Valstybės atkūrimo dieną kurorte – renginių gausa ir įvairovė

Palangos tiltas, 2016-02-11
Peržiūrėta
2266
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Valstybės atkūrimo dieną kurorte – renginių gausa ir įvairovė

Lietuvos valstybės atkūrimo dieną Palanga miestiečiams ir svečiams pasiūlys gausią ir turtingą renginių programą. „Švęsime gražiai ir pagarbiai – Vasario 16-osios proga parengta programa yra orientuota tiek į jaunimą, tiek į vyresnius gyventojus“, – sakė Palangos kultūros ir jaunimo centro renginių režisierė Aušra Latonienė.

Jaunimo iniciatyvos
Kad Vasario 16-ąją mieste tvyrotų šventiška nuotaika, daug pastangų deda ne tik Palangos kultūros ir jaunimo centro specialistai, bet ir iniciatyvus kurorto jaunimas – neformalios jaunimo grupės „Aš esu kultūra“, „SiNEK“ bei Lietuvos moksleivių sąjungos Palangos skyriaus nariai. „Palangoje jau tampa tradicija, kad kurorto jaunimas nori ir savo indėliu didinti valstybinių švenčių minėjimo reikšmingumą, taip skatinant jaunų žmonių savimonę ir pilietiškumą“, – sakė Palangos savivaldybės jaunimo reikalų koordinatorė Laura Grendienė.
Vasario 16-ąją švęsti raginsiantys jaunuoliai kurorto gatvėse praeiviams dalins lankstinukus su Lietuvos valstybės atkūrimo dienos renginių programa, o mažuosius palangiškius ir svečius pradžiugins mūsų šalies vėliavos spalvų balionais. „Šios iniciatyvos ne tik papuoš miestą, bet ir paskatins žmones dalyvauti Lietuvos valstybės atkūrimo dienos renginiuose“, – kalbėjo jaunimo reikalų koordinatorė.

Savanorių ginkluotės paroda
Šventiniai Vasario 16-osios renginiai pirmiausia kurorto bendruomenę, meno kolektyvus bei miesto svečius sukvies į Nepriklausomybės aikštę, daugelio vadinamą tiesiog Jūratės gatvės aikšte su „grojančiu“ fontanu. Čia 11 val. prasidės iškilmingoji šventės dalis – Lietuvos, Latvijos ir Estijos vėliavų pakėlimo ceremonija, salvės, sveikinimai.
Šventę praturtins ir Krašto apsaugos savanorių pajėgų Žemaičių apygardos 3-osios rinktinės savanoriai, kurie ne tik iškilmingai pakels trijų Baltijos valstybių vėliavas, Lietuvos valstybės atkūrimo dieną pagerbs salvėmis, bet ir Nepriklausomybės aikštėje surengs savo ginkluotės parodą.
„Savanoriai ne tik pristatys ginkluotę, bet ir supažindins visuomenę su galimybėmis tarnauti kariuomenėje, savanorių pajėgose, su tarnybos sąlygomis. Žinoma, pirmiausia orientuojamės į jaunimą, tačiau mūsų savanoriai noriai bendrauja su įvairaus amžiaus žmonėmis“, – sakė Krašto apsaugos savanorių pajėgų Žemaičių apygardos 3-osios rinktinės Štabo ir aptarnavimo kuopos laikinasis vadovas, vyresnysis leitenantas Dainius Aukštuolis.

Bėgimas – kiekvienam
Iš karto po vėliavų pakėlimo ceremonijos neformalios jaunimo grupės „SiNEK“ atstovai visus norinčius pakvies į bėgimą „Nepriklausomybės aidas“. „Vasario 16-oji – Lietuvos valstybės atkūrimo diena – yra svarbi diena kiekvienam lietuviui. Todėl nusprendėme visus – didelius ir mažus – pakviesti paminėti šią dieną linksmai ir išradingai – simboliniu bėgimu, kuris bus įveikiamas visiems. Maršrutas labai paprastas: bėgsime nuo šios aikštės Jūratės gatve iki dviračių tako, tada dviračių taku link Vaikų parko, tuomet apsisuksime ir tuo pačiu maršrutu grįšime atgal į Nepriklausomybės aikštę. Svarbiausia apsirengti patogiai, sportiškai ir nepamiršti šventiškos nuotaikos“, – teigė neformalios jaunimo grupės „SiNEK“ atstovas Vidmantas Mitkus.

Pakvies Kurhauzas
Vidurdienį visi kviečiami į šv. Mišias Palangos švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų bažnyčioje, o po jų, 13 val. – į sueigą prie paminklo Lietuvos Nepriklausomybės Akto signatarui Jonui Basanavičiui. „Čia, pagerbiant visus Nepriklausomybės Akto signatarus, vyks tradicinė gėlių padėjimo ceremonija. Pabūsime kartu, o po pusvalandžio rinksimės Kurhauze, kur gėrėsimės Valstybės atkūrimo dienos proga Palangos meno kolektyvų parengta programa“, – kalbėjo A. Latonienė.
Kurhauzas duris atvers 13.30 val. – Palangos meno kolektyvai, skaitovai Lietuvos valstybės atkūrimo dienos proga dovanos teatralizuotą renginį „Dedikuojame Tėvynei“. Šio renginio metu Kurhauze taip pat veiks ir Petro Barono sukurtų medalių paroda „Valstybės ženklai“.

J. Šliūpo sodyboje – apie lietuvybę
Vasario 16-ąją neliks užmirštas ir pirmasis Palangos burmistras dr. Jonas Šliūpas, kurio 155-osios gimimo metinės minimos šių metų kovą. Ta proga 15 val. Dr. Jono Šliūpo memorialinėje sodyboje-muziejuje rengiama edukacinė valanda „Pakeliaukime su dr. J. Šliūpu po Palangą ir Lietuvą“, kurios metu bus apžvelgti pagrindiniai J. Šliūpo gyvenimo akcentai, prisiminta ir Palangos istorija.
„Neįsivaizduoju Lietuvos Nepriklausomybės be dr. J. Šliūpo – nors jis ir nebuvo Nepriklausomybės Akto signataras, bet jo veikla, visos mintys buvo susijusios su lietuvybe, o gyvenimo moto – visą save atiduoti Lietuvai. Akcentuodamas lietuvybės puoselėjimą, J. Šliūpas laikėsi nuostatos, jog kur begyventume, privalome nepamiršti, kad esame lietuviai“, – kalbėjo Dr. Jono Šliūpo memorialinės sodybos-muziejaus muziejininkė Sigutė Bendikienė.

Sportinės aistros
Valstybės atkūrimo dieną netrūks ir sportinių aistrų – 16 val. Palangos sporto komplekse rengiamas Palangos politinių partijų krepšinio turnyras.
„Komandos jau registruojasi. Palaikyti jų varžybų metu kviečiame ne tik politikus, bet ir visus miestiečius. Praėjusių metų patirtis parodė – nors aikštelėje susitinka ne profesionalūs krepšininkai, vis dėlto aistrų ir azarto šio turnyro metu netrūksta“, – sakė vienas iš turnyro organizatorių, krepšinio komandos „Palanga“ vadovas Arūnas Vaitulionis.

Minės ir Šventoji
Vasario 16-oji turiningai bus minima ir Šventojoje – čia 11 val. bus aukojamos šv. Mišios, vidurdienį Lietuvos Valstybės kūrėjai bus pagerbiami prie Atminimo kryžiaus.
Netrukus po šios ceremonijos, 12.30 val., Šventosios pagrindinėje mokykloje visuomenei bus pristatomas V. V. Landsbergio dokumentinis filmas „Trispalvis“.

Kviečia švęsti
„Vasario 16-oji – kiekvienam iš mūsų reikšminga ir džiugi diena. Todėl nuoširdžiai kviečiu palangiškius, šventojiškius ir kurorto svečius švęsti Valstybės atkūrimo dieną aktyviai dalyvaujant šia proga vyksiančiuose renginiuose“, – ragino Palangos miesto meras Šarūnas Vaitkus.


Lietuvos valstybės atkūrimo dienos renginiai Palangoje:
11 val. – Vėliavos pakėlimo ceremonija. Nepriklausomybės aikštė.
12 val. – šv. Mišios už Lietuvą. Švč. Mišios už Lietuvą. Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų bažnyčia.
13 val. – sueiga prie Nepriklausomybės Akto signataro dr. J. Basanavičiaus paminklo.
13.30 val. – teatralizuotas renginys „Dedikuojame Tėvynei“. Palangos Kurhauzas.
15 val. – edukacijos valanda „Pakeliaukime su dr. J. Šliūpu po Palangą ir Lietuvą“. Dr. Jono Šliūpo memorialinė sodyba-muziejus.
16 val. – Palangos politinių partijų krepšinio turnyras. Palangos sporto kompleksas.

Lietuvos valstybės atkūrimo dienos renginiai Šventojoje:
11 val. – šv. Mišios už Lietuvos valstybę Švč. Mergelės Marijos jūrų žvaigždės bažnyčioje.
12 val. – Lietuvos valstybės kūrėjų pagerbimas prie Atminimo kryžiaus.
12.30 val. – V. V. Landsbergio dokumentinio filmo „Trispalvis“ peržiūra Šventosios pagrindinėje mokykloje.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Laikraštis „Palangos tiltas“ šiandien, Vasario 16-ąją, neišėjo – kartu su jumis švenčiame Lietuvos valstybės atkūrimo dieną.


Palanga Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dieną minės jaunatvišku ritmu – į pasirengimą artėjančiai šventei įsitraukė ne tik Palangos kultūros ir jaunimo centro kolektyvas, bet ir miesto ugdymo įstaigos.


Mieli palangiškiai ir šventojiškiai, pasitikome vieną iš iškiliausių mūsų valstybei dienų – Lietuvos valstybės atkūrimo dieną. Prieš 104 metus vasario 16 d. pasaulio žemėlapyje vėl išryškėjo Lietuvos kontūrai, ir tai kasmet skatina mus džiaugtis bei didžiuotis savo valstybe, jos praeitimi ir dabartimi. 


Palangiškiai ir kurorto svečiai kviečiami aktyviai dalyvauti Lietuvos valstybės atkūrimo dienai skirtuose renginiuose, o taip pat – Vasario 16-ąją nepamiršti prie savo namų iškelti Trispalvę. Norintieji širdyje pajusti šventę, veiklos tądien nestigs – šventinių renginių numatyta tiek Palangoje, tiek ir Šventojoje.


Palanga Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmetį švęs ypatingai – mieste bus gausu renginių, o išskirtinę nuotaiką kurs ir šventinis miesto papuošimas.


Lietuvos valstybės atkūrimo dieną Palanga miestiečiams ir svečiams pasiūlys gausią ir turtingą renginių programą. „Švęsime gražiai ir pagarbiai – Vasario 16-osios proga parengta programa yra orientuota tiek į jaunimą, tiek į vyresnius gyventojus“, – sakė Palangos kultūros ir jaunimo centro renginių režisierė Aušra Latonienė.


Kultūros naktis prie Baltijos nustebins renginių gausa bei įvairove

Palangos m. savivaldybės informacija, 2013 07 04 | Rubrika: Kultūra

Palanga entuziastingai laukia bene svarbiausio projekto „Palanga – Lietuvos kultūros sostinė“ savaitgalio. Šventinis savaitgalis, kuomet visa Lietuva minės Valstybės dieną, kurorte bus kaip niekad turtingas kultūrinių renginių, skirtų įvairaus amžiaus meno mylėtojams.


  Lietuvos kultūros sostinė Palanga kurorto gyventojus ir svečius šiemet žada pamaloninti rekordine aukšto lygio renginių gausa. Visus metus didžiausias šalies kurortas savo svečius kvies dalyvauti įvairiose šventėse, festivaliuose, koncertuose, įvertinti Palangoje vyksiančias parodas bei meno projektus.  


Vasario 16-oji, skelbianti, kad prieš 94 metus buvo pasirašytas Lietuvos Nepriklausomybės aktas, buvo deramai prisiminta ir Palangoje. Šia proga mūsų mieste vyko daug renginių.


Paminėta valstybės atkūrimo diena

„Palangos tilto“ informacija, 2009 02 17 | Rubrika: Miestas

Užvakar palangiškiai paminėjo Vasario 16-ąją – Lietuvos valstybės atkūrimo dieną.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius