Likviduojama J.ir L.Siručių šeimyna

Dalia JURGAITYTĖ, 2010-06-01
Peržiūrėta
1204
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Nuo šių metų vasario pasikeitus Šeimynų įstatymo nuostatai, kad savivaldybių  kompetencijai nebepriskiriama šeimynų steigimo, reorganizavimo, likvidavimo funkcija, posėdžiavusi miesto valdžia nusprendė likviduoti du dešimtmečius kurorte gyvavusią  J.ir L.Siručių šeimyną. Šeimyna bus likviduota nuo š.m.birželio 30 dienos.

 

Skundą atmetė

Kaip sakė sprendimo projektą pristačiusi Savivaldybės Vaiko teisių apsaugos tarnybos vedėja Emilija Lapėnienė, šiuo metu šeimynoje globojami penki vaikai, kurių amžius nuo dvylikos iki penkiolikos metų. Sumažėjus vaikų skaičiui šeimynoje ir atsižvelgiant į globėjų amžių, praėjusiais metais miesto Taryba nusprendė likviduoti Janinos ir Liudo Siručių šeimyną. Tačiau Siručiai sprendimą apskundė Klaipėdos administraciniam teismui, o vėliau atskirtuoju skundu kreipėsi į Lietuvos vyriausiąjį administracinį teismą. Pastarasis teismas skundą atmetė.

 

Įstatymas įpareigoja

Pasak E.Lapėnienės, nuo liepos 1 dienos įsigaliosiantis Šeimynų įstatymas Janinai ir Liudui Siručiams suteikia teisę tęsti šeimynos veiklą iki tol, kol visi globotiniai sulauks pilnametystės. Minėtasis įstatymas užtikrina šeimynoje likusių penkių vaikų globą J.ir L.Siručių šeimynoje. Taip pat pagal įstatymą, miesto savivaldybės nuosavybės teise priklausantis turtas turi būti perduotas šeimynai panaudos pagrindais, kaip socialinių paslaugų įstaigai. Tokiu būdu, J. ir L.Siručiams naujai perregistruojant šeimyną nesikeis globojamų vaikų gyvenamoji vieta bei paisoma vaikų interesų.

 

Tęs veiklą

Vaiko teisių apsaugos tarnybos vedėjos teigimu, nuo liepos l dienos įsigaliojus naujajam Šeimynų įstatymui, vienintelė kurorte šeimyna neketina nutraukti savo veiklos. Ji turės persiregistruoti iš naujo kaip privati, o ne savivaldybės globojama įstaiga. Numatyta, kad įregistravus privačią globos įstaigą, Savivaldybė tik pirks šeimynų vaikų globos paslaugą. „Su J.Sirutiene jau kalbėta dėl šeimynos perregistravimo. Kaip ir anksčiau globojamas vaikas gaus iš valstybės paramą, o kitą dalį turės primokėti savivaldybė pagal sutartį. Konkreti paslaugos pirkimo kaina paaiškės tik patvirtinus metodiką“, - pakomentavo E.Lapėnienė.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Mokiniams nuo 10 metų siūloma suteikti tokią transporto lengvatą, kurią šiuo metu turi pradinukai, studentai. Tai numatančią Transporto lengvatų įstatymo pataisą įregistravo Seimo narys konservatorius Mindaugas Skritulskas


Lietuvos savivaldybių asociacija, vienijanti 60 šalies savivaldybių, palaiko Palangos miesto savivaldybės tarybos ir mero kreipimąsi į valstybės vadovus dėl ketinimų privatizuoti poilsio ir reabilitacijos centrą „Pušynas“ Palangoje, kuriuo kategoriškai nesutinkama, kad būtų likviduojamas mūsų kurorte veikiantis poilsio ir reabilitacijos centras, naikinama kurorto sanatorinio gydymo...


Palangos miesto baseinas jau pildomas vandeniu, o nuo birželio 1 d. bus atidarytas. Jo lankytojus vilios ir nauja kavinukė baseino viduje bei lauko terasoje. Sporto klubas baseine taip pat veiks nuo birželio 1 d.


Vyriausybė pamažu lengvina griežto karantino šalyje sąlygas. Nuo gegužės 24 d. vėl gali veikti baseinai. Palangos baseinas informavo „Palangos tiltą“, kad yra pasiruošęs svečius priimti nuo birželio 1 dienos.


Palangos miesto savivaldybė informuoja, kad šiuo metu iki gegužės 12 d. registruojami Palangos miesto 55-64 m. ir 45-54 m. amžiaus grupės gyventojai vakcinuotis nuo COVID-19 „Vaxzevria“ vakcina.


Palanga iki šių metų birželio 1-osios numačiusi atlikti du didelius darbus: perimti iš „Litesko“ visą miesto šilumos ūkį ir paleisti naująją 5 megavatų biokuro katilinę. UAB „Palangos šilumos tinklai“ sutartis dėl šilumos tinklų nuomos su „Litesko“ baigiasi birželio 15 dieną, bet siekiant supaprastinti buhalterinius...


Antradienį vykusiame Palangos miesto savivaldybės bendruomenės Vaiko teisių apsaugos tarnybos posėdyje buvo diskutuojama apie įstatymo dėl Lietuvos Respublikos apsaugos nuo smurto artimoje aplinkoje įgyvendinimą Palangos mieste. Posėdyje dalyvavo Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Palangos miesto policijos komisariato pareigūnai Julita Razmantienė ir Aidas Šlečkus...


Likviduojama J.ir L.Siručių šeimyna

Dalia JURGAITYTĖ, 2010 06 01 | Rubrika: Miestas

Nuo šių metų vasario pasikeitus Šeimynų įstatymo nuostatai, kad savivaldybių  kompetencijai nebepriskiriama šeimynų steigimo, reorganizavimo, likvidavimo funkcija, posėdžiavusi miesto valdžia nusprendė likviduoti du dešimtmečius kurorte gyvavusią  J.ir L.Siručių šeimyną. Šeimyna bus likviduota nuo š.m.birželio 30 dienos.


Praėjusią savaitę Palangos miesto savivaldybės tarybos sprendimu likviduota beveik du dešimtmečius gyvavusi Janinos ir Liudo Siručių šeimyna. Palangos vaiko teisių apsaugos tarnybos vadovė Emilija Lapėnienė teigė, jog taip pasielgta todėl, kad sumažėjo vaikų skaičius ir kad šeimynos globėjai sulaukę daugiau nei  65 metų. Tarybai to pakako, kad būtų likviduota šeimyna. Nors posėdžio...


Valdžios taikiklyje – globotinių šeimyna

Dalia JURGAITYTĖ, 2009 11 10 | Rubrika: Miestas

Ketvirtadienį valdžia savo sprendimu ketina panaikinti beveik devyniolika metų gyvavusią Janinos ir Liudo Siručių šeimyną, kurioje gyvena šeši vaikai. Įgyvendinus šį sumanymą, globotiniai gali prarasti namus, į kuriuos visada malonu sugrįžti. Likvidavimo procedūrą planuojama pradėti šių metų gruodžio pradžioje ir baigti iki 2010 metų kovo pradžios.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius