. 

Po pietų, 16 val., Kurhauze vyks pagrindinis Kovo 11-osios minėjimo koncertas „Skambėkime Lietuvai“, skirtas Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimui bei Palangos 770 metų minėjimui. Renginio metu žiūrovų laukia įspūdingas jungtinis tautinių muzikos instrumentų orkestro „Trimitatis“ bei Palangos kultūros ir jaunimo centro kamerinio choro pasirodymas. „Džiaugiamės, kad šiemetiniame šventiniame koncerte pavyko puikiai suderinti liaudies instrumentinę ir šiuolaikišką muziką – bendrų sąlyčio taškų rado „Trimitatis“ ir Palangos kamerinis choras. Bus tikrai įdomus ir labai gražus koncertas“, – sakė V. Petrauskienė. 

Palangiškiai ir miesto svečiai kviečiami pasipuošti lietuviška atributika ir aktyviai dalyvauti šventiniuose renginiuose.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Kovo 11-osios išvakarėse kūrybingieji Palangos senosios gimnazijos mokiniai su jais ruošusiais mokytojais pakvietė atšvęsti kiekvienam lietuviui svarbios valstybinės šventės – Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dienos.


Palanga Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dieną minės jaunatvišku ritmu – į pasirengimą artėjančiai šventei įsitraukė ne tik Palangos kultūros ir jaunimo centro kolektyvas, bet ir miesto ugdymo įstaigos.


Mieli palangiškiai ir šventojiškiai, pasitikome ypatingą šventę – Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dieną. Dieną, kuri mums kasmet primena, kokią didelę vertybę – galimybę gyventi laisvoje šalyje, kalbėti gimtąja kalba ir patiems kurti mūsų šalies ateitį – turime. 


Jau pats laikas smagiai patrypčioti ir plačiai šypsotis grojant užburiančiai muzikai  – Palangoje įsibėgėja kalėdinių renginių karuselė. 


Kovo 11-ąją palangiškiai ir miesto svečiai kviečiami dalyvauti skirtingose miesto erdvėse vyksiančiuose renginiuose kur bendruomeniškai švęsime Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dieną. 


Palangiškiai ir kurorto svečiai kviečiami aktyviai dalyvauti Lietuvos valstybės atkūrimo dienai skirtuose renginiuose, o taip pat – Vasario 16-ąją nepamiršti prie savo namų iškelti Trispalvę. Norintieji širdyje pajusti šventę, veiklos tądien nestigs – šventinių renginių numatyta tiek Palangoje, tiek ir Šventojoje.


Lietuvos valstybės atkūrimo dieną Palanga miestiečiams ir svečiams pasiūlys gausią ir turtingą renginių programą. „Švęsime gražiai ir pagarbiai – Vasario 16-osios proga parengta programa yra orientuota tiek į jaunimą, tiek į vyresnius gyventojus“, – sakė Palangos kultūros ir jaunimo centro renginių režisierė Aušra Latonienė.


Į Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo 25-ojo jubiliejaus renginius kovo vienuoliktąją įsijungė ir Šventoji.


Palanga šventė Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo 25-metį

"Palangos tilto" informacija, 2015 03 12 | Rubrika: Miestas

Palangoje bei Šventojoje trečiadienį iškilmingai paminėtos dvidešimt penktosios Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo metinės.


Kultūros dienai – įvairiaspalvė renginių puokštė

Livija GRAJAUSKIENĖ , 2013 04 11 | Rubrika: Kultūra

„Kultūros vertybės amžinos“, – tokiu šūkiu Palanga – Kultūros sostinė 2013 – pasitinka balandžio 15-ąją minimą Kultūros dieną. Šiai progai Kultūros centras nuo pat ryto iki vakaro palangiškiams ir miesto svečiams siūlo visą puokštę pačių įvairiausių renginių, prasidėsiančių Taikos vėliavos pakėlimo ceremonija miesto centrinėje...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius